cadı merhemleri hazırlama

gümüşejderha

Kayıtlı Üye
Cadı merhemleri konusu hemen akıllara adı kötüye çıkmış olan “uçma yağı”nı getirir akıllara. Bu merhemler, psikoaktif bitkilerin temel yağlar içinde demlendirilip bekletilmesiyle yapılır. En ideal olarak kristal ya da seramik kaplarda saklanmalıdır. Ancak ağzı sıkı kapatılmış herhangi bir kavanozda da saklanabilirler.

Merhem hazırlamak:
Merhemler kolay hazırlanırlar. İçlerinde bitkiler, yağkar ve bir temel madde olur (balmumu, yağ vs.). temel yağ olarak domuz yağı kolay olarak temin edildiğinden geçmişte daha sık kullanılıyordu ancak balmumu ve bitki yağları ile daha iyi sonuç alınmakta. Temel yağ vücut ısısı ile kolaylıkla erimeli ancak oda ısısında katı kalabilmelidir. Majikal bir merhem hazırlamanın 2 yolu vardır:

KATI YAĞ METODU
Dört birim katı yağı kısık ateşte sıvılaşıncaya kadar ısıtın. Yakmamaya özen gösterin. Bir birim bitkisel karışımı ekleyin ve tamamen karışana kadar karıştırın. Karışımın kokusu çıkana kadar ısıtmaya devam edin. Kokuyu havadan alabilmelisiniz.
Daha sonra karışımı süzüp ısıdan etkilenmeyecek bir aba doldurun ( konserve kutu gibi). Dilerseniz doğal bir koruyucu olarak yarım litre kadar merheme yarım çay kaşığı aselbent (benzoin) ekleyebilirsiniz.

BALMUMU METODU
Bu metod kozmetik diğer metodun aksine ciltte ağır yağlı bir his bırakmaz ancak bu metot da sğzme işlemi zor olacağından bitkiler yerine bitki yağları kullanmak daha kullanışlı olacaktır.
Eğer mümkünse ağartılmamış balmumu kullanın. Daha rahat ölçebilmek için balmumunu ufak paröakar hakinde kesin. Ölçü kabınızın 1/4ü kadarlık bir miktarda balmumunu ısıtacağınız kaba koyun. Yine 1/4 lük bit oranda badem, zeytin, yada susam yağı ekleyin. Isıtmaya başlayın. Balmumu bitkisel yağ içinde eriyinceye kadar tahta bir kaşıkla karıştırın ve daha sonra bir süre sertleşmeye başladığı ana kadar ocaktan alın. Tam sertleşmeye başladığı zaman(çünkü sıcak balmumu bitki yağlarını emmez)
kullanacağınız bitki yağlarını ekleyin ve karıştırın. Daha sonra saklayacağınız kaba dökün ve etiketleyin.

MERHEMLERE GÜÇ VERME
Merheminiz hazırlanıp kavanozda soğuduktan sonra kendinize has yönteminizle ona niyetinize uygun majikal enerjiyi verin ve ritüeliniz için hazır hale getirin. Unutmayın, bu bölüm önemlidir.

MERHEMLERİN KULLANIMI
Merhemler genellikle çeşitli majikal değişimler için vücuda yedirilerek kullanılır. Yağlarla çalışırken olduğu gibi, bu çalışmalarda da imajinasyon önemlidir.

ÇEŞİTLİ MERHEM TARİFLERİ
-iyileştirme merhemi
4 damla sedirağacı yağı, 2 damla sandal, 1 damla okaliptüs, 1 damla tarçın
Balmumu yöntemi ile hazırların ve sağlığı daha j-hızlı geri kazanmak için kullanın. Yaralara yanıklara sürmeyin!!!

-büyü bozma merhemi;
3 ölçek galangal (Türkçesini bulamadım), 2 ölçek zencefil, 2 ölçek kuru vetivert (bununda Türkçesini bulamadım bulan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim) 1 ölçü devedikeni.
Bitkileri katı yağ yöntemi ile yapıp, süzüp, soğutup gece vücuda uygulayın.

-aşk merhemi
4 damla ylang ylang, 2 damla lavanta, 1 damla kakule, 1 damla vanilya özü.
Balmumu yöntemi ile hazırlayın.

