Başmelek Mikailin Mavi Koruma Işını

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
CREEPE analyamadım kendi meleğimizi öğrenmeyi. Biraz daha ayrıntılı olarak listeyi anlatabilirmisin. Benim meleğim hangisi birde onu öğrenmek istiyorum.

origanum

Yönetici
Umabel hakkında bilgi rica etsem.
Teşekkür ederim.

aysari

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
bende seliah hakkında bilgi edinmek istiyorum..teşekkürler creepa...

weeshne

Kayıtlı Üye
Mehriel sularin melegidir(göl,nehir,cay,deniz)Imajinasyon ve büyük düsünceler.En güzeli nedir biliyormusun,size düslerinizin ve hayalerinizin gerceklesmesine (realizasyon)yardimci olabilecek bir melek.;) Ayrica cok hos bir nickin var...visne

Merhaba CREEPA! Son birkaç gündür yoğun olduğum için nette dolaşım olanağım olmadı. Bu yüzden yanıtını okuyadım. Verdiğin bilgiler ve iltifatın için çok teşekkür ederim. İzninle, bir önerim olacak! Gördüğüm kadarıyla pek çok kişi senden, daha önce vermiş olduğun listedeki melekler hakkında bilgi istemekte. Diyorum ki boş bir vaktinde (gerçi biraz zahmet olacak ammaaa :D) bu meleklerin hepsi hakkında bilgileri içeren bir yazı yazsan da bizimle teker teker uğraşmaktan kurtulsan... Ne dersin?

CREEPA

Banlı Kullanıcı
Merhaba CREEPA! Son birkaç gündür yoğun olduğum için nette dolaşım olanağım olmadı. Bu yüzden yanıtını okuyadım. Verdiğin bilgiler ve iltifatın için çok teşekkür ederim. İzninle, bir önerim olacak! Gördüğüm kadarıyla pek çok kişi senden, daha önce vermiş olduğun listedeki melekler hakkında bilgi istemekte. Diyorum ki boş bir vaktinde (gerçi biraz zahmet olacak ammaaa :D) bu meleklerin hepsi hakkında bilgileri içeren bir yazı yazsan da bizimle teker teker uğraşmaktan kurtulsan... Ne dersin?
Weeshne.Bu iyi bir fikir ama dedigin gibi biraz zaman alabilir ama kisa bir zaman icinde mutlaka sizinle paylasmaya calisacagim.Yule :dogum tarihine ve saatine bakarak koruyucu melegini ögrenebilirsin.Melek konusunda:
Meleklerin yüklendikleri bir başka misyon da insanları her türlü bela ve musibete karşı korumaktır. .
"Hiç kimse yoktur ki üzerinde bir koruyucu, bir denetleyici (melek) bulunmasın" (Târık, 86/ 4) ayetinde ifade edildiği gibi herkes için bir koruyucu melek mukadderdir. Taberâni'nin rivayet ettiği bir hadis-i şerifte her insana 360 meleğin nezâret ettiği ve insanı koruma altına aldıkları kaydedilmektedir. (1) Ayette ise bu husus şöyle anlatılmaktadır: "Her birini (herbir insanı) önünden ve arkasından izleyen melekler vardır. O'nu Allah'ın emrinden (veya Allah'ın emriyle) korurlar." (Ra'd, 13/11) Hem Efendimizin hadisinden hem de bu ayet-i kerimeden anlaşılıyor ki, sinekler gibi insanın üzerine üşüşen bela ve musibetler, insanı çepeçevre kuşatan melekler tarafından çok defa geri çevrilmekte ve insan böylece öldürücü binbir hâdise altında ezilip gitmekten korunabilmektedir. Elbette ki bu muhafaza, meşiet-i İlahinin o şekilde tecelli etmiş olmasına bağlıdır. Zaten her meselede İlahi murad, İlahi dileme ve meşiet esastır. "Allah'ın olmasını dilediği şey olur; olmamasını dilediği şey de olmaz" hakikatı da bize bunu anlatmaktadır. Binaenaleyh, bela ve musibetler meleklerce uzaklaştırılır; fakat meşiet-i İlahi o şekilde tecelli etmişse... Buna vesile olabilecek şeylere gelince, biz onları bilemiyor, sınırlandıramıyoruz. Bazen insanın hoş bir tavrı, rahmet-i İlahinin harekete geçmesine vesile olur ve Cenâb-ı Hakk onun hakkında onu memmun edecek bir hüküm verir. Bazen de tam tersine, insanın münasebetsiz bir davranışı, İlahi gazabı galeyana getirir ve verilecek hüküm o şahsın aleyhinde olur. Verilen hüküm karşısında meleklerin yapabileceği hiçbir şey yoktur. Ne var ki, onlar enis ve celislerimiz (her zaman beraber olduğumuz arkadaşlarımız) olarak bizim başımızın üzerinde pervaz eder dururlar ve gelmesi muhtemel belaları savmak için bize kanat gerer, kalkanlık yaparlar. Zira bu onlara ait bir vazifedir. Bu meleklerin ruhânî haz ve lezzetleri, yaptıkları bu vazifenin içine dercedilmiştir. Yani melekler bizi koruma vazifesini, müthiş bir zevk, heyecan ve coşkunlukla yerine getirirler.

