Fala asla inanmam, ama bu ne olabilir??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

airmag

Kayıtlı Üye
Herkese selamlar,

Yıllardır cevabını bulamadığım bir soruyu burada sormak istiyorum.

Benim kuzenim, havayolu firmasında hostes olarak çalışıyordu. 1998 yılında yaşadığı bir olayı şöyle anlatmıştı: Bir gün uçakta yolculardan bir kadın (hintli gibi görünen) bana çok dikkatli bir şekilde baktı ve "elinizi bir uzatır mısınız, falınıza bakmak istiyorum" dedi. Ben de asla fala filan inanmadığımı söyledim ama yine de kırmamak için avuç içimi açarak uzattım. Kadın avucuma bir süre baktı ve yüzü asıldı. "2000'den sonrası karanlık, göremiyorum" dedi. Ben de hemen elimi çektim ve çok teşekkür ederim moral verdiğiniz için dedim... Bunların hepsi kuzenime ait sözler daha dün gibi hatırlıyorum, ve kuzenim 1999 yılının nisan ayında geçirdiği bir uçak kazasında hayatını kaybetti.

Yazarken bile tüylerim diken diken oluyor inanın. Ben de Elhamdülillah müslüman bir insanım ve çok şükür namazımda niyazımdayım. Dinimizce Gayb elbette ki yalnızca Rabbimizin ilmindedir buna şüphe yok, ancak bu kadın kimdir, neyin nesidir ve nasıl bu kadar kesin bir ifadeyle kuzenimin 2000 yılını göremeyeceğini ifade edebilmiştir?

Bu soruma cevap verebilecek olan var mı?

Lankowa

Kayıtlı Üye
İş
öğrencilik
Belkide kadının bir enerji alanı falan vardır yani burada nice şeyler okuyoruz belkide Allah ona yani o kadına bir güç falan ıhsan etmiştir kim bilebilir ama kaybınız için üzüldüm

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
Bu konu hakkında şöyle birşey duydum.Her insanın sahip oldukları melekler vardır.Kiramen katibin hafaza melekleri,hamele-i arş,mukarrebun ve iliyyun gibi melekler vb.gibi bir çok melek vardır.Her kişinin ömrünü yazan ,bilen ve hakkımızda konuşan trilyarlarca melek vardır.Cinler bildiğiniz gibi kuran okunurken pervanelar gibi kuran etrafında tavaf yaparlar.Halbuki kuran okunurken melekler iner derler.Evet meleklerde iner .Fakat müslüman cinler tavaf yaparlar.Cinler melekler alemi bir kişi hakkında konuştukları zaman,onun hakkındaki bazı şeyleri kulaktan dolma duyarlar diyorlar.Kapı arkasından işitmek gibi bazen daha uzak.Fakat daha yakın değil.Çünkü geleceği melekler de bilemez.Meleklerinde kısıtlı bildiği ve onlardan kulaktan duyma sızıntı olarak duydukları bazı haberleri bilebilirler diye duydum. Bu bir veriye dayanmadan edinilen bir bilgidir.Şuan vermiş olduğum bilgi ne ise cinlerin bildiği bilgide odur :D Bilmesi gerektiği kadarını bilirler.Melekler de öyle.Ve kadında medyum yeteneği geliştiği için bilmesi gerektiği kadarını biliyor.Ya da cinler duyduğunu kulaktan dolma söylüyor.Gerçeği söyleyebilecek varlıklar değillerdir ayrıca.2000 den sonrası karanlık ... göremiyorum ? Pekala neden karanlık neden göremiyorsun Çünkü hiçbir zaman göremezsin .Gelecekle ilgili herşey yalandır.Fakat ondaki varlıklar kulaktan dolma bir bilgi duymul olabilirler meleklerden.Bunu da kadın söylemek istemiş olabilir.Duruma böyle bakabiliriz.

counTess.G

Banlı Kullanıcı
bende olacak depremleri hissedebiliyorum . sonrasında bölgeleri kesit kesit görüyorum :)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
birşeyleri tahmin edebilmesi normaldir çünkü benim halamda bakar bu tür fallara ve baktıranlar genellikle dediği herşeyin olduğunu söyler. geleceği kimsenin bilemeyeceğini biliyoruz ama şöyle birşey duymuştum nekadar doğru bilmem eğer yanlış bir bilgiysede özür dilerim...

