bir büyü sanırım bakar mısınız ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kunnikfunnik

Kayıtlı Üye
Arkadaşım anlatmıştı arkadaşlar. Evlerinde halının altında çapraz şekilde konulmuş anahtarlar buldular. Bunun bir büyü olacağını düşündük bilen biri yardım edebilir mi ?

LikeADewiL

Kayıtlı Üye
Büyü tariflerine bak bakalim anahtarli ve halili bişeyler varmi? Ve tahmin yürütmeye çaliş bulunduğunuz evdeki insanlar için ne tarz bişey yapilabilir? ;)

kunnikfunnik

Kayıtlı Üye
Arkadaşım ve ailesi babannesiyle iyi anlaşamıyor ve anahtarlar konuşmadan babaannesinin eve girdiğini görmüş.

foxx

Banlı Kullanıcı
anahtarlar tıpkı bir kelimeyi ifade eder gibiydi acaba.

birbey

Kayıtlı Üye
benim bildiğim anahtarla yapılan büyülerin içinde böyle bir uygulama yok.

KaaNizM

Kayıtlı Üye
İş
Yönetim Kurulu üyesi - Pazarlama ve ihracat sorumlusu
Müslüman topraklarında bulunduğun sürece büyü yapsan bile tutmaz endişe etme. Müslümanların olmadığı topraklarda ancak büyü yapılabilir. kapsama alanı dışına çıkmak gibi düşün. Uzak bir dağ mesela. Büyü dinimizce yasaklanmıştır anlamı yapması yasaklanmıştır değil. artık büyünün bir manası geçerliliği yok. Allah'a ibadet edenler arasında bu mümkün değil korunma altındalar.

Hernandes

Banlı Kullanıcı
İş
Doktor
Babaannenizle alakalı bir durum olabilir eski toprak. Anahtarla yapılan bir büyü ona birşeylerin kapılarını açması için sevgi üzerine yapılan çok zararlı bir büyü çeşidi değil yapılış ve konuluş şeklinden çıkardığım.

Babaanneniz demişim pardon arkadaşınızın babaannesi olacak :) dalgınlık işte . Ben teşekkür ederim anahtarı görme şansımız varmı fotoğraf felan ekleyebilirseniz ayrıntılı bir yorumda bulunabilirim.

kunnikfunnik

Kayıtlı Üye
Babaanneniz demişim pardon arkadaşınızın babaannesi olacak :) dalgınlık işte . Ben teşekkür ederim anahtarı görme şansımız varmı fotoğraf felan ekleyebilirseniz ayrıntılı bir yorumda bulunabilirim.

Önemli değil tabiki :) Büyüden kuşkulandıkları için anahtarları gömmüşlerdi sanırım.

origanum

Yönetici
Büyü konusunda bayağı deneyimli olduğunuz belli banada yardımcı olurmusunuz. Bir arkadaşımız var çok bencil yüzü gülüyor ama etrafındaki herkez onun nekadar bencil bir insan olduğunun farkında hiç kimseyle anlaşamıyor deyim yerindeyse kıskançlığından arkadaşlarının üstüne iftira atmaktan hiç çekinmiyor ve büyü aradığını arkadaşlarına belkide gözdağı vermek için anlatıyor. Sizden istediğim bu arkadaşın kendinin farkına varması nekadar çirkin bir insan olduğunu kendi gözleriyle görmesini sağlamak bildiğiniz bir dua varsa çok sevinirim siz büyü faslına geçene kadar bütün dualarında ne işe yaradığinı öğrenmişsiniz gibi geldi yardımlarınızı bekliyorum

Sayın üyemiz,
Konu kirliliği yapmamak adına mesajınızı ayrı başlık altında sorunuz.
Ayrıca nick olarak seçtiğiniz isim kendi adınız ve soyadınız ise; sitemiz kuralları ve kişilerin güvenliği nedeniyle her türlü kişisel bilginin paylaşılması yasaktır. Lütfen kendinize yeni bir nick bulun ve bize değiştirmek için başvurun.

repece

Kayıtlı Üye
Müslüman topraklarında bulunduğun sürece büyü yapsan bile tutmaz endişe etme. Müslümanların olmadığı topraklarda ancak büyü yapılabilir. kapsama alanı dışına çıkmak gibi düşün. Uzak bir dağ mesela. Büyü dinimizce yasaklanmıştır anlamı yapması yasaklanmıştır değil. artık büyünün bir manası geçerliliği yok. Allah'a ibadet edenler arasında bu mümkün değil korunma altındalar.

