rüyada uçmak ve beden yükselmesi

akik

Banlı Kullanıcı
bir dönem rüyamda uçuyor, bir çok yer gezebiliyordum.bazen uyumadan önce bedenimin yükseldiğini hissediyordum ama korktuğum için hemen ayağa kalkıp buna engel oldum.şimdi bakıyorum bu gibi durumların çok özel durumlar olduğu tartışılıyor.bende artık bunların hiçbiri olmuyor neden acaba? tekrar olur mu ya da bunun için yapılacak bir şey var mı?

Wolf

Banlı Kullanıcı
Olabilir,ben artık öyle ve onun gibi rüyalar görünce kontrolümde oalrak direk uyanıyorum.

vorden

Kayıtlı Üye
merhaba bende rüyalarımda bazen uçuyorum ilk başlarda bisiklet gibi biseyle pedal cevirerek uctum uzun bir süre ara ara tabi her gün uçmuyordum.sonra bu aynı denizde yüzer gibi olmaya basladı ben gök yüzüne uçmaya gayret ediyorum ve yükseliyorum alçalıyorum harektler ediyorum kontrol edebiliyorum. hızlanıyorum yavaslıyorum çok mükemmel bir duygu uyanmak istemiyorum. bunun özel bir durum olduğunu bilmiyordum nedir bu gerçi en son 1 ay önce böyle bir şey oldu rüyamda. bu konu hakkında bilgisi olan paylasırmı?aynen haber alıyorum bende rüyalardımda kendim ile ilgili seyleri ufak telefek seyler eger takip edersem basıma gelicekler cıkıyor ama bazen korkuyorum bundan.

akik

Banlı Kullanıcı
ben öleceğimi zannettiğim için buna engel oldum.rüyamda da sadece ben uçuyordum benim dışımda kimse uçamıyor.birçok yer gezdim farklı şehirlerde dolaştım.bu şehirler gerçekten var mı bilmiyorum.uyanıkken de oldu ama artık olmuyor.bence bu bir insan için büyük lütuf inanılmaz bir olay

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
insanlar yüzyıllardır rüyalarında uçtuklarını görürüler... hatta denizin üstünde uçulduğu ve arada alçalarak el ya da ayak suya deydirilir... görülüş sıklığı ve hatırlanıp hatırlanmama durumu da kişiye göre değişir tabii ki. aşağıdaki suyun bulanık ya da berrak oluşu da bilinçaltındaki bir karışıklık ve berraklıkla alakalı olabilir. hiçbir şeyden emin olmayan biri olarak, bu rüyaların cinsel içerikli olduğunu da söyleyebilirim : )

vorden

Kayıtlı Üye
aynen iste bende ellerimle ayaklarımla yüzer gibi gök yüzünde alçalıp yükseliyorum düşcek gibi oluyorum panikle daha da cırpınıyorum kuş gibi yükseliyorum bazende fazla caba harcamadan süzülüyorum etrafı hatırlamıyorum cok hoş ve güzel bir duyguda yaslı bir tanıdıgımız günahlarından arınmıssın demisti sordugumda ama baska bisiler var bununla ilgili sizde bahsedince sasırdım bende de aynı seyler oluyor. cinsellik acısından düsünülürse cok ilginc :)

alin

Kayıtlı Üye
Ben de kendimi bildim bileli rüyalarımda sıkça uçarım.Yalnız sürekli yinelenen uçma rüyalarım sıradan rüyalar gibi hissettirmez.Bilinçsiz olarak 3 defa astral deneyimim oldu tam olarak öyle hissetmesem de uçma rüyalarıyla alakalı başka bir boyuttaymışım ve yaşanıyormuş gerçekten gibi gelen rüyalar olduğunu söyleyebilirim.Belki tam ifade edemedim ancak o rüyalarımın hepsinde özel bir durum var.Şimdi farkettiğim bu tarz rüyaları görenler haberci rüyaya yatkın kişiler.Cinsellikle alakalı da freud tarzı rüya bakış açılarından birisi gibi onda da neredeyse her rüya cinselliğe bağlandığından ve artık kendi uslubu eskisi kadar ciddiye alınmadığından bende ciddiye alamadım pek.Hissetmekle alakalı sürekli yaşayan arkadaşlar sanırım anlamıştır demek istediğimi.O boyutta yaşanan hisleri...

Seçilmiş

Kayıtlı Üye
Aslında dediklerin herkese oluyor gece herkesin ruhu yükseliyor belkide sevdikleriyle buluşup konuşuyorlar ki böyle birşey varmış ama bunu bizim blmemiz lazım rüyamızda ama unutmamız gerekiyor senin unutmaman ilginç :D

cosmo

Kayıtlı Üye
ancak o rüyalarımın hepsinde özel bir durum var.Şimdi farkettiğim bu tarz rüyaları görenler haberci rüyaya yatkın kişiler.QUOTE]
ben rüyada uçmak normal sanıyordum. yanlış anlamayın bu sözlerimi ama neden bu kadar büyütüldüğünü anlayamadım.

