Benim ismim ne olsun?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Akrofonolojibize bir isimdeki bağımsız enerji şekillerini belirlememizi sağlamaktadır. Harfler enerjinin sembolleridir. Sizin sahip olduğunuz enerjileri tanımlar.
Ayrıca buna benzer bir diğer yöntem de Kuantum İsim Analizidir.

Türkiye'de en çok kullanılan isimler kadınlarda Ayşe, Emine, Hatice, Zeynep; erkeklerde Mustafa, Ali, Hasan, Ahmet, Mehmet. Akrofonolog (isim bilimcisi) Kemal Haluk Cebe isimlerin insanın kariyerini çok etkilediğini söylüyor. K harfi kariyeri temsil ettiği için, isimde bu harfin olmasını tavsiye ediyor. İnsanda güven hissi uyandıran isimlerin başında ise Mehmet geliyor. Cebe, Türk askerine bu yüzden Mehmetçik dendiğini düşünüyor. Buna karşılık, insanda en çok tedirginlik yaratan, olumsuz düşüncelere iten isimler ise Harb ve Mürre imiş. Eğer güçlü bir isim istiyorsanız ismin içinde D ve G harfleri olması gerekiyormuş. A harfiyle başlayan isimler de bu anlamda çok önemli imiş.

İsmin, insanlar üzerinde son derece tesirli ve önemli bir etken olduğunu belirten Cebe, ilk anda size çok sempatik gelen bir isimmin adeta ruhunuzu okşayacağını ve o kişiye karşı çok yoğun ilgi duyabileceğinizi söylüyor.

Meslek guruplarında öne çıkan isimleri tek tek ayırmak son derece uzun süreceğinden Cebe isimlerin içesindeki harflere göre kategorize ediyor, mesela:

L harfi, sanatla ilgili işler yapanlar için ideal. El marifetiyle çalışan herkes için de öyle.

B ve A harfleri, satış ve pazarlamada çalışanlar,

İçinde M ve A olan isimler serbest ticaret yapanlar,

S harfinin isim ve soyadında olması üretici faaliyetlerde ve planlamada çalışanlar,

Z harfi araştırma ve geliştirmede çalışanlar ve

İ ve P aynı isimde yer aldığında psikoloji vetıp alanında çalışanlar için 'ideal' harfler.

Soyadları öne çıkıyor
İsim değiştirmenin hem kariyeri hem de hayatı değiştirmek olduğunu söyleyen Cebe, ismin kişinin ruhsal bedeniyle bir bütün halinde titreşimleri yaratması gerektiğini düşünüyor:

"5.000 yıl öncesinden Çin'de çocuk doğmak üzereyken 'isim koyucular' çağrılırdı. Bu kişiler çocuğun doğum anında çıkarttığı sesten ona uygun titreşimdeki ismi koyarlardı."

İsimler iş ilişkilerinde de son derece etkin imiş. Birlikte çalışan kişilerin isim titreşimi eşit seviyede ise iyi bir ortaklık oluyor, diyen Cebe, soyadın isimle birlikte titreşim yarattığı için çok etkili olduğunu, bugün birçok firmada daha ziyade soy isimler ön plana çıkarıldığını söylüyor. Sabancı, Demirören ve Koç gibi... "İsim ve soyadı iyi bir bütünlük yaratan frekansı yakalarsa harika bir kariyer olabilir" diyen Cebe hem kadına hem de erkeğe konan (Yüksel gibi, Işık, İsmet,Servet gibi) isimlerin de iş hayatında çok fazla olumsuzluk yaratmadığını söylüyor.

Göbek adınızı kullanın
Ad, soyad ve göbek adı kullanınca çok uzun oluyor, hoş durmuyor diye düşünmeyin, Cebe bunun tam tersini söylüyor. "8 tane isim koyun o daha iyi olur. İspanyolların, Portekizlilerin isim enerjileri çok daha farklıdır. 8-9 isimleri vardır. Ne kadar çok isim ve harf olursa sizin enerjiniz daha çok tetiklenir. Ben göbek adlarını mümkün olduğu kadar kullanmalarını tavsiye ediyorum."