Allah insanların geleceklerini tayin ederken cinlerde onları dinlemekte imiş.İnsanların geleceklerinin yarısına gelmişken oradaki melekler cinlerin dinlediğini farkedip onları kovmuşlar. (Tabikide Allah bunu bilkmiyo değüildir biliyodur büyük ihtimallede bu da bir sınav türüdür) ozamandan beri cinler fal gibi şeylerde insan hayatında öğrenebildiği kadar yarısını söyleyip diğer yarısınıda uydururmuş..yani baze şeylerin tutup bazılarının tutmamasının sebebi bu olmalı..

yinede affınıza sığınarak bunun bir duyum olduğunu söylemek istiyorum..kayıbınız için üzgünüm..

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
Peki buna ne demeli. Birgün yatağımda yatıyorum. Elimde birşey var. Sağa giderse olucak sola gitmezse olmayacak falan diyorum :D Uyumadan önce kendi kendime takılıyorum.Uyku meditasyonu :D
Sonra birden elime telefonu mu aldım .Birşeylere baktım.Ardından takvim bilgilerini açtım.
Ve dedim ki Ben 24 yaşıma geldiğimde o kadar büyük birşey yaşıcam ki
Allah şahittir.Ben ölümün eşiğinden dönücem. Ben 24 yaşımı yaşayamayacağım dedim.

Ama dedim 26-27 falan güzel dedim birde :D 29 30 da da acaip güzel şeyler dedim .Bunu sürekli demeye başladım .Bunu derken 23 yaşımı bitirecektim.24 yaşımda öyle birşey yaşadım ki ölseydim daha iyiydi.Hakkaten ölümün eşiğini,uçurumun kıyısını cehennem manzaralı gördüm.Yani çağrışım diye birşey var ispatlamış oldum :D Kaderi yazdım yaşadım ;)

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
birşeyleri tahmin edebilmesi normaldir çünkü benim halamda bakar bu tür fallara ve baktıranlar genellikle dediği herşeyin olduğunu söyler. geleceği kimsenin bilemeyeceğini biliyoruz ama şöyle birşey duymuştum nekadar doğru bilmem eğer yanlış bir bilgiysede özür dilerim...

Allah insanların geleceklerini tayin ederken cinlerde onları dinlemekte imiş.İnsanların geleceklerinin yarısına gelmişken oradaki melekler cinlerin dinlediğini farkedip onları kovmuşlar. (Tabikide Allah bunu bilkmiyo değüildir biliyodur büyük ihtimallede bu da bir sınav türüdür) ozamandan beri cinler fal gibi şeylerde insan hayatında öğrenebildiği kadar yarısını söyleyip diğer yarısınıda uydururmuş..yani baze şeylerin tutup bazılarının tutmamasının sebebi bu olmalı..

yinede affınıza sığınarak bunun bir duyum olduğunu söylemek istiyorum..kayıbınız için üzgünüm..

Bende bu bilginin farklı versiyonunu duydum.Birde şöyle bir durum var.Cinler geçmişi net görebilir.Yani yarısına kadar dinlemiş oldukları düşünülürse,yapı gereği unutmaları imkansızdır.

2 farklı şekilde anlatılıyor bu durum.Sonuçta melekleri dinledikleri görülüyor.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Peki buna ne demeli. Birgün yatağımda yatıyorum. Elimde birşey var. Sağa giderse olucak sola gitmezse olmayacak falan diyorum :D Uyumadan önce kendi kendime takılıyorum.Uyku meditasyonu :D
Sonra birden elime telefonu mu aldım .Birşeylere baktım.Ardından takvim bilgilerini açtım.
Allah şahittir.Ben ölümün eşiğinden dönücem. Ben 24 yaşımı yaşayamayacağım dedim.