Al-iilker

Kayıtlı Üye
Bazen bende de oluyor uçakta camdan dışarı bakarken hızla denizin üzerine düşüyorum.

Dex

Banlı Kullanıcı
Bendede oluyor . Denizde yapılan köpek yüzüşü gibi yüzerek havalanıyorum . Bir müddetten sonra havalanamıyorum ve yavaşça yere doğru süzülüyorum . Böyle rüyalar genelde cinsel içerikli oluyor . Çünkü neredeyse ere indiğimde bir kız kadın vs çok görüyorum :D

cosmo

Kayıtlı Üye
arkadaşlar rüyada uçmak ne zamandan beri ilginç bir hadise oldu biri bana açıklayabilir mi?

alin

Kayıtlı Üye
İlginç bir hadisedir ya da değildir olarak size açıklayabilir miyiz bilmiyorum.Birileri farklı hisle yaşıyorsa o rüyaları başkasını neden rahatsız etsin diye de sorabiliriz aslında.Yinede kendi tecrübemi açıklayayım.Her rüyada başka türlü hissedilebilir ancak kendi haberci rüyalarımın bazılarında da o hissi yaşarım ama uçma rüyaları başlı başına yaşatır o hissi.Evet zaten rüya başka bir boyut ama kimisi hatırlanmaz bile (şahsi tecrübem yineleyim) uçma rüyalarım kendimi bildiğimden bu yana var ve o rüyalarda şu hayatın içinde yaşanmış kadar keyifli ve gerçeğe yakın.Bunu bu şekilde gören birisi varsa anlayacaktır yoksa zaten sadece tarifle mümkün görünmüyor.Bir de ilintilimi bilemedim ama başka arkadaşlarda da varmış.Uçma rüyalarımın sıklığı arttıkça haberci rüyalarım da artmış oluyor.Mutlu olaylardan önemli önemsiz yaşanacaklara kadar görmek felaketleri öncesinden rüyasında görmek vb durumlar.Yaşamamış birisine izah edilebilir mi bilemeden paylaştım.İyi forumlar...

cosmo

Kayıtlı Üye
sayın arkadaşım eğer yaşamamış biri olasam neden bunun ilginç bir olay olmadığını savunayım? ben de kendimi bildim bileli uçarım rüyamda hatta en sık rüyalarımdandır hatta ve hatta rüya içinde bilincimin yerine geldiği zamanlar 'hazır luciddeyken bir uçayım' derim ve uçarım. sorduğum soru gayet basit ve herkesin anlayabileceği düzeydeydi aslında. rüyada uçmak belirli insanların başına gelen çok farklı bir hadise midir? eğer öyleyse benim etrafımdaki herkes öyle. çünkü henüz rüyasında uçmayan biriyle tanışmış bulunmuyorum. anlayabildiniz mi?

Ajan 47

Kayıtlı Üye
bir dönem rüyamda uçuyor, bir çok yer gezebiliyordum.bazen uyumadan önce bedenimin yükseldiğini hissediyordum ama korktuğum için hemen ayağa kalkıp buna engel oldum.şimdi bakıyorum bu gibi durumların çok özel durumlar olduğu tartışılıyor.bende artık bunların hiçbiri olmuyor neden acaba? tekrar olur mu ya da bunun için yapılacak bir şey var mı?
Size şöyle anlatayım, korku çok güçlü bir duygudur ve karadelik gibi korktuğunuz şeyi kendinize çeker. Araştırdığınız zaman bu gibi şeyleri korkunuz yavaş yavaş körelir ve çekim gücüde azalır dolayısıyla, ancak sevgide korku kadar güçlü bir duygudur, anladığım kadarıyla bunun tekrar olmasını diliyorsunuz, sadece basit bir istek olarak, yaşadığınız şeyi severseniz yeteri kadar oda çekecektir sevdiğiniz şeyi kendinize ancak o karadelik kadar hızlı çekmeyebilir, herşey dozuna göre gerçekleşir.

alin

Kayıtlı Üye
sayın arkadaşım eğer yaşamamış biri olasam neden bunun ilginç bir olay olmadığını savunayım? ben de kendimi bildim bileli uçarım rüyamda hatta en sık rüyalarımdandır hatta ve hatta rüya içinde bilincimin yerine geldiği zamanlar 'hazır luciddeyken bir uçayım' derim ve uçarım. sorduğum soru gayet basit ve herkesin anlayabileceği düzeydeydi aslında. rüyada uçmak belirli insanların başına gelen çok farklı bir hadise midir? eğer öyleyse benim etrafımdaki herkes öyle. çünkü henüz rüyasında uçmayan biriyle tanışmış bulunmuyorum. anlayabildiniz mi?
Bazı şeyleri anlatamayabiliyor insan.Ben yine sadece kendi adıma konuşuyorum.Sizin uslubunuzdaki herkeste kendini özel hissetmeye çalışıyor ne alakası var manasına yönelik cevap verdim ve şayet benim uçma rüyalarımdaki hissi yaşamış olsaydınız anlatmakta da zorlanmazdım.Luciddeyken uçmak vb de değil aslında olay.Bendeki durumu daha geniş anlatamıyorum ama şu kadarını söyleyebilirim o rüyalarda daha farklı bir boyut hissediyorum ne lucid ne astral ne başka birşey değil bendeki tesadüftür başkasının normaldir bilmiyorum ama o bir boyut gibi ve açıldıkça haberci rüyalar inanılmaz hatta ürkütücü şekilde ard ada gelebiliyor.Anlatamama ihtimalimi bundan dolayı söyledim.O hissi yüzerken alsaydım yüzme rüyalarıyla alakalı bölüme yorum yazardım.Tadını bildiğiniz yemeği tarif etmem kolayda bunda zorlandım işte.İnanın özel hissetme farklıyım deme derdinde yazmıyorum daha da geniş yazamıyorum.Birisine aşık olursunuz aşkı herkes bilebilir ama o kişiye aşık olmayı bir başkasına anlatamazsınız uç bir örnek oldu ama daha da açamıyorum iyi forumlar...

