Vakia Suresi İle Celp !!

Joizazaa

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar sitede arama yapmadım.Paylaşıldıysa şimdiden özür dilerim.Ben bu bilgiyi çok değerli bir hocamdan alıntı yapıyorum.

CEBRAİL A.S.dan dahi HACI BAYRAMI VELİ K.S.A. ve sadatlardan KONEVİ ve MÜHYİDDİNİ ARABİ H.Z. lerinden rivayet olunur ki RESULULLAH S.T.A.S.V.A. H.Z. leri buyurmuş ki bir kimse sure-i vakı ayı 7 tane nohud üzerine okuyup yaksa dilediği kimse müseğğer olur.Bu bir hadisi şeriftir fazla söze gerek var m?ı yok.Selam ve dua ile

Her nohut ateşe atılırken niyet edilmesi gerekiyormuş.Ben denemedim.Bu bilgiyede yeni ulaştım.İnşallah tez zamanda yapmayı düşünüyorum...

selviler

Banlı Kullanıcı
CEBRAİL A.S.dan dahi HACI BAYRAMI VELİ K.S.A. ve sadatlardan KONEVİ ve MÜHYİDDİNİ ARABİ H.Z. lerinden rivayet olunur ki RESULULLAH S.T.A.S.V.A. H.Z. leri buyurmuş ki bir kimse sure-i vakı ayı 7 tane nohud üzerine okuyup yaksa dilediği kimse müseğğer olur.

arkadaşım dilediği kimse müseğğer olur ne demek ?

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Arkadaşlar bu tarz şeyleri yaparken çok dikkat edin ben yıllar önce yapmıştım ve o gece sanki bütün ev başıma yıkılıyordu.Görüntü yok ama tabak kırılma sesleri, sanki buzdolabı sallanıyor, kulağımın dibinde sesler, elektrikler gidip geliyor yemin ederim. Sabaha kadar ayet-el kürsi nas felak okudum ama benimlede uğraştılar. Sonra hiçbirşey olmadı ama sanki lanetlenmiş gibiydim başım beladan üzüntüden ve bunalımlardan kurtulamıyordu. Tövbe ettim. Belkide ben yanlış bir şey yapmıştım bilmiyorum.Ama tam bir sene korkunç bir hayat yaşadım. O nedenle bilmediğiniz bu tarz şeyleri yapmamanızı tavsiye ediyorum.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu tarz şeyleri yaparken çok dikkat edin ben yıllar önce yapmıştım ve o gece sanki bütün ev başıma yıkılıyordu.Görüntü yok ama tabak kırılma sesleri, sanki buzdolabı sallanıyor, kulağımın dibinde sesler, elektrikler gidip geliyor yemin ederim. Sabaha kadar ayet-el kürsi nas felak okudum ama benimlede uğraştılar. Sonra hiçbirşey olmadı ama sanki lanetlenmiş gibiydim başım beladan üzüntüden ve bunalımlardan kurtulamıyordu. Tövbe ettim. Belkide ben yanlış bir şey yapmıştım bilmiyorum.Ama tam bir sene korkunç bir hayat yaşadım. O nedenle bilmediğiniz bu tarz şeyleri yapmamanızı tavsiye ediyorum.

ciddimisin ya :/ çok korktum şimdi ama nédén böylé birşéy olmuş olabilirki çok ilginç. tam anlatıldığı gibimi yaptın? onun dışında bir yanlışın olmuş olabilirmi?

Ogrenci73

Kayıtlı Üye
Kardeş anlatım dili biraz ağır olmuş
bana olayı biraz açık bir dille açıklasan.
Şimdi hangi sureyi okuyacağız?
Bu sureleri nohutların üzerine okuyacağız , teker teker atacağız ve her birini atmadan önce niyet edeceğiz?

Niyet nasıl edilir?

şimdiden yardımların için teşekkürler.

mandalin

Banlı Kullanıcı
her turlu havas calısmasından once abdestli ve korunma duası okunmadan yapılmamalıdır arkadaslar

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
ciddimisin ya :/ çok korktum şimdi ama nédén böylé birşéy olmuş olabilirki çok ilginç. tam anlatıldığı gibimi yaptın? onun dışında bir yanlışın olmuş olabilirmi?

Arkadaşlar o zaman 27 yaşındaydım ve gayrimüslüm bir adama fena takmıştım. Bunu kendim yapmadım bana bir büyücü kadın okudu verdi sonra ben yakmaya başladım. Evet yakarken abdestli değildim kendi kendimi korumaya almamıştım o olay gecesi sürekli okudumda öyle gittiler bir daha da mazallah yanından geçmedim böyle işlerin. O zaman cehaletime ve hırsıma gelmişti

Alametifarika

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar sitede arama yapmadım.Paylaşıldıysa şimdiden özür dilerim.Ben bu bilgiyi çok değerli bir hocamdan alıntı yapıyorum.

