Topragin ateşten üstün olmasi (maddeler halinde)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
1-ateşin tabinda fesad ve yaklaşani itlaf etme hassasi vardir toprak ise böyle degildir

2-ateşin tabiatinda şiddet ve hiddet vardir toprak ise yumuşaktir. Sakin ve mülayimdir

3-toprakta insan ve hayvanlari riziklari giyecek ve süs eşyalari elde edilir haniya ateşte bunlar varmidir?

4-topragin icine birazcik (bugday veya diger ürün taneleri konuldugu zaman karşiligini sana kat kat verir bunlari ateşe verdigin zaman ateş sana ihanet eder ve kül eder

5-ateş kendi nefsiyle kaim degil varliginda mutlaka başkasina muhtaçdir toprak ise böyle degil

6-ateş topraga muhtaçtir cünkü topragin üstünde yakilir

7-ateş yandigi zaman bir rüzgar eser ve ateşi savurup atar toprak ise böylemidir onu etkilemez

8-cenabu hak kitabinda topraktan çok bahsedmiştir. Onun menfaaetlerinde onu bir döşek ve karargah ediişinden dirileri ve ölüleri çok yarari bir varlik olarak yaratilmiş oldugunu bahsetmiştir.

9-allah yer yüzüne madenler ve nehirler pinarlar daglar agaçlar ve daha nice şeyler bahş etmiştir ateş bunlardan hangisinde var

10- ateş olsa olsa yerdekilerin hizmetçisidir onlar istedikleri bakit kendilerini hizmet etmek için onu çagirirlar ihtiyaçlari bittmimi atarlar veya yahut söndürürler

descop

Kayıtlı Üye
İş
determinizm piskoloji enerjiler evren
sadece ilk iki maddeyi okudum ve devam edemedim
üzücü bir yazı olmuş doğrusu gücümü ateşten alırım saf ateş olmama rağmen toprakla yardımlaşarak plazmayı kullanıyorum ve bu tanımların ateşi bu denli kötülemesini hiç hoş bir davranış olarak görmedim açıkcası bunları yazarken dikkat etmediğiniz bir kısım var toprakda her geleni kabul görür eritip kendine katar oda bir nevi yok eder gerçi bunları tartışmaya gerek yok çünkü elementlerin hepsi var oluşumuzun kaynağıdır ve onlara muhtacız bence bu denli rencide edici sözler kullanmak kırıcı olmakla kalmamış fazlasıyla ileri gitmiş
başlıkda ayrı bir tartışma konusu üstünlük kibrin ürünüdür elementlerde üstünlük diye birşey yoktur ha illa olsun diyorsanız ateş en eski elementdir tüm elementlerin en güçlüsü ve hepsinin atasıdır

dediğim gibi bu tip bir yazı oldukça yanlış bir usllub ile yapılmış elementimin bu denli rencide edilmesi beni üzdü doğrusu

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
sadece ilk iki maddeyi okudum ve devam edemedim
üzücü bir yazı olmuş doğrusu gücümü ateşten alırım saf ateş olmama rağmen toprakla yardımlaşarak plazmayı kullanıyorum ve bu tanımların ateşi bu denli kötülemesini hiç hoş bir davranış olarak görmedim açıkcası bunları yazarken dikkat etmediğiniz bir kısım var toprakda her geleni kabul görür eritip kendine katar oda bir nevi yok eder gerçi bunları tartışmaya gerek yok çünkü elementlerin hepsi var oluşumuzun kaynağıdır ve onlara muhtacız bence bu denli rencide edici sözler kullanmak kırıcı olmakla kalmamış fazlasıyla ileri gitmiş
başlıkda ayrı bir tartışma konusu üstünlük kibrin ürünüdür elementlerde üstünlük diye birşey yoktur ha illa olsun diyorsanız ateş en eski elementdir tüm elementlerin en güçlüsü ve hepsinin atasıdır

dediğim gibi bu tip bir yazı oldukça yanlış bir usllub ile yapılmış elementimin bu denli rencide edilmesi beni üzdü doğrusu

bir daha okurmusunuz siz hayal filanmı görüyorsunuz anlamadım
ben bunu paylaşırken şeytan aslında yalan söyledigini yazıyorum
siz herhalde yorgunsunuz ateşimi gücümden alırım diye birşey yazmadım ben

descop

Kayıtlı Üye
İş
determinizm piskoloji enerjiler evren
şeytan ile ateş farklı şeylerdir dikkatiinizi çekerim ayrıca ateşten gücünü alan kişi benim burda ve elementim yani benliğim hakkında bu şekilde konuşulması hiç hoş değil doğrusu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...