Rüyamdaki Normal Olmayan Güç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

deepestbLood

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben lucid rüya yapabiliyordum, isteğim şeyleri yapıyordum çok zevkliydi:) ama sonraları rüyamda başka bir güç varmış gibi hissetmeye başlamıştım. Benim üstüme kendime hız verip kaçıyordum ya da bisikletimle kaçıyordum ama o hep benden güçlü oluyordu. Bu konuda bilgisi olan varsa yazabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

duygu12345

Kayıtlı Üye
arkadaşım aynısını bende yaşıyorm lucid rüya gördüğümde peşimde sanki birisi varmış gibi koşuyorum kaçıyorum karanlık bişey sanki görüntü yok. kaçıyorum ve ben ne zamanrüyamda olduğumu bilsem bu oluyor uyandırmak istiyor. bende kaçıyorum ama sonunda uyanıyorum koşarken.s bir şey rüyada olduğumuzu aladığımız an bzi uyandırmak istiyor ne olduğunu bende anlayamadım...

Türkmenoğlu

Kayıtlı Üye
Rüyada olduğunu bilmek, yaşadığınız şeylerin gerçek olmadığını ve her şeyin mümkün olduğunu bilmek, zamanla sizi boğacaktır. Sizin göremediğiniz ve sizin kaçıp uyanmanıza neden olan şey, bu sıkıntı ve korkudur.

_mehmet_

Kayıtlı Üye
Ben de rüyalarımda genellikle aynı durumu yaşıyordum.Kurtulmanın yolunu korkumu yenmekte buldum.Bazı geceler rüyamda ayaklarım kontrolünü kaybettiğim ve kaçamadığım oluyordu.Suyun içinde koşmak gibi hissediyordum.Rüyalarınızda bisiklet ile kaçtığınızı söylediniz.Bisiklet veya benzeri kaçış yolları yerine olmadığını, hiçbir şey olmayacağını düşünün ben ancak böyle durdurdum.Bu korkuyu defalarca yaşadığınız zaman korkunuz gittikçe gücünün de azaldığını anlayacaksınız.Bir seferde hükmü elinize alamazsınız belki ancak diğer rüyalarınızda alıştıkça kontrolü ele geçirmek daha kolay olur.Umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Rüyada olduğunu bilmek, yaşadığınız şeylerin gerçek olmadığını ve her şeyin mümkün olduğunu bilmek, zamanla sizi boğacaktır. Sizin göremediğiniz ve sizin kaçıp uyanmanıza neden olan şey, bu sıkıntı ve korkudur.

Hayır o zaman bu işin ustaları yıllarını verip tamamen başaranlar'da neden olmuyor bu duygu sizce ? Lucid Rüya astral seyehat'tir ..Bu arkadaş başaramıyor sadece rüyada olduğunu biliyor çünkü eğer kontrol edebilseydi niye kaçsın ki ?

Konuyu açan kişiye diyorum siz lucid rüya yapamıyorsunuz siz sadece rüya da olduğunu biliyorsunuz eğe rüyayı kontrol edebilseydiniz korkmayıp kaçmayabilirdiniz ve her rüyada böyle olmazdı ...Siz sadece rüyada olduğunu bilip kontrol ediyorsunuz zannetmişsiniz :) Bu konu hakkında forumda konular var :)

67890

Banlı Kullanıcı
aslında bu kötü birşey değil
ram tersi size lücidde bir şey öğretmek için olan bir durum
şöyle düşünün sizi bir şey kovalıyor
ve siz kaçıyorsunuz o sırada karşınıza bir tepelik bir yer çıkıyor
sizde kovalayan şeyden kurtulmak için o tepeden atlamayı başarırsanız
uçmaya başlarsınız
uçmaya başlayıncada görüntü değişir ve kendinizi çok güzel mesela yemyeşil bir alanda
uçuyor bulabilirsiniz

duygu12345

Kayıtlı Üye
lucid rüya zaten rüyada olduğunu anlayıp yön vermektir. astral seyehatten çok farklı birşey. ayrıca ben yön vermediğimden kaçmıyorum. yön verdiklerimde oldu fakat bazen bir şey seni uyandırıyor anladığında. peşinden geliyor.. bunun korkuyla yön vermemeyle ilgisi yok öyle olsa yön verdiklerimde olmazdı.

