Koruyucu Bir Tılsımı Dövme Yaptırmak İstiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
bunu benden istememişsin sen :D pendeIum dan istemişsiniz :) ayrıca sizin isteginiz estagfuruIIah ne izini :D

Ay :D Yorumlar karışmış :D :D :D İkinizde de var demekki :D Utandım birden ya üff :D Ozamam bende yaptırayım :)

Güneş sistemine karar verdim sanırım.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
merhaba dövme yapanada yaptıranada çok büyük günahı vardır öncelikle bunu belirtmek 0sterim onun dışında tılsım yerine daha farklı yötemler var tabi dini inancınızı bilmiyorum eger islam dinindeyseniz VEFK veya KORUYUCU AYETLER var onların yararını görürsünüz

Lütfen kesin bilmediklerinizi konuşmayın.
Dövme yaptırmak günah değildir.Mekruhtur.İnanmayan diyaneti arasın sorsun.İskender hocaya ve ateş hocaya sorduk ve mekruh yani yapılması günah değil ancak doğruda değil dediler.Hadise dayanarak konuşmuşsunuz ancah hadis sahi değildir.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ayrıca bende göğsüme thule örgütünün sembolünü yaptıracağım.Çok hoşuma gidiyor gamalıhaç üstüne kılıç ve etrafından sarmaşık :)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Ayrıca bende göğsüme thule örgütünün sembolünü yaptıracağım.Çok hoşuma gidiyor gamalıhaç üstüne kılıç ve etrafından sarmaşık :)

Güçlü bi örgüt. Peki taşıdıkları anlamlara katılıyormusunuz yoksa sadece simge hoş diyemi :D Benimde hoşuma giden çok sembol var ama anlamlarından dolayı vazgeçiyorum.

CevzA

Kayıtlı Üye
İş
Elektrik-Elektronik Mühendisi
En güzel şekilde yaratılan insanın tabii görüntüsünde değişiklikler yapılmasını hoş karşılamayan Hz. Peygamber, bu türden çeşitli uygulamalar yanında dövmeyi de yasakladı; dövme yapan ve yaptıran kadınlara Allah'ın lanet ettiğini bildirdi. Bir fiili işleyenin Allah ta****rafından lanetlenmesi onun haram ol****duğunu gösterir. (bk. Buhârî, Libâs, 87; Müslim, Li****bas, 119-120)

Arkadaşım dövme bulunan kişinin güsul abdesti kabul olurmu sence? Bir ömür afedersin pis pis dolaşarak birde ben müslümanım deyip Allah ın huzuruna durup namazmı kılacaksın.Bırakın Allah aşkına.Kuran'ın ve Peygamberimizin bize bildirdiğinden başkası yoktur.Varsada HURAFEDİR.Apaçık deliller ile Kuran ve Sünnet önümüzdedir.Aklı fikri olan bir insan nasıl görmezden gelmek için bu kadar çabalar inan aklım almıyor kusura bakmayın...

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
En güzel şekilde yaratılan insanın tabii görüntüsünde değişiklikler yapılmasını hoş karşılamayan Hz. Peygamber, bu türden çeşitli uygulamalar yanında dövmeyi de yasakladı; dövme yapan ve yaptıran kadınlara Allah'ın lanet ettiğini bildirdi. Bir fiili işleyenin Allah ta****rafından lanetlenmesi onun haram ol****duğunu gösterir. (bk. Buhârî, Libâs, 87; Müslim, Li****bas, 119-120)

Arkadaşım dövme bulunan kişinin güsul abdesti kabul olurmu sence? Bir ömür afedersin pis pis dolaşarak birde ben müslümanım deyip Allah ın huzuruna durup namazmı kılacaksın.Bırakın Allah aşkına.Kuran'ın ve Peygamberimizin bize bildirdiğinden başkası yoktur.Varsada HURAFEDİR.Apaçık deliller ile Kuran ve Sünnet önümüzdedir.Aklı fikri olan bir insan nasıl görmezden gelmek için bu kadar çabalar inan aklım almıyor kusura bakmayın...

Hassasiyetin için teşekkür ederim müslüman olarak görevini yapıyorsun ama ben gusül konusunda aynı fikirde değilim. Abdest deri üstünü ilgilendiren bir mesele dövme ise deri altında bu biliniyor artık ama geçici dövmeler abdest geçirmez. Bu konuda günah olabilecek tek şey Allah'ın bize emanet olarak verdiği bedene zarar vermemiz olabilir. Şekillerde günah denir ama ameller niyetlere göredir diyorum ben bu şekilde şirk amacı ile yapmıyorum. Ve eğer gusülde alınmıyorsa, bunun sorunlusu dövme abdest geçiriyo diyen islam prof.larınındır. Allah var ben bunu öğrendiğimde gidip yaptırdım.

