Astroloji Tanrı'nın Varlığını ve Ölüm Ötesini Kabul Ediyor

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
Her birimiz doğarken bir misyon üstelenerek bu dünyaya geliyoruz, yaratılmış hiç bir şey değersiz, önemsiz, sebepsiz değildir. Yüce Yaradanın nizami olarak inşaa ettiği bu yeryüzünde varolan herşey aynı yere gider yani O'na. İstikametimiz hepimiz için aynıdır. Yön tek'tir, dünyaya geldiğimiz andan itibaren bizler için hazırlanan adına kader dediğimiz potansiyellerimizle yüklü olarak geliriz, sonrasında yaşamımızdaki olaylara göre hayatımız şekillenir. İki yol vardır; biri mutlak kader, diğeri irademizi kullandığımız kendimize bırakılmış serbest ruh-i kader. İşte ay düğümleri mutlak kaderin tecellisidir bence ve ruh-i kader dediğim olay ise irademize bağlı olan, yani o da astroloji yolu ile var olan; iyi ve kötü potansiyellerimizi bilerek, tanıyarak, anlayarak vücuda getirme yetimizin olduğu serbest bırakıldığımız olaylar bütünüdür.

Ay düğümleri, bir insan yaşamı ve sonu ve daha sonrası ebedi dünyası için bizlere ipuçları veren bir noktadır ve çok önemli bir yere sahiptir. Bazen düşünüyorum da ying-yang felsefesine benzetiyorum, zira düğümlerin biri geçmişe diğeri geleceğe, biri iyiliğe diğeri kötülüğe sevk eden etkilerle örülmüş.

Kuzey Ay Düğümü

Bu nokta almanın, artmanın noktasıdır, insanın yaşamındaki geleceğini ve ruhunun gittiği yeri belirler, bir nevi insanın ve ruhun geleceğini, kişinin hayatındaki başarı alanını gösterir. Şansın size nasıl ve nereden geleceğini gösterir, bu düğümün yerleştiği ev,sosyal hayatınızı yükselme ve olgunlaşma konusunda nasıl kullanacağınızı belirtir ve bulunduğu eve göre yine hangi konularda şartsız ve koşulsuz nasıl, ne gibi yardımlar alacağınızı da gösterir. Bulunduğu konuma göre hayata geliş amacınızı görevinizi belirler, yarım kalan bir işi tamamlamak üzere geldiğinizi gösterir, bu yarım iş sizin tekamüle erme noktanız olup aynı zamanda imtihan kapınızdır. Her şerde bir hayr, her hayrda bir şer gizlidir sözü gibi aynı...

Güney Ay Düğümü

Kuzey Ay Düğümü'nün tam karşıtı evde yerleşir. Zıttıdır. Kuzey ay düğümü almak, artmak, açılmak, güvenlik, büyümek ve gelecek ise güney ay düğümü de geçmiş, kalıtımsal, çocukluk anıları, kaçmak, küçülmek, korkmak, sahipsiz hissetmek, sığınma dürtüsü, inziva, vermek vb... alakalıdır.

İnsanın ve ruhunun geçmişini simgeler, ruhun geçmişi deyince önyargılı insanlarımız hemen reenkarnasyon olayı ile karıştırıyorlar. Reenkarnasyon vardır ya da yoktur, bunu kimse bilmiyor bilemez şu anda, daha doğrusu ben bizzat gözlemlemedim. Ruhun geçmişinden kastım; (özellikle yeri gelmişken açıklama gereği duydum) ben müslümanım, Elhamdülillah, öyle yaratılmışım, dünyaya gelen her varlık gibi. Ruhum ise çok önceden ezeli yaratılmıştı ve yaradan benim dünyaya gelene kadar ruh olarak bulunduğum yerdeki tek irtibatımdı. Yani bu beden giysimi giymeden önce benim ruhum beden esaretinde değildi ve zaten vardı. İşte varolan bu ruhun geçmişini gösterir, hiyerarşik bir sistem vardır, güney ay düğümü beden giysime bürünmeden önce ebedi alemdeki ruh olarak nasıl bir kimliğim olduğu hakkında bana bilgiler vermektedir gibi... Bu düğüm en zayıf noktamızı gösterir, alışkanlıklarımızı, geçmişten taşıdıklarımızı, kurtulamadıklarımızı simgeler. Bulunduğu eve göre kişiyi kısıtlar ve yalıtır ve tabiki bunların yanı sıra pek çok açılımları vardır.

(alıntı) Esmeralda

Astroloji Kaderin Yorumlanmasıdır.​

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
Kuzey ay düğümü Bu dünya hayatınız, Güney ay düğümü ruhaniyetiniz.Bu dünyaya gelmeden önce Allah'a secde ederken , nasıl bir ruha sahiptiniz.Dünya sınavınız ruhaniyetinize tam zıt bir sınav hazırlamıştır.Siz ruhaniyette dünyaya gelmeden önce, dünyadaki karakterinizin tam zıttı bir ruha kimliğe sahiptiniz.Bu açıklama da benden ;) Bu konuyla ilgili detaylı açıklamayı başka bir başlık altında açacağım

• Beğendim
Tepkiler: AJA

AJA

Elit Üye
Kuzey ay düğümü Bu dünya hayatınız, Güney ay düğümü ruhaniyetiniz.Bu dünyaya gelmeden önce Allah'a secde ederken , nasıl bir ruha sahiptiniz.Dünya sınavınız ruhaniyetinize tam zıt bir sınav hazırlamıştır.Siz ruhaniyette dünyaya gelmeden önce, dünyadaki karakterinizin tam zıttı bir ruha kimliğe sahiptiniz.Bu açıklama da benden ;) Bu konuyla ilgili detaylı açıklamayı başka bir başlık altında açacağım
İIginç''',ruhaniyetinize tam zıt bir sınav hazırlamıştır.Siz ruhaniyette dünyaya gelmeden önce, dünyadaki karakterinizin tam zıttı bir ruha kimliğe sahiptiniz'''.Bunu neye dayanarak kesin bir dilde söyIüyorsunuz ?
Bu bana biraz mitoIojik geldi.

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
Astroloji'ye dayanarak ... ;)