Düşünce Gücünün Etkisi Ne? Diyenlere...

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
Düşünce gücünün etkisi ne diyenlere ... Gerçek yaşanılan olaydan bir kesit ;

Eşi ve çocuklarıyla birlikte mutlu bir gün geçirmek için sahile indiler.İki çocuğu eşi ve kendisi yaşadıkları kara günlere aldırış etmeden mutlu bir gün geçirekti işte ... Onların da hakkıydı.Adam elini cebine attı.Beş kuruşu yoktu denilecek cinsten acınacak durumdaydı.Sahilde yürüyorlardı.Adam su isteyen çocukları için su , mısır satan bir adamın yanına doğru yol aldı.''İki şişe su alabilir miyim ?'' dedi.Satıcı ,'' 1 milyon ağabey'' .Adam elini cebine attı.750 lirası vardı eski parayla...''750 olur mu kardeş?'' dedi adam ... Satıcı sinirlendi.Abi biz de burda ekmek paramızın derdindeyiz.Suya pazarlık mı yapıyorsun ? dedi.Adam '' Kardeş çıkmadı kusura bakma , çocuklar da susadı sen de haklısın '' dedi. Ben napayım abicim git başka yerden al verirlerse dedi.Adam Kardeş vermeyeceksen verme tamam dedi arkasını döndü.Satıcı söylenmeye devam etti.Böyleleri utanmadan bir de ortada adamım diye dolanır,Gelmiş paranın hesabını yapıyor,Karısını çocuklarını da almış diye söylenmeye devam etti.Adam yaşadığı utancın ve söylenilen lafların da etkisiyle satıcıya doğru hızla yöneldi.Yumruk attı. Satıcı ve etrafındakiler adamın haksız olduğunu düşünerek , ne de olsa o bir satıcıydı garip yoksul olan o görünüyordu.Adamı dövmeye başladılar.Ayırma çabası adamın dayak yemesine neden oldu.Olay bitti.Adam sahildeki kaldırıma ,yüzü yara bere içinde oturdu.Eşi ve çocuklarının karşısında yediği dayağa mı üzülseydi,çıkmayan 250 milyona mı ? Haline mi ? Karısı suskun .Çocukları babalarının yanına gelip , baba diye sarıldılar.Ağlamaya başladılar.Adam kendisine üzgün üzgün bakan eşine döndü.Gözleri dolu doluydu ve aynen şu sözleri söyledi.

Önce acı bir gülümseme yaptı.Gözleri kan çanağı gibiydi.Dolu dolu... ''Bak '' dedi sesi titredi.''Bak'' eşinin haline bak '' acı ve ağlamaklı bir şekilde güldü.
''Eşinin en dipte haline bak'' sesi iyice titriyordu.Ağlamaya başladı istemeyerek.En dipteyim .dedi çocuklarını öptü.

Eşine şunu söyledi ağlayarak. Ama bu beni bu şekilde son görüşündür.
Allah şahidim olsun Sana istediğin herşeyi alacağım.Bugün buraya yazıyorum.
Ev,araba,rahatlık hepsi senin olacak . İyi bak İyi dedi ve ağlamaya devam etti.
Kalkıp evine doğru yol aldıklarında ise yıllar sonra yaşayacağı güzelliklerin
temelini atacak o cümleleri kurmuştu.

Bu adam şimdi triplex eve,yazlığa,arabalara,güzel bir işe sahip ve Türkiye'nin en ünlü simalarından olan bir kadının eşi ...

Dediğini yaptı. Sözünü tutmasına neden olan o gün orda aldığı kadar ve düşündükleriydi.
İnsan isterse herşeyi yapar mı ? yapar. Acılarımız bizi kamçılıyorsa, hızla yol alabiliriz.Hayatımızın en güzel günlerine sahip olmamıza neden olan yaşadığımız acılar değil midir ?Güzel bir düşünce ,güzel bir karar hayatta atabileceğiniz adımı öyle bir değiştirir ki .
Yeter ki kafanızdan yaa bunu isterdim cümlesinden sonra ama nasıl olacak, ya şimdi de şu durumdayım , bende de şans yok ki diye birbiri ardına gelen cümleler atmak.

Güzel düşünün,herşey düşüncenin gücünde , alınan kararlar ve hayatınız da ...

( Bu yazının telif hakkı benimdir ) :):smash:

güneşdeniz

Kayıtlı Üye
Güzel bir hikaye gerçekten. Merak ettiğim, bu ünlü simalar kim acaba? :)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Düşünce gücüyle istediğim kişinin beni aramasını sağlayabiliyorum, bunu başarabiliyorum :D ama konsantre olmaya çalışırken, genellikle konsantrenizi kendiniz bozarsınız ve olmaz. Bu çok gerçekten istediğinde olan tuhaf bir çekim...Deneyin arkadaşlar..Paylaşım için teşekkürler..