Vampir Bilinmezliği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

counTess.G

Banlı Kullanıcı
Vampir Bilinmezliği

Öncelikle vampirler ölü değildir. VC17 virüsünün vücuttaki sindirim, sinir ve kas hücreleri üzerinde gerçekleştirdiği mutasyondan ortaya çıkmış bir hastalıktır vampirlik.

VC17 virüsünün oluşum zamanı milattan önceki yıllara dayanıyor, özellikle ortaçağ da Avrupa'da yaygınlaşan bu virüs, halk tarafından hastalıklı kişinin şeytan ele geçirmiş gibi görülmesine sebep olmuş ve abartılı vampir efsaneleri ortaya çıkmıştır.

Toplumda yanlış bilinen vampir özelliklerinden bazıları ve doğruları şunlardır:

- Vampirler güneş ışığına çıkabilir, güneş ışığına sadece alerjik boyutta duyarlılıkları vardır. Güneş ışığının vampir genli birine yapabileceği en büyük zarar nefes darlığı olacaktır.
- Sarımsak veya gümüşün vampirler üzerine herhangi bir etkisi yoktur.
- Pentagram ve diğer pagan işaretlerinden hoşlanmazlar. Pentagram bilindiği gibi bir pagan işaretidir ve kilise tarafından pagan dinine saldırı amacı ile pagan sembollerine şeytanı anlamlar yüklenmiştir. Vampirizm doğaya karşıt bir durum olduğundan, vampirler pentagramı asla kullanmazlar.
- Köpek dişleri dikkat çekici uzunlukta değildir.
- Ölümsüz değildirler, maksimum ömürleri 600 yıl, ortalama ise 150 yıldır.
- Temel besin kaynakları kandır ama yemekte yiyebilirler. Kan ihtiyaçlarını genellikle hayvanlardan temin ederler ayrıca hayvansal kanda yeterince şeker bulunmadığı için gerekli şeker miktarı için bolca tatlı içerikli besin tüketirler.

Şimdi de doğru bilinen vampir özelliklerine bakalım:

- Karanlıkta görme yetileri insanlara oranla çok daha fazladır.
- 5 duyu organları oldukça hassastır. Çok iyi koku alabilir, çok kısık sesleri bile duyabilir ve çok uzakları görebilirler.
- Saf kan olanları altıncı hisse sahiptir. Buradaki altıncı his, karşısında bulunan insanın düşüncelerini ve duygularını hissetmektir.
- Fiziksel güçleri insanlara göre daha fazladır.
- Yaraları hızla iyileşebilir, yüksek rejenerasyona sahiptirler.

Vampirleri nasıl ayırt edebiliriz?

- Karanlıktan hoşlanırlar, özellikle florasan ışıktan nefret ederler.

- Bol miktarda tatlı besin tüketirler.

- Akan kan gördüklerinde tepkileri farklılaşır.

- Kendilerinin bir yeri kanadığında mutlaka kanı az miktarda da olsa emerler.

- Gündüz ile gece arasında büyük karakter farklılığına sahiptirler. Gündüzleri oldukça sessiz, sakin ve asosyal görünen vampir, geceleri tam tersi özellikler kazanır.

- Yaşam tarzları oldukça farklıdır bu yüzden onların hakkında özel bir soru sorduğunuzda bu sorulardan kaçış eğilimi gösterebilirler.

- Herhangi bir politik görüşün veya dinin aşırı fanatiği değillerdir.

- Hayvanlar ile araları çok kötüdür, hemen hemen bütün hayvanlardan nefret ederler. Özellikle kedi, köpek, fare, kuş ve böceklerden hoşlanmazlar.

- Göz bebekleri genellikle koyu tonlara sahiptir (koyu mavi, kahverengi, siyahımsı ve yeşil ).

- Safkan vampirlerin saçları gençken beyazlamış olabilir.