Ama dedim 26-27 falan güzel dedim birde :D 29 30 da da acaip güzel şeyler dedim .Bunu sürekli demeye başladım .Bunu derken 23 yaşımı bitirecektim.24 yaşımda öyle birşey yaşadım ki ölseydim daha iyiydi.Hakkaten ölümün eşiğini,uçurumun kıyısını cehennem manzaralı gördüm.Yani çağrışım diye birşey var ispatlamış oldum :D Kaderi yazdım yaşadım ;)

buna benzer birşey de bizim hayatımızda oldu.anlatırdım ama çok uzun ve bunaltıyo beni.inanırım :(

janet

Kayıtlı Üye
kaderimiz el çizgilerinde, horoskopta ve dna da yazılıdır. Fala inanmayan birine de bu konu ile ilgili nasıl bir açıklama yapılır ki??? neticede reddetmeye baştan beri programlamış kendini...

airmag

Kayıtlı Üye
Bu bir inanç meselesi, bir inanç gereğidir. Benim dinim fal haramdır ve gerçeği yansıtmaz diyorsa benim doğrum budur. Ben müslümanım, fala inanmıyorum ve yaşadığım olayın açıklanmasını istiyorum. Bu soruya "zaten fala inanmamaya programlamış kendisini" diye yaklaşmak pek yardımcı olmuyor. Herkesin inancı kendine.

manolyam

Kayıtlı Üye
kkll
Allah Teâlâ, insanların Levh-i Mahfuz'daki durumlarını bilen bir grup meleği rüya işiyle görevlendirmiştir. Görevli melek Levh-i Mahfuz'dan aldığı durumları bir takım olaylar ve şekiller haline sokarak ilgili insanın rüyasında kalbine yerleştirir; ki o kimse için bir müj de veya uyarı ya da kınama değerinde olsun. Böylece hikmetli, yararlı veya sakındırıcı bir faaliyet gösterilmiş olur. İlgili melek bu gayret içinde iken,( şeytan da insana karşı duyduğu kin ve husumetten dolayı onu uyanık iken rahat bırakmak istemediği gibi, uyku âleminde de rahat bırakmak istemez.)ben ınanırım gelecegı gören ınsanlar oluyor.
bende seneler once
vanda düşen uçagı ruyamda görmuş thy telefonla bildırmıştım,sadece bır bebek kurtulmuştu.

janet

Kayıtlı Üye
Bu bir inanç meselesi, bir inanç gereğidir. Benim dinim fal haramdır ve gerçeği yansıtmaz diyorsa benim doğrum budur. Ben müslümanım, fala inanmıyorum ve yaşadığım olayın açıklanmasını istiyorum. Bu soruya "zaten fala inanmamaya programlamış kendisini" diye yaklaşmak pek yardımcı olmuyor. Herkesin inancı kendine.

bu el falıdır, el çizgilerini okumaktır. Hiromanti bir diğer adıyla. Falın ta kendisidir, başka açıklaması yok ki yapalım. daha nasıl yaklaşıp yardımcı olalım ki. Ben inanmıyorum, beni ikna edin?

manolyam

Kayıtlı Üye
bazı ınsaanlara allah guç verır buna lutfen ınanın o guç bende de zaman zaman oluyor arkadaslarım ne yaşayacak yada ben bunu bılıyorum ama tek şey var engel olunmuyor yanı kaderden kımse kaçamaz.

manolyam

Kayıtlı Üye
el yada su aractır o kışı ıçınden gecenlerı soyler şoylekı ben kahve falına ınanmam ama bende bır kışıyı kırmayıp baktırdım bana o kışının ısmını oturdugu evı nasıl bıldı?
bende bır gun ıçımden hıç bakmam bır kışıye sana fal bakıcam dedım ve herşeyı anlattım daha sonra bır kışıye daha baktım oda dogru çıkmış burcuna varana kadar soyledım sevgılısının bır kolunun dıger kolundan kısa olduguna varana kadar.
ınanın bence sız goremedıgınız ıçın ınanmıyorsunuz.ben bazı şeylerı yaşadıgım ıçın çok ınanıyorum gercekten saf ınsanlar var para ışın ıçıne gırdımı ınanmam.

cosmo

Kayıtlı Üye

secret dır, çekim yasasıdır tam anlamıyla inandırıcı gelmesede burada o olmuş gibi.

