Enerjinin Varlığı nasıl kanıtlanır .

Dex

Banlı Kullanıcı
Merhabalar ben telepati , telekenizi , aura veya insanların birbirleriyle bilinmedik kablosuz iletişimleri :) Bunların hepsi bildiğim kadarıyla içimizde görünmeyen enerjilerle oluyor . Ben bu olaylara yavaştan el atmak istiyorum ama inanç eksikliğim var . İnanç eksikliğim bunların yapabiliceğim enerjimiin olup yada olmaması hakkında çelişkiye düşmem . Bunların varlığını nasıl kanıtlayabilirsiniz ?

Herşey için teşekkürler .

blasphemous

Kayıtlı Üye
psi-ball(top) yapabilirsin yeni başlayacağın için bir yere attığında bir etki yaratmaz ama enerjini hissedersin forumda bununla ilgili konular vardır.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Merhabalar ben telepati , telekenizi , aura veya insanların birbirleriyle bilinmedik kablosuz iletişimleri :) Bunların hepsi bildiğim kadarıyla içimizde görünmeyen enerjilerle oluyor . Ben bu olaylara yavaştan el atmak istiyorum ama inanç eksikliğim var . İnanç eksikliğim bunların yapabiliceğim enerjimiin olup yada olmaması hakkında çelişkiye düşmem . Bunların varlığını nasıl kanıtlayabilirsiniz ?

Hepimiz evren dahil enerjiden oluşmakta. Öncelikle açık havaya çıkın, dilinizi üst damağa koyup boşluğa bakın. Gözünüzü kırpsanız bile bakmaya devam edin. Havada uçuşan kuantları göreceksiniz.
Aura görmekte çok kolay, karşınızda oturan birinin iki kaşının ortasına veya bedeninin dış kenarına yakın bir noktasına belli bir süre bakarsanız aurasını şeffaf beyaza yakın olarak görürsünüz. Hatta cansız nesnelerin de aynı yöntemle auralarını görebilirsiniz.
Bunlar enerjiyi en kolay deneyimleyebileceğiniz yöntemler.

Sevgi ve ışıkla kalın:)

logii

Kayıtlı Üye
En basitinden iki elinizi hızlıca ovuşturun bunu bi 7-8sn kadar sürdürün ve yavaşlamaya başlayın sürdürmeyi. Daha sonra avuçlarınızı birbirinden hafifçe ayırmaya çalışın. Bunu 2-3cm kadar açın ve yeniden kapatın. Yavaş yavaş deneyin. Alın size enerjini kanıtı avucunuzun içinde hiçbirşey yok ama orada bir enerji mevcut hissediyorsunuz. Kısaca psibalda diyebilirim :)

janet

Kayıtlı Üye
kablodan geçen enerjiyi de göremiyoruz ama kötü çarpıyor :D

Dex

Banlı Kullanıcı
Hepsini denedim haikaten ilginç . Birde birşey söylemek istiyorum ben eşyaların yada çoğunlukla parmaklarımın 0,5 cm yanına baktığımda şeffaf bir beyazlık görüyorum . Hakikaten o gördüğüm şey auramı ?

Ajan 47

Kayıtlı Üye

İnanç eksikliği mi ? Yapabilecek enerjinin olup olmaması mı ? Doğayla iç içe olabileceğiniz bir ortamda nasıl rahat edebiliyorsanız o şekilde durun ve bırakın evren içinize aksın, siz zaten evrenin kendisisiniz, bunun farkında olduğunuz zaman anlayacaksınız ve kendi kendinize deyeceksiniz ki "Sorduğum soru ne kadar saçmaymış, okyanusda su arıyormuşum."

AJA

Elit Üye
Hepsini denedim haikaten ilginç . Birde birşey söylemek istiyorum ben eşyaların yada çoğunlukla parmaklarımın 0,5 cm yanına baktığımda şeffaf bir beyazlık görüyorum . Hakikaten o gördüğüm şey auramı ?

sanırım bu parmaklarınız veya eIIerinizin hareket haIinde oIuyor. Bende bunu hep düşünmüşümdür acaba göz yanıImasımıdır diye , eIIerimin hareket haIinde iken sanki eIiminn ardından bir el daha geIiyor yada hareket ediyor gibi görürüm.
Sayın embriyo bu soruya sanırm siz cevap verebiIirsiniz :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam

Evet, gördüğünüz şey aura. Canlı cansız her şey enerjiden oluşmakta ve aurası vardır. Arkada beyaz fon olursa daha net görürsünüz.
Birde arkanızdan ışık gelirken, mesela odanın ışığını açın ve kapının önüne gelin, ışık arkanızda kalsın. Kolunuzu ileri doğru uzatın ve kolunuza bakın. Bedeninizden çıkan daha geniş ışık huzmesi görebilirsiniz, eter bedeninizi.

sanırım bu parmaklarınız veya eIIerinizin hareket haIinde oIuyor. Bende bunu hep düşünmüşümdür acaba göz yanıImasımıdır diye , eIIerimin hareket haIinde iken sanki eIiminn ardından bir el daha geIiyor yada hareket ediyor gibi görürüm.
Sayın embriyo bu soruya sanırm siz cevap verebiIirsiniz :)

Eliniz hareketsizken de görebilirsiniz, elinizden çok az içeri doğru bir noktaya bakacak olursanız görürsünüz. Aura bedeni çevreler, parmakları da yani ayrı değildir. Doğayada bakmanızı öneririm, özellikle çiçek ve yapraklara.
Elleriniz hareket halindeyken bazen havada yumuşak, bulutumsu enerjiyi de hissedebilirsiniz.

merlinx

Kayıtlı Üye
Aslında benimde böyle inancımı artıracak şeylere ihtiyacım vardı çok güzel olmuş bu yorumlar. Başka bildiğiniz böyle küçük şeyler varsa paylaşırmısınız lütfen? :)

medcez

Kayıtlı Üye
bir noktaya sabitlendiğinizde gözünüz dalınca da aynısı oluyor ama??

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Evet, hatta tansiyon hastaları da çok görür. Ama ne olduğunu bilemezler, tansiyondan denir. Bazı hastalıklarla kapatılmış olan algılarımız açılıyor. Mesela kulağında rahatsızlık olanların duyduğu çınlama benzeri sesleri düşünün. Evren aslında çok sesli, hatta evrenden önce bedenimizin sesini devamlı duyacak olsak muhtemelen çıldırırdık. Vücudumuz o kadar mükemmel tasarlanmış ki, algılarımız bile bizim rahatımız için sınırlandırılmış.

AJA

Elit Üye
Bu son zamanIarda fazIa ses duyuyor yada duydugum sesIer beni neden etkiIiyor artık diye düşünüyordum sanırımm sebepIer bunIar...Bu sanki eskiye göre duyma duyusunda hassasIaşmak gibi..

Dex

Banlı Kullanıcı
Birde ben kulak çınlaması olayına değinmek istiyorum . Bazı zamanlar hiç birşey yokken bir anda kulaklarımız çınlamaya başlar bunun bilimsel bir açıklaması varmı yoksa zaten bilimsel açıklaması enerjilerle ilgili mi ?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Kulak çınlamasının bir sürü bilimsel sebebi olabilir. Benim kastettiğim en basitinden çınlama sesi bile insanı sinir edebiliyor, eğer vücudumuza ait her sesi duysaydık muhtemelen çıldırırdık. Ancak bazen yoğun enerjiden dolayı da çınlama olabiliyor.
Ara sıra oluyorsa önemli değil, ancak çınlama devamlı ve nabız sesi gibiyse doktora başvurmak gerekir.
Sizin için kulak çınlaması ile ilgili konu açtım:) Linkini veriyorum.

http://www.gizlimabet.com/showpost.php?p=133672&postcount=1

Birde size sinesteziden bahsemek istiyorum, aşağıda daha önce paylaştığım bu konunun linkini vereceğim, okursanız demek istediklerimi daha iyi anlarsınız.

Tıpta harflerin, seslerin, rakamların insanların üzerinde farklı etkiler uyandırdığı ve bunların normal dışı algılamalar olduğu kabul edilir. Sinestezi denilen algılama bozukluğunda ise kişilerin sesleri görebildiği, renkleri hissedebildiği ve şekillerin tadını alabildiği belirtilir. Sinestezi sorunu olanlar, sayıların ve harflerin renkli olduğu, müzik notalarının özel kokusu olduğu büyülü bir dünyada yaşarlar. Bunlar gerçeği, farklı duygusal algılamaları karıştırarak görürler. Onlar için E harfi, örneğin, yeşildir. R’nin tiz bir sesi vardır, 5 sayısı sarı renktir ve Sol notası çikolata tadındadır
Sinestezi bir hastalık olarak değil de bir duyusal algılama "hediyesi" olarak görülebilir.Ya hepimiz dünyayı-evreni olduğundan farklı algılıyorsak ve onların gördüğü gerçekse!

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=15913&highlight=sinestezi