Demon Bim ve Goetik Evokasyon Deneyleri-2

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Altıncı evokasyon deneyi , Steve Savedow ve S.H tarafından Demon Bim’i evoke etme amacıyla 8 ay sonra gerçekleştirilir. Ancak 6. ve 7. Evokasyonlar sonunda demon davete gelmez. Bunun üzerine yazar ve partneri farklı bir yol denemeye karar verirler. “Black Box (Kara Kutu)” yöntemi olarak Geotia’da tarif edilen“Ruhların zinciri olarak anılan genel laneti” uygulamaya karar verirler ki bu sonuç aldıkları ikinci başarılı evokasyon olur. “Kara Kutu” yöntemi için Salı gününde satın alınan Siyah renkli bir kutu arındırılıp, evokasyon için şarj edildikten sonra siyah renkli bir kumaşa sarılır. Ve ilk kullanımından önce 35 gün süresince karanlık bir köşeye bırakılır.Hibachi( Ufak bir japon mangalı,kömürlü), bir kavanoz sülfür tozu ve kafur karışımı, Demon’ın bakıra işlenmiş mührü ve bu mührü tutmak için ufak bir maşa bu yöntemin diğer tamamlayıcı materyalleri olarak belirtilmiş .
Demon’dan gelen, ikinci işitsel tepki “ ateşi conjure etme” pasajını ilk defa okurken gerçekleşir.Demon’ın mührünü, sıcak mangalın içinde duran sülfür tozu ve kafur karışımının bulunduğu siyah kutunun içine koyduktan yaklaşık 30 saniye sonra aynı baritone, kalın tını işitilir.Aşağıda aktaracağım kısım yazarın ağzından 12 Aralık 1986’daki 8. Evokasyon çalışmasının birebir kaydıdır:

8.EVOKASYON KAYDI- DEMON BİM

“Ateşin conjure” ediliş pasajından şu cümleyi okurken “…ve sen ki ölümsüz ateşte yanasın, ölümsüz unutulmuşluğun içinde gömülü kalasın..” diğer bir şimşek gürlemesini andıran fakat 5.evokasyonda deneyimlediğimizden daha az yıkıcı bir ses ortaya çıktı. Aynı şekilde gırtlaktan gelen, bariton bu tını “Sözcükleri öğren (Learn the Words)” dedi. Bu sefer gerçekten hazırlıklıydık ancak sıcak kömürlerin arasındaki siyah kutudan çıkan zehirli toksik dumanı solumamız bizi bitkin düşürmeye başlamıştı.

Laneti , zorladığımız üçüncü girişimde net bir olay meydana gelene dek tekrarladık ve mührü siyah kutunun içinde bıraktık ancak bir gelişme olmadı. Sonrasında evokasyonu kapatma kararı aldık ve aynı şekilde dört aşamalı Küçük pentagram, Küçük hexagram, Serpent defetme ritüelleri ve Star Ruby ile alanı temizledik. Çemberden çıkmadan, siyah kutuyu mangaldan aldım ve maşa yardımıyla Bim’in mührünü kutudan çıkardım. Kutunu içindeki kalıntıları mangala boşalttım ki oldukça zehiri bir gazın ortaya çıkmasına neden oldu. Çemberden çıktıktan sonra tüm kalıntıların kömürün içinde yanmasını bekledik. Sonrasında odadan çıktık ve yanma işlemi bitince dönüp odayı elektrikli vantilatörler yardımıyla havalandırdık. En son bir miktar Abramelin tütsüsü ,sonra da bir miktar mürrüsafi ve misk karışımını tütsü olarak yaktık.

Birkaç saat sonra, daha öncesinde uyguladığım dört aşamalı defetme ritüellerini tekrar uyguladım.Mangala bulaşan tüm külleri bize yakın olan okyanusa götürüp bir miktar deniz tuzu ve miktar kumsal kumu ile karıştırdıktan sonra suya bıraktım. Sonrasında çemberin olduğu alana dönüp tekrar defetme ritüellerini uyguladım ve sonunda da her gezezgene ait defetme hexagramlarını çizdim.”(entry sonu)

Tüm bu olanlar sonrasında ,tanıdık bir enerji evokasyonun yapıldığı alanda ortaya çıktı. Bu seferki enerji çok daha baskın ve belirgin şekilde 6 gün boyunca , yaklaşık 50 defa uygulanan defetme ritüellerine rağmen varlığını sürdürdü.Ve sonraki 2 gün boyunca sadece belli belirsiz hissedildi. Enerjinin mevcudiyeti 5. Evokasyondan kalan enerjiyle tipik türde olan ancak bu defa poltergeist bir aktivite içermeyen bir mevcudiyetti. Eve gelen hiçbir misafir sıradışı bir durum hisettmedi.
Bu mevcudiyetin gözlemlendiği sürenin bu sefer kısalmış olması sonucunda yazar durumun ya 8.evokasyondaki deneyimin öncekine nazaran zayıf olmasından ya da bu sefer uygulanan defetme ritüellerinin çok daha etkili olmasından kaynaklandığını düşünmükte.

9.evokasyon ve sonrası Bim’in hapsedildiği ve bağlayıcı ilişki kurulduğu son dönem.Bunu da en yakın zamanda paylaşmaya çalışıcam çünkü asıl olay burada başlıyor ve anlatmam uzun sürecek. Sağ el metodunun ne derece meşakatli olduğunu sanırım bu evokasyonda daha da net görmüşsünüzdür çünkü ben bile adamlarda ne azim varmış dedim içimden kaç kere. Ama sonrasında Steve Savedow’un söylediği şu sözler daha iyi anlamamı sağladı.” Ritüel majisyeni her zaman başladığı işi bitirmek zorundadır, bu artık tartışmaya açabileceğiniz bir seçme meselesi olmaktan çıkar.

ALINTIDIR...(Semyaza)