Konu Paylaşımında Dikkat Edilecek Hususlar

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog

Son zamanlarda forum içerisinde paylaşılmaması gereken konular paylaşılmakta, konu tekrarları yapılmakta, konular yanlış yerlere açılmaktadır. Bu sebeple paylaşımı yapılamayacak olan konuları ve dikkat etmeniz gereken hususları buradan dikkatli bir şekilde incelerseniz forumumuzda daha kaliteli konu paylaşımları yapılmış olur.

-Terör, Siyaset yanı sıra Masonluk, İlluminati :
Bu konular tartışmaya açık, hassas konular olduğu için paylaşımı yasaktır. Sizin de aynı hassasiyeti göstermenizi bekliyoruz.

-Kişisel reklam:
Sitenin genel kuralları çerçevesinde kişisel reklam yapılması yasaktır.

-Fıkra: Sitenin genel içeriğiyle uymadığı için fıkra paylaşımı yasaktır.

-Link vermek:
Başka sitelere yönlendiren herhangi bir link verilmesi yasaktır.

-Oyun:
Site içinde alttaki veya üstteki üyeye soru şeklindeki oyunlar vb. yasaktır.

-Video:
Kişisel olarak itham altında bırakan, kişi odaklı videoların paylaşımı yasaktır.

-Konu tekrarı: Tüm bunların yanında konu paylaşımı yaparken, arama kısmından konunun içeriğini tam olarak belirten kelimeler kullanmanız veya konu başlığını birkaç farklı kelimeyle aratmanız sonucu konu tekrarlarının önüne geçebilirsiniz.

-Konu başlığı: Lütfen konu başlıklarına dikkat ediniz. Konuyu anlatan başlıklar seçmeye özen gösteriniz. Acil yardım, yardım, lütfen yardım edin, bu nedir? gibi konular açmak yasaktır.

-Kaynak:
Paylaştığınız konuların altına mutlaka kaynak belirtiniz. Yalnız kaynak belirtirken herhangi bir sitenin adresini vermeyin.

-Yazı şekli:
Paylaşımlarınızda yazı büyüklüğü, rengi, şekli vs. gibi özelliklerine dikkat edin. Standart yazı rengi olarak beyazı, yazı büyüklüğü(punto) olarak 2'yi, yazı şekli olarak 'verdana' kullanın.

-İmla:
Bu konu hakkında defalarca uyarı yapıldı. Lütfen belirli imla kurallarını görmezden gelmeyin. Hem böylece yazılanların daha net anlaşılmasını sağlamış ve beklediğiniz cevabı net bir şekilde almış olursunuz.

-Flood:Sitemizde ardarda yazım şeklindeki mesajlar 'flood' olarak isimlendirilir. Bu durum konudaki mesajlarda karmaşaya yol açacağı için başka biri sizden sonra mesaj yazmadan tekrar ekleme yapmamalısınız. Site kurallarına göre ''flood'' yapmak yasaktır.

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Sayın yöneticiler, bu maddeyi tartışmaya açmak istiyorum:

-Terör, Siyaset: Bu konular tartışmaya açık, hassas konular olduğu için paylaşımı yasaktır. Sizinde aynı hassasiyeti göstermenizi bekliyoruz.

Terör nasıl tartışmaya açık olabilir? 26 ana kuzusu toprağa verildi bugün, şehit için açılan başlık nasıl kapatılır? Başka bir forumda bunun eşine rastlamadım. Neyin tartışmasına açık bu? İlk maddenin tekrar gözden geçirilmesini dilerim..

alin

Kayıtlı Üye
Ne kadar süredir bu sitedesiniz beklentiniz ne idi tam olarak bilmiyorum ancak daha önce yaşanılan tartışmaları görmediğinizi farz ediyorum. Acı herkesin acısı ne sanılıyor anlaya bilmiş değilim. Buraya yazmayan kişi bu durumdan keyif mi alıyor? Her sosyal platformda sürekli yazılıyor herkes özel ve sanal hayatında dert yanıyor nereye varıldığı ayrı bir tartışma konusu. Yine herkes hayatına dönüyor ta ki yeni acılar yaşanana kadar. Şimdi nedenine gelirsek kendi gözlemim. Bu sitenin dışında da birden bire bu durum bile ırk ayrımı siyasi fikir ayrımına dönüşüyor. Evet, herkesin ortak acısı birden ayrımcılık haline dönüşüyor! Hangi siteden bakılırsa bakılsın ben şahsen gözlemledim siz de gözlemlemişsinizdir. Sonuç burada istemediğimiz durumlar yaşanıyor. İkili ayrımlara hatta hakaretlere varan tartışmalar. Üyeliğinizle ilgili bir talebiniz varsa Sayın Origanum’a iletin. Onun dışında sürekli bir duygusuz acımasız ithamlarını ciddiye almıyoruz. Kimin neye ne kadar üzüldüğünün ispatı klavyede belli olmaz.

