Ben neden çiçek,bitki yetiştiremiyorum?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Geopathic Stress alanına denk gelen bölgelerde bitkiler verimsizleşir ve/veya ölürler. Sizin de eğer farkında olmadan verdiğiniz negatif etki varsa ve bununla birleşirse sadece bitkileri değil, memeli canlıları dahi öldürebilirsiniz.
1- Evvela sulama, mevsim, güneş alma oranı ve toprak bilgisi konusunu, yetiştirilecek bitkiye göre iyice öğrenin.
2- Sadece sevgi veya olumluluk sözcükleriyle sulayın.
3- Saksılarına pozitif cümleli kağıtlar yapıştırın.
4- Bitkileri farklı yerlerde yetiştirmeyi deneyin.

1. maddeyi bildiğinizi varsayarak diğerlerine geçiyorum. 2. ve 3. madde bile sadece su moleküllerinin dizilimini 'ispatlı' olarak pozitif biçimde düzenler. Dünya üzerinde bildiğimiz her canlı da su ihtiva ettiğinden bütün sistemlerini etkiler. 4. madde ise Geopathic Strees Alanı gibi bir etki varsa o yeri değiştirmektir. Gerçi GSA'ları tespit edemedikten sonra tamamen deneme yanılmayla bulacaksınız GSA'sız bölgeyi. Bildiğimiz üzere GSA'lar 30-35 cm genişliğinde 300 metre yükseklikte sınırsız uzunluktadır. Yani yer değiştirmekten kasıt eski çevrede yaklaşık 100cm çapında bir bölgede deneme yanılma payıdır. Bunu da 4 e bölersek %50 şansınız vardır. Zira dikey çizgilerle ilerler GSA'lar.
İyi ve sağlıklı bitkiler yetiştirebilmeniz dileğiyle..

ZACKRİAH

Kayıtlı Üye
Size tavsiyem çiçeklerle muhabbet etmenizdir.O zaman çiçekte dirilik oluşuyor 'bilim insanları tarafından kanıtlanmıştır'.

Çok pardon yanlış başlık altından yazmışım.

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Ürktüm bir an, diğer memeli canlıları bile istemdışı öldürebilmek. Gerçekten ürkütücü.! :S Isı , enerji, elektrik, renk ya da farklı adlandırılan "şeylerin" diyeyim , en azından bir kısmından bihaber olmadığımı düşünüyorum ancak bu kadar uç noktalarda olabileceğini bilmiyordum ve düşünmemiştim.
Yaratma gücü olduğu kadar yok etme gücü de olan ilahi mekanizma. Ve hiç birsey yapmadan. Olağanüstü... Paylaşımınız için çokkk teşekkür
ediyorum Sayın Chilout. Evet şimdi ben sağlıklı, iyi çiçekler yetiştirebiliyorum. :) Sevgilerimle...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ürktüm bir an, diğer memeli canlıları bile istemdışı öldürebilmek. Gerçekten ürkütücü.! :S Isı , enerji, elektrik, renk ya da farklı adlandırılan "şeylerin" diyeyim , en azından bir kısmından bihaber olmadığımı düşünüyorum ancak bu kadar uç noktalarda olabileceğini bilmiyordum ve düşünmemiştim.
Yaratma gücü olduğu kadar yok etme gücü de olan ilahi mekanizma. Ve hiç birsey yapmadan. Olağanüstü... Paylaşımınız için çokkk teşekkür
ediyorum Sayın Chilout. Evet şimdi ben sağlıklı, iyi çiçekler yetiştirebiliyorum. :) Sevgilerimle...
Faydalı olabildiyse bilgiler ne mutlu bana. Artık bu yetişdirdiğiniz sağlıklı ve iyi çiçeklerin fotoğraflarıyla burayı süslersiniz, bizim de içimiz açılır. ;)

elinsa

Kayıtlı Üye
sayın embriyo'ya katılıyorum bitkilerle konuşun kesinlikle büyüyorlar...şöyle ki;eşim biber fidelerini dikti yeni diktikleri büyüdü o ilk fide bir türlü büyümedi.sökücem bunu dedi...bitkinin yaprağından tuttum,hani bir çocuğun kulağına yaklaşıp uyarırsın ya aynen öyle olacak şekilde kendime çekip yaprağa yaklaşıp bak çok çabuk büyümelisin ve seni buya dikenide utandırmalısın benide mahçup etme yoksa kökünden sökülüp atılacaksın dedim.....eşim de güldü:)inanın ki diğer bitkileri 1 haftada geçti...çok şaşırdık tabii de annem hep öyle yapardıya ondan görmüştüm.....bi de tavuk gübresi varsa onu su dolu kaba akşamdan koyun sabah bir çubuk yardımıyla karıtırıp sıvılaştırın ,dökün bitkilerin dibine (fazla dökmeyin bu seferde belki yanar)bakın nasıl olucaklar....yemyeşil diri yapraklı...2 gün su verilmeyecek...her hafta 1 kez su verme zamanına denk getirerek az miktarda dökün gübreyi ,üzerinede vereceğiniz suyu o kadar işte...:)deneyin buraya da yazın bakalım ne halde olacaklar:)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Bende küçüklüğümden beri kuru dal diksem yeşeriyo, oyüzden herşeyi bana diktirirler :D Aksine kızkardeşimde sizle aynı durumda.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
evet bulunduğunuz yer ya da sizinle ilgili enerjitik bu durum olabilir...
ben ölmüş çiçekleri bile diriltiyorum, bana getirin :)

joys

Kayıtlı Üye
İş
Faydalı olabildiyse bilgiler ne mutlu bana. Artık bu yetişdirdiğiniz sağlıklı ve iyi çiçeklerin fotoğraflarıyla burayı süslersiniz, bizim de içimiz açılır. ;)

Tabi ki Sayın Chillout büyük bir keyifle paylaşırım Hem de Avatarım kendi çiçeğim olur:biggrinjester:

Evet büyük ihtimalle öyle . Öyle seri ölüyolar ki Mübarek zehir döktüm dibine.

şöyle ki;eşim biber fidelerini dikti yeni diktikleri büyüdü o ilk fide bir türlü büyümedi.sökücem bunu dedi...bitkinin yaprağından tuttum,hani bir çocuğun kulağına yaklaşıp uyarırsın ya aynen öyle olacak şekilde kendime çekip yaprağa yaklaşıp bak çok çabuk büyümelisin ve seni buya dikenide utandırmalısın benide mahçup etme yoksa kökünden sökülüp atılacaksın dedim.....eşim de güldü:)inanın ki diğer bitkileri 1 haftada geçti...çok şaşırdık tabii de annem hep öyle yapardıya ondan görmüştüm.....

Çok hoşsunuz:) Ben benimkilere fazla iyi davranıyorum galiba canın bitanem meleğim derken şımarıyorlar. Anlaşılan kulak çekmek gerekiyor. Azıcık gözünü korkutayım şunların. Çok teşekkürler sağolun:) Sevgiler...

elinsa

Kayıtlı Üye
Çok hoşsunuz:) Ben benimkilere fazla iyi davranıyorum galiba canın bitanem meleğim derken şımarıyorlar. Anlaşılan kulak çekmek gerekiyor. Azıcık gözünü korkutayım şunların. Çok teşekkürler sağolun:) Sevgiler...[/QUOTE].............................teşekkür ederim...:)

joys

Kayıtlı Üye
İş

(Alıntıda bir karışıklık oluşmuş doğrusu bu) Evet büyük ihtimalle öyle . Öyle seri ölüyolar ki Mübarek zehir döktüm dibine.
Tekrar teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...