B

bernaguntekin97

Benimde rüyalarım lucid ama yon veremiyorum belki veriyorum farkımda degilim cidden tuhaf bişey şu lucid rüya!:eek:fftopic:

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
lucid rüya zaten rüyada olduğunu anlayıp yön vermektir. astral seyehatten çok farklı birşey. ayrıca ben yön vermediğimden kaçmıyorum. yön verdiklerimde oldu fakat bazen bir şey seni uyandırıyor anladığında. peşinden geliyor.. bunun korkuyla yön vermemeyle ilgisi yok öyle olsa yön verdiklerimde olmazdı.

Hayır Lucid Rüya bir nevi Astral seyehat'tir bilmeden konuşmayın ..Böyle inat etmeyin ..Lucid rüyada istem dışı hiç bir şey olmaz ..İstem dışı bir şey yapmazsan ve hiç bir istem dışı gerçekleşmez yok bir şey beni kovalıyor bu sizin rüyada olduğunu anlayıp kontrolün bilinçte olduğu andır ...Eğer hem rüyada olduğunu anlasaydınız o korku anında yok olurdu ..Lucid rüya astral seyehatin biraz düşüğüdür ama astral seyehat türü olarak gözükür !. .. :)

duygu12345

Kayıtlı Üye
astral seyehat türü diyebilirdin ben yanlış bilmiyorum yeteri kadar araştırma yapan birisiyim astral seyehat uykuda yapılmaz yapılışını biliyorum ve denemedim denememde. bu rüya astral seyehat olsaydı lucid rüya denmezdi. rüyamda korkmuyorum ayrıca uyandırıyor beni. anladığım anda o şey uyanmama sebep oluyor bn bu yüzden kaçıyorum. istediğini düşün ben fikrimi söyledim ve astral değil bunda inatda ederim herşeyi nasılsa bnm düşüncem. snde istediğini düşün...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
astral seyehat türü diyebilirdin ben yanlış bilmiyorum yeteri kadar araştırma yapan birisiyim astral seyehat uykuda yapılmaz yapılışını biliyorum ve denemedim denememde. bu rüya astral seyehat olsaydı lucid rüya denmezdi. rüyamda korkmuyorum ayrıca uyandırıyor beni. anladığım anda o şey uyanmama sebep oluyor bn bu yüzden kaçıyorum. istediğini düşün ben fikrimi söyledim ve astral değil bunda inatda ederim herşeyi nasılsa bnm düşüncem. snde istediğini düşün...

Yav körü körüne inat etmeyi çok iyi başarıyorsunuz ama yazımı düzgün okumayı başaramıyorsunuz !! Ben yazımda ne dedim lucid rüya bilinçli olup rüyayı kontrol etmektir o türde hiç bir şey seni etkilemez çünkü lucid rüya tamamen senin dünyan'dır ve lucid rüya bir nevi astral seyehat türüdür bu yazdığımı anlamadığınız biliyorum...Bare Forumdaki kuralları okuyun da türkcenizi düzeltin ! Arkadaş körü körüne inat etmeyi çok iyi başarıyorsunuz bilgili olduğunuz yazınızdan anlaşılıyor ! ...lütfen yazımı okuyun ve forum kurallarından imla kurallarına uyun ..

duygu12345

Kayıtlı Üye
türkçemde ne varmış ? türkçeme kimse hakaret edemez. ayrıca bana ünlem dolu cümleler kullanamazsın ben sana kullandım mı ? istediğini düşün dedim senin fikrindir bende istediğimi düşünürüm kimse benim fikrime karışamaz ki sen bana rüyasında korkuyor dedin korkcak olsam kaçmam rüyada olduğumu biliyorum sadece uyandırıyor dedim senin dediklerin çok farklı. konuyu saptırıp duruyorsun onu geçtin busefer türkçeme hakaret ettin ki türkçemde ne varmış ? ayrıca körü körüne inat ediyorsam bu beni ilgilendirir sen saygı duymalısın...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...