- İnsanların gözlerine direk bakmaktan hoşlanmazlar, gözlerini sık sık kaçırabilirler, bunun nedeni ise gözlerin vampiri kan için teşvik etmesidir.

- Çoğu vampir şiddet dolu yapısını bastırmak için klasik veya yavaş senfonik müzik dinlemektedir. Sanılanın aksine vampirler death metal dinleyen ve kendinden geçen tipler değillerdir.

- Sudan hoşlanmazlar.

- Kesinlikle kol saati veya künye takmazlar.

- Loş ışık hariç her türlü ışıktan nefret ederler, özellikle tam üstlerinde duran ışık oldukça rahatsız edicidir.

- Altıncı hisleri gelişmiş olduğundan çevreleriyle ilgilidirler, bir vampiri bir çok kez size bakarken yakalayabilirsiniz.

- Hız ve güç olarak insandan üstündürler.

- Zeka ve bilgi düzeyleri ise yaşları ile orantılıdır.

- Bir vampir asla vampir olduğunu söylemez, bu konu katı kurallarla yasaklanmıştır.

- Hastalıkları çok kısa sürer, yaraları çabuk iyileşir.

- Soğuğa dayanıklı fakat sıcağa oldukça hassastırlar.

- Sanılanın aksine sürekli koyu tonlarını tercih eden, sert imajlı ve sessiz değildirler. Her davranışa sahip vampir olabilir.

- Hayal güçleri aşırı biçimde geniştir.

- En açık üç vampir hareketini sık sık yaparlar. Birincisi iki elin başparmaklarının eller bitişikken aynı anda burna yaklaştırılması. Bu davranış kana olan isteği azaltmaktadır. İkinci davranış ise, kulakların oynatılmasıdır. Bu davranış istemsizdir, amacı yoktur. Üçüncü davranış, dilin dişlere sürtülmesidir. Bir vampirin dişleri genetik yapısından dolayı kanla maruz kalmadığı sürece acımaktadır.

- Perdeleme sistemine sahiptir. Bir vampir perdeleme yaptığında ( genellikle güneşli havalarda gözlerini korumak için yapar ) etrafında sadece gideceği yer kadarki bir kısma odaklanır. Bu da tanıdığı biri yanından geçse bile farketmemesine neden olur. Ancak perdeleme yokken vampirlerin göz bebekleri sürekli hareket eder ve bütün çevreye göz gezdirir ve onların hislerini algılar.

- Vampirlerin yürüyüşleri insanlardan biraz farklıdır. Bacak kaslarının yapısındaki farklılık nedeni ile biraz daha uzun ve eğik adamlar atarlar.

Günümüzde Durumlar

Vampirler varlıklarını ortaya çıkarmamak gayretindirler, tahmin edilebileceği gibi bu durum büyük bir kargaşa ve kaosa neden olabilecektir. Genellikle zengin veya orta halli olarak yaşayan vampirler kan ihtiyaçlarını özel olarak kurulan şirketler tarafından hayvanlardan elde etmektedir. Ancak insan kanıyla beslenen vampirler de vardır. Bu tür vampirler, vampir konseyi tarafından aranır ve gerekli görüldüğünde öldürülür. İnsan kanıyla beslenen vampirlerin fark edilmesi çok daha kolaydır çünkü gözlerinde kırmızı bölgeler oluşmuştur ve tırnak etleri kıpkırmızıdır.

Yönetenler Biliyor

Bir çok ünlü üniversitenin araştırmasına ve kanıtlar sunmasına rağmen, vampirizm olayı saklı tutulmaktadır. Amerikan hükümetinin sadece 2009'da Amerikan hastanelerinde kaybolan tonlarca serumun soruşturmasını nedensiz olarak durdurması, hükümetlerin vampirizm virüsü ile panik olmaması için, özel olarak ilgilendiğini göstermektedir. Hayvansal kan ile beslenen vampirler sorun teşkil etmemekte ancak hala kan ile beslenen vahşi vampirler, vampirizmin öğrenilmesi halinde büyük bir kargaşaya neden olabilecektir. Yale University'e göre dünyadaki toplam vampir sayısı hayvansal olanlar 12000, vahşi olanlar ise tam sayısı bilinmemekle birlikte 700 olmak üzere, yaklaşık 13000 civarındadır.

