Lusid için totem

merlinx

Kayıtlı Üye
Lusid olanlar yada Başlangıç ( inception ) filmini izleyenler bilirler. Rüyada olup olmadığını öğrenmek için kendinize ait bir totem olması gerekiyor mu çünkü bazen gerçekten kaptırıyorum kendimi lusid olabilmek için ve gerçek mi değilmi ayırt edemiyorum. Ki küçüklüğümden beri lusid olmadım. Tekrar olmaya çok yaklaştım o yüzden lusid olduğumda algılamak için her hangi bir totem gerekiyor mu gerekiyorsa önerebilecek olan var mı ? Umarım kendimi ifade edebilmişimdir.

mavişpery

Kayıtlı Üye
ben hayatımda bir çok kez lusid oldum. rüyada olduğumun farkındaydım ve bitmesin diye yönetmiştim. bunun için herhangi bilinçli yaptığım bir şey olmadı. rüyalar alemi oldukça ilginç bir durumdur ve ben o sersemlikle ne hissettiğimi anlatamıycam çünkü yaşanılması gerekiyor. ama öyle bir şey olunca anlıyorsunuz zaten. özel bir çalışma gerektiği hakkında bilgim yok.

merlinx

Kayıtlı Üye
tamam teşekkürler. Ama ben kendim için bir tür totem yani ne biliyim simge gibi birşey arıyorum bu konularda bana güç atrışı sağlıyacak mesela

machine368

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Zaten öle ilgin. bir şey olur ki zaten anlarsınız benim burda ne işim var diyerek kendinizi tetiklersiniz farkında olursunuz.