+ KORUYUCU MELEKLER VE GÖREVLERI +

feytullah gülen

auk__12

Kayıtlı Üye
meleklerin doğum tarıhlerımı bunlar bunları nerden buluyorsunuz acaba

KARANLIKLARIN EFENDISI

Banlı Kullanıcı
hehe,hayir bunlar Meleklerin dogum tarihi degil.Sizin dogdugunuz günden itibaren sizi korumak ile görevlendirilmis olan Meleklerin faaliyet gösterdikleri tarihlerdir.Görevli meleklerin saatleri günleridir auk.Ilmi ve okkult arastirmalar sayesinde bu bilgilere ulasilmistir.

Nazarlik

Kayıtlı Üye
Baş Melek Mikail (Mikhael) Allah’ın kendisinden yarattığı ilk varlık ilk melektir. Allah’ın yedi baş meleğinden biridir.Kendisinden sonra Evrenin ve diğer tüm varlıkların yaratılışında Allah’ın yanında yeralmıştır.

Baş Melek Mikail Evrenin düzeninden ve koruyuculuğundan sorumlu olumsuz enerjiyle savaşan ve olumsuz enerjiyi arındıran komutan Baş Melektir.Semavi ordunun komutanı Cennet’in genel yöneticisi Baş Meleklerin lideridir.

Mikha’el ‘Tanrı Kimdir’ anlamına gelir.Melek Mikail bütün dinlerde tanınır ve kabul edilir.Hristiyanlıkta Kutsal Ruh ile (Ruhlkudüs) eşit tutulur.Mavi alevden kılıcı ve kalkan ve zırhla sembolik olarak resmedilir. (Kılıç adaleti zırh bilgeliği ve kalkan Ruh’un korumasını simgeler) Tüm melekler gibi dişil ya da eril değildir görünmek istediği şekilde görünebilir.

Enerjisi Altın sarısı mor ve mavi renklerde algılanır.

Baş Melek Mikail’in enerjisi arıtannötrleyen ve olumsuz enerjiyi temizleyen çok güçlü bir enerjidir.Kişileri grupları uyumsuzluğu ve olumsuzluğu temizleyip arındırır.
Yardıma çağrılan her an yardıma sevgiyle gelir korunma istenilen her an korur ve yardım eder.

Dünyanın diğer çeşitli evrelerinde olduğu gibi Uyumlu Evre’ye geçiş döneminde de Dünya’dan ve insanlığa yardımdan sorumlu Baş Melektir.
Baş Melek Mikail’in adı ve enerjisi Allah’ın saf sevgisidir.
Melek Mikail Enerjisi’ni kullanmak için ;

Melek Mikail Enerjisi’ne uyumlanamabilmek için tek şart vardır ; Tanrı’ya / Allah’a inancın olması ve niyet edip talep etmek.

