ayetel kürsi

canmert196

Kayıtlı Üye
merhaba ben koruyucu vefk yapmak ıstıyorum fakat ne kadar aradıysamda safran bulamadım.safran kullanmadan yapabılcegım normal kalemle bır vefk var mı acaba? bide benim aklıma söyle bişey geldi ayetel kürsiyi internetten arapca cıktı alıp onu ucgen seklınde katlayıp uzerımde tasısam koruculugu olur mu? bide normal kalemle yapabılcegım vefk varsa islamiyete caiz olursa uygulayabılırım onu goz onune alarak paylasım yaparsanız sevinirim :)

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Elbet kalemle yazılan var ama her ne kadar İslâmî gibi gösterilse de vefkin caiz olmayacağını düşünüyorum.

canmert196

Kayıtlı Üye
ben urum a sordum ve kendısı sadece korunma ıcınse caizdir dedi ınternettede arastırdım oralardada niyetinize baglı diyor

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
arkadaşlar bende de bir fotokopi gibi bir şey var en az 6-7 senelik çok daha eski olabilir üzerinde bir el bir kılıç ve bir kalkan vardı sanırım içinde de arapça yazılar vardı geçenlerde yine gördüm şimdi bulursam isterseniz koyarım resmini buraya teyzeme sordum koruma duası demişti görüşlerinizi alabilir miyim?

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
buraya arapça yazamadığımdan böyle yazdım:
mim elif lam sin
31 48 38 14
37 39 27 28
23 43 36 29

Bunu normal kalemle yazıp vefk yapar üzerinde taşırsan fenalıklardan muhafaza olursun.

canmert196

Kayıtlı Üye
saolun altındakı sayılar ne oluyo arapca bılgım yok da :)

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Arabic_numbers.jpg

Bu tablodakine göre çevirip arapçasını yazarsın.
Ama ben caiz olmayacağını düşünüyorum vefkin.

canmert196

Kayıtlı Üye
tessekurler suana kadar bır sıtede bıle gunah oldugunu gormedım baya arastırdım :)

mandalin

Banlı Kullanıcı
merhaba ben koruyucu vefk yapmak ıstıyorum fakat ne kadar aradıysamda safran bulamadım.safran kullanmadan yapabılcegım normal kalemle bır vefk var mı acaba? bide benim aklıma söyle bişey geldi ayetel kürsiyi internetten arapca cıktı alıp onu ucgen seklınde katlayıp uzerımde tasısam koruculugu olur mu? bide normal kalemle yapabılcegım vefk varsa islamiyete caiz olursa uygulayabılırım onu goz onune alarak paylasım yaparsanız sevinirim :)

ilk olarak vefk yazmak karmaşık hesaplamalar gerektirir :) kafana göre yazamazsın günlerin ve ayın tütsüsü kullanılır...okumaları vardır ...hadimleri görevlendirmesi var :D

ve safran değil safran murekkebi demek istedin sanırım ve aktarlarda bulabilir yada internetten satan yerler vardır ordan temin edebilirsiniz

olmadı ben safran ile değil başka bir sey ile yazacağım diyorsanız kursun kalem oneririm ama o kalem yeni alınmış hiç kullanılmamış olmalı ve vefk yazımından sonra da hiç kullanılmamalıdır :d

umarım az da olsa bilgi verebildim

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master

Kardeşim ayetel kürsiyi sürekli yanında taşıman günahtır :)
Nasıl dersen dışarıda WC ye ihtiyaç duyduğunda girerken ne yapacaksın?

onun için cep telefonunda ezan sesi falan koymakda caiz değil tuvalette çaldığını düşünsenize.

canmert196

Kayıtlı Üye
ilk olarak vefk yazmak karmaşık hesaplamalar gerektirir :) kafana göre yazamazsın günlerin ve ayın tütsüsü kullanılır...okumaları vardır ...hadimleri görevlendirmesi var :D

ve safran değil safran murekkebi demek istedin sanırım ve aktarlarda bulabilir yada internetten satan yerler vardır ordan temin edebilirsiniz

olmadı ben safran ile değil başka bir sey ile yazacağım diyorsanız kursun kalem oneririm ama o kalem yeni alınmış hiç kullanılmamış olmalı ve vefk yazımından sonra da hiç kullanılmamalıdır :d

umarım az da olsa bilgi verebildim

sımdı benım uzman bırı bulmam sart oldu :D bılgılendırme ıcın tessekurler urum un paylastıgı bı tane tutsusuz esmasız vardı onu mu denesem

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Her vefk tütsü, zaman ayarlaması ve safran istemiyor :)
Ama bir hocaya yazdırmak en güzeli :)
Medyuma falan değil, bizim burada yaşlı bir cami imamı vardı mesela o yazıyordu, medyum tarzı adamlar zaten para sayma makinesi :D

Meruh99

Kayıtlı Üye
simdi benim anlamadigim cok sey var.. demekki hekes herseyi yapamiyor,,,, kime yaptirilir vefk benim acilen bir korumaya ihtiyacim var.. yardimci olabilecek varsa.... Cok sevinirim ..Özellikle büyüden korunmak icin yer degistirmem mümkün degil devamli tazeleniyor cok yakin biri tarafindan yemeklere varana kadar artik...,,

Her zaman bu konu üzerine olan dualari okurum yapilcaklari yapiyoorum ama yeterli gelmiyor... yapan kisinin yaptirdigi seyin hadimleri büyük ve kötü amacli.

hasan06

Kayıtlı Üye
yazacağın vefk i iyice bilip ona gore işlem yapmak lazım bazı vefkler 10 gün sürüyor usuluna göre yapmazsan hiç bişi olmaz normal bir kağıt parcasından farkı kalmaz

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Madem ciddi bir durum var, o zaman gidin bir hocaya yaptırın.
Bir de şu var. Beş vakit namaz kılan kişiye kesinlikle büyü işlemiyor. En kesin yol bu, hem sevabı hem de büyüden koruma yönü var.

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Tabi ki yapamaz. Hocadan kastım cami imamı değil. Bu işten anlayan hocalara yaptırın.