200 milyon dolara kurulan hayalet kasaba!!!

kosantospa

Kayıtlı Üye
Hayalet kasabalar sadece filmlerde olur sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bir firma ABD'nin New Mexico eyaletinde modern bir hayalet kasaba kurdu. İnşasına 200 milyon doların üzerinde para harcanan bu kasabada modern bir şehrin tüm ihtiyaç duyacağı binalar bulunuyor. 35 bin kişinin rahatlıkla yaşayabileceği bu kasabanın tek eksiği ise sakinleri. Tek bir kişinin bile yaşamadığı bu hayalet kasabanın bomboş olmasının ise tek bir sebebi var; kasabayı kuran firma burada kimsenin yaşamasını istemiyor!

Çünkü bu kasaba geniş ölçekli gerçek yaşam simülasyonlarını insanların gündelik koşuşturmaları ile bölünmeden gerçekleştirmek için inşa edildi. The Center adı verilen kasaba, Pegasus Global Holdings adlı firma tarafından belli dönemlerde ihtiyaç duyan diğer firmalara ve devlet birimlerine kiralanıyor. Bu firma veya organizasyonlar ise bu devasa alanda yeni trafik ışığı sistemleri ya da halka açık kablosuz internet erişimi gibi konularda geniş çaplı testler ve araştırmalarını gerçekleştirebiliyorlar. Yeni güneş panelleri testleri veya arama kurtarma eğitimleri gibi konularda kullanılabilecek olan bu kasaba tam bir deney alanı.

Çok kısa zaman sonra tüm detayları ile tamamlanacak olan The Center, bu alanda benzersiz olduğu için büyük ilgi görmesi bekleniyor

200 milyon dolara kurulan hayalet kasaba araştırmacıları bekliyor...

Alıntıdır.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Ne kullanıyorlarsa bizde alalım anlaşılan iyi kafa yapıyor kafaları 2 milyon olmuş :)

3008

Kayıtlı Üye
Bence çok mantıklı.Şehircilik planlaması olmayan ülkemizde de bu tip bir yer olsa da plot bölge gibi kullanılsa hiç te fena olmaz.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İşin içinde postapokaliptik hayranı bir paranoyak milyarderin işi çıkma ihtimali yüksek.. Çok muhteşem deneyler yapılacağı kesin..

shadowmax

Banlı Kullanıcı
Resident Evil da da Zombileri böyle yerlerde simulasyon yaparak deniyorlardı umarım ki sadece teknolojik güzellikler için kullansınlar :))))

azdaka

Kayıtlı Üye
Her şey bilim için. Umarım kasabayı kötü emellere alet etmezler :)

gogolisk

Kayıtlı Üye
İş
Web Desing
Tam hayallerimdeki şey. Aslında ben bir ada olarak düşünmüştüm ama böyle bir yerde olabilir elbette...
İstenilen her şeyin yapılabilirliğinin ölçülmesi ve testi :) Bu inanılmaz ama gerçek.

Paylaşım güzel, teşekkürler..

Ori

Kayıtlı Üye
Bu tarz kasabaların ordular için eğitim amaçlı kullanıldığınıda okumuştum. Ki ne kadar doğrudur bilinmez. :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Yapay gözlenebilir yaşam alanları hem ordu, hem sivil, özel ve resmi hizmetleri için kullanılır. Bu alanlar, bir evden restorana, askeri üsten kasabaya kadar çeşitli boyut ve özellikte olabilir. Ben de bu tarzda tasarımlar yaptım, çok zevklidir ve ciddi bir çalışma gerektirir.