Yardımlarınızı bekliyorum.

semous

Kayıtlı Üye
Gördüğüm rüyalar genellikle çok ağır ve yorucu oluyor. Nerdeyse her gördüğüm rüyayı hatırlıyorum. Tanıdığım insanlar ile konuşurken seslerini duyarsam rüyalar gerçekleşe biliyor da. Fakat asıl sorunum rüya içeriklerinden kaynaklanmakta. Çok ağır oluyorlar. Bir keresinde yazmak istediğim bir kitapla ilgili ne kadın ne erkek görünümünde olan bir varlığın bana yardımcı olduğunu bile gördüm. Ayrıca uyandıktan sonra çok fazla yorgun oluyorum. Bunu gidermek için neler yapılabilir. Birde bu kadar derinlikli ve içerikli net rüya görmek normal mi ? Şimdiden teşekkürler. :)

içimdekises

Kayıtlı Üye
aynısı bendede var rüyalarım çok derin ve net oluyor özellikle bayansan regl öncesi ve o dönemde dahada net ve gerçekçi 2 -3 gün etkisinden çıkamıyorum bunun genetik olduğunu düşünüyorum annem ve teyzemlerde aynı şey var hepimizde aynı zamanda migrende mevcut bunlar benim gözlemlerim.

Duman Lekesi

Kayıtlı Üye
Sn. semous, rüyaların derin ve yorucu yaşandığı durumlar, bu tip bir bünye daha çok uykusu düzensiz, sağlıklı bir uyku çekemeyen kişilerde mevcut. Algı açıklığı eşiğiniz rüyada, uyanıkken olduğundan daha açık ise, dışarıdaki seslerden etkilenmeniz, bunun rüyaya imajine olması normal. Yorgun uyanma sorunuza gelince, her ne kadar sizi tanımasam da sorun kişisel yapınızdan, konuyu derinlemesine, detaylı işleyen zihin yapınızdan kaynaklanıyor olabilir.

iyi bir uyku ve güzel rüyalar görmek için;

• Yatmadan önce güzel ve hoşunuza giden şeyler düşünün.
• Odanızın temiz, düzenli ve havalandırılmış olmasına, güzel kokmasına dikkat edin.
• Duş alıp temiz giysiler giyin.
• Yatmadan önce meditasyon yapın, dua edin.
• Hoş duygular uyandıracak kitaplar okuyun, yumuşak müzikler dinleyin.
• Yatmadan önce ılık bir bardak su için.

İyi forumlar