CEBRAİL A.S.dan dahi HACI BAYRAMI VELİ K.S.A. ve sadatlardan KONEVİ ve MÜHYİDDİNİ ARABİ H.Z. lerinden rivayet olunur ki RESULULLAH S.T.A.S.V.A. H.Z. leri buyurmuş ki bir kimse sure-i vakı ayı 7 tane nohud üzerine okuyup yaksa dilediği kimse müseğğer olur.Bu bir hadisi şeriftir fazla söze gerek var m?ı yok.Selam ve dua ile

Her nohut ateşe atılırken niyet edilmesi gerekiyormuş.Ben denemedim.Bu bilgiyede yeni ulaştım.İnşallah tez zamanda yapmayı düşünüyorum...

Arkadaşım böyle bir hadisin olmayacağını biliyorsun nerde görünmüş peygamberin tövbe haşa celple muhabbet için nohut yakın dediği rica ediyorum .. Peygamber efendimizi bu yazdıklarına alet etme ... açık kaynağını bilmeden Hadisi-Şerif denilmez zaten büyücünün biri üflemiş sende paylaşmışssın...

Joizazaa

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar bunu paylaşan kişi çok değerli bir hoca.Kaynaktan bakmadan asla yayınlamaz.Kendisine çok soru soruldu tehlikelimi diye ama kesinlikle böyle birşey olmadığını söyledi.Sizin yaptığınız yakmalı işlem büyüdür.Bu havas ama yinede kendinizi korumaya almanızı tavsiye ederim.Ben denemediğim için nasıl bir sonuç olduğunu bilemiyorum..

Nohutların ister hepsine istersenizde toptan 1 kere(nasıl kolayınıza geliyorsa) okuyorsunuz.Nohutlar tek tek ateşe atıyor ve her atışta niyet ediyorsunuz.Klasik niyet falan binti falan beni sevsin bana bağlansın diye..

Ogrenci73

Kayıtlı Üye
Bu sureleri nohutların üzerine okuyacağız , teker teker atacağız ve her birini atmadan önce niyet edeceğiz?

Niyet nasıl edilir?

Sorularıma cevap verirseniz sevinirim verdiğiniz uygulamayı denemk istiyorum.

airmag

Kayıtlı Üye
Ayıp, günah, yazık.. aklıma ilk gelen kelimeler bunlar. Arkadaş sen bu vebali nasıl alacaksın üzerine? Bu ne basiretsizliktir? Binlerce hadis okudum şimdiye kadar ve Efendimiz A.S.'ın böyle saçma sapan bir hadis söylediğini görmedim.

"Bir büyücü veya bir tanıdığım şöyle şöyle bir tavsiyede bulundu", veya "ben şöyle bir şey denedim" desen ne olurdu? Hangi hakla Efendimiz A.S.'ı böyle sapıkça bir uygulamaya referans gösterebiliyorsun ki?

Allah ıslah etsin... Allah ıslah etsin

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Ya belki böyle bir hadis olmayacağını düşünememiş olabilir ben konuyu paylaşan arkadaşın bunu kasıtlı yaptığını sanmıyorum oda birisine güvnerek almış belliki ve bizlere yardımcı olmak için bir heyecanla paylaşmış. Ama bende Peygamber efendimizin böyle bir hadisi olduğunu sanmıyorum.

Ogrenci73

Kayıtlı Üye

Niyet nasıl edilir?

Şu sorularımı cevaplayacak bir yardımsever yokmu :willy_nilly:

La-edri

Kayıtlı Üye
Nesi cevablanacakki ? Bu uygulama dogru degil.
Ama para etsin diye birileri Efendimize isnad etmis, Bu paylasim kaldirilirsa yada kilitlenirse sevinirim...

Joizazaa

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar ne para ne pulu.Ben bu uygulamayı çok değer verdiğim bir hocamdan alıntı yaptım.Kendisi yaptığı bütün paylaşımları kaynaklardan bakarak yapar!
Daha evvelde dediğim gibi vakia suresi okunuyor.Tek tek ateş atılıyormuş, her atışta kişiye niyet ediyorsun..

daniella

Kayıtlı Üye
Saçma, koskoca sure-i vakıayı böyle şeylere alet etmeyin basbayağı büyüdür bu peygamberimizmi demiş nohuta okuyup üfürün dinen yasak üç beş büyücü kadının uydurması

Ogrenci73

Kayıtlı Üye
Saçma, koskoca sure-i vakıayı böyle şeylere alet etmeyin basbayağı büyüdür bu peygamberimizmi demiş nohuta okuyup üfürün dinen yasak üç beş büyücü kadının uydurması
Yav tamam kardeşim yeter anladık en azından 5 defa yazıldı başlatmayın surenize.

daniella

Kayıtlı Üye
senin dinin yoktu değilmi ?ramazan günü kurana küfürmü ediyorsun yakışır...