İşte Bir Gerçekten Yaşanmış Gerçek Olay

dozert

Kayıtlı Üye
2000 yılında ben geçenlerde kendi kuzenimin ağzından dinledim.
Kuzenim depocuymuş askerde depocu ama albay postası gibi birşey.Orduevinde(askere gitmiş olanlar bilirler)otel gibi bir binada işte her katta asker bulunurmuş,ve işte kuzenim ile astsubay devriye atıyorlarmış katlarda...Birgün kızların olduğu kata gelmişler işte devriyedeyken bir bakmışlar askerin beti benzi atmış bembeyaz bir yüzü vardi diyor kuzenim.Sormuşlar işte ne oldu ne bitti diye asker anlatmış(Bu askerde çok saf bir bilindiğinden çok saf biriymiş.Hani hiç yalan söylemez.)Askerin konuşması şöyle;

-Komutanım özür dilerim ben nöbetteyken biraz sandalyede uyuya kalmışım.Çok özür dilerim.(Burda şöyle bir şey düşünün bir sürü odalar kızların kaldığı kat o nöbetçiden birde devriyeden sorumlu kişilerden başka hiçbir erkek asla ama asla giremez ve bir asansör karşısında küçük masa bir sandalye asansörün karşısındada asker o kattan sorumlu)Gerisi şöyle:asansörün açılma sesi geldi komutanım bir baktım asansör açıldı.Sonra kapandı ve üst kata gitti sonra gene kızlar katına geldi ve asansörde yemin ederim annem babam üstüne yaşlı sakallı dilenci tipli bir adam vardı.Adam bana 602(örn) no'lu odayı sordu.Bende şu oda diye gösterdim.Sonra aklıma geldi bu kat kızlar katı diye(çocuk zaten uyku sersemiymiş)sonra adamın peşinden gitmek istedim bir duraksadım adamın arkasından bakarken tam kapıyı araladı adam bir baktım komutanım içerden bembeyaz gözleri kamaştıracak büyük bir ışık geldi komutanım.Sonra odaya bir girdim içeride kimse yoktu sonra pencereyi açtım tam atlıcaktım siz geldiniz.

Tamamen anlattığı kuzenimin olayı bu,ilk bende inanmadım.Ama bintane soru sorunca inandım. :)

mandalin

Banlı Kullanıcı
Rüya anlatıyor gibi olmus ama sonundaki atlama kısmını anlamadım

dozert

Kayıtlı Üye
Vallahi rüya değil. :D Kuzenim bizzat yaşamış bunu aynı ağzından anlattıkları bunlardır :)

seda74

Kayıtlı Üye
cok ilginc bir olay....heleki o penceri olayi,tülerim diken diken oldu....cok fena....ya atlasaydi....aman aman....

sümsüm

Kayıtlı Üye
ürperdim yani ama adam ruhani olsa ne yapsın boş odada ? hadi öyle asker neden atlıyor camdan ki?

jypro

Banlı Kullanıcı
Belki adam intihar ediyor ya da birden aşağı düştü düşüncesiyle onu kurtmak için felen aşağıya atmak istemiştir.Bu da olabilir.

whitedemon

Kayıtlı Üye
Adam 602 no lu odayı sormuş her katta 100 oda olduğunu varsayarsak 6.kat yada daha fazlası diyebiliriz.Kısacası asker intihar etmek üzereymiş.Bunun gibi ruhani varlıkları duymuştum.Geldikleri yere bereket,şans vsvs getirirler.

Birde başlık dikkatimi çekti İşte Bir Gerçekten Yaşanmış Gerçek Olay :D:D

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Ilginc ve urperten bir olay.Ama olmayacak seyler degil bunlar.Kimimiz yasamisizdir yada yakin cevremizden bu tur seyler duymusuzdur.
Iyi forumlar...

dozert

Kayıtlı Üye
yok adamın yüzü zaten bembeyaz kesilmiş diyor kuzenim.Adamda korkudan bir an intihar etmek istemiş oından pencerenin oraya gitmiş.

La-edri

Kayıtlı Üye
O varlik ne ise artik o trans haline sokmus gibi oluor göreni ve gören bilincsiz oluyor esasinda, yani bu uyku hali degil uyurgezerlikte degil ama cidden uyanikta degil...

Ben kücükken arada olurdu böyle,
Inanirmisiniz bilmem esasinda mesele inanmaniz degil daha cok dalga gecilmesini sevmiyorum.