Sahtekârlık

Gençler arasında yaygınlaşan sahte vampirim akımının ise özentilik ve psikolojik hastalık olduğu belirtilmiştir. Öncelikle VC17 taşımayan biri vampir olamaz, ikinci olarak da bu gençlerin eylemleri sırasında yere çizdikleri pentagram ve tapınma şekilleri gerçek vampirizme terstir. Ayrıca belirilmesi gereken son nokta şudur ki; sık olmasa da her milletten ve dinden vampir olabilir.

Alıntıdır.

Gizlİksir

Banlı Kullanıcı
Ben vampirlere inanıyordum ama vampir oluş sebepleri tamamen farklı bir sebepti. Her neyse o virüsden bende istiyorum. :willy_nilly: Antalya gibi bir yerde vampir yaşamı biraz zor olur ama olsun zaten ben Trabzonu daha çok seviyorum oraya giderim :hurray:

Bonnie

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Arkadaşım vc17 virüsü ile ilgili detaylı bilgi paylaşırmısın ?

güneşdeniz

Kayıtlı Üye
ne yalan söyleyim wampir olayına bende sıcak bakıyorum :) o virüsten banada lütfen :D

hasan06

Kayıtlı Üye
Ben de vampir olmak istiyorum.

Sanırım örümcek ısırırsa, örümcek adam oluruz. :D

counTess.G

Banlı Kullanıcı
örümceğin kanını alıp yarasının karın bölgesine şırıngalayıp o yarasanın bizi ısırmasını sağlıyomuşuz. ama kaynağı neye dayanır sallamasyon mu bilemiyorum

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
biriniz vampir olmayı başarırsa benide ısırırmı acaba :D ben vampir olayına bir inanıyorum bi inanmıyorum karmakarışığım..şimdi innaıyorum mesela

Vonavin

Kayıtlı Üye
Deneyen olursa lütfen beni de ısırsın. Vampir olmak isteyen bir sürü insan tanıyorum. Kocaman bi klan oluşturabiliriz :)

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Vampirler vardir evet.
Lakin burada yazilan seylerin cogu yanlis.Ozellikle bazi yerler kulliyen yanlis.
"Maksimum 600 yil,ortalama 150 yasarlar" mis...Bu bir kere hepten yanlis.
(Konuyu acan kisiye demiyorum.Yanlis anlamasin beni)
Birde ; "Beni de isirsin,bana da bulastirsin" gibi seyler de cok yersiz,gereksiz.Cunku Vampir isirigi sonucunda sizde vampir'e donusmezsiniz,olumsuz olmazsiniz.
Bunun haricinde vampirler oyle filmlerde ki gibi abartili varliklar degildirler.Yok efendim ucuyorlar,yok efendim son model bir bugatti veyron gibi hizli ilerliyorlar felan...
Ama varlar.Onlarda siradan insanlar gibi calisirlar,yemek yerler,cocuk yaparlar,okula giderler.Lakin bunun yani sira farkli ozellikleri de vardir tabii ki . (kan ihtiyaci,daha cekici olmalari,hisleri,vb)
Birde kinci ve nefret doludurlar...

counTess.G

Banlı Kullanıcı
TheDarkPower zaten ben yanlış anlayamam alıntı yaptım çünkü

zona

Kayıtlı Üye
Vampir hastalığı "Porfiria" diye bir şeye rastladım gezinirken bu daha olası geldi bana.

jypro

Banlı Kullanıcı
Şu örümceğin adı nedir bilen varsa söyleyebilirmi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...