Melek Mikail Enerjisi’nden bahsederken ‘Melek’ kelimesi kullanmadan ‘Mikail Enerjisi’ gibi yanlış söylemler olabilmektedir. ‘Mikail Enerjisi’ denildiği zaman Evren tarafından çağırdığımız enerji herhangi sıradan bir insan Mikail enerjisi gibi algılanır ve ‘Melek Mikail Enerjisi’nden bahsetmiş olmayız.O nedenle söylemimizde çok dikkat edip mutlaka ‘Melek Mikail Enerjisi’ demek gerekmektedir.

Melek Mikail Enerjisi’nde en önemli konu niyetlerdir.Gereken arınma duaları ve niyetleri kalıp şeklinde aşağıda bulabilirsiniz.Bu kalıplar aynen yazıldığı gibi uygulanmalı tek bir kelimesi bile değişmemelidir.Anahtar veya şifre gibi düşünebilirsiniz bunları.Kelime değişince niyet yada dua çalışmıyor sonuca ulaşılamıyor.

Niyet ve duada dikkat edilecek tek unsur var; samimi olmak ve kalp çakrasıyla yani sevgiyle yapmak.Endişe ve üzüntüyle ya da samimiyetsiz yapılan dualar ve niyetler geçersiz olmaktadır.

Melek Mikail Enerjisi’ne bir kez uyumlanmanız yeterlidir. Uyumlanmadan sonra enerji akışını başlatmak için; iki elinizi göğüs hizanızda avuç içleri birbirine yapışık olacak şekilde bir araya getirin ve şöyle söyleyin: Allah’ım / Tanrım Melek Mikail Enerjisi’ni kullanmak için Senden ve Melek Mikail’den izin istiyorum.Melek Mikail Enerjisi sevgiyle açılsın ve ellerimden akmaya başlasın lütfen.

Enerji akışını hissetmek için kısa bir süre bekleyin ve akışı hissettikten sonra (avuç içlerinde ısınmakarıncalanma veya nabız atışı gibi bir hareketlenme) dua ve niyetlerinizi yapmaya başlayın.

Eğer başka birine Melek Mikail Enerjisi vereceksek bu cümleden sonra enerjiyi o kişiye vermek için (Allah’tan ve Melek Mikail’den) izin isteyin.Bu hareketin herhangi bir dinle ilgisi yoktur.Ellerinizi bir araya getirmenin özel bir anlamı vardırinsanın sol tarafı negatif iyonlarsağ tarafı pozitif iyonlar taşır.İki el bir araya geldiği zaman nötrleşir yani arada hiçbir şey yoktur.Avuç içinde Melek Mikail Enerjisi’nin sıcaklığını duymak için biraz bekleyin.Sıcaklığı hissettikten sonra dua ve niyetlerinizi uygulayın.Melek Mikail Enerjisi’yle çalışmanız tamamlandıktan sonra akışı durdurmak için şöyle söyleyin; Melek Mikail Enerjisi’ni kullanmama izin verdiğiniz için Allah’a / Tanrı’ya ve Melek Mikail’e teşekkür ediyorum.Melek Mikail Enerjisi sevgiyle kapansın lütfen.

Eğer bir başka kişiye Melek Mikail Enerjisi uygulamayı bitirmişseniz o kişiye enerji vermenize izin verildiği için Allah’a / Tanrı’ya ve Melek Mikail’e teşekkür edin.
Bir başkasına Melek Mikail Enerjisi uygulamadan önce yapılacak ilk şey kendini Melek Mikail Enerjisi ile korumaya almaktır.Bu çok önemlidir. Ellerinizi başınızın iki yanından yukarıya doğru açın ve Melek Mikail Enerjisi’nin taç çakranızdan girdiğini ve aynı zamanda avuçlarınızı doldurduğunu düşünün ve avuç içlerinizi auranıza döndürün ve şöyle söyleyin; Melek Mikail Enerjisi beni koruma kalkanına alsın ve hiçbir negatif ve düşük yoğunluklu enerjinin bana ulaşmasına izin vermesin lütfen.

