Biyokinezi Başlangıç Teknikleri-1

Sennin

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Daha önce "Biyokinezi Yapmak İsteyenler..." adıyla açtığım grupta biyokineziye başlarken yapılması gereken çalışmaları yazmıştım.Yazdığım çalışmalarında biyokineziden başka diğer tüm kinezi çalışmalarında kullanılabileceğinide belirtmiştim.Şimdi bu çalışmalara devam ederken aynı zamanda bi biyokinezi tekniğiyle işe başlayalım dedim.Ama dediğim gibi önceki çalışmalara sürekli devam ediyoruz.

Yeni tekniğimiz vücudumuzla daha çok uyumlanmamızı,ayrıca vücuda etkiyen diğer tekniklere geçince daha az zorlanmamıza yardımcı olacaktır.

Şimdi başlıyoruz;

---Öncelikle tek ayak üstünde duruyoruz.
---Gözlerimizi kapatıyoruz.(Gözlerini kapatınca dengesi bozulanlar olacaktır.Eğer böyle birşey yaşıyorsanız dizinizi biraz bükün.Denge sağlamanız kolaylaşacaktır.)
---Derin derin nefes alıp verin.
---Bacağınıza yoğunlaşın.Derinin içini görüyorsunuz.Daha içeri bakın.Kaslarınızı gördünüz.Bu görüntüyü kaybetmemeye çalışın.
---Bi süre sonra yerdeki ayağınız ağrımaya başlıyacaktır.Sakın ayak değiştirmeyin.
---Ayağınız ağrımaya başladığında kaslarınızın yorulduğunu görün.Daha sonra kalp çakranızdan yemyeşil bir ışık akmaya başlasın.Işık yavaş yavaş ayaklarınıza ulaşsın.Işığın aktığını hissedin.(Bazen geçtiği yerde uyuşma,karıncalanma vb. şekillerde hissedilir.)
---Ayaklarınıza gelince ışık orda yoğunlaşsın.Işık kas liflerinizin etrafını sarıyor.Yorgun olan kaslarınız bi anda sıkılaşıyor ve dahada sertleşiyor.
---Daha sonra ağrının yavaş yavaş azaldığını hissediyorsunuz.Ağrı azalıyor,azalıyor...

Bu teknikte ilerledikçe ağrı tamamen yok olacaktır.Daha sonraysa bu kadar uzun bir işleme gerek kalmadan çok hızlı bir şekilde dayanıklılığınızı artırıp ağrıyı bitirebilirsiniz.

Bi çok kişi göz rengini değiştirmek için biyokineziye başlar.Direk göz rengini değiştirmeye çalışabilirsiniz.Ama en fazla 15 dk farklı bir renk alır.Eğer bu tip çalışmalara devam ederseniz bu süreyi 1 saat hatta daha fazlaya bile çıkarabilirsiniz.

Umarım yeterince iyi açıklamış ve yardımcı olabilmişimdir...
Çalışmaya başlayan herkeze başarılar...

almina_nur

Kayıtlı Üye
Önceki çalışmaları ne kadar yaptıktan sonra başlamalıyız? Ya da belli bir seviyeye geldiğimizi anlamak için test falan mı yapmamız gerekiyor?

Vmprincess

Kayıtlı Üye
''Biyokinezi Yapmak İsteyenler'' adlı baslıgı bulamadım. Lütfen linkini yollayabilir misiniz?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
hocam haklı.Meditasyon yapmalısın ve ayrıca nefes egzersizleri ve konsantrasyon çalışmalısın...
Ek olarak imajinasyon çalışmalarınıda programına katmalı bu konuda kendisini geliştirmeli

Love Song

Banlı Kullanıcı
Aslında bu konuda pek bilgili olmasamda sabit ışık olan bir ortamda göz bebeğini büyütmek ve küçültmek iyi bir antreman olabilir