Kuantum isim analizi

A: Atılgan-enerjik
B: Ön sezileri kuvvetli
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan
Ç: Zevk sefa düşkünü
D: Üstün güçlere sahip
E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
F: Uysal, güvenilir
G: İnatçı kişilik, gerginlik
H: Sakin ve durağan
I: Hassas
İ: Kırılgan
J: Kaprisli ve kıskanç
K: Başarılı, unvan sahibi
L: Sanatsal yeteneğe sahip
M: Ticarete yatkınlık
N: Sağduyulu
O: Gizliliği sever
Ö: İçine kapalı
P: Kendinden emin
R: Sert yapıya sahip
S: Hayalperest
Ş: Çok üretken ve güçlü
T: Duygularını zor açabilen
U: Durgun, çok ağır hareket eden
Ü: Başarısı sürekli engellenen
V: Kendi içine dönük, umursamaz
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.

Kullanmış olduğumuz her harfin, sesin bir frekans yaydığı ve bu durumun bizim elektromanyetik alanımızı etkilediği söylenir. İsimlerin baş harfinin çok önemli olduğuna dikkat çekiliyor: “A harfiyle başlıyorsa, kişinin algılaması yüksek, atılgan bir enerjiye sahip. B harfiyle başlıyorsa mücadeleci ve önsezileri güçlüdür gibi.

Esmalarla yapılan zikirler gibi bir de mantralar vardır, ismimiz de en sık telaffuz ettiğimiz mantramız ve zikrimizdir.

Sayın Joys birde size verceğim linki incelemenizi önereceğim.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=20797&highlight=akrofonoloji

Alıntılardan derleme yapılmıştır.

Sevgi ve ışıkla kalın:)

Sayın Embriyo daha şimdi farkediyorum okuyabiliyorum yazınızı. :(
Paylaşımınız ve yönlendirmeniz için çok teşekkür ediyorum. Çok doğru ismimdeki tüm harflerin açıklaması tam isabet. Ama tek ismim var benim. İspanyolların örnek alırsak epey 8 9 a ulaşıncaya kadar epey bi isim seçmemiz beğenmemiz gerekiyor anlaşılan :p Linki inceliyorum. Tekrar teşekkürler Embriyo. Sevgilerimie...:)

La-edri

Kayıtlı Üye
Sevgili La-edri.Esmaların tavsiye edilmediğini söylemişsiniz.Halbuki bize tam tersi öğütlenmiştir.Tamtersi derken şöyle yani, Allahın isimlerinden ad koymak çok makbul ve sevabı büyüktür denir.Benim çocuğumun 2 ismi var ve ikiside dinle alakalı olmayan isimler.Çocuğumun hastalıkları vs olduğunda hemen ismini eleştiriyorlar,şunu koysaydın,bunu koysaydın vs. diye.Ozaman bayağı sıkıntı yaşıyorum acabamı diye, yani suçluluk duyuyorum.Esmaların neden konulmaması gerektiği konusunda daha açıklayıcı olursanız çok memnun olurum.Selamlar ve sevgiler....

Esmalar Allah'in isimleridr, eger bir insana Esmalr dan örnek alinarak isim koymak istiyor iseniz mutlaka ardina "kulu" ekini koymak gerekir..

Abdulsamed, Abdulkerim gibi.. Adb eki kulu anlamini tasir, Yani Samed'in kulu gibi..En begenilmis isim ise Abdullah tir..
Bakin bu Esmalarin couklara verilmesi övülmüs bir sey olmus olsa idi Rasulullah cocuklarina yada torunlarina koyardi.
Misal bir cocuga Hamid dediniz, Hamd e laik olan (övülmeye laik olan)
Oysa Allah bildirmistir övülmeye laik olan bir Allah'tir ve bu ayet insani miraca tasiyan ayetlerden biridir..Ve insan cocugunu bu isimle adlandirmasi cokda dogru degildir. Samed (hic bir seye muhatc olmayan hersey ona muhtac ) Biraz düsünün bu isim ne kadar bir besere yakisiyor..

Kaldiki anlami guzel olmali, Kur'an da gecmesi Esma olmasi sart degil.
Peygamberlerin isimleri konuldugunda özellikle Rasulullah'in isimlerinden biri konuldugu zaman bu övülmüstür.Yada anlami guzel olan Baris Sevgi gibi..

Cocuklariniza böyle bir isim koymadiniz diye üzülmeyin,
Bir insan cimri ise adi Kerim de olsa bu isim onu kurtarmaz..

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Teşekkürler Sayın Embriyo. Benim iki adım bir de tabi ki soyadım var. Hepsi 7 harften oluşuyor toplamda 21 harf. Ve sanırım ismim özenle seçilmiş. 17 çeşit harfin içinden sadece iki tanesi olumsuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...