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
"GAYB" ikiye ayrılır...
a. "GAYB-I MUZAF"...
"İzafi-göresel Gayb"
b. "GAYB-I MUTLAK"...
"Kesinlikle algılanması mümkün olamayan Gayb"

GAYB,
ALGILAMA SINIRINA “GÖRE”DİR!
Ne eski bir yıl bitiyor…
Ne de yeni bir yıl başlıyor!.
Yalnızca, insanlar “kurabiye” imalâtına devam ediyorlar!!!
Yaşanan “an”lar var bilinçte…
Bir de insanların vehimleri; hayâlleri, umutları…
Oysa, oyunun sonu, başından belli senarist ve yakınlarınca!.
Öyle olmasaydı nereden bilebilirdi geleceği, bilenler!.
Gaybın, algılama sınırına göre varolduğunu anlayamayanlara söylenecek ne söz var ki!.

GAYBİ MÂNÂLARI
NE ZAMAN ÇÖZMEYE BAŞLAYABİLİRİZ?
Göz boyutundan çıkıp, gözün algılama kapasitesini aşıp da, bilimsel ve düşünsel olarak yaklaşabilirsek..
Varlık âleminin; algılayamadığımız alt boyutlarında, santimetrenin milyarda biri kadarlık dalga boylarından, kilometrelerce uzunluğundaki dalga boylarına kadar, sayısız fakat her biri bir mânâ ifade eden dalga boylarından oluşan bir yapı olduğunu farkederiz. Bu yaratılmışlar boyutudur. "Ef`al" âlemidir!
Bunların her biri kendine has mânâlar ihtiva eder. Ve, bu mânâlar, kendilerini algılayacak yapılar tarafından algılanır. Algılayamayacaklar tarafından da "gayb" hükmü ile gizli kalırlar! Bu "mutlak gayb" değil, "muzaf gayb"dır! Yani, "göresel gayb".
Biz, özümüzü ne kadar tanıyabilirsek, ne kadar beş duyu ve beden kaydından soyutlanıp, orijinimizi derinliklerimizde bulup, tanıyıp, değerlendirebilirsek, o oranda varlıktaki gaybî mânâları çözmeye başlarız.
Öte yandan bu mânâları gerçekte seyreden ise, biz değil, mutlak varlıktır!
Gerçekte bu seyir, "TEK`in SEYRİ"dir!
Tek bir "an"lık seyirdir bu!
"An"dan sonra an, "dem"den sonra dem vardır sanmayalım!
"An", Tek`tir! "Dem", Tek!
O "an", Tek "dem"! Amma.. Değerlendirebilecek olan "saflaşmış bilinç" noktasında kendimizi bulabilirsek!

AKLIN VE SEZGİNİN SUKÛT ETTİĞİ NOKTA…
"MUTLAK GAYB"
“ALLAH’ın ilmidir!
Hiç bir yaratılmış “ALLAH” ilminde ne vardır, asla bilemez ve bu ilmi kapsayamaz! Kezâ,”ALLAH” Zâtı itibariyle “Mutlak gayb”dır!
Bilinmesi, kavranılması, tefekkürü kesin olanaksızdır! Hiç bir yaratılmış, O “ZÂT”ı algılayamaz! Ancak izhar ettiği mânâlar yollu, “bu mânâları yaratan şu özelliklere sahiptir” denebilir!
(alıntıdır)

Tecelligah

Kayıtlı Üye
Bazı arkadaşların belirttiği gibi
Bende duymuştum bunu, cinler eskiden arşa çıka biliyor oradan kader ile ilgili bilgileri alıp insanlara getire biliyorlarmış, daha sonra onlara arşın kapısı kapatılmış,