5-6 yaslarimda idim, bizim ev yani odalar uzun bir koridordan kapi kapi ayrilirdi, hastanelerde oldugu gibi, uzun koridor sagli sollu kapilari karsilikli odalar..
Ben bir gece Wc icin uyanmistim, asagi kata indim koridorun lambasi acikti, ve ben direk tuvalet kapisina dogru yönelmistim, uykumda vardi, tam tuvaletin kapisini actim lambayi actim, arkamda yemekodasinin kapisi var ben sirtim dönügüm yemekodasina, cünki amac wc'ye gitmekti..
Neyse arkamdaki odadan sesler duydum, catal kasik sikirtisi bardak toksuurdugunda cikan o sinlama vsa..
Ben arkami döndüm,artik yüzüm yemek odasi kapisina bakiyordu, kapi hafif aralikli idi ve aydindi oda,yani araliktan isik siziyordu, ben o kapiyi actim,ve öylece kapida dikilip olaylari izliyordum.
Bizim yemek yedigimiz masa öyle guzel donatilmistiki yemekler cok guzel kasiklar yemek servisi.Mum yaniyordu, hatta mum alevinde isildayan kasik catallar asla unutmam o atmosferi..Güzeldi..
Ve masada bir aile neseli bir sekilde yemek yiyordu, karsimda bir adam ve esi oturuyordu, onlarin önünde ve bana sirti dönük iki cocuk..

Hani bazen an olur kisacik bir sürede belki bir saniyede onlarca fikir olusur insanda..
Öyle idi...Dedim acaba annemlere misafirmi geldi..
Acaba ruyami..
Acaba kim bunlar ve niye annemler yok vsa..
Derken bu adam ayaga kalkti dikildigi yerden hic konusmaksizin bana eli ile "gel" isareti yapti..Gittim
Sonra bu adam kusagindan bir kilic cikarti, o kilici duvara vurdu..Duvar yarildi
Bizim evin duvarinda kocaman bir yarik görünüyordu o yarigin araligindan ise bir cöl manzarasi ve orasi gunduzdu.
Adam o boyuta gecti siyah bir at geldi cok heybetli guzel bir at, adam ata bindi at saha kalkti ,adam eli ile yine "gel" dedi... Gittim,bir tutu ata bindim.

Iste o anda Annemi algiladim belimden tutugu gibi bir hisimla beni yere ati..
Megerse ben pencereyi acip ata biner gibi pencerede oturur vaziyette imisim..

Bu ve buna benzer olurdu bazen benim icin uyurgezer demislerdi ama yasayan benim gördüklerim asla ruya degildi, zira o cölün kokusunu simdi dahi algilarim gunesinin isisi adamin hali..Ama uyurgezer denilmisti ailem böyle kabul ediyordu...

Bir sey daha anlatayim, Siz söyleyin bu uyurgezerlikmi..

