Yüzler ve gözler görüyorum

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
Merhaba, bunu paylaşmayı çok düşündüm çünkü şizofren vb. bir hastalığım olabileceğini kabulleniyorum. 7-8 yaşlarımdan itibaren bir yere dikkatlice baktığımda veya gözüm kayabiliyor her zaman olmuyor. Mesela dün akşam oldu.Daha çok bir çift göz görüyorum. Gördüğüm şeyden yüzümü çeviriyorum ama gözüm tekrar o tarafa kayıyor eğer bakmak istemiyorsam gidip elimle gördüğüm şeyi bozmaya çalışıyorum. Dün akşamki çok tuhaftı. Yerde, halının üzerinde koyu bir çift göz vardı.uzun ve büyük öylece bana bakıyodu. Sonra içimden kesin deliriyorum falan gibi bişeyler dedim. Yatağımın üzerine baktığımda orda bir yüz vardı yan dönmüş sanki bir tahtta oturuyordu, kral gibi süslü giyinmişti, çok tuhaf bir suratı vardı. Küpeleri, kolyeleri fln vardı. Yüzü ayan beyan ortadaydı yani. Kafası biraz iriydi ama ona oranla yüz hatları burnu falan küçüktü. Çok takı vardı üzerinde. Bana bakmıyordu. Saçmalık gibi geliyor bana yani şizofren olabilirim tabii. Ne olduğunu bilmiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. :)
Deli miyim ne :D

LoveİsLam

Banlı Kullanıcı
Yakın zamanlarda etkisinde kaldığınız bir film izlediniz mi ?

Yüzleri net olarak görüyor musunuz yani bilinçli şekilde ?

Yüzler normal insan yüzü mü yoksa farklılıkları var mı ?

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
Hayır tv bile izlemedim.
Şu ana kadar gördüğüm yüzlerin hiçbirisi insan yüzüne benzemiyor ama biraz andırıyor.
Evet yüzleri görebiliyorum net olarak yalnızca ilk defa böyle bir yüz gördüm. Daha öncekiler uzun ve kesin hatları olan yüzlerdi ve bana bakarlardı. Bu yüz bana bakmıyordu. Tuhaf. :D
Birşey daha eklemek istiyorum her ihtimale karşı. Ben doğa üstü olaylarla biraz ilgiliyim dini veya başka türlü. Cinlerin bazen isimlerini andığım oluyor ve arkadaşlarım ne zaman benim odama girseler bu oda çok itici, ürkütücü, soğuk, tarfi edemedikleri bişey varmış gibi diyorlar.

LoveİsLam

Banlı Kullanıcı
Olay psikolojik gibi sanırım. Kendiniz diyorsunuz bu tür olaylara meraklıyım. Bu da sizi paranoyak yapıyor .

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Her görme varsanısı şizofreni değildir. Şizofreninin çok çeşitli belirtileri olmakla beraber çok çok sık görülen işitsel varsanılardır. Tabiki psikolojik ya da parapsikolojik bir durum olabilir ama şizofreni ciddi bir hastalıktır, sokakta gördüğünüz ve deli dediğiniz birçok insanın hastalığı ileri düzey şizofrenidir. Kendinize ve kullandığınız kelimelere dikkat edin sayın Akujuk malum psikolojik rahatsızlıklar kendisinden sıkça bahsedilmeyi pek sevmez çabucak yakın arkadaşınız olabilirler :) Sevgiler

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
Her görme varsanısı şizofreni değildir. Şizofreninin çok çeşitli belirtileri olmakla beraber çok çok sık görülen işitsel varsanılardır. Tabiki psikolojik ya da parapsikolojik bir durum olabilir ama şizofreni ciddi bir hastalıktır, sokakta gördüğünüz ve deli dediğiniz birçok insanın hastalığı ileri düzey şizofrenidir. Kendinize ve kullandığınız kelimelere dikkat edin sayın Akujuk malum psikolojik rahatsızlıklar kendisinden sıkça bahsedilmeyi pek sevmez çabucak yakın arkadaşınız olabilirler :) Sevgiler

Cin mi bunlar adını andığında yanında bitsin. Tabi sürekli ben şizofrenim diye tekrarlanırsa insan şizofren olur. Bence herkeste en az 1 tane hastalık var. Kiminde ileri derece, kiminde görülemeyecek kadar az.

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Cin mi bunlar adını andığında yanında bitsin. Tabi sürekli ben şizofrenim diye tekrarlanırsa insan şizofren olur. Bence herkeste en az 1 tane hastalık var kiminde ileri derece kiminde görülemeyecek kadar az.

Adını andığınızda yanınızda biteceğini söylemedim zaten kendiniz de açıklamışsınız sürekli ben şizofrenim diye gezerseniz, şizofren olma olasılığını yükseltirsiniz. Bu sözüm, son zamanlarda her hayal görmeye ben şizofrenim dendiği için ben de öncelikle olanın işitsel varsanılar olduğunu söyledim. İnsan beyni sonuçta karmaşık bir mekanizma ve bilinçaltı sizin telkinlerinizi doğrudan gerçek olarak kabul etme eğiliminde. Siz söylememeniz gerektiğini biliyorsunuz, herkes bilmiyor. Teşekkürler.

Tecelligah

Kayıtlı Üye
Geçmiş olsun arkadaşım merak ettiğim sık sık mı oluyor acaba yoksa arada bir mi?

Robin

Kayıtlı Üye
Her şey genellikle insan psikolojisinde bitiyor. Neye inanırsan o oluyorsun. Tabi bazı insanlarda özellikle hayal gücü aşırı derecede geniş olanlarda bu daha çok görülüyor. Bu insanlar da zaten şizofren ya da deli olarak adlandırılıyor. Yani aslında neyin seni şizofren yapıp neyin şizofren olduğun için tuhaf göründüğü tam bir muamma.
Bence sen odanı da kendini de bir okut yastığının altına ya da yakınlarına da kuran falan koy. :D
%100 anneanne onaylı insan rahatlıyor cidden. :D

Gizlİksir

Banlı Kullanıcı
Başlığı görünce nedense aklıma 6. his filmi geldi. :D
Ama bence şizofren falan değilsin şizofrenler şizofren olduğunu zor kabul ediyormuş :D

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Başlığı görünce nedense aklıma 6. his filmi geldi. :D
Ama bence şizofren falan değilsin şizofrenler şizofren olduğunu zor kabul ediyormuş :D

Kesinlikle katılıyorum. Şizofrenler hastalık ihtimalini asla düşünmezler ve kabul etmezler. Ayrıca bundan şüphelenen olursa onları rahatlıkla kandırabilirler. Kimi zaman psikiyatri heyetlerinin bile kesin tanı koyamadığı vakalar duymuştum.

Meruh99

Kayıtlı Üye
Baska algiladiginiz seyler var mi? Gaz kokusu, takip edilme ve saire... Birde ön duygu bazi olaylarin olabilecek gibi.... Bir de takip edilme hissi gibi...