Bu durumda şöyle düşüne biliriz,
Cinler binlerce yıl yaşadıklarına göre o zamanlar arştan aldıkları bilgiler hala hafızalarında ola bilir, öyle ya oraya kadar çıka biliyorlarsa bin yıl sonra doğacak bir insanın kaderini de görüyo olabilirlerdi bilgileri ordan kalmış olabilir

diğer bir ihtimal de yine diğer arkadaşların belirttiği gibi, meleklerden çaldıkları bilgi ile, insanlara nakletme olayı
Ve benim en çarpıcı düşüncem de şu, büyüde olduğu gibiinsanların hayatını ciddi birşekilde etkileme durumu cinler tarafından oluyor biliyorsunuz, Büyü yüzünden insanlar öle biliyor bile, bu ne demek oluyor ?
büyü kaderi etkiliyor, değilmi
şimdi şöyle düşünelim cinler ile irtibatı olan birisi, cinlerden aldığı gelecek ile ilgili haberi karşısındaki insana bildirdi, bu durumda şöyle birşey olabilr,
cinler verdikleri haberi kafadan atmış olsalarda, doğru olması için bazı eylemlerde buluna bilirler, değilmi ?
örneğin sen yakında düşüceksin diye bir haber alırsınız falda, ertesi gün cinler önünüze bi taş koyar çakılırsınız yere :)
benim mantığım ağırlıklı olarak bu düşünceye uyuyo :)

Boşuna fal bakmanın zararlı olduğu söylenmiyor, belkide bir nevi cinlere davet te sayıla bilir.

Şunuda belirtmek isterim, ALLAH dostları hiç bir zaman gelecekten haber vermemmişlerdir, Peygamber efendimiz dahil

Alametifarika

Kayıtlı Üye
Herkese selamlar,

Yıllardır cevabını bulamadığım bir soruyu burada sormak istiyorum.

Benim kuzenim, havayolu firmasında hostes olarak çalışıyordu. 1998 yılında yaşadığı bir olayı şöyle anlatmıştı: Bir gün uçakta yolculardan bir kadın (hintli gibi görünen) bana çok dikkatli bir şekilde baktı ve "elinizi bir uzatır mısınız, falınıza bakmak istiyorum" dedi. Ben de asla fala filan inanmadığımı söyledim ama yine de kırmamak için avuç içimi açarak uzattım. Kadın avucuma bir süre baktı ve yüzü asıldı. "2000'den sonrası karanlık, göremiyorum" dedi. Ben de hemen elimi çektim ve çok teşekkür ederim moral verdiğiniz için dedim... Bunların hepsi kuzenime ait sözler daha dün gibi hatırlıyorum, ve kuzenim 1999 yılının nisan ayında geçirdiği bir uçak kazasında hayatını kaybetti.

Yazarken bile tüylerim diken diken oluyor inanın. Ben de Elhamdülillah müslüman bir insanım ve çok şükür namazımda niyazımdayım. Dinimizce Gayb elbette ki yalnızca Rabbimizin ilmindedir buna şüphe yok, ancak bu kadın kimdir, neyin nesidir ve nasıl bu kadar kesin bir ifadeyle kuzenimin 2000 yılını göremeyeceğini ifade edebilmiştir?

Bu soruma cevap verebilecek olan var mı?

Merhaba ben şöyle bir cevap vereyim ölecek kişinin üzerine ölüm nişanı(bir nevi işaretlenir) düşer kalp gözü açık olanlar medyumluk yeteneği olanlar psişik güçlere sahip olanlar bu işaretleri görürler....

La-edri

Kayıtlı Üye
Allah diledigine bildirir o ayri bir mesele, ama gaybi ne bir insan nede bir cin bilemez buna ruhsat verilmemis..
Fala gelince onlarca birseyler deniliyor bir kaci tutuyor,buda bana dogal geliyor.
Ve cogu kez gecmisinden yola cikarak yorum yapiliyor, gecmisini ögrenmek onu cin vasitasiyla becerebilmek guc olmasa gerek.
Ve bazi durumlarda ben inaniyorumki, fala baktiran duydugu seylere öyle kendini kaptiriyorki o dogrultuda hayatinin akisinda iz ariyor, ve ona göre yorum yapiyor.
Bunun adida tutu falim oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...