Hayatimda ilk defa aneannemlere gitmistik,hic bilmedigim bir devlet ve sehir .
O yaz ben ya 14 yada 15 idim,
Bana ve kardesime bir oda verdi dedem
Büyük bir oda idi üc duvarina dayali yataklar vardi bir duvarinda kapi vardi salona acilan,bu kapi ahsap idi ama üst bölgesi buzlu camdan idi salonun isigi yanik olunca oda aydinlanirdi.
Kardesim uyumustu,bende tam kapi karsisindaki duvara dayali yatakta yatiyordum, karanlik idi..Ve uyumakta güclük cekiyordum, ev yabanci idi..
Derken salonun lambasi acildi benim oda aydinlandi, kapi aralandi genc bir kiz acmisti kapiyi ben yaslarinda.
Uzun sari beline kadar saclari büyük mavi gözleri vardi, üstünde beyaz ayaklarina kadar uzun bir elbise(gecelik gibi) ayaklari görünmeyecek kadar uzundu elbisesi, ve bu kiz muazzam guzeldi ince ve zarif..
Adimi söyledi..Ben bakiyorum hani bir an olur binlerce fikir gecer kafadan..
Kimdi? neydi?.. Belki köyden bir kizdi,ama o saate ne isi olabilirdi, belki benim tanimadigim bir akraba kizi kalmisti evde ve ben raslamamistim vsa vsa..
Kiz tebessüm eti ayni incelik ile kapiyi kapati..
Sonra yine geldi, elinde acaip büyük bir sini (yemek tasinilan o büyük tepsilerden)
O sininin üstündeki yemeklerin yogunlugunu anlatmaya kalksam dersinizki,o yasta ve incelikte bir kiz onu nasil tasir, öyle üstü dolu idi..
Beni yemege davet eti, ben gittim..
Kiz öyle güzelki insani büyülüyor gözlerinden gözlerimi alamiyordum.
Ve ne yaptigimin bilincinde degilim, o yüzü bana dönük geri adimlar ile ilerliyor ben onu takip ediyorum..Ve onun güzelligine kapilmis gibi bir sey düsünmüyor insan sanki hipnoz olmus..
Bir ugultuyu fark eder gibi oldum, o ugultuya odaklanmak istedikce kiz gel diyor.
Ne zaman o uygultunun sabahezani oldugunu algiladim, bütün olay sabunköpügü gibi patladi, ben tamamen kendimde idim, yapayalniz bir caddede sabah tani,soguk ve ezan..
Kiz yok sini yok yemek yok, ben öyle dikiliyorum caddede kimsede yok.
Algilamaya calisiyorum olayi,ama duygularim o kadar karisikki uyustum iyice.
Ve bir adam belirdi belki orada idi ve ben onu daha önce görmedim,bilmiyorum.
Adam fakir saci sakalina karismis bir ihtiyar idi, elini uzatti bir istikamete..Kos cocuk kos dedi.Ben kostum o kosu boyu bir ezan ,adimlarimin bat bat senini birde kalbimin kütküt sesi disinda ne birsey algiliyordum nede soguyu yada ciplakayaklarimidaki aciyi hiss edemiyordum..Bu sonra benim cok ilgimi cekmisti.Sanki saadece duyu yetenegim vardi ve onun disinda hic bir hissiyatim yoktu.
Ben evi buldum ,direk kardesimin yatagina girdim, kardesim benim soguk bedenimin etkisine uyandi..anlatamadim.Ne diyeceksinki söyleyebilecegin tek sey bir kabus gördüm dür..Bana sorarsaniz kabus degildi, Ama uyurgezerlik deniliyor..
Ve ilginc olan yani ben hic birsey algilamiyorum bedenim soguk üsümüyorum,ayaklarim ciplak ama acimiyor,yani bunlari algilamiyorum, ama hiristiyan bir ülkede ezani sanki Türkiyede yada ne bilyim Arabistan'da dinler gibi dinliyordum.. Yol boyu.
Güzel olan ne biliyormusunuz, olay esnasinda karsinizdaki korkunc da olsa korkmuyorsunuz..Sonra sonra bir tirsaklik geliyor insana, ve insan düsündükce olayin paranormalligi gercegi ile bas basa kalinca korkuyor..

dozert

Kayıtlı Üye
Vallahi yazınızı ürperti ile okudum. :) Ne kadar Doğru,Yalan Onu Bilemicem..Gönlünüzde ne yatıyorsa odur..Peki hala krııntılar varmı o günlerden beri ?

La-edri

Kayıtlı Üye
Vallahi yazınızı ürperti ile okudum. :) Ne kadar Doğru,Yalan Onu Bilemicem..Gönlünüzde ne yatıyorsa odur..Peki hala krııntılar varmı o günlerden beri ?

Hayir hic bir kirinti yok, yani herseyi en ince ayrintisina kadar hatirlarim, ama bu ve buna benzer olaylari yasamiyorum artik.. Ben birilerinin bana inanmasini beklemiyorum bir noktadan sonra bunun savasini vermekten vazgectim,
Inanmak yada inanmamaktan ziyade benim söylemek/altini cizmek istedigim sey su.Insan sanki hipnozda gibi oluyor, akli basinda "uyanik" bir insan zaten,duvardaki cölde mantik arar..
yada niye bir kiz güzel diye pesine düssün gecenin bir yarasi, yani bunun mantigi nerde.. Mantik ibtal oluyor.
Ben elbette bilir kisi degilim yani bu konularda bir ilmim yok ancak tecrübelerim dogrultusunda fikir üretebilirim..

alin

Kayıtlı Üye
Bu tarz olaylar nedense okul yurdu ve askeriye gibi toplu yaşanılan aileden uzak kalınan yerlerde yaşanıyor.Şahit olduğum iddia edilen yurt olayları askeriyede yaşadığını iddia eden insanlar vb. merak etmekteydim neden oralarda sıkça yaşanmakta?Kesinlikle inanmamak değil ancak bir nedeni olmalı bir enerji birikimi? vb
La edri ye de inanıyorum bu tarz farklı açıklanması güç olaylar yaşanabiliyor sır bile kalabiliyor.

dozert

Kayıtlı Üye
Tabikide insanlar ilk bu tür hikayeleri okuyunca inanmıyorlar başta.Ama kendileride bir parça yaşayınca inanmaması elde olmayabiliyor bazı zamanlarda.Ben hayatım boyunca yaşamadım bu tür birşey.Bir de istemeksizin neden böle bir şeyler yaşamadığımı çok merak ediyorum :).Bende Çok merak ediyorum "alin" sorunu...