Bu cümleler şimdiye kadar duyduğum en acayip cümleler.Misal bizi büyü tutuyor bu büyüler avrupada filan mı yapılıp geldi yada biz Amerikada filan mıyız.Allah'a ibadet edenleri büyü tutmaz demişsinizde Hz.Muhammed'i neden büyü sarsmıştı da felak ve nas sureleri inmişti?

Hernandes

Banlı Kullanıcı
İş
Doktor

Çok yanlış cümleler kurmuşsunuz bilginiz yoksa fikir beyan etmeyin.. Ben uzaydamı yaşıyorum ? 100 den fazla büyü yaptım 89'u tuttu bunu nasıl açıklayacaksınız yada Hz.Muhammet'e yapılan büyü nasıl tuttu hz.muhammet müslüman değilmiydi :) yorum olsun diye yorumda bulunmayın beyinleri bulandırmayın..

KaaNizM

Kayıtlı Üye
İş
Büyü Allah'a ibadet edenlerin yanında kesinlikle tutmaz arkadaşlar. Ben bunu kesin bir şekilde gördüm. Bana mesela en beter büyüyü yapın isterseniz içim rahat. Bu kuran da da açıklanan birşey. Ben büyü yok saçmalık falan da demedim dikkat ederseniz. İnançlarımızla ilgili. Müslümanlığa zaten canı gönülden inanmadıktan sonra her türlü büyü bize karşı dönecektir. Çekim alanından bahsettim. Mesela bir müslüman bir inanmayanın yaşadığı evde inanmayana büyü yapılırsa tutmaz. yalnız olsa idi tutardı geçerli olurdu. Günahı da yapana o başka. biraz araştırırsanız müslümanın bulunduğu alanda büyülerin anlam ifade etmediği ile ilgili yazılar bulucaksınızdır. bilgimi paylaşmak istedim sadece. Her türlü inanca açık biriyim at gözlüğü takmam. Dedem din araştırmacısıdır. şamanizimden hinduya kadar bi çok şeyi araştırıp gezip görmüş. bende ondan edindiğim bilgiler doğrultusunda anlatmaya çalıştım. Türkiyemizde de müslüman toprakları olduğu için büyülerin işlemesi imkansıza yakındır. gerçekleri konuşalım. sadece benim fikrim.

Ve onlar, Süleyman'ın mülkü (nübüvveti) hakkında şeytanların anlattıklarına uydular. Süleyman inkâr etmedi; ancak şeytanlar inkâr etti. Onlar, insanlara sihri ve Babil'deki iki meleğe Harut'a ve Marut'a indirileni öğretiyorlardı. Oysa o ikisi: "Biz, yalnızca bir fitneyiz, sakın inkâr etme" demedikçe hiç kimseye (bir şey) öğretmezlerdi. Fakat onlardan erkekle karısının arasını açan şeyi öğreniyorlardı. Oysa onunla Allah'ın izni olmadıkça hiç kimseye zarar veremezlerdi. Buna rağmen kendilerine zarar verecek ve yarar sağlamayacak şeyi öğreniyorlardı. Andolsun onlar, bunu satın alanın, ahiretten hiç bir payı olmadığını bildiler; kendi nefislerini karşılığında sattıkları şey ne kötü; bir bilselerdi.

(BAKARA SURESİ / 102)

KaaNizM

Kayıtlı Üye
İş
Hz. Muhammed'e Büyü Yapıldı mı?
Peygamberimiz'e büyü yapıldı mı?

Peygamberimiz Hz. Muhammed'e büyü yapıldığı iddiaları gerçek mi?
Kur'an-ı Kerim'e göre bu olay mümkün mü?

O'na büyü yapılmadı

Kur'an-ı Kerim'e göre, Hz. Peygamber'e büyü yaparak veya başka bir yoldan zarar verilemez. Yani 'O'na büyü yapıldı' iddiası yalandır.

1 - Hz. Peygamber'e Büyü Yapıldığı İddiası Gerçek Dışıdır
Öncelikle söyleyelim ki; Hz. Peygamber'e büyü yapılmamış, büyünün tesiri ile hasta olmamıştır ve de bu sözde büyünün bozulması için de, son iki sure gelmemiştir. Çünkü, bir defa büyünün herhangi bir gerçeği yoktur ki Hz. Peygamber'i hasta eylesin...

2- Bu iddiayı ispatlayan Kur'an-ı Kerim'de hiçbir Ayet-i Kerime mevcut değildir: İddia edildiği gibi Hz. Peygamber'e büyü yapılsaydı ve onu bozmak için de iki sure inmiş olsaydı, o surelerde bunu açıklayan bir beyan bulunurdu. Ama söz konusu surelerde böyle bir beyan mevcut değildir. Hz. Peygamber'e büyü yapıldığına dair iddialar İslam'a sokuşturulan yalan ve iftiralardan biridir. Bu yalan iddianın yer aldığı kitaplar itimat edilmeyen zayıf ve hurafelerle karışık kitaplardır, onlara inanılması asla doğru değildir.

İKİ SUREDE DE BÜYÜ İLE İLGİLİ İDDİALAR YOK

3- Büyünün gerçekliğine inanmak şirktir: En önemlisi de büyüye sihre inanmak, şirktir. Çünkü büyünün kendisi Allah'a şirk koşmaktır. Yalnız Allah da var olan gücü, sıfatı ve tesiri başka varlıklarda var saymaktır. "Hz. Peygamber'e büyü yapıldı, büyü ile Peygamberimiz hasta oldu" demek büyünün gerçekliğine inanmak olur.

4- Hz. Peygamber, Allah korumasında: Son bir nokta, Kur'an-ı Kerim'de Hz. Peygamber'e hitaben Cenab- ı Hak şöyle buyurmuştur: "Ey Peygamber Rabbinden sonra indirileni tebliğ eyle, bunu yapmazsan peygamberlik görevini yapmamış olursun, şüphesiz Allah seni insanlardan (onların şerrinden) koruyacaktır. Şüphesiz Allah kafirleri doğru yola iletmez." (Maide Suresi: 5/76) Bu Ayet-i Kerime'ye göre Hz. Peygamber'e insanların büyü yaparak veya bir başka şey yaparak zarar vermesi mümkün değildir. Dolayısıyla Hz. Peygamber'e büyü yapıldı iddiası kesinlikle gerçek dışıdır.

5- Felak ve Nas Sureleri'nde büyücülerin iddiaları yoktur: Büyücülerin ve büyücü olmayıp da bu konuyu doğru anlamayanların iddia ettikleri şeyler, Felak ve Nas Sureleri'nde mevcut değildir. Büyücülerin iddiaları şöyledir: Hz. Peygamber'e büyü yaptılar, bunun üzerine Hz. Peygamber hasta oldu ve Cenab-ı Hak büyüyü bozmak üzere Felak ve Nas Sureleri'ni indirdi. Hz. Peygamber bu sureleri okuyunca büyü bozuldu ve kendisi sağlığına kavuştu. Tekrar söyleyelim ki; Felak ve Nas Sureleri'nde Hz. Peygamber'e büyü yapıldığına dair ve bu surelerin de büyüyü bozmak için geldiğine ilişkin hiçbir açık beyan mevcut değildir. Bu yolda ileri sürülen iddialar tamamen uydurma ve yakıştırmalardan ibarettir. Dolayısıyla Felak ve Nas Sureleri'nde büyünün gerçek olduğuna dair de herhangi bir belge de yoktur. Büyünün bir tek gerçeği vardır, o da yalan ve hileden ibaret olmasıdır. Felak Suresi'nde de büyücüden yani büyücülerin yalan ve hilelerinden Allah'a sığınılma emredilmektedir. Felak ve Nas Sureleri'nin anlamlarını okuduğumuz zaman açıkladığımız bu gerçek, çok daha güzel biçimde anlaşılacaktır:

Felak Suresi'nin anlamı "
1- De ki; sığınırım ben, karanlığı yarıp sabahı çıkaran Rabbe, 2- Yarattığı şeylerin şerrinden,
3- Karanlığı bastığı zaman gecenin şerrinden,
4- Düğümlere üfleyen (büyücü) kadınların şerrinden,
5- Haset ettiği zaman hasetçinin şerrinden.

" Nas Suresi'nin anlamı: "
1- De ki; sığınırım ben insanların Rabbine,
2- İnsanların Melikine,
3- İnsanların Tanrı'sına,
4- Sinsi vesvesecinin şerrinden,
5- O ki insanların göğüslerini (kötü şeyler) fısıldar.
6- Gerek cinlerden, gerek insanlardan" (olsun bütün vesveselilerin şerrinden sığınırım)

Görülüyor ki, her iki surenin anlamından gayet açık olarak anlaşılıyor ki, bu sureler de Hz. Peygamber'e büyü sihir yapıldığına dair bir ifade yoktur. Bu surelerin büyünün bir gerçeği olduğu şeklinde bir beyan da taşımıyor. Dolayısıyla bu sureler büyü bozmak için de gelmemiştir. Çünkü büyünün bozulacak bir gerçeği yoktur, büyünün bir gerçeği vardır o da yalan ve hiledir. Felak Suresi'nin 4. ayetinde, "Düğümlere üfleyen kadınların şerrinden Allah'a sığınırım de" ifadesi yer alıyor. İslam'dan önce Arabistan'da büyücü kadınlar vardı. Bunlar bir takım şeyler okuyarak düğümledikleri iplere ve düğümlerine üfürürler, böylece sihir-büyü yaptıklarını iddia ederek halkı aldatırlardı, yalan söyler ve hile yaparlardı. Evet, o büyücü kadınlar sadece yalan söyler ve hile yaparlar ve böylece insanları derdine çare buldum, sağlığına kavuşturdum veya büyünü bozarak sana yapılan kötülüğü önledim diye insanları kandırır, aldatır ve onlardan bir takım menfaatler edinirlerdi. Şimdi düşünelim; o cahiliye döneminde cahil kadının bir takım şeyler okuması ve düğümlü iplere üflemesi ile hastalar sağlığına kavuşur mu, dertler belalar ortadan kalkar mı, iyilikler çoğalır mı, kötülükler yok olur mu? Elbette olmaz, çünkü bunların olması ilahi fıtratı tabiat kanunlarına aykırıdır. Dolayısıyla bu büyücü kadınlar yalan söylüyor ve hile yapıyor, böylece haksız kazanç elde ediyor, insanları soyuyorlar. İşte Kur'an-ı Kerim'de, Felak Suresi'nde böylesi yalancı ve sahtekarlardan Allah'a sığının diye buyuruluyor. Yani o türlü büyücü yalancılardan uzak durulması gereken zararlı kimselerdir, yalan söyleyerek, hile yaparak zarar verirler, paranızı alırlar veya onlara inanırsanız psikolojiniz bozulur ve rahatsız olursunuz onlardan uzak durun, onlardan ve yalanlarından sakının. Allah'a sığının, derdinizi dilediğinizi Allah'a arz edin, büyücüye sığınmayın Allah'a sığının, Allah'a dua edin denilmek isteniyor. Dolayısıyla bu surelerde büyücülüğü doğrulayan herhangi bir anlam yoktur. Aksine büyücüden de büyüsünden de uzak durun, o boştur, Allah'a sığının şeklinde manalar vardır.

Alıntıdır...

foxx

Banlı Kullanıcı
belirgin işaretlere benzer halindemiydi anahtar demek istedim kimisi v şeklinde olarak kimiside o şeklinde kilit yapılır.genelde mexica,ingiltere'de kasaba kullanılır.büyünün amacı;insanın ruhsal yapısını bozmak istediğini emretmek amacıyla kullanılır.bir çok kullanım yapılış amacı vardır,birtanesi bu bildiğim.bu bilgiye nerden ulaştın derseniz; ingiltere'den arkadaşım tanıdığı çevresinden.inanmak size kalmış.

Hernandes

Banlı Kullanıcı
İş
Doktor
Hz. Muhammed'e Büyü Yapıldı mı?
Peygamberimiz'e büyü yapıldı mı?

Peygamberimiz Hz. Muhammed'e büyü yapıldığı iddiaları gerçek mi?
Kur'an-ı Kerim'e göre bu olay mümkün mü?

O'na büyü yapılmadı

Kur'an-ı Kerim'e göre, Hz. Peygamber'e büyü yaparak veya başka bir yoldan zarar verilemez. Yani 'O'na büyü yapıldı' iddiası yalandır.

1 - Hz. Peygamber'e Büyü Yapıldığı İddiası Gerçek Dışıdır
Öncelikle söyleyelim ki; Hz. Peygamber'e büyü yapılmamış, büyünün tesiri ile hasta olmamıştır ve de bu sözde büyünün bozulması için de, son iki sure gelmemiştir. Çünkü, bir defa büyünün herhangi bir gerçeği yoktur ki Hz. Peygamber'i hasta eylesin...

2- Bu iddiayı ispatlayan Kur'an-ı Kerim'de hiçbir Ayet-i Kerime mevcut değildir: İddia edildiği gibi Hz. Peygamber'e büyü yapılsaydı ve onu bozmak için de iki sure inmiş olsaydı, o surelerde bunu açıklayan bir beyan bulunurdu. Ama söz konusu surelerde böyle bir beyan mevcut değildir. Hz. Peygamber'e büyü yapıldığına dair iddialar İslam'a sokuşturulan yalan ve iftiralardan biridir. Bu yalan iddianın yer aldığı kitaplar itimat edilmeyen zayıf ve hurafelerle karışık kitaplardır, onlara inanılması asla doğru değildir.

İKİ SUREDE DE BÜYÜ İLE İLGİLİ İDDİALAR YOK

3- Büyünün gerçekliğine inanmak şirktir: En önemlisi de büyüye sihre inanmak, şirktir. Çünkü büyünün kendisi Allah'a şirk koşmaktır. Yalnız Allah da var olan gücü, sıfatı ve tesiri başka varlıklarda var saymaktır. "Hz. Peygamber'e büyü yapıldı, büyü ile Peygamberimiz hasta oldu" demek büyünün gerçekliğine inanmak olur.

4- Hz. Peygamber, Allah korumasında: Son bir nokta, Kur'an-ı Kerim'de Hz. Peygamber'e hitaben Cenab- ı Hak şöyle buyurmuştur: "Ey Peygamber Rabbinden sonra indirileni tebliğ eyle, bunu yapmazsan peygamberlik görevini yapmamış olursun, şüphesiz Allah seni insanlardan (onların şerrinden) koruyacaktır. Şüphesiz Allah kafirleri doğru yola iletmez." (Maide Suresi: 5/76) Bu Ayet-i Kerime'ye göre Hz. Peygamber'e insanların büyü yaparak veya bir başka şey yaparak zarar vermesi mümkün değildir. Dolayısıyla Hz. Peygamber'e büyü yapıldı iddiası kesinlikle gerçek dışıdır.

5- Felak ve Nas Sureleri'nde büyücülerin iddiaları yoktur: Büyücülerin ve büyücü olmayıp da bu konuyu doğru anlamayanların iddia ettikleri şeyler, Felak ve Nas Sureleri'nde mevcut değildir. Büyücülerin iddiaları şöyledir: Hz. Peygamber'e büyü yaptılar, bunun üzerine Hz. Peygamber hasta oldu ve Cenab-ı Hak büyüyü bozmak üzere Felak ve Nas Sureleri'ni indirdi. Hz. Peygamber bu sureleri okuyunca büyü bozuldu ve kendisi sağlığına kavuştu. Tekrar söyleyelim ki; Felak ve Nas Sureleri'nde Hz. Peygamber'e büyü yapıldığına dair ve bu surelerin de büyüyü bozmak için geldiğine ilişkin hiçbir açık beyan mevcut değildir. Bu yolda ileri sürülen iddialar tamamen uydurma ve yakıştırmalardan ibarettir. Dolayısıyla Felak ve Nas Sureleri'nde büyünün gerçek olduğuna dair de herhangi bir belge de yoktur. Büyünün bir tek gerçeği vardır, o da yalan ve hileden ibaret olmasıdır. Felak Suresi'nde de büyücüden yani büyücülerin yalan ve hilelerinden Allah'a sığınılma emredilmektedir. Felak ve Nas Sureleri'nin anlamlarını okuduğumuz zaman açıkladığımız bu gerçek, çok daha güzel biçimde anlaşılacaktır:

Felak Suresi'nin anlamı "
1- De ki; sığınırım ben, karanlığı yarıp sabahı çıkaran Rabbe, 2- Yarattığı şeylerin şerrinden,
3- Karanlığı bastığı zaman gecenin şerrinden,
4- Düğümlere üfleyen (büyücü) kadınların şerrinden,
5- Haset ettiği zaman hasetçinin şerrinden.

" Nas Suresi'nin anlamı: "
1- De ki; sığınırım ben insanların Rabbine,
2- İnsanların Melikine,
3- İnsanların Tanrı'sına,
4- Sinsi vesvesecinin şerrinden,
5- O ki insanların göğüslerini (kötü şeyler) fısıldar.
6- Gerek cinlerden, gerek insanlardan" (olsun bütün vesveselilerin şerrinden sığınırım)

Görülüyor ki, her iki surenin anlamından gayet açık olarak anlaşılıyor ki, bu sureler de Hz. Peygamber'e büyü sihir yapıldığına dair bir ifade yoktur. Bu surelerin büyünün bir gerçeği olduğu şeklinde bir beyan da taşımıyor. Dolayısıyla bu sureler büyü bozmak için de gelmemiştir. Çünkü büyünün bozulacak bir gerçeği yoktur, büyünün bir gerçeği vardır o da yalan ve hiledir. Felak Suresi'nin 4. ayetinde, "Düğümlere üfleyen kadınların şerrinden Allah'a sığınırım de" ifadesi yer alıyor. İslam'dan önce Arabistan'da büyücü kadınlar vardı. Bunlar bir takım şeyler okuyarak düğümledikleri iplere ve düğümlerine üfürürler, böylece sihir-büyü yaptıklarını iddia ederek halkı aldatırlardı, yalan söyler ve hile yaparlardı. Evet, o büyücü kadınlar sadece yalan söyler ve hile yaparlar ve böylece insanları derdine çare buldum, sağlığına kavuşturdum veya büyünü bozarak sana yapılan kötülüğü önledim diye insanları kandırır, aldatır ve onlardan bir takım menfaatler edinirlerdi. Şimdi düşünelim; o cahiliye döneminde cahil kadının bir takım şeyler okuması ve düğümlü iplere üflemesi ile hastalar sağlığına kavuşur mu, dertler belalar ortadan kalkar mı, iyilikler çoğalır mı, kötülükler yok olur mu? Elbette olmaz, çünkü bunların olması ilahi fıtratı tabiat kanunlarına aykırıdır. Dolayısıyla bu büyücü kadınlar yalan söylüyor ve hile yapıyor, böylece haksız kazanç elde ediyor, insanları soyuyorlar. İşte Kur'an-ı Kerim'de, Felak Suresi'nde böylesi yalancı ve sahtekarlardan Allah'a sığının diye buyuruluyor. Yani o türlü büyücü yalancılardan uzak durulması gereken zararlı kimselerdir, yalan söyleyerek, hile yaparak zarar verirler, paranızı alırlar veya onlara inanırsanız psikolojiniz bozulur ve rahatsız olursunuz onlardan uzak durun, onlardan ve yalanlarından sakının. Allah'a sığının, derdinizi dilediğinizi Allah'a arz edin, büyücüye sığınmayın Allah'a sığının, Allah'a dua edin denilmek isteniyor. Dolayısıyla bu surelerde büyücülüğü doğrulayan herhangi bir anlam yoktur. Aksine büyücüden de büyüsünden de uzak durun, o boştur, Allah'a sığının şeklinde manalar vardır.

Alıntıdır...

Kaynak belirtin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...