Melekler ve Meleklerden Yardım İstemek.

AJA

Elit Üye
Melekler… Evet, onlar gerçekten varlar. Koruyucu meleklerimiz her an bizimle beraberler, hep yanıbaşımızdalar. Her an yardıma hazırlar. Ama biz onlardan yardım istemeden melekler bizim için hiç bir şey yapamıyorlar.
Neden mi? Çünkü onlar, bizim özgür irademize karışamazlar. Aslında hep bizimle birlikteler, bize yardım etmeye, bizim için en iyi yolu göstermeye, o sevgi dolu tavsiyelerini bize iletmeye can atıyorlar.
Hepimiz her an meleklerimizi dinleyerek yaşasak hayat ne kadar kolay, ne güzelliklerle dolu olurdu… Hele bir de hatırlasak, her zor anımızda, hatta en ufak işlerimizde bile meleklerimizden yardım istemeyi – bizden iyisi olmazdı herhalde.
MELEKLER…
Melek, kelime anlamı olarak Tanrı’nın ulağı anlamına gelir. Melekleri Tanrı’nın sevgi düşünceleri olarak düşünebilirsiniz, ya da Tanrı’nın bize ulaşan sevgi dolu elleri olarak.
Üç büyük dinde ve birçok diğer inançta söz edilir meleklerden.
İstisnasız herkesin en az iki koruyucu meleği vardır. Meleklerimiz, doğduğumuz andan son nefesimize kadar bizimledirler – ama ancak vaktinden önce gitme tehlikesi söz konusu olduğunda bizim hayatımıza müdahale ederler, çünkü özgür irademize karışamazlar.
Meleklerin amacı, dünyaya barış, huzur getirmektir. Bu da sizinle, benimle, birer birer hepimizle başlar. Bu yüzden de can atarlar meleklerimiz bize yardım etmek için.
Koruyucu meleklerimizin dışında, kutsal kitaplarda da söz edilen başmelekler de var yardımımıza koşabilen (Başmelek Mikail, Cebrail gibi). Tabi yine sadece biz istersek yaparlar bunu. Başmelekleri meleklerin yöneticileri gibi düşünebilirsiniz. Her başmeleğin özellikle ilgilendiği alanlar vardır – örneğin Başmelek Rafael, kelime anlamı olarak ‘Allah’ın iyileştirici eli’ demek. Rafael’i şifa veren, iyileştiren melek olarak görebilir, sağlık ile ilgili her konuda ondan yardım isteyebilirsiniz.
MELEKLERDEN YARDIM İSTEMEK
Meleklerin bize yardım etmesi için yapmamız gereken tek şey var: onlardan yardım istemek. Hepsi bu. Sadece onlardan yardım istemek. Unutmayın, meleklerimiz zaten bunun için buradalar ve bize yardım etmek için can atıyorlar aslında.
Peki nasıl yardım istemeli meleklerden?
Canınız nasıl isterse öyle. İster düşünün, ister yüksek sesle yardım isteyin, ister onlara yazın, ya da şarkı söyleyerek yardım isteyin, hiç fark etmez. Onlar sizi her halükarda duyarlar.
Peki meleklere herşeyi sorabilir, onlardan her konuda yardım isteyebilir miyiz?
Kesinlikle evet. Meleklerin istediği de bu zaten. Onlar size yardım etmek için yanıbaşınızdalar. Melekler için hiçbir istek küçük ya da önemsiz değil – yeter ki yaptıkları size biraz olsun huzur, biraz olsun mutluluk versin, ya da içinizi rahatlatsın. Bir karşılık da beklemez sizden melekler. Teşekkürün dışında. (Sakın teşekkür etmeyi unuttum diye de üzülmeyin – meleklerin egoları yoktur, saf sevgi doludur onlar. Hiç ama hiç alınmazlar.)
Ya Başmelekler?
Başmelekler için de aynı şey geçerli. Onların da amacı dünyaya huzur, barış getirmek – sizden başlayarak. Bu yüzden de onlardan her konuda yardım isteyebilirsiniz, hem de her an.
Hatta bir konuda başınız sıkıştıysa belki de en basit yönem, Başmelek Mikail’den yardım istemek. Mikail hemen en hızlı, en güçlü şekilde yardımınıza koşacaktır. CD çalarınızın takılmasından, hayatınızı kurtarmaya kadar her konuda yardıma hazır Başmelek Mikail ve melekleri… Şu anda, acilen yardıma mı ihtiyacınız var? Sadece ‘Mikail, lütfen yardım et, şimdi!’ demeniz yeterli.
Sakın meleklerinizi veya başmelekleri daha önemli işlerden alıkoyacağınızı düşünmeyin – melekler, çok boyutlu varlıklardır. Yani aynı anda birden fazla yerde bulunabilirler. Gerekirse herkese aynı anda yardıma koşabilirler.
Peki meleklerinizden yardım istediniz – ya sonra?
Sonra, iyisi mi onların yolundan çekilin ki işlerini yapabilsinler. Gerçekten. Meleklerden yardım istedikten sonra ‘olacak mı, ne olacak, nasıl olacak…’ diye kafa patlatırsanız, onlara engel olursunuz. Size düşen, meleklerden belirli bir konuda yardım istemek, nasılını onlara bırakmak ve size düşeni yapmak.
Peki bana düşen ne?
Uyanık olmak. Bazen melekleriniz, size yardım edebilmek için sizden bir şey yapmanızı, birini aramanızı veya bir yere gitmenizi isteyebilirler. Tavsiyelerini de size bir şekilde mutlaka iletirler. Nasıl mı? Bir kereden fazla, özellikle de durup dururken aklınıza gelen bir düşünce, gözünüze ilişen ya da kulak misafiri olduğunuz bir konuşmada geçen, tekrarlanan bir mesaj, hatta radyoda arka arkaya çalan şarkının sözleri ile iletebilirler mesajlarını. Ya da bir konuda harekete geçmek konusunda içinize doğan bir his ya da içgüdü, meleklerinizin size verdiği bir işarettir muhtemelen.
‘Hadi canım sen de!’ demeyin, meleklerinizin tavsiyelerine uyun ve sonra da neler olduğunu kendi gözlerinizle görün.
Meleklerimin tavsiyesi mi, yoksa uyduruyor muyum?
Egonuz size ‘uyduruyorsunuz’ diyecektir.
İşte size meleklerinizin tavsiyelerini ayırt etmek için birkaç ipucu:
Tekrar tekrar gelen bir mesaj
Sevgi dolu içerik (korku veya endişeden kaynaklanan değil)
Ben diye değil, sen diye hitap eden bir ses (ego ‘ben’e bayılır)
Yüksek sesli bir konuşmadansa, daha kısık sesli, sevgi dolu bir ses (hayati tehlike anında sizi uyarma durumu dışında)
Kendinizi iyi hissettiren, içiniz rahatlatan bir ton (uyarı mesajı da olsa)
İlk başlarda benim de aklıma gelen iki soru:
Neden direkt Tanrı’dan yardım istemeyelim?
Bunu da yapabilirsiniz. Tanrı’nın sesi, meleklerinkinden daha güçlü, daha direkt ve