Vakia Suresi İle Celp !!

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Al bi tane daha işte. Eskiden de böylemiydi bilmiyorum ama ben girdiğimin 10.gününden beri saygısız insanların yorumlarına şahit oluyorum. Hoşunuza gitmeyen bir mesele varsa bile herşeyin de bir usulü adabı vardır ipini koparan girmiş gibi amacı aşan kelimelerde neyin nesi :D O sure sana bir başlasada görsen sen :D :D :D :D

Ogrenci73

Kayıtlı Üye
Al bi tane daha işte. Eskiden de böylemiydi bilmiyorum ama ben girdiğimin 10.gününden beri saygısız insanların yorumlarına şahit oluyorum. Hoşunuza gitmeyen bir mesele varsa bile herşeyin de bir usulü adabı vardır ipini koparan girmiş gibi amacı aşan kelimelerde neyin nesi :D O sure sana bir başlasada görsen sen :D :D :D :D
Herkesin dinine saygım var ama yeter yani
her önüne gelen hadistir suredir yazıyor anladık yeter.
Bir soru sordum 2 gündür milletin mesajlarının arasında kaynıyor.

Ogrenci73

Kayıtlı Üye
Bazı arkadaşlar kızmış galiba kullandığım ifadeden dolayı tüm müslümanlardan özür diliyorum.

hasan06

Kayıtlı Üye
uzaktaki birisini aşık edebilir mi bu yöntem

Joizazaa

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar sapma sapan konuşuyorsunuz.Fetih suresi ilede var celp uygulaması zilzal ilde vakia suresi ile oluncamı gözünüze battı.TEKRAR SÖYLÜYORUM ALINTI YAPTIĞIM HOCA KAYNAKSIZ HİÇBİR ŞEY PAYLAŞMAZ! ayrıca havas ilmi islamiyetle birlikte doğdu.Ancak bütün alimler bu ilmi sakladılar kimsenin eline geçmesi için.Surelerle yapılan birçok uygulama var.Fatiha suresi ile hüddam çağırıldığına inanıyorsunuzda.Vakia suresi ile celp yapılamayacağına nasıl inanmıyorsunuz !

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar sapma sapan konuşuyorsunuz.Fetih suresi ilede var celp uygulaması zilzal ilde vakia suresi ile oluncamı gözünüze battı.TEKRAR SÖYLÜYORUM ALINTI YAPTIĞIM HOCA KAYNAKSIZ HİÇBİR ŞEY PAYLAŞMAZ! ayrıca havas ilmi islamiyetle birlikte doğdu.Ancak bütün alimler bu ilmi sakladılar kimsenin eline geçmesi için.Surelerle yapılan birçok uygulama var.Fatiha suresi ile hüddam çağırıldığına inanıyorsunuzda.Vakia suresi ile celp yapılamayacağına nasıl inanmıyorsunuz !

Arkadaşım inanmadığımız bu sure ile celp olayı değil, Peygamber efendimizin böyle birşey demiş olması ve burada kimse sana yüklenmiyor elbette. Belki sana aktaran kişi yanlış biliyor olabilir oda başka bir hocasından almıştır. Benim kendi düşüncem bu şekilde. Paylaşımın için gerçekten çok teşekkür ederim ama ben bu hadis ten biraz şüpheliyim.

APCAĞA

Kayıtlı Üye
bu tertip yanlıştır bence çünkü vakıa süresi böyle celp değil zenginlik, süresidir, yani rızık genişlği içindir , burada bir terslik var, okurken rahatsız veya çarpma gibi olaylar olabilir.......::

mert_r6v2

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bakın bunları eşinize yapın sevginiz artsın dıye. Yada mevcut sevgilinize. Yada sizden soğumuş olan eski sevgiliye. Öyle her hoşlandığınıza filan yapmayın tamam olur, olmaz değil ancak insanda biraz grur olmalı. Sizi sevmeyen yada hiç sevmemiş birine yapmanızı tavsiye etmem. Onun yerine Allah a dua edin o sevdiginiz her kimse günahlardan uzak tutsun zina dan uzak tutsun diye.