Demon Bim ile yapılan Goetik Evokasyon Deneyleri 1

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Okuduğum en ayrıntılı, aydınlatıcı ve bilimsel bir titizlikle ele alınan goetik evokasyon çalışmasını bir yazı dizisi olarak sizlerle paylaşmak istedim. Bu çalışmaların tamamı Steve Savedow ve adı saklı tutulan partneri S.H tarafından 2 yıllık bir süreç içerisinde aynı demonla yapılan 9 adet evokasyonu içermekte olup , “Goetic Evocation, The Magician’s Workbook Volume 2” kitabında ayrıntıları ile anlatılmıştır.Kullandıkları yöntemlerin tümü katı bir Sağ el çizgisinde uygulanmış. Ben burada tüm kitabı çeviriden ziyade size bir özet sunmak zorundayım.Çünkü çalışmadaki her teknik ayrıntıyı aktarmam mümkün değil yoksa bu yazıyı bitiremem.

Yazar ve partneri 9 evokasyon çalışması için 26 numaralı demon Bim’i (Buné) tercih etmişler.Çalışmalara 1985 yılının Ocak ayında başlanmış ancak ilk gerçek temas Mayıs ayın’daki 5. Evokasyon çalışmasında kurulabilmiş.Hazırlık evresinde Demon’ın mührü bakır bir diske işlenmiş, dolunay öncesi havanın açık olduğu, gündoğumundan öğlene kadar olan zaman dilimi “Düklerin” çağırılmasına uygun olduğu için tercih edilmiş. Bim’in bir “ Gündüz Demon’ı” olmasında da bu tercihin etkisi var. Evokasyon sırasında Abramelin tütsüsü ile birlikte Bim’in Yay burcu hiyerarşisindeki bir Demon olması ebebiyle Öd ağacı (Lignum aloes yani Ud Hindi) tütsü olarak kullanılmış. Yazar ve partneri evokasyonların tamamını 35 fit uzunluğunda, 25 fit genişliğinde ve 10 fit yüksekliğinde kapalı bir odada gerçekleştirmişler. Çalışmalar öncesi tüm aparat ve materyaller usülüne uygun şekilde arındırılmış. Demon’ın davet edileceği üçgen doğu yönüne yerleştirilmiş.

Başlangıçta, yazarın ve partnerinin Goetia’dan alınan tüm conjuration, lanet ve bağlayıcı metinleri sözlü olarak hatırlamaları zor olduğu için bunları arındırılmış temiz parşömenlere geçirmişler.Ancak kağıttan bu pasajların okunduğu ilk dört evokasyon sırasında net ve açık bir temas sağlanamamış.İlk net temas daha önce belirtildiği üzre 5.evokasyon sırasında sağlanmış.Yazar bu ilk teması pek çok birey için trajik sonuçlanabilecek bir deneyim olarak tanımlamakta.Öyle ki tüm bu meşakatli hazırlanma sürecine rağmen 6. Evokasyon bu denemeden sonra tam 8 ay sonrasına ertelenmiş. Bu deneyimi birebir yazarın dilinden aktarıyorum:

5.EVOKASYON KAYDI-DEMON BİM

İkinci conjuration metnini, ikinci kez okuduğum sırada tam şu cümleleri söylerken “..ateşin tahtın etrafını sarışıyla, cennetin kutsal meleklerinin ve Tanrı’nın sihirli bilgeliği ile seni muktedir şekilde bu çemberin önünde görünmen için exorsice ediyorum…” doğudan kulağı sağırlaştıracakmışçasına şimşek gürlemesini andıran bir ses kafamızda inledi. Sadece iki sözcüktü “ Siz aptallar! (You fools)” ve her şekilde ses olarak adlandırabilceğimiz bir duyumdu. İnanılmaz derecede baritone,kalın ve gırtlaktan gelen bu tını beni ve partnerim S.H’yi vurgun yemişiz gibi olduğumuz yerde kitledi.
Görünebilir forma bürünmüş bir enerji olmasa da , adını koyamadığımız bir korkunun hışmına uğradığımızı hissettik.O an insanın temel iç güdüsü, demon tabiatını terörü ve dehşeti kamçılayan bir enerjiymişçesine algılıyor ancak bu anında yenilmesi gereken bir his. Fakat ne ben ne de partnerim S.H daha önce böylesine bir enerji mevcudiyeti deneyimlememişizdir çünkü insanoğlunun genel olarak yüzleşebilceğini sandığı, bu dünyadan olmayan bir güç ve mevcudiyet. Belki de sözcüklerin bu yoğun kötülük hissiyatı ile başedebilmekte yetersiz kaldığı şekilde ödü kopmuşluk ve iğrenmeyi hissetmek gibi. Kişi kendini böylesi bir duyguya , birebir kaçma ve yüzleşilenden saklanma arzusunu deneyimlemeden etkili şekilde asla hazırlayamaz, demon sanki cehennemden türeyip pençesine almışçasına.. Yaşanılanların ardından hemen evokasyonu kapatma kararı aldık ve titreye titreye çember alanında sırasıyla; Küçük pentagram, Küçük Hexagram, Serpent defetme ve Star Ruby olmak üzere tam dört aşamalı arındırma ritüeli gerçekleştirdik. Ancak hemen ardından karanlık bir enerji havada asılı kalmışçasına bulunduğumuz alanda kalmayı sürdürdü, daha çok bulutumsu, sis gibi görünüyordu. Nefret dolu, hastalıklıi ,görünmeyen, işkence edilmiş ya da eden hissi uyandıran infernal bir lanet..
Bir saat sonra S.H gidince, ben bu kez tekrar dört aşamalı defetme ritüelini ve ardından her gezegene ait hexagram ritüellerini uygulamaya koyuldum. Gene bir saat sonra dönüp, bu sefer yoruluncaya kadar sadece Serpent defetme ve Star Ruby ritüellerini uyguladım.( entry sonu)”

Yazarın bahsettiği ,bu karanlık enerji yaklaşık olarak 12 gün süresince evokasyonun gerçekleştirildiği odada, yapılan yüzden fazla defetme ritüeline rağmen mevcudyetini sürdürdü.Bu mevcudiyet alana nüfuz eden ve diğer bölgelere sızmaya meyilli “astral sis” olarak tanımlandı. Eve gelen farklı misafirler, 12 gün süresince mevcut alanda “hoş olmayan” diye nitelendirdikleri ve diğer odalarda da hissedilen yumuşak bir poltergeist( belalı ruhların yaydığı bir tür enerji) aktivitenin varlığı üzerinde yorumda bulundular. Şiddetli ve eylemsel bir durum kaydedilmedi ancak bu period sonrası her şey normale döndü.

(İkinci dönem, demon'ın görünmeye başladığı evokasyon deneylerini kısa bir süre sonra paylaşmayı umuyorum)

KAYNAK:Geotic Evocation, The Magician’s Workbook Volume 2/ Steve Savedow

ALINTIDIR...(Semyaza)