-arzu merhemi
3 ölçü havlıcan, 2 ölçü dereotu, 1 ölçü zencefil, 1 ölçü nane, 1 bütün vanilya tohumu
Katı yağ metodu ile hazırlayın. Cilde uygularken hassas yerlere sürmeyin.

-ay tanrıçası merhemi
5 damla sandal, 3 damla limon, 1 damla gül
Balmumu metoduyla hazırlayın ve kendinizi ay tanrıçası ile dengelemek için dolunay ritüellerinde kullanın.

-korunma merhemi
2 ölçü ebegümeci, 2 ölçü biberiye, 1 ölçü mine çiçeği.
Katı yağ metodu ile hazırlayın ve negatif etkileri sizden uzaklaştırmak için cilde uygulayın.

-psişik güçler merhemi
3 ölçek defne, 2 ölçek yıldız anasonu, 2 ölçek pelin, 1 ölçek yerba santa( amerikada yetişen lila rengi içekli bir bitki…sanırım türkiyede biraz zor bulunur bunun yerine psişik güçler için kullanılan herhangi başka bir bitki de kullanılabilir)
Katı yağ metodu ile hazırlayın. Şakak, alın ve ense bölümlerine sürün.

-psişik güçler merhemi-2
3 damla lemongrass, 2 damla defne, 1 civanperçemi
Balmumu yöntemiyle hazırlayın ve diğer psişik güçler merhemindeki gibi uygulayın.

-servet merhemi
4 damla patchouli, 3 damla oakmoss(meşe ağacı yosunu olabilir) 1 damla karanfil yağı, 1 damla fesleğen yağı
Balmumu yöntemi ile hazırlayın. Vücuda ve ellere uygulayın.

-güneş tanrısı merhemi
4 damla frankincense, 3 damla portakal, 1 damla tarçın.
Balmumu yöntemi ile hazırlayın. Güneş tanrısı ile uyum içinde olmak için kullanın (özellikle wiccan sabbatları için hazırlanır)

-cadı merhemi
3 ölçü mine, 3 ölçü sandal, 2 ölçü tarçın, 1 ölçü karanfil yaprakları.
Katı yağ metodu ile hazırlayın. Pentagram işaretli kavanozda saklayın. Cadılık ritüelleri öncesi Tanrıça ve Tanrı ile bir olmak için kullanın.

-cadı merhemi2
3 damla frankincense, 2 damla buhur, 1 damla sandal, 1 damla portakal, 1 damla limon
Balmumu metoduyla hazırlayın. Yukarıda bahsedilen şekilde saklayın ve kullanın.

-gençlik merhemi
4 ölçü biberiye, 2 ölçü gül yaprağı, 1 ölçü anason, 1 ölçü eğreltiotu, 1 ölçü mersin.
Katı yağ metodu ile hazırlayın. Bir boy aymasının önünde çıplak bir şekilde kendinizi nasıl görünmek istediğinizi imajine ederk uygulayın

devamı var

Kaynak:Şaman
Çeviri: Belfalas

lucifer06

Kayıtlı Üye
İyi günler,
Şahsi olarak witch ve wicca konularında derin bilgilere sahip olduğumu söylersem yalan söylemiş olurum. Ben de bir havas uygulayıcısı olarak formüller ile ilgili paylaşımlar yaptığım oluyor, fakat bu paylaşımda kullanılan malzemeler ile ilgili bilgileri de eksik etmiyorum. Verdiğiniz formüllerde kullanılan bitki türlerini vs. witch & wicca adaylarının nereden bulabileceklerini yazmanızı tavsiye ederim. Örneğin witch & wicca ile ilgilenenler ylang ylang, sedirağacı yağı vs. nereden bulabilirler? Kişilerin imkânları doğrultusunda formüller verilirse daha çok yararlı olacağı kanaatindeyim. İyi çalışmalar...

gümüşejderha

Kayıtlı Üye
biraz araştırır sanız bunları aktar veya hiç olmadı internet üzerinden de alına bilinir

lucifer06

Kayıtlı Üye
Sayın gümüşejderha,
Ben havas uygulayıcısıyım, witch & wicca dan yararlanmak için size yukarıdaki yorumumu da yazmadım. Bu yüzden o bitkileri araştırmama gerek yok. Sadece yaptığınız paylaşımların günümüz şartlarına daha uygun ve insanların imkânları doğrultusuna daha uygun olması gerektiğini vurguladım. Ayrıca söylemeden de geçemeyeceğim aktarda sizin verdiğiniz Amerikan kökenli bitkiler bulunmaz. Hâliyle insanlar kendi imkânları doğrultusunda formüller hazırlamak isteyeceklerdir; bu yüzden üstteki yorumumu yazmış bulunmaktayım ve hâlâ da arkasındayım. Agresif olmamanız dileğiyle, size iyi çalışmalar dilerim...