Ladyangell

Kayıtlı Üye
Ek olarak imajinasyon çalışmalarınıda programına katmalı bu konuda kendisini geliştirmeli
hocam ben hep bu umuda güvendim vardır vardır dedim :( imajine ettim.. Bi ara sanki boyum uzunmuş gibi oldu.i aklımdaki şeyler gözümün önüne geldi ama gerçek olmadı.. Keşke bunun bi kursu olsa.. Keşke bu yoga kursları gibi bi yer olsa ve yapsak,, 1 yıl bile sürse razıyım..

yare-i yarim

Moderator
İş
hocam ben hep bu umuda güvendim vardır vardır dedim imajine ettim.. Bi ara sanki boyum uzunmuş gibi oldu.i aklımdaki şeyler gözümün önüne geldi ama gerçek olmadı.. Keşke bunun bi kursu olsa.. Keşke bu yoga kursları gibi bi yer olsa ve yapsak,, 1 yıl bile sürse razıyım..

Öncelikle ben bir hoca değilim :D üst yorumda bana hoca diye hitap eden kişi halk arasında sıkca kullanılan mecaz anlamdaki hocayı kastetmiştir :)
Beni bir uzman sanmayın sadece bol bol okuyup okuduklarımı sindirmeye çalışıyorum.

Psişik yetenek çalışmaları yapmadan önce bu yolda ilerlemenin yükümlülüğünü öğrenmeli ve bunu taşıyabilicek yeteneği kendinize kazandırmalısınız
gösterişten vb. uzak olmalısınız bu tür duygular enerji akışını bile olumsuz yönde etkilerken nerede kaldı bir yeteneğin gelişmesi
Sonrasında meditasyon yapmalısınız ama bu uzun soluklu bir yol olucak en baştan diyim
bir kaç ay meditasyon yapıp sonrada biyokinezi yapmayı beklememelisiniz
ve meditasyon yaparken bir amaca odaklanmayın meditasyonun ruhunu anlamaya çalışarak bunu yapın
veya müslümansanız islami zikirler vb. yapın meditasyon yerine
ikisinden birisini tercih edebilirsiniz
ama bunu yaparken "hiç" liği yakalamaya çalışın psişik yetenek ile ilgili uğlaşmak istediğiniz dünyalık amaçları bir kenara bırakın sadece o an yaptığınız şeye odaklanın o anki huzuru yakalayın ve sadece bunda kalın,bunu yapmak epey zor olucaktır ama öyle sanıyorum ki bu zoru kolay etmek için olumlamalardan faydalanabilirsiniz
yani dünyalık duygulardan arınarak bunu yapın,ve bir kaç ay yapmayla birşeyler elde etmeyi beklemeyin
önce yaptığınız şeyin ruhuna inin çakralarınızı dengeleyin size uygun nefes egzersizlerini yapın
buna programlı bir şekilde devam edin ve tekrar ediyorum dünyalık duyguları bir kenara bırakarak yapın bunu
dünyalık duygu ve ihtirasları bir kenara bırakmadan yaparsanız bu şuna benzer

"Akıntısı hızlı bir dereden geçiceksiniz geçmenizde size yardımcı olan taşlar var tam dereyi geçmek için bir taşa adım atıcakken hızlı akıntıdan ürküp taşa adım atamıyorsunuz"

Umarım nedemek istediğimi anlatabilmişimdir.

Bakım nedir diye sormuştunuz bir yazınızda Yule ye mesaj atıp bilgi isteyebilirsiniz bakımla bu yeteneğe uğlaşıp uğlaşamayacağınızın öğrenilmesi mümkünmü bilmiyorum benimki sadece bir fikir idi ama yule'ye danışırsanız eminim bu konuda size bir bilgi sunacaktır.

Ladyangell

Kayıtlı Üye
Öncelikle ben bir hoca değilim üst yorumda bana hoca diye hitap eden kişi halk arasında sıkca kullanılan mecaz anlamdaki hocayı kastetmiştir
Beni bir uzman sanmayın sadece bol bol okuyup okuduklarımı sindirmeye çalışıyorum.