Auranızın Melek Mikail Enerjisi ile çevrelendiğini gözünüzün önüne getirin.Bu hareketi yapamazsanız (dışarıdakalabalık içinde) o zaman kendinizi enerjinin korumasıyla korunmuş çevrelenmiş olarak imgeleyin ve aynı sözleri tekrar edin.Bu sırada avuç içleriniz aşağıya ayaklarınıza doğru gelecek şekilde durabilir ve Melek Mikail Enerjisi’nin auranızı ayaklarınızdan başınıza doğru doldurduğunu düşünebilirsiniz.
Tüm bu çalışmaları yaparken dua ve niyetlerde içten olun yeter.İçinizde ‘acaba tam oldu muyapabildim mi’ gibi şüphelerinde olmaması lazım. Allah / Tanrı sevginin kendisidir ve niyetlerinizde O’na dua ettiğinizi ve yalnız O’ndan yardım isteyip yardım gördüğünüzü unutmayın.

Melek Mikail Enerjisi’nin Gün İçinde Kullanımı:

Melek Mikail Enerjisi’ni günlük yaşamımızda her an yardım rehberlik ve şifa istemek için kullanabiliriz.İşlerimizin daha düzgün gitmesi için rahat yolculuk etmek İçin günümüzün iyi geçmesi için kullanabiliriz.Kullanımı aynen Reiki gibidir tek farkı sadece niyet edip seslendirmenin yeterli olmasıdır.
Melek Mikail Enerjisi en büyük sevgi ve ışık enerjisidir. Bizim ve bütünün en yüksek hayrına olanı gerçekleştirmemize yardım eder.Korur.

Niyetlerle ilgili değişik örnekleri aşağıda bulabilirsiniz. Siz de kendi yaşamınızda Melek Mikail Enerjisi’sini bu örneklerdeki niyetler gibi çeşitlendirebilirsiniz.
Ben güzel bir gün geçirmeye niyet ediyorum.Melek Mikail Enerjisi bu niyetime aksın ve bütünün ve benim en yüksek hayrıma olacak şekilde gerçekleşmesine yardımcı olsun.
Melek Mikail Enerjisi bu toplantıma aksın ve iyi bir toplantı geçirmeme yardımcı olsun bütünün ve benim en yüksek hayrıma olacak şekilde.
Ben kendime en uygun evi bulmaya niyet ediyorum.Melek Mikail Enerjisi bu niyetime aksın ve gerçekleşmesine yardımcı olsun.
Ben güzel bir yolculuk geçirmeye niyet ediyorum.Melek Mikail Enerjisi bu niyetime aksın ve gerçekleşmesine yardımcı olsun.
Melek Mikail Enerjisi evime kolaylıkla ulaşmama yardımcı olsun.
Melek Mikail Enerjisi bana aksın ve …… sıkıntıdan kurtulmama bütünün ve benim en yüksek hayrıma olacak şekilde yardımcı olsun.
Melek Mikail Enerjisi bana aksın ve …… konudaki dersimi görmeme ve sevgiyle geçmeme yardımcı olsun.
Melek Mikail Enerjisi eşimle arama aksın ve aradaki sorunları sevgiye dönüştürsün.
Melek Mikail Enerjisi Ayşe ile Ahmet’in arasına aksın ve bütünün en yüksek hayrına olacak şekilde aradaki sorunları sevgiye dönüştürsün.
Melek Mikail Enerjisi bana aksın ve heyecanımın sevgiye dönüşmesine yardımcı olsun(örneğin toplantılar öncesi)
Melek Mikail Enerjisi oğluma aksın ve bütünün en yüksek hayrına olacak şekilde ona yardımcı olsun.

