Uykuda ögrenmek mümkünmü ?

ali1905

Kayıtlı Üye
uykuda bilmedigimiz bir konuyu ögrenmemiz mümkünmü acaba.bu konuyu açmamın nedeni bir yerde bi kitapdan bahsediyordu kitabı okuyup uygulayınca uyurkende ögrenmekden bahsediyordu.benim ilgimi çeken tarafı hiç bilmedigimiz bir konunun uykuda ögrenmesi münkünmü.ben bir link vermek istiyorum isyeyen arkadaşlar bu kitaba bakabilirler ben kitabı hiç bir kitapcı da bulamadım bakınız;

http://www.idefix.com/kitap/uykuda-ogrenme-leonard-krivy/tanim.asp?sid=GO7GQKLM37MPBKSXVXT8

whitedemon

Kayıtlı Üye
Biraz saçma geldi uykuda kitabı açıp okuycakmıyız yani :D yoksa gece yatmadan önce okudğumuz bir kitabın uykudan sonra hafızaya daha iyi mi yerleştiğinden bahsediyor anlamadım.

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
Bence kitaba göre metodu vardır, neden öğrenilmesin ki...

ali1905

Kayıtlı Üye
kitabını bulamadıgımdan merak ettigim için bilen ve bu kitabı okuyan birisi varsa diye sormak istedim bende ve böyle bir şey varsa harika bir şey olur.sitenin birindede bir rüya seti satıyorlar ve uykuda ders çalışmanın nasıl yapıldıgını çok gizli tekniklerden bahsediyorlardı.

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
evet öyle bişeyler bende gördüm istek bırakmıştım dönen olmadı

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
Lucid rüya seti benim dediğim senin hangisi?

volkanc

Kayıtlı Üye
Uykuda öğrenilebilirmi bilmiyorum ama rüyalarımız sayesinde rüya sörf ü dediğimiz yöntem ile belirlediğimiz kişinin rüyasına girip onun bizimle ilgili olan düşüncelerini veya onun beynine başka bir fikir yerleştirebiliriz.

serfiraz

Kayıtlı Üye
evet belli metodlarla uykuda öğrenme mümkün,ama bilinçli değil.Şöyleki biz farkında olmadan bilinç altı onu alıyor ve işliyor.Farkında olmamıza gerek olmadan o bilgiyi öğreniyoruz,hatta birçok önemli eğitim katılımcılar yarı trans durumunda iken verilir,bilgi direk bilinçaltına nüfuz eder.daha sonra o bilgi gerektiği yerde biz elimizde olmadan hatırımıza geliyor.

secret_999

Kayıtlı Üye
Uykuda öğrenilebilirmi bilmiyorum ama rüyalarımız sayesinde rüya sörf ü dediğimiz yöntem ile belirlediğimiz kişinin rüyasına girip onun bizimle ilgili olan düşüncelerini veya onun beynine başka bir fikir yerleştirebiliriz.

Bunun tekniğini nerde bulabilirm .

Gizlİksir

Banlı Kullanıcı
Aklıma 10. sınıftaki anım geldi. Bir tane soru vardı çok uğraşmıştım. çözmek için öğretmenime de sormuştum çözememişti. Gece rüyamda çözümünü görmüştüm sabah kalkıp denediğim de doğru çıkmıştı :D

nesesi_yeter

Kayıtlı Üye
Herhangi bir konu ile ilgili çalışılan bilgi (örneğin matematik ile ilgili denklemler,hücre yapısı vs.) utkunun ilk aşamasında(ilk 20 dk) beynin elektrokimyasal sinapslarla veri kaydeden (kısa süreli bellek) bölgesinden kimyasal sinapslarla veri kaydeden (uzun süreli bellek) bölgesine gönderilir. Yani evet öğrenmenin en iyi yolu ders çalıştıktan sonra uyumak.