biraz araştırır sanız bunları aktar veya hiç olmadı internet üzerinden de alına bilinir
Ayrıca bir paylaşım yapıp daha sonra üyelere araştırsanız gibi şeyler söylemeniz gibi şeyler usule aykırıdır. Madem bir konuda yetersizsiniz o zaman o konuyla ilgili bir paylaşım yapmayınız. Hem konuyu paylaşıma sunacaksanız hem de o konuyla ilgili püf noktaları sorunca da araştır diyeceksiniz? Pardon ama siz o zaman neden paylaştınız bunu diye sormaz mı üyeler? Amacım sizi yargılamak asla değildir. Ayrıca hiç olmazsa internet üzerinden alınır demeniz bayağı güldürdü. Ben daha önce hiç internet üzerinden bitki satışına şahit olmadım. Eğer öyle bir site bulursanız linkini vermeyi unutmayınız. :) Kusura bakmayın, sizin cevaplarınız beni bu yoruma sürükledi, iyi çalışmalar...

janet

Kayıtlı Üye
galangal - türkçesi "havlıcan"
ayrıca bunlar aktarlarda satılır
ve amerikan kökenli tüm bitki yağları var

@Y$e

Kayıtlı Üye
Sayın Gümüşejderha;
Wiccan'lar asla insanların özgür iradelerine etki etmezler ve mevki,para,mal-mülk gibi konularda uygulama yapmazlar.Öncelikle aşk merhemi,servet merhemi vs.adlı yazdığınız uygulamaların mantığını anlamadığımı belirtmek istiyorum.Kaynak belirtebilir misiniz?Bu bilgileri nereden bulduğunuzu merak etmekteyim.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Bu merhemler nasıl kullanılır arkadaşlar?
Bu arada çok yararlı bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sayın Gümüşejderha;
Wiccan'lar asla insanların özgür iradelerine etki etmezler ve mevki,para,mal-mülk gibi konularda uygulama yapmazlar.Öncelikle aşk merhemi,servet merhemi vs.adlı yazdığınız uygulamaların mantığını anlamadığımı belirtmek istiyorum.Kaynak belirtebilir misiniz?Bu bilgileri nereden bulduğunuzu merak etmekteyim.

insanların özgür iradesini etkileyen büyüler yapmaz fikrine siz nerden edindiniz.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Benzeri şeylerin yapılması tavsiye edilmez çünkü bu gibi şeylerin bir bedeli ve geri dönüşü olur... Tecrübe edilmiştir.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Genel büyü anlamıda söyledim, artı buradaki arkadaşlara da ukalalık etmek istemem :) Bu tip söylemlerden pek hoşlanılımıyor sanırım...

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Genel büyü anlamıda söyledim, artı buradaki arkadaşlara da ukalalık etmek istemem :) Bu tip söylemlerden pek hoşlanılımıyor sanırım...

Evet hoşlanılmıyor :) Çünkü herkes farkında zaten zararlarının yada günahının yada kime göre kıstas ne ise. Ben sadece merak ediyorum neyin ne ve nasıl olduğunu. O sebeple sordum sağolun :)

ruhname

Kayıtlı Üye
Buradaki merhemlerden cadı merhemini kullanmak işe yarar mı sizce ? Yoksa havası ilminde birçok davetin kişiye özel olduğu gibi bu merhemde kişiye özel midir ?

Keira

Moderator
Cadilik yeminini duymuş olmanız gerekir

Siz de biraz eksik duymuşsunuz sanırım, sizin cadılık yemini dediğiniz şey Wicca Yasası'dır ve 1973 yılında kabul edilmiştir. Ki wicca dini Paganizm Neopaganizm koluna aittir ve Neopaganizm sonradan ortaya çıkmış bir akımdır. Yani bir cadının bu yasaya uyması kendi görüşüyle alakalıdır, genelleme yapamazsınız.