Alinti....

canmert196

Kayıtlı Üye
Korumada renklerin onemi vardir burda mavi demis fakat mor maviye gore korumada enerji degisiminde cok daha etkilidir mor enerjinin sizi sardigini imgeleyin derim

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Creepa o kadar büyük sıkıntıdayımki benim de yardımcı meleğimi bulabilirmisin. 04 Temmuz 1968 doğumluyum. Minnettar kalacağım

thales

Kayıtlı Üye
Rica ederim ama sizin meleğinizle nasıl iletişim kuracağınızı malesef bilmiyorum..Sn CREEPA yasaklı olduğu için yanıt veremeyeceğinden ötürü ben yardımcı olmak istedim o kadar. Size nasıl çağırılacağı konusunda bilgi verecek kişiler mutlaka vardır, biraz bekleyin.
Mutlu günler.

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Rica ederim ama sizin meleğinizle nasıl iletişim kuracağınızı malesef bilmiyorum..Sn CREEPA yasaklı olduğu için yanıt veremeyeceğinden ötürü ben yardımcı olmak istedim o kadar. Size nasıl çağırılacağı konusunda bilgi verecek kişiler mutlaka vardır, biraz bekleyin.
Mutlu günler.

tamam ben de o zaman kendi kendime bir yol bulmaya çalışırım bu isim bile benim için büyük birşey sevgili thales herşey gönlünce olsun

bendekiben

Elit Üye
tamam ben de o zaman kendi kendime bir yol bulmaya çalışırım bu isim bile benim için büyük birşey sevgili thales herşey gönlünce olsun

Sayın özlemi özled, meleklerle iletişime geçmek için öyle özel ritüellerin yok ve onları her istediğimiz zaman çağırabiliriz.Meleklerle yaşamak adlı kitap da geçen bilgiler ışığında insanı koruyan ve sürekli yanında olan 2 meleğin olduğu ve bu melekler zaten bir anlamda insanın iç sesi olduğu belirtilmekte .Ama yardım istemek için Koruyucu gözetici olan size güven veren ve işlerinizin yolunda gitmesine yardımcı Mikail, sağlık konularında Rafaeli, Problemleriniz için Uriel,ilişkiler için Raguel, bereket ve cesaret için Ariel,çocuklar ve iletişim için cebrail'i çağırabilirsiniz.Hiç kuşkusuz onlar Allahın bize uzanan elleri ve bize yardım etmek ve mutlu görmek onlarında tek amacı.

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Sayın özlemi özled, meleklerle iletişime geçmek için öyle özel ritüellerin yok ve onları her istediğimiz zaman çağırabiliriz.Meleklerle yaşamak adlı kitap da geçen bilgiler ışığında insanı koruyan ve sürekli yanında olan 2 meleğin olduğu ve bu melekler zaten bir anlamda insanın iç sesi olduğu belirtilmekte .Ama yardım istemek için Koruyucu gözetici olan size güven veren ve işlerinizin yolunda gitmesine yardımcı Mikail, sağlık konularında Rafaeli, Problemleriniz için Uriel,ilişkiler için Raguel, bereket ve cesaret için Ariel,çocuklar ve iletişim için cebrail'i çağırabilirsiniz.Hiç kuşkusuz onlar Allahın bize uzanan elleri ve bize yardım etmek ve mutlu görmek onlarında tek amacı.
sevgili bendekiben hazine gibi insanlarsınız çok dğerli bilgiler veiryorsunuz bu isimleri not alacağım ihtiyacım olduğunda ilgili meleği çağıracağım.Melekler hep öncünüz koruyucunuz olsun sevgi ve saygılarımla

0511

Kayıtlı Üye
Merhaba Sayın Thales
Meleğimi bulma konusunda bana da yardım edebilir misiniz lütfen? Doğum tarihim 05.11.1970 sabah saat 8:30 civarı imiş.