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
O varlik ne ise artik o trans haline sokmus gibi oluor göreni ve gören bilincsiz oluyor esasinda, yani bu uyku hali degil uyurgezerlikte degil ama cidden uyanikta degil...

Inanirmisiniz bilmem esasinda mesele inanmaniz degil daha cok dalga gecilmesini sevmiyorum.

5-6 yaslarimda idim, bizim ev yani odalar uzun bir koridordan kapi kapi ayrilirdi, hastanelerde oldugu gibi, uzun koridor sagli sollu kapilari karsilikli odalar..
Ben bir gece Wc icin uyanmistim, asagi kata indim koridorun lambasi acikti, ve ben direk tuvalet kapisina dogru yönelmistim, uykumda vardi, tam tuvaletin kapisini actim lambayi actim, arkamda yemekodasinin kapisi var ben sirtim dönügüm yemekodasina, cünki amac wc'ye gitmekti..
Neyse arkamdaki odadan sesler duydum, catal kasik sikirtisi bardak toksuurdugunda cikan o sinlama vsa..
Ben arkami döndüm,artik yüzüm yemek odasi kapisina bakiyordu, kapi hafif aralikli idi ve aydindi oda,yani araliktan isik siziyordu, ben o kapiyi actim,ve öylece kapida dikilip olaylari izliyordum.
Bizim yemek yedigimiz masa öyle guzel donatilmistiki yemekler cok guzel kasiklar yemek servisi.Mum yaniyordu, hatta mum alevinde isildayan kasik catallar asla unutmam o atmosferi..Güzeldi..
Ve masada bir aile neseli bir sekilde yemek yiyordu, karsimda bir adam ve esi oturuyordu, onlarin önünde ve bana sirti dönük iki cocuk..

Hani bazen an olur kisacik bir sürede belki bir saniyede onlarca fikir olusur insanda..
Acaba ruyami..
Derken bu adam ayaga kalkti dikildigi yerden hic konusmaksizin bana eli ile "gel" isareti yapti..Gittim
Sonra bu adam kusagindan bir kilic cikarti, o kilici duvara vurdu..Duvar yarildi
Bizim evin duvarinda kocaman bir yarik görünüyordu o yarigin araligindan ise bir cöl manzarasi ve orasi gunduzdu.
Adam o boyuta gecti siyah bir at geldi cok heybetli guzel bir at, adam ata bindi at saha kalkti ,adam eli ile yine "gel" dedi... Gittim,bir tutu ata bindim.

Bu ve buna benzer olurdu bazen benim icin uyurgezer demislerdi ama yasayan benim gördüklerim asla ruya degildi, zira o cölün kokusunu simdi dahi algilarim gunesinin isisi adamin hali..Ama uyurgezer denilmisti ailem böyle kabul ediyordu...

