Çok Büyük sıkıntı içindeyim, İçim daralıyor yani evde resmen yaşayan bir ölü gibiyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GANİ

Kayıtlı Üye
Muhterem sikintilisin yazdiklarini ilk baştan okudum bana sanki senin durumun cinnilik olayi değil gibi geldi mevcutta bulaşmalar var ama sizin atlamaniz gereken bir engeliniz var bunu atlayip geçmeniz durumunda size bir emanet verilmesi muhtemel bu nedir üzerinde yorum yapmak zor ama içinizin daralmasi sikilmaniz boğulmaniz inkbaz halidir ruhun daraltilmasi boğulmasi bu hal bazen uzun zamanca devam edebilir vesveselerde artarak sürer burada kişinin sabrederek namaz ve zikrine devami onu ülviyyetlere taşimasina yardimci olacaktir hissederek namaz demiş bazi arkadaşlar çoğu zaman hissederek namaz kilamamanin nedenide budur bu inkibaz hali burada kişinin yapmasi gereken iradeyi cüziyyesini bilerek veya bilmeyerek emirler ve yasaklar kismina uygun hale getirmesidir yaşinizi bilmiyorum
ama 40 yaşinizi doldurduktan sonra şartlar uygun olucaksa size manevi bir ikram olmasini bekleyebilirsiniz bunun için size genel bir tavsiyem bu işi tek başiniza hal edemezsiniz bence nakşi silsilesinden gelen icazetli bir mürşitten tasavvuf dersi almaniz size uygun olacaktir bu tasavvuf yolunda ilk terbiye batini alemden başladiği için 3 cü ders olan hapsi nefes dersinde çoğu meseleyi aşmiş olacaksiniz kanaatindeyim ve mürşidi kamil olan bir nakşi meşayihi seçmenizi önemle tavsiyye edeceğim kamili mükemmil olanlar her unsuruna kadar mintesiplerine ilgi ve alaka kurarlar batini alemde ve eğer cinniler size rahatsizlik veriyorsa ruhunuzun yükselmesi onlari etkisizleştirme umudundayim bende özel bir okuma yapmak isterdim sana ama evliyim ve cocuklarim var kendi sikintilarimda cabasi o sebeple özel bir okuma yapamam sana ama salavati şerife senin niyyetine çekerim
bir kitapta bir kisa okuma görmüştüm kisa sürede çok tesirlidir rüya aleminde karşilaştiğim 2 olaydada bunu okumuş ve karşimdakini defüraf etmiştim arabcasini bulup okuyabilirsen en ala olmadi türkçesini yaziyorum sana bazi okumalar vardirki tesir etmez arkadaşlar bazilari diyorki okuyoruz tesir etmiyor sebep şu yukarda bahsini ettiğim rüyada anladim okuyorum ama karşimdaki mehlukatinda benim okumami bertaraf edecek okuma yaptiğini gördüm uzun uğraşmalar sonucu neredeyse elim ayağim takatsiz kalacakken zorla defuraf ettiğimi biliyorum olaya şu şekil bakalim sizi istilaya gelen bir devlet düşünün bu devlet size top mermi füze atiyor sizde ona tank top veya atomla karşilik veriyorsunuz kim daha güçlü ise o kazanacaktir buda ayni buna benziyor siz okuyorsunuzda onlar salak gibi hadi beni yaksin yiksin diye öylece bekliyorlarmi saniyorsunuz onlarda sizin saldirinizi bertaraf edecek çalişma içine giriyorlar hasili kelam birşeyler yapiyorsak bilerek yapmaya gayret edelim
duanin türkçesini yaziyorum sana buraya faydasini umarak
bismillahilleziy la yedurru measmihi şeyun fiylerdi vela fissemai ve huvessemiyul aliym diyorsun üzerine üflüyorsun odanada üfle

GANİ

Kayıtlı Üye
Hayatimda yaşadiğim 2 olay demişsiniz beni çok etkiledi demişsiniz 1 cisi olan zorla namaza götürülme olayini anlatmişsiniz bu suni küfür işaretidir kişide kendi iradesi dişinda gelişmesi hasebiyle buna fazla takilmamani öneririm akilla idrak edip kalble tasdik olunmadikça kişi küfre zor düşer iman dairesinden kolaylikla çikmaz

Tecelligah

Kayıtlı Üye
Hayatimda yaşadiğim 2 olay demişsiniz beni çok etkiledi demişsiniz 1 cisi olan zorla namaza götürülme olayini anlatmişsiniz bu suni küfür işaretidir kişide kendi iradesi dişinda gelişmesi hasebiyle buna fazla takilmamani öneririm akilla idrak edip kalble tasdik olunmadikça kişi küfre zor düşer iman dairesinden kolaylikla çikmaz

