Üyelerin okuması gerekenler

origanum

Yönetici
birşey sorabilirmiyim?? banlıcam ne demek yani benlıyınca ne oluyor yeniyim form kurallarını okudum ama bulamadım bununla ilgili bişe merak ettim. bide tecrube puanımız niye düşüyor nasıl düşüyor merak ettim?
Banlanmak yasaklanmak demektir, yani siteye girişinizin yönetim tarafından engellenmesi. Kurallara uymayanlar, bu tutumlarında ısrar ederse yasaklanırlar.
Tecrübe puanları üyeler size - rep puanı verirse düşer, kaliteli ve seviyeli, yararlı paylaşımlara + puan verirler. Her üye kendi tecrübe puanı kadar puan verebilir, bir günde en fazla 5 mesaja puan verebilir.

ikbal1505

Guest
2. madde için güncelleme yapıyorum. Son zamanlarda bu kural fazlasıyla ihlal edildi. Kurallara uymanız dileğiyle. Sevgiler.

AJA

Elit Üye
Güncel.Lütfen kuralları okuyunuz.Özellikle konulara yorum yaparken şahsa değil konulara yorum yapılmalıdır.Aksı taktirde konu tartışmaya ve kirliliğe dönüşüyor.

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Güncel.Lütfen kuralları okuyunuz.Özellikle konulara yorum yaparken şahsa değil konulara yorum yapılmalıdır.Aksı taktirde konu tartışmaya ve kirliliğe dönüşüyor.
Haklısınız fakat herkesin kendi doğru bildikleri var. Uyarmadan, tartışmadan nasıl düzeltilebilir ? Mesela benim açtığım bir konuda yanlış bir bilgi verdiysem beni düzeltmezseniz nasıl doğruyu öğrenirim ?
Tartışma olmamalı haklısınız ama bence yanlış bilgi olunca da düzeltilmeli.

AJA

Elit Üye
Konu hakkında herkes bilgisini sunar ortaya.Bilgi paylaşıldığında yanlışta olsa zamanla düzeltilir yada bir bilen usule uygun doğruyu açıklar. Fakat bir üyenin yorumuna dayanarak inanç ve fikir sorgulamamak gerekir.Yanlış olan ve soruna neden olan da budur.Bir yanlışı düzeltirken yerici ve kırıcı yorumlar yapılmamalıdır.İyi forumlar,sevgiler.

kıvep

Banlı Kullanıcı
OTE=Son Kale;280140]Haklısınız fakat herkesin kendi doğru bildikleri var. Uyarmadan, tartışmadan nasıl düzeltilebilir ? Mesela benim açtığım bir konuda yanlış bir bilgi verdiysem beni düzeltmezseniz nasıl doğruyu öğrenirim ?
Tartışma olmamalı haklısınız ama bence yanlış bilgi olunca da düzeltilmeli.[/QUOTE]

Forumlarda bilgiler paylaşılır, kimse benim dediğim doğrudur senin dediğin yanlıştır demez, dememelide. Herkes bildiği bir şeyi söyler, akıl mantık söylenenler tartar, bulur.
Birde insanları söylemediği sözler üzerinden itham etmek var, sözler farklı akıl süzgecinde yanlış değerlendirilebilir. Böyle olunca yorumlar tam anlaşılmadan, cevaplar veriliyor. Bunu çok kere gördüm. Sonuçta sosyal ortamda kişileri tanımıyoruz. 50 yaşına gelmiş, belki bilgi sahibi bir kişiye sen yanlışsın demek, ne kadar doğru? Bu yüzden, Bir kişi domates mavidir gibi net yanlışlar söylemediği sürece müdahale etmemek gerek bence .

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Asıl o 50 yaşındaki bilgili insana demeli ki o bizi düzeltsin. Deneme yanılma.
Doğruyu öğrenmeden önce yanlışları bilip uzak durmak gerekir.
Yanlış yapıldığında düzeltilmesi bence. Çünkü küçücük yanlışlar devasa sorunlar doğurabiliyor.
Yanlışsam düzeltin lütfen.

La-edri

Kayıtlı Üye
Sitenin kapatilmasini istemiyorsaniz, okuyalim ve uyum saglayalim, iyi forumlar.

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sitenin kapanması için çok ciddi bazı suçların işlenmesi lazım. Buna benzer bir şey mi oldu?

Yönetimin artık uğraşmak istememesi ve siteyi kapatması durumunu söylemek istemiş sanırım La-Edri :) URUM Gevezelik konusunu açarken söylemişti de: "Site de ki genel tutumdan çok şikayetçiyim bazen kapatmayı bile düşünüyorum gereksiz işlerle uğraşmak nedeniyle zaten çok kısıtlı Zaman'ım var. Bayram için bir günlüğüne geldiğim ailemin yanında bile rahat rahat oturamadım. Düzenleme yapacağım diye. Sizi size şikayet ediyorum."

Fire in Darkness

Kayıtlı Üye
Yanlış hatırlamıyorsam 2 yıl önce üye olduğum zamanlarda üyelik kapalıydı bir süre beklemiştim, belki yine öyle olmalı bir süre yeni üye alınmazsa, yeni sayılan üyelerde adapte olmuş olurlar.

Fire in Darkness

Kayıtlı Üye
Zaman açısından demek istemiştim. Şimdi her saat her dakika yeni üye geliyor belki, hiç bir şey araştırmadan okumadan yorum yapıyorlar veya konu açıyorlar. Tabii bir kaç uyarı aldıkları zaman öğreniyor herkes ne yapması gerektiğini ama bir taraftan da yenileri gelmeye devam ediyor. Mod'larımızda sürekli birilerini uyarmaktan, hata düzeltmekten yoruluyorlar haklı olarak. Hem kendileri için daha rahat zaman geldiğinde hemde bu işlerden biraz uzaklaşıp kafa dağıttıklarında tekrar açarlar. Bilmiyorum belki de üye olan herkese üyeliğinin asıl sebebi sorulmalı tatmin edici cevap verenler kabul edilmeli. Sadece kendi fikrim...

origanum

Yönetici
Üyelik alımı hiçbir zaman kapalı olmadı. Yeni üyeleri Urum, Yule ve ben onaylıyoruz. Vaktimiz olmadığı veya bazı çalışmalar nedeniyle internete giremediğimiz zamanlar bakamıyoruz, eğer üçümüz aynı anda olmadıysak gecikmiş olabilir.
Üye kabulü konusundaki fikirleriniz için teşekkür ederim, biz de zaman zaman düşünüyoruz bu konuyu. Özellikle son zamanlardaki yorumlar nedeni ile. Ancak uzun bir çalışma gerektiriyor, tek tek onları sorgulamakla büyük vakit geçecek, şu an bunu vermeyi düşünmüyoruz. Farklı düşüncelerimiz var. İleride...

bqtmqnn

Kayıtlı Üye
İş
talebe
bu kadar emek verdiğiniz için teşekkürler,umarım hiçbir hata yapmam :)