meleklerle irtibata geçmek

poine

Kayıtlı Üye
meleklerle irtibata geçmek maalesef doğru değil.hatta tanrı ile gerçekten iletişime geçiyor muyum diye merak ediyorum bazen ama cevap ve sonuç yok.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
meleklerle irtibata geçmek maalesef doğru değil.hatta tanrı ile gerçekten iletişime geçiyor muyum diye merak ediyorum bazen ama cevap ve sonuç yok.

Neden arkadasim?? hic bunun cevabini düsündünüzmü,inanmayarak ettiginiz dua bile kabul olmaz ki,melekler kalpten inanarak istenirse eger yardim ederler,eger inanmiyorsaniz hic ugrasmaya gerek yok,sizin mantiginiza sigiyormu hic?? Melekler olmamis olsa onlara bunca insanin inanacagina??yardim etmeseler eger,bu kunular hic olmaz ve tartisilmaz,meleklerden isteyin denilmez.Demekki bunca kisinin bir bildigi varki,onlara inaniyoruz.

Iyi forumlar:Angel_anim:

thales

Kayıtlı Üye
Sayın arzuhal,
Kitap okuduğunuzu yazmışsınız ,en azından benden daha derin bilgilere ve deneyimlere sahip olduğunuzu düşünüyorum. Acaba meleklerle iletişime geçmek için özel bir dua varmı.? Biraz daha indirgersek ,
her meleğin ayrı görevi var acaba sevgi ve merhamet yada dilek'lerimizin kabulu için hangi melek'ten yardım isteyebiliriz. Yoksa direk yüce Allah'tan mı istemeliyiz.
Sorum çok aptalcaysa kusura bakmayın :)

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Sayın arzuhal,
Kitap okuduğunuzu yazmışsınız ,en azından benden daha derin bilgilere ve deneyimlere sahip olduğunuzu düşünüyorum. Acaba meleklerle iletişime geçmek için özel bir dua varmı.? Biraz daha indirgersek ,
her meleğin ayrı görevi var acaba sevgi ve merhamet yada dilek'lerimizin kabulu için hangi melek'ten yardım isteyebiliriz. Yoksa direk yüce Allah'tan mı istemeliyiz.
Sorum çok aptalcaysa kusura bakmayın :)

Rica ederim arkadasim,ne demek?? sorunuza (aptalca) diyerek lütfen kendinize haksizlik etmeyin.Ben genellikle meditasyon yaparak iletisime geciyorum.
ve ihtiyacim ne ise onu belirtip yardim istiyorum,Irtibata gectigim melegime onu ne kadar sevdigimi,Allahtan sonra ona sigindimi ve bana yardim etmesi gerektigini söyleyerek,Tesekkür edip,meditasyonu bitiriyorum.Onlar her yerde,yanimizda,arkamizda,önümüzde,yerde,gökte her yerde,sadece biz yeterki yardim isteyelim.Yalniz kendi meleginizin adini,yani size yardim edecek meleginizi ögrenmek istiyorsaniz,sitede bir arkadasimiz(adini bilemiyecegim) kisiye özel meleklerin adini paylasmisti,arastirmaniz gerek yada bas melek mikail den yardim alabilirsiniz.

Saygi ve sevgiler arkadasim:nopity::nopity::nopity:

thales

Kayıtlı Üye
Evet yine geldik meditasyona :) Geldik diyorum çünki hangi kapıyı çalsam meditasyon yanıtı alıyorum. İnşallah başarılı olacam bu konuda.