origanum

Yönetici
Kurallarımız hiçbir şekilde tartışmaya açık değildir. Burası özel bir platform. Benimseyen gelir o kadar. Herkes üye olsun, çok üyemiz olsun gibi bir amaç gütmüyoruz, ticari bir site değil burası. Çokluk ve getirisi ile uğraşacak değiliz. Konularımıza ilgi duyanların bilgilerini seviyeli bir düzeyde paylaşacakları bir yer burası. Geyik sitesi değil, haber sitesi değil, dini içerikli site değil, siyasi site değil, cinsel içerikli site değil. Parapsikoloji dışında hiç bir şeyle alakalı değil. Bunu anlamak bu kadar zor mu?
Görüşlerimizi, üzüntülerimizi, sevinçlerimizi hatta yemek tariflerimizi bile ait olan sitelerde paylaşalım, sapla samanı birbirine karıştırmayalım. Bütün herşeyin ait olduğu paylaşılacağı siteler var. Bizim kendi sitemizde bile alakasız konuları alakasız başlık altında paylaşmayın diyoruz. Herşey yerli yerinde ve düzenli olmalı. Elbetteki bizler de insanız ve gönüllü olarak bu siteyi ayakta tutmaya çalışıyoruz. Anında göremediğimiz konular, hatalı ve yanlış paylaşımlar olacaktır, bunları da yeri geldikçe düzeltiyoruz veya kaldırıyoruz. Bazı itina göstermeyen ya da nerede olduğunu, yerini ve haddini bilmeyen üyeler de işlerimizi kat kat zorlaştırıyor hatta. Buna rağmen insanüstü gayret gösterip elimizden gelenin de fazlasını yapıyoruz. Asla boş gezenin boş kalfası olarak sanıp da eleştirmeyiniz bizi. Amaçları düzenleri bozmak olanlar, içeriğimize, kurallarımıza saygı duymayanlar ait oldukları yere gidebilir. Kapılarımız onlara açık değildir.
Bu arada bizlerin de her ailede olduğu gibi asker yakınlarımız vardır, üzüntümüz derindir. Bizlerin de yakın çevresinde şehit ve gaziler mevcuttur. Ama bu duygularımızı bir büyü sitesinde değil de ait olduğu yerlerde dile getiriyoruz.

AJA

Elit Üye

Son zamanlarda forum içerisinde paylaşılmaması gereken konular paylaşılmakta, konu tekrarları yapılmakta, konular yanlış yerlere açılmaktadır. Bu sebeple paylaşımı yapılamayacak olan konuları ve dikkat etmeniz gereken hususları buradan dikkatli bir şekilde incelerseniz forumumuzda daha kaliteli konu paylaşımları yapılmış olur.

Bu konular tartışmaya açık, hassas konular olduğu için paylaşımı yasaktır. Sizin de aynı hassasiyeti göstermenizi bekliyoruz.

-Kişisel reklam:

-Link vermek:

-Oyun:

-Video:
Kişisel olarak itham altında bırakan, kişi odaklı videoların paylaşımı yasaktır.

-Konu tekrarı: Tüm bunların yanında konu paylaşımı yaparken, arama kısmından konunun içeriğini tam olarak belirten kelimeler kullanmanız veya konu başlığını birkaç farklı kelimeyle aratmanız sonucu konu tekrarlarının önüne geçebilirsiniz.

-Konu başlığı: Lütfen konu başlıklarına dikkat ediniz. Konuyu anlatan başlıklar seçmeye özen gösteriniz. Acil yardım, yardım, lütfen yardım edin, bu nedir? gibi konular açmak yasaktır.

-Kaynak:
Paylaştığınız konuların altına mutlaka kaynak belirtiniz. Yalnız kaynak belirtirken herhangi bir sitenin adresini vermeyin.

-Yazı şekli:
Paylaşımlarınızda yazı büyüklüğü, rengi, şekli vs. gibi özelliklerine dikkat edin. Standart yazı rengi olarak beyazı, yazı büyüklüğü(punto) olarak 2'yi, yazı şekli olarak 'verdana' kullanın.

-İmla:
Bu konu hakkında defalarca uyarı yapıldı. Lütfen belirli imla kurallarını görmezden gelmeyin. Hem böylece yazılanların daha net anlaşılmasını sağlamış ve beklediğiniz cevabı net bir şekilde almış olursunuz.

-Flood:Sitemizde ardarda yazım şeklindeki mesajlar 'flood' olarak isimlendirilir. Bu durum konudaki mesajlarda karmaşaya yol açacağı için başka biri sizden sonra mesaj yazmadan tekrar ekleme yapmamalısınız. Site kurallarına göre ''flood'' yapmak yasaktır.
Yorumlarınızda düzenlemeler oluyor ve bu genelde floodtan dolayı.Lütfen daha dikkatli olun biraz daha.Göz göre göre aynı konu için de aynı üyenin 3-4 yorumunun floodları düzenleniyor. Sayfayada yukarıya gitmeye üşenenler için alıntı yaptım .lütfen gözden geçirin.

AJA

Elit Üye

-Kişisel reklam:

-Link vermek:

-Oyun:

-Video:

-Kaynak:

-Yazı şekli:

-İmla:

Yeni üyelerimizin muhakkak okumaları gerekiyor.

AJA

Elit Üye
Güncel.Özellikle konu açmadan soru sormadan evvel muhakkak forumda araştırma yapın.Eğer sorunuz yok ise o konu dahilinde konuyu uygun başlıkla açmanız uygun olucaktır.Aksi durumda kapatılır yada silinir.

İyi forumlar,sevgiler :)

AJA

Elit Üye
Güncel.Özellikle konu açmadan soru sormadan evvel muhakkak forumda araştırma yapın.Eğer sorunuz yok ise o konu dahilinde konuyu uygun başlıkla açmanız uygun olucaktır.Aksi durumda kapatılır yada silinir.

İyi forumlar,sevgiler :)

Güncel....

Cmrnz

Kayıtlı Üye
Floodu yanlışlıkla yapmışım, ben de diyorum floodun anlamı ne ;)öğrenmiş oldum birdaha yapmam.

KillerHarpooN

Kayıtlı Üye
Valla okuduğum iyi oldu bundan sonra konu paylaşırken daha dikkatli olurum..İlluminatiyle ilgli birşey paylaştım yasak olduğunu bilmiyordum...site yönetiminden özür dlerim...