Psişik yetenek çalışmaları yapmadan önce bu yolda ilerlemenin yükümlülüğünü öğrenmeli ve bunu taşıyabilicek yeteneği kendinize kazandırmalısınız
gösterişten vb. uzak olmalısınız bu tür duygular enerji akışını bile olumsuz yönde etkilerken nerede kaldı bir yeteneğin gelişmesi
Sonrasında meditasyon yapmalısınız ama bu uzun soluklu bir yol olucak en baştan diyim
bir kaç ay meditasyon yapıp sonrada biyokinezi yapmayı beklememelisiniz
ve meditasyon yaparken bir amaca odaklanmayın meditasyonun ruhunu anlamaya çalışarak bunu yapın
veya müslümansanız islami zikirler vb. yapın meditasyon yerine
ikisinden birisini tercih edebilirsiniz
ama bunu yaparken "hiç" liği yakalamaya çalışın psişik yetenek ile ilgili uğlaşmak istediğiniz dünyalık amaçları bir kenara bırakın sadece o an yaptığınız şeye odaklanın o anki huzuru yakalayın ve sadece bunda kalın,bunu yapmak epey zor olucaktır ama öyle sanıyorum ki bu zoru kolay etmek için olumlamalardan faydalanabilirsiniz
yani dünyalık duygulardan arınarak bunu yapın,ve bir kaç ay yapmayla birşeyler elde etmeyi beklemeyin
önce yaptığınız şeyin ruhuna inin çakralarınızı dengeleyin size uygun nefes egzersizlerini yapın
buna programlı bir şekilde devam edin ve tekrar ediyorum dünyalık duyguları bir kenara bırakarak yapın bunu
dünyalık duygu ve ihtirasları bir kenara bırakmadan yaparsanız bu şuna benzer

"Akıntısı hızlı bir dereden geçiceksiniz geçmenizde size yardımcı olan taşlar var tam dereyi geçmek için bir taşa adım atıcakken hızlı akıntıdan ürküp taşa adım atamıyorsunuz"

Umarım nedemek istediğimi anlatabilmişimdir.

Bakım nedir diye sormuştunuz bir yazınızda Yule ye mesaj atıp bilgi isteyebilirsiniz bakımla bu yeteneğe uğlaşıp uğlaşamayacağınızın öğrenilmesi mümkünmü bilmiyorum benimki sadece bir fikir idi ama yule'ye danışırsanız eminim bu konuda size bir bilgi sunacaktır.

Evet o manada hocam dedim :)

ya biz biyokineziyi becersek 100 yılın olayı olur.. Sakatlar iyileşir.. Protez yerine gerçek kol-bacak yaparız..
tıp dünyası hayran kalır,,

çok basit değil ve %99 yalan :(

yare-i yarim

Moderator
İş
Evet o manada hocam dedim

ya biz biyokineziyi becersek 100 yılın olayı olur.. Sakatlar iyileşir.. Protez yerine gerçek kol-bacak yaparız..
tıp dünyası hayran kalır,,

çok basit değil ve %99 yalan

tam olarak neye yalan dediniz anlayamadım protez yerine gerçek kol bacak yapmaya yalan dediyseniz buna yalan demenize gerek yok çünki bunu yapmak zaten çok zor bence,insan bir kinezi çalışması yaparken bile nekadar zorlanıyor zamanla bu yeteneğe uğlaşabiliyorken protez yerine gerçek kol bacak oluşturmak ne derece mümkün bilemiyorum,ayrıca tıp dünyası hayran kalır demişsiniz sahip olduğunuz yeteneği kendinizden başkasına göstermemelisiniz gösterirseniz yeteneğiniz alınabilir
şu durumda tıp dünyasının hayran olduğunu pek göremicez gibime geliyor :)