Büyük bir oda idi üc duvarina dayali yataklar vardi bir duvarinda kapi vardi salona acilan,bu kapi ahsap idi ama üst bölgesi buzlu camdan idi salonun isigi yanik olunca oda aydinlanirdi.
Kardesim uyumustu,bende tam kapi karsisindaki duvara dayali yatakta yatiyordum, karanlik idi..Ve uyumakta güclük cekiyordum, ev yabanci idi..
Derken salonun lambasi acildi benim oda aydinlandi, kapi aralandi genc bir kiz acmisti kapiyi ben yaslarinda.
Uzun sari beline kadar saclari büyük mavi gözleri vardi, üstünde beyaz ayaklarina kadar uzun bir elbise(gecelik gibi) ayaklari görünmeyecek kadar uzundu elbisesi, ve bu kiz muazzam guzeldi ince ve zarif..
Kimdi? neydi?.. Belki köyden bir kizdi,ama o saate ne isi olabilirdi, belki benim tanimadigim bir akraba kizi kalmisti evde ve ben raslamamistim vsa vsa..
Sonra yine geldi, elinde acaip büyük bir sini (yemek tasinilan o büyük tepsilerden)
O sininin üstündeki yemeklerin yogunlugunu anlatmaya kalksam dersinizki,o yasta ve incelikte bir kiz onu nasil tasir, öyle üstü dolu idi..
Ve ne yaptigimin bilincinde degilim, o yüzü bana dönük geri adimlar ile ilerliyor ben onu takip ediyorum..Ve onun güzelligine kapilmis gibi bir sey düsünmüyor insan sanki hipnoz olmus..
Bir ugultuyu fark eder gibi oldum, o ugultuya odaklanmak istedikce kiz gel diyor.
Ne zaman o uygultunun sabahezani oldugunu algiladim, bütün olay sabunköpügü gibi patladi, ben tamamen kendimde idim, yapayalniz bir caddede sabah tani,soguk ve ezan..
Adam fakir saci sakalina karismis bir ihtiyar idi, elini uzatti bir istikamete..Kos cocuk kos dedi.Ben kostum o kosu boyu bir ezan ,adimlarimin bat bat senini birde kalbimin kütküt sesi disinda ne birsey algiliyordum nede soguyu yada ciplakayaklarimidaki aciyi hiss edemiyordum..Bu sonra benim cok ilgimi cekmisti.Sanki saadece duyu yetenegim vardi ve onun disinda hic bir hissiyatim yoktu.
Ben evi buldum ,direk kardesimin yatagina girdim, kardesim benim soguk bedenimin etkisine uyandi..anlatamadim.Ne diyeceksinki söyleyebilecegin tek sey bir kabus gördüm dür..Bana sorarsaniz kabus degildi, Ama uyurgezerlik deniliyor..
Ve ilginc olan yani ben hic birsey algilamiyorum bedenim soguk üsümüyorum,ayaklarim ciplak ama acimiyor,yani bunlari algilamiyorum, ama hiristiyan bir ülkede ezani sanki Türkiyede yada ne bilyim Arabistan'da dinler gibi dinliyordum.. Yol boyu.
Güzel olan ne biliyormusunuz, olay esnasinda karsinizdaki korkunc da olsa korkmuyorsunuz..Sonra sonra bir tirsaklik geliyor insana, ve insan düsündükce olayin paranormalligi gercegi ile bas basa kalinca korkuyor..

Cok cok enteresandi Sayin La-Edri.
"Uyurgezerlik" dedikleri seyin nasil birsey oldugunu ilk kez bu kadar yakindan tanidim yazdiginiz yazi ile.Hani bazi aciklanamayan seyler vardir ve isimler konulur( mesela uyurgezerlik te bana gore aciklanamayan bir olaydir ve ismi "uyurgezerlik" konmustur)
Sahsim adina soylemem gerekirse ; soylediklerinize inaniyorum.
Iyi forumlar...

origanum

Yönetici
Öncelikle siz asla uyurgezer değilsiniz. Yaşadıklarınız benim için şaşırtıcı değil ama bazı kişiler farklı düşünebilir, bu onların bilgisizliğinden, bazı şeylere karşı kendini kapadığından, kendini savunma altına alma içgüdülerinin bilinçaltına etkisinden vs.
İlk anınızda varlıkları görmüşsünüz, hipnotize ederek camdan atlatma türü intihar ettirme onların öldürme şekillerinden biridir. Sadece onları görmüş olduğunuzdan ve birilerine söyleme riskine karşı şahit bırakmak istemediklerinden midir, yoksa hedef ailenizdeki başka bir kişi idi de en küçük ve savunmasız siz olduğunuz için direk etki alanı siz olduğunuzdan mıdır bilemem sizi sessizce öldürmek istemişler.
İkinci anıda gene bir varlık etki altına almış ve aynı sonucu yapmak istemiş. Belki yıllar önce yapamadıklarını başarmak istediler.
Üçüncü bir olay yaşadınız mı bilginiz dahilinde olmayabilir rüyayla karışık olabilir belki, size bu düşmanlık nereden geliyor baktırdınız mı ve arındınız mı merak ediyorum. Yeniden size veya artık ailenizdeki başka bir masuma birşey olmaması adına.

sneazicdoser

Kayıtlı Üye
Bende 5 yaşlarındayken böyle bir olay yaşamıştım.uyurgezerlik demişlerdi bana da uyandığımda balkonda bulmuşlardı yaptıklarımı oraya nasıl gittiğimi hiç hatırlamıyorum sanki başka bişey yaşıyordum o anda .

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci

Acaba ruyami..

Ne kadar ilginç ya, şaştım kaldım. Sonra bu tür olaylarınız devam etti mi La-edri?

duygu12345

Kayıtlı Üye
çok şaşırdım başından geçenleri okuyunca acaba seni götürmek mi istiyorlar başka anlam veremedim sürekli gel el diyorlar ve götürmeye çalışıyorlar ama başaramıyorlar gibi geldi..