alin

Kayıtlı Üye
Ama ben inanılmaz dercede sık görüyorum yani bazıları abartmayın filan diyebilir ama artık resmen rüyalarım havada geçiyor.Eğer cinsel bir şeyleri ifade ediyorsa(Ben uçmalı bir rüya gördüğümde nedense hiç 'cinsel deneyim' yaşamadım en azından hatırlamıyorun) evet ben sapığım.Ama şu da gerçek ki uçmalı rüyalarımda duygularım ve hislerim inanılmaz gerçekçi rüzgarı hissedebiliyorum veya denize düştüğümde soğukluğu hissediyorum ve insanların bana dokunuşlarını da hissediyorum fakat yinede bunun bir rüya olduğunun farkına varıyorum.Ve bu rüyalarımda gelecek hakkında küçük ip uçları inanılmaz fazla.Bunları yaşamak ( Ne kadar gerçek olmasa da ) innılmaz bir his ve sapık olmaya veya başka bir şey olmaya katlanabilirim.Ve bence hiç abartmıyorum.Herkesin rüyalarında yarın hakkında bir kaç tüyo aldığını sanmam...:)
İşte anlatmak istediğim bu çok yaşayın tek değilmişim :) gerçek dünyadan ayırd edilemiyor uçma rüyalarımın hiçbirisi ve bu dünya gibi ama oranında sanki ezeli var gibi çok değişik neden hep uçma rüyalarında bu var diye merak ederdim ve haberci rüyaların önünü açıyor her seferinde.Cinsellikle ilgili hiç ama hiç sanmıyorum freud tarzı yorumlar bunlar ki neredeyse her rüyayı cinselliğe bağlayan yorumları burda da ciddiye almıyorum.

akik

Banlı Kullanıcı
bu konu birilerini neden rahatsız etti söyleyeyim: çünkü onlarda olmuyor :))) insanlarda bu davranış hep vardır.bir şeyi kendileri yapamıyorlarsa ya da onlarda olmuyorlarsa ya reddederler ya da saldırıya geçerler.insan psikolojisi böyledir.ben kollarımı kullanmadan su,deniz üstünde değil hayatımda hiç görmediğim yerlerde uçuyorum.evin içinde de tavana kadar çıktım orada öylece kaldım.bu kadar farklı şehirleri,yerleri insan zihninde nasıl canlandırabilir.gerçekten mi gidiyorum acaba böyle bir şey olabilir mi diye merak ediyorum.

cosmo

Kayıtlı Üye
bu konu birilerini neden rahatsız etti söyleyeyim: çünkü onlarda olmuyor :))) insanlarda bu davranış hep vardır.bir şeyi kendileri yapamıyorlarsa ya da onlarda olmuyorlarsa ya reddederler ya da saldırıya geçerler.insan psikolojisi böyledir.ben kollarımı kullanmadan su,deniz üstünde değil hayatımda hiç görmediğim yerlerde uçuyorum.evin içinde de tavana kadar çıktım orada öylece kaldım.bu kadar farklı şehirleri,yerleri insan zihninde nasıl canlandırabilir.gerçekten mi gidiyorum acaba böyle bir şey olabilir mi diye merak ediyorum.
bu laf bana mı? adam gibi bir soru sordum normal bir şey değil mi dedim. ipin ucunu tuttun nerden nereye çektin. sorduğum kişide cevabını verdi zaten. lafı nerenizden anlıyorsunuz. bu tarz sitelerde en nefret ettiğim şey bu işte. her şey yalnız sizde var zannedip büyükleniyor şiştikçe şişiyorsunuz. sonra laf çarpıtma amaçlı, cesaretsizlik simgesi 'birileri' diye başlayan, bir tarafınızı kaldırmaktan ve ortamı germekten başka bir işe yaramayan cümleler sarfediyorsunuz. bu siteye kayıt oldum çünkü gerçekten bir şeyler öğrenebileceğimi düşünüyordum. ama her yerde olduğu gibi kendini bir şey sanan insan bozuntuları burada da var ne yazıkki. bu arkadaştan başka kimse de alınmasın sözlerime. benim laf söylemek istediğim kişiye direk söyleyecek kadar cesaretim var çünkü.