ALLAH razı olsun,, yorumlarınız çok farklı oldu
evet biz onlar için kılıc ları kınından çıkarırken onların kalkan kullanmadıklarını neerden bilelim, çok güzel bir örnekti

ayrıca ben namaz ile işim olmaz demem içli bi isyan değildi sadece tabiki haddimize değil ama acziyetim ile beraber ince bir sitem idi ondan sonrada içeride namaz kılarken sarfettiğim sözlerin pişmanlığı ile gözlerim yaşarmıştı,

o sözleri sarf etmemin nedeni ise şuydu

olmasını dilediğim birşey için çok ama çook dua etmiştim aylarca sabahlara kadar aralıksız
ve hatta bir gün mehmet emin tokadi hz lerinin türbesinde başımı eğip yüzümü örtüp saatlerce ağlayarak dua etmiştim oradaki ziyaretçiler sırtımı sıvazlayıp geçiyorlardı teselli amacıyla yüzümü açıp başımı kaldırmadım hiç akşama kadar bir gece başka bir türbede dua ederken mezardan garip hışırtı sesleri geldi kaçtım yinede yılmadım başka bir türbede dua ya gittim

birgün dua mın ALLAH a ulaştığını hissettim tarif edilmeyecek birşey bir an dua ile beraber bir an için ben de gitmiştim sanki ve o his ile yere yığıldım kaldım

yolda yürürken dilediğim şeyi bi anda karşımda görüydum dizlerimin bağı çözlüyor oturuyor ağlıyordum ki karşımda gördüğüm o değil idi

gece uyanıp onu yatağımın üstünde otururken görüyordum ...

ve dahası

o kadar çook dua nın kabul olunmaması beni o sözleri sölememe sevk etmişti, istedim vermedin düşüncesi

ama şunu da anlamıştım ki insan dua ederek uça bilir ( ALLAH ım uçayım diye dua etmesine gerke yok, her hangi birşey için dua etsin çok dua etmesi yeterli olur )

selviler

Banlı Kullanıcı
Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyil azîm (500 kere)

okumak 99 derde devadır. en hafifi sıkıntıdan kurtulmaktır..

evvelinde ve sonrasında selavat getirilmeli.....

GANİ

Kayıtlı Üye
Bak muhterem kuvvetli olmayan her daim ezilmeye mahkumdur sebepse kuvvetliler egemendir yemek yemende azaltima gitme mümkün olduğunca yemeğine dikkat et kilo kaybetme musallat olanlar zayiflari çok severler birde mümkün olduğunca kendine vird edin her daim zikirle meşkuliyyet sikinti sebebi olabilir bir zaman sonra yani bikkinlik verebilir buda tamamen gevşemeye neden olur birde zeytinburnunda saim hoca var bir git bakalim ne diyecek merkez efendi camiinin arkasinda yeri kime sorsan bilir belki yapabileceği bir şey vardir ayni zamanda ayni caminin emekli müezzinidir

Tecelligah

Kayıtlı Üye
Bak muhterem kuvvetli olmayan her daim ezilmeye mahkumdur sebepse kuvvetliler egemendir yemek yemende azaltima gitme mümkün olduğunca yemeğine dikkat et kilo kaybetme musallat olanlar zayiflari çok severler birde mümkün olduğunca kendine vird edin her daim zikirle meşkuliyyet sikinti sebebi olabilir bir zaman sonra yani bikkinlik verebilir buda tamamen gevşemeye neden olur birde zeytinburnunda saim hoca var bir git bakalim ne diyecek merkez efendi camiinin arkasinda yeri kime sorsan bilir belki yapabileceği bir şey vardir ayni zamanda ayni caminin emekli müezzinidir

zeytin burnunda bir hoca var ama ismi nerde bilmiyoruz demişlerdi bana :) nasip sizden duymak mış merkez efendiyi biliyorum inş kendisini de bulurum

Tekrar teşekkür ederim

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
yaratıcımız kalbine aklına sağlığına ferahlık versin diyorum koruyanda o başımıza gelenleri vesile edende o yapacağımız en doğruyu seçmek sessiz diye yok sayamayız ki

Tecelligah

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkese ayrı ayrı teşekkür ederim
ara sıra anlık gelip gitse de kendimi daha iyi hissediyorum bunu sizlerle paylaşmak istedim

tavsiyelerinizin çoğunuda yaptım eminim onların çok büyük faydası oldu

tekrar teşekkür ederim

selviler

Banlı Kullanıcı
Tecelligah iyi olmana çok sevindim..

her daim mutlu olman dileğiyle.....

selviler

Banlı Kullanıcı
tecelligah inşallah..

janet ee bu kadar güzel imzayı kaparlar arkadaşım... teşekkürler....

janet

Kayıtlı Üye
güzel güle güle kullan :D:D:D:D:D
yakışmış :D:D:D
konuyu dağıtmayalım :D:D:D

janet

Kayıtlı Üye
hayat daima bize en iyi şeyleri verir, farkında olsak ta olmasak ta

hayatın tadını çıkaralım, dünün problemlerini düşünmeyecek kadar kısa çünki :D:D:D

selviler

Banlı Kullanıcı
tecelligah konuyu bırakmadık ..

iyi olman keyfimizi yerine getirdi arkadaşım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...