Bir anlamı var mı?

PricetaG

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhabalar, foruma henüz bugün üye oldum ve hemen hemen tüm konuları teker teker okumaktayım. Bu baslık ilgimi çekti. Sevgili Duman Lekesi; Ben rüyamda iken, rüyada olduğumu çogu zaman biliyorum. Mesela rüyamda çok korkunca, ah bu bir rüya deyip canımı acıtıp uyanabiliyorum. Ya da aksine rüyamda cirit atıyorum, oh nasılsa rüya istedigimi yaparım gibisinden. Ve bunu gerçekten merak etmekteyim. Bunu yaşayanlar var mı..? Ya da bunun bir anlamı var mı..?

blasphemous

Kayıtlı Üye
evet buna lucid denir forumdada deneye bir çok kişi vardır ben hiç denemedim ama uygulamalarıda var lucid yapmak istersen forumda bir sürü konu bulabilirsin

tanemine

Kayıtlı Üye
Merhabalar bende yeni bir üyeyim ve bu ilk yazım . Ayetel Kürsinin faziletlerini ararken burayı buldum ve hemen hemen herşeyi okumaya çalışıyorum.nete çok sık giremiyorum.Ama hep merak ettiklerimi burda buldum.Katkısı olan herkese teşekkür ederim.Bende bazen rüyalarımda istediğimi yapabiliyorum.Daha dün iftarı beklerken biraz uzanayım dedim ve içi geçmiş.Rüyamda elma yiyorum sonra oruç olduğumu hatırlayıp ısırdığım parçayı ağzımdan çıkarıyorum.Daha sonra ben rüya görüyorum deyip elmayı yemeye devam ediyorum.Bunun farkında olarak yaptığımı hissediyorum. iyi geceler.

ByQathell

Banlı Kullanıcı
Öncelikle merhabalar, foruma henüz bugün üye oldum ve hemen hemen tüm konuları teker teker okumaktayım. Bu baslık ilgimi çekti. Sevgili Duman Lekesi; Ben rüyamda iken, rüyada olduğumu çogu zaman biliyorum. Mesela rüyamda çok korkunca, ah bu bir rüya deyip canımı acıtıp uyanabiliyorum. Ya da aksine rüyamda cirit atıyorum, oh nasılsa rüya istedigimi yaparım gibisinden. Ve bunu gerçekten merak etmekteyim. Bunu yaşayanlar var mı..? Ya da bunun bir anlamı var mı..?

Bence sen uykunu almış olduğun halde yatmaya devam ettiğin için uyanmayıp arzuladığın düşleri kuruyorsun ;D

Not.: yakaza: uyku ile uyanıklılık arası.

serasss

Kayıtlı Üye
Bu uykudayken güzel bir rüya görürsünüz uyanırsınız '' ah ben ne yaptım '' der tekrar uyumaya çalışır ve rüyanıza hayal ettiğiniz bir biçimde devam edersin :)