CevzA

Kayıtlı Üye
İş
Elektrik-Elektronik Mühendisi
Bu konuda istekli olabilirsin kardeş ama olsun yinede bu konuda Hadis var zaten.Zorlamaya gerek yoktu bence.Peygamber efendimiz (S.A.V) tırnaklarını dahi keserken atlayarak kesmiştir.Yahudi ve Hristiyanlara benzememek içindir.Dövme ,yine batılıların icat ettiği birşeydir.Emin ol bir müslüman olmazdı bunu icat eden.Olsaydı o müslüman olmazdı.Kimsenin elinde cennete senedi yok.O yüzden bence kaçınılmalı böyle şeylerden.Allah affetsin ne diyelim..İnşallah fikirlerin değişir kardeş...

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Ama dövme batı değil doğuda özelliklede asya arap taraflarına yapılmaya başlanmıştır. Ve yapım tekniğide çok farklıdır. Çok daha acı verir. Aslında batının almış olduğu birşey bu.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master

Abdest derinin üzerinden alınır dış temizliktir.
Dövme Derinin altına enjekte edilir.Yani gusül abdestini dahi alabilirsin rahatlıkla.Kuranda ben dövme yasak diye birşey görmedim duymadım bilmiyorum :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu konuda istekli olabilirsin kardeş ama olsun yinede bu konuda Hadis var zaten.Zorlamaya gerek yoktu bence.Peygamber efendimiz (S.A.V) tırnaklarını dahi keserken atlayarak kesmiştir.Yahudi ve Hristiyanlara benzememek içindir.Dövme ,yine batılıların icat ettiği birşeydir.Emin ol bir müslüman olmazdı bunu icat eden.Olsaydı o müslüman olmazdı.Kimsenin elinde cennete senedi yok.O yüzden bence kaçınılmalı böyle şeylerden.Allah affetsin ne diyelim..İnşallah fikirlerin değişir kardeş...

Ayrıca dövme batılılar çalmıştır bulmamışlardır.
Dövmenin kökü Doğudur.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Güçlü bi örgüt. Peki taşıdıkları anlamlara katılıyormusunuz yoksa sadece simge hoş diyemi :D Benimde hoşuma giden çok sembol var ama anlamlarından dolayı vazgeçiyorum.

Çoğu insan karşıda olsa bu düşünce olarak benimle eşleşiyor.
Coğu kişi kötü nitelendiriyor ancak benim için doğru olan o fikirler.
Ayrıca biri çıkıp sorabilir vücuduna haçmı çizeceksin diye gamalı haç bir Türk figürüdür.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Çoğu insan karşıda olsa bu düşünce olarak benimle eşleşiyor.
çoğu kişi kötü nitelendiriyor ancak benim için doğru olan o fikirler.
Ayrıca biri çıkıp sorabilir vücuduna haçmı çizeceksin diye gamalı haç bir Türk figürüdür.

Gamalı haçın Türk figürü olduğundan haberim yoktu. Biraz daha bu konunun üzerinde durmanı rica etsem yaparmısın :)

AphraeL

Kayıtlı Üye
Dövmenin günah olup olmadığı meselesi konunun amacıyla alakasızdır. Engin bilgilerinizi alakalı bir başlıkta paylaşabilirsiniz. Ama burda meseleyi saptırıp konunun kilitlenmesine sebep olmayın lütfen.

kristalangel

Kayıtlı Üye
İş
Profesyonel Ä°ÅŸsiz
Her yaptığım harekete birşey söyleniyor , tamam , peki , özür dilerim.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Her yaptığım harekete birşey söyleniyor , tamam , peki , özür dilerim.

Hayır, öyle anlama bunu. Sadece burada her dinden yada hiçbir dini benimsemeyen bir sürü üye var ve hepsi herşeyin bilincinde olarak burada :) Herkesin beklediği şey aynı olmayabilir öyle değilmi :Angel_anim: Ben hala dövmemi seçemedim zaten :(

tgcn

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci :)
Benimde tılsım olarak nitelendirdiğim şey Ankh'tır Ankh'ı Koluma yaptırdım ve o benim dayanağım oldu :)

demonic

Kayıtlı Üye
Sn.tgcn: Tabiri caizse konuyu hortlatmak yerine fikrinizi özel mesaj olarak belirtmenizin usûle uygun olduğunu düşünüyorum...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu konuyu gördüm ve son günlerde bir çok arkadaşın sorusu aklıma geldi. Kendime tılsımlı dövme yapacağım ne yapayım?
Önce hangi ekoldesiniz?
İnancınız nedir?
Amacınız nedir?
Bu üç soruya cevap verdikten sonra ancak şekillenir ne yapacağınız. Sonra amaca ve ekole göre, size özel hesaplamalar gerekirse yapılır ve o seçtiğiniz ekolden sembol, yazı vs. seçilir.
Dövme yapılacak yer, kişi, an gibi faktörler de önem kazanır. Bir kağıt parçasına veya bir hayvan derisine bile tılsım işlenirken çok dikkatli ve disiplinli çalışılır. Bir de bunu kendi üstünüze yapacağınızı düşünürsek öyle herhangi bir şeyi, her hangi birine, her hangi bir zamanda veya herhangi bir yerde yaptırmak ne kadar uygundur siz karar veriniz.

Yukarıda bir mesajda gamalı haçın Türk figürü olduğu söylenmiş, değildir. Güneş dil teorisi ile ortaya atılmış bir meseledir. Bilimsel dayanağı yoktur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...