Biyokinezi ile refleks geliştirilebilirmi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

flashboy11

Kayıtlı Üye
Başlıktaki gibi dostlarım. Biyokinezi ile refleks geliştirilebilir mi? Yapılabilirse ne tür tekniklerle yapılır çünkü bazı yerlerde geliştirilebilir diyor o yüzden sordum. İyi günler

Sennin

Kayıtlı Üye
Sayın flashboy11;
Biyokinezi ile vücudunuzun hareket hızını arttırabilirsiniz.Buda reflekslerinizin gelişmesinde çok büyük önem taşır.Ancak bu tip çalışmalar biyokinezide ileri tekniklerdir.Bunları yapmak için kendinizi geliştirmelisiniz.Refleksleri geliştirmek tecrübeyede bağlıdır.Karşıdan gelen saldırı,darbe yada herhangi bişeyin farkına varıp buna karşı tepki vermeyi öğrenmek için,karşıdan gelebilecek her türlü saldırı bilmeniz ve bunlara karşı savunma yolları geliştirmeniz gerekmektedir.İllaki biyokinezi ile artıracağım diyorsanız öncelikle biyokinezide ilerleyin.Daha sonra bazı uzuvlarınızın hızlarını artırın (Elleriniz,kollarınız,ayaklarınız bacaklarınız...).Kısa süre sonra reflekslerinizde büyük artış göreceksiniz.Ben henüz vücut hızı artırma konusunda çalışma yapmadım şu an için vücudumun esnekliğini artırma çalışması yapıyorum.Ancak bu konuya çalışmaya başladığımda size bununla ilgili bir teknik verebilirim.
Başarılı olmanız dileğiyle...
İyi Forumlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...