Mutlu günler.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Meditasyon olsun ritüel olsun,her insan farkinda olmadan zaten hergün yapiyor, Meditasyon deyince bir konuma veya düsünceye adapte olup tek onu düsünmektir.Ritüel ise bir hareketi ayniu bicimde uygulamaktir,yemek yememiz,ise gitmemiz,yolda nasil yürüdügümüz bile ritüel dir.Kimi ritüeli sadece mum yakarak,bir seyler söyleyerek yapildigina inanir,ama bu yanlis bir düsünce,

Sizede mutlu günler:nopity:

Keira

Moderator
Melekler zaten iletişime geçmemizi istiyorlar. Her baş meleğin hayatımızda farklı rolleri vardır. Mesela Baş Melek Mikail korunma ve arınmada yardım eder, Baş Meleklerden Rafael ise sağlık konusunda. Ancak siz istediğiniz yardımın hangi baş melekten istenileceğini bilmiyorsanız Baş Melek Mikail'e seslenebilirsiniz. İstediğiniz yardımı o diğer meleklere iletecektir. Daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız sanal ortamdan ya da kitapçılardan bu konularla ilgili kitaplar bulabilirsiniz.

_ngu_

Kayıtlı Üye
başım sıkıştığında melek mikailden yardım istiyorum bazen yardım anında geliyor . tavsiye ederim.

poine

Kayıtlı Üye
İnanmıyorum çünkü bir zamanlar tüm inancımla sürekli dua ettim çok yalvardım hiçbir sonuç alamadım.Benim değiştirebileceğim bir şey değildi bende tanrıdan yardım istedim çünkü hiç kimse bana yardım edemezdi.Hala çok vicdan azabı çekiyorum insanların ölümlerini önceden bilip yardım edememek çok kötü bir şey.Onlara bir şey olmasın diye yalvardım yakardım ama hiç bir sonuç alamadım hala öyle artık inancımı kaybettim hiç birşeye inanmıyorum artık kusura bakmayın ama bence yok öyle birşey hangi tanrı insana böyle bir ceza verir?

Keira

Moderator
Yazdıklarınızla imzanız çok çelişiyor. Bence imzanızdaki sözü iyice okuyarak özümseyiniz.

Yakaza

Kayıtlı Üye
Bakıyorumda hala meleklerle irtibat kurabileceğine inanan arkadaşlar var.Melekler Allah'ın emri dışında hareket etmezler.Ruhani varlıklardır.Meleklerle irtibat kurulamayacağı bir soruma cevaben diyanet tarafından söylendi.Koruyucu melek kavramı ise islami değildir.Hristiyanlık ve uzak doğu gibi yerlerde yaygındır.O da meleklerle irtibat değildir.Cinlerle irtibat kurulabilir.Ha cin şekilde değiştirme(transformasyon)yapıpta kendini farklı bir şekilde gösterirse meleğe benzer biçimde o kişi melekle irtibat kurduğunu sanabilir.

bendekiben

Elit Üye
Bakıyorumda hala meleklerle irtibat kurabileceğine inanan arkadaşlar var.Melekler Allah'ın emri dışında hareket etmezler.Ruhani varlıklardır.Meleklerle irtibat kurulamayacağı bir soruma cevaben diyanet tarafından söylendi.Koruyucu melek kavramı ise islami değildir.Hristiyanlık ve uzak doğu gibi yerlerde yaygındır.O da meleklerle irtibat değildir.Cinlerle irtibat kurulabilir.Ha cin şekilde değiştirme(transformasyon)yapıpta kendini farklı bir şekilde gösterirse meleğe benzer biçimde o kişi melekle irtibat kurduğunu sanabilir.

Sayın Yakaza, burdaki meleklerle iritibatı siz ne olarak algıladınız bilmiyorum.Ama bu sizin düşündüğünüz gibi meleği görüp karşılıklı sohbet etmek anlamında değil.Her irtibat bu şekilde olmaz, bu irtibattan kasıt ilahi ses veya bir öngörüdür.Tabi bunu kişinin hissiyatı ile ilgili bir durumdur. Hissedende olabilir, hissetmeyende.Melekelerden yardım istenmeyeceğine dair bir bilgiye rastlamadım ve dolayısıyla yardım istendikçe onlar bizi koruyacaktır.Kendi iradeleri olmadığı için mutlaka istemek gerekiyor.Sevgiyle..

Zeyna

Kayıtlı Üye
İş
yönetici
özellikle meleklerden yardım istemiş olan arkadaşıma Keira'ya sormak istiyorum ki, bu nu gerçekten çok merak ettiğim ve ayrıcalıklı bir durum olarak gördüğüm için soruyorum cevap verirlerse sevinirim. İlk irtibat kurduğunuz anda his olarak ne hissettiniz! görsel olarak görmesenizde ,nasıl iletişime geçti ? bilgilendirirseniz sevinirim

sevgi ve ışıkla kalın

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Sayın Yakaza, burdaki meleklerle iritibatı siz ne olarak algıladınız bilmiyorum.Ama bu sizin düşündüğünüz gibi meleği görüp karşılıklı sohbet etmek anlamında değil.Her irtibat bu şekilde olmaz, bu irtibattan kasıt ilahi ses veya bir öngörüdür.Tabi bunu kişinin hissiyatı ile ilgili bir durumdur. Hissedende olabilir, hissetmeyende.Melekelerden yardım istenmeyeceğine dair bir bilgiye rastlamadım ve dolayısıyla yardım istendikçe onlar bizi koruyacaktır.Kendi iradeleri olmadığı için mutlaka istemek gerekiyor.Sevgiyle..

Bunu başta bende şirk olarak düşünüyordum ancak değil. Nasıl Allah bize ağaçları yemişleri , sebzeleri topraktan çıkartıyor biz bunları toplayıp kendimiz pişirip soyup yiyorsak meleklerden yardım istemekte öyle. Allahın memurları eli ayağı. Allah ekmeği ağzımıza eliylemi veriyor hayır. Bu da öyle. Ben her şekilde şirke düşmemek için Allahın izniyle diyorum isteğimi söylüyorum meleklere teşekkür ediyorum ve Allaha Şükrederek bitiriyorum. Kesinlikle cevabı geliyor ya istediğim oluyor yada olmayacaksa neden olmayacağı nın sebebini de öğreniyorum. Algılarınız açık olsun yeterki.

Cadyy

Banlı Kullanıcı
Melekler yardım isteyen herkese yardım ederler ve çağıran herkesin çağrısına cevap verirler, bunu bazen bizler fark edemesek de.(Burada niyet önemli aslında.Melekler saf ışık ve sevgidirler.Dikkate alın lütfen.)Dediğim gibi meleklerle irtibata geçmek için sadece bunu içtenlikle dilemeniz yeterlidir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.=)

Umutsuzluğa kapılmayın arkadaş doğru söylemiş sitede bir çok irtibal yöntemi var zaten tek gereken sitede kendini yorman !

Keira

Moderator
özellikle meleklerden yardım istemiş olan arkadaşıma Keira'ya sormak istiyorum ki, bu nu gerçekten çok merak ettiğim ve ayrıcalıklı bir durum olarak gördüğüm için soruyorum cevap verirlerse sevinirim. İlk irtibat kurduğunuz anda his olarak ne hissettiniz! görsel olarak görmesenizde ,nasıl iletişime geçti ? bilgilendirirseniz sevinirim

sevgi ve ışıkla kalın

Genel olarak özetlemek gerekirse yardım istediğiniz konularda siz doğru yolu bulana kadar size işaretler gönderiyorlar. Mutlaka işaretlere dikkat etmeniz gerekiyor. Doğru yolu bulduğunuzda tüm benliğinizle hissediyorsunuz zaten bu doğruluğu, huzur buluyorsunuz. Kafanızda soru işaretleri kalmıyor. Ayrıca imkansız sandığınız şeyler onların yardımıyla gerçekleştiğinde mucizenin ne olduğunu anlıyorsunuz. Bunlar benim kişisel deneyimlerinden aktardığım hislerdir. Meleklere ve yardımlarına inanmak tamamen size bağlıdır. İnanç önemlidir. Genel olarak cevapladım çünkü ayrıntıları paylaşmayı doğru bulmuyorum. O deneyimler kişiye özel kalmalıdır. Sevgiler..

forward 1905

Kayıtlı Üye
40 gün boyunca hergün 1000 ayetel kursı okursan gozukmeye başlarlar kalp gozunde açılır