Lucid Rüya Alıştırmaları

Ori

Kayıtlı Üye
Ben lucid rüya gördüm ama çok kısa sürdü rüyamda 'ben şuan rüya görüyorum' dedim o anda uyandım bu zamanı uzatabilseydim istediğim şeyleri yapabilirdim ama olmadı malesef.

livemocha

Kayıtlı Üye
görmeye başladığın bir rüyayı yönlendirmek mi yoksa istediğin ayarda bir rüya görüp onu yönlendirmek mi oluyor ben tam olarak onu anlamadım

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
görmeye başladığın bir rüyayı yönlendirmek mi yoksa istediğin ayarda bir rüya görüp onu yönlendirmek mi oluyor ben tam olarak onu anlamadım
Temelde, rüya görüldüğünün farkında olup, buna yön verebilmektir.

Kar

Elit Üye
Ben lucid rüyayı Carlos Castenada nın kitaplarından öğrendim.Orda bir teknik var rüyanda ellerini arıyorsun görebilirsen,rüyanında farkında oluyorsun bana çok zor geldi bir kere başardım ama ondada ellerim yemyeşildi .

pepilo

Kayıtlı Üye
lücid rüyayı bende biraz denedikten sonra başarmıştım.Bilmiyorum bence kolay birşey rüyada istediğini yapıyosun çok eğlenceli ve hoş bir duyguydu.Ama gerçek olmadığı için galiba fazla ilgimi çekmedi.Bu yüzden astral seyehate yoğunlaştım bir gün başarıcam çünkü bunu gerçekten istiyorum.

oshi

Kayıtlı Üye
ben genelde rüyalarımda doğaüstü şeyler görüyorum;mesela melekler, şeytanlar,cinler ve buna benzer bir sürü şey. Genelde rüyalarımı hatırlamaya çalışırım ve unutmamak için de her detayı yazarım. Bilmeden lusid rüya görmeye çalışıyormuşum :)

arkhe93

Kayıtlı Üye
Birşey sormak istiyorum. Ben geçenlerde bir rüya gördüm. Rüyamda daha önce hiç görmediğim bir yerdeyim. Açık bir alan. Her taraf kayalıklarla dolu. Karanlık. Sadece önümü görebiliyorum. İlerisini göremiyorum. Ve bir yılan var. Yakınımda. Bana doğru geliyor. Yılanı öldürmek istedim o anda. Yılan bana doğru atladı. Ve ben de yakaladım ve ezdim elimle. Bu Lucid mi oluyo şimdi ?

logii

Kayıtlı Üye
Hayır sanmıyorum lucid rüya oldugunu.

arkhe93

Kayıtlı Üye
Sayın logii teşekkür ederim de forumdaki lucid rüya ile ilgili konuların hepsini okudum ama bir şey anlamadım desem :) ne dersiniz ?

merlinx

Kayıtlı Üye
Gerçekten aklıma yatan bir iki tane teknik gördüm bunları deniyeceğim ama kendimi pek kaptırmıyacağım kötü etkilenebiliriz. Gerçek hayattan kopabiliriz. İnception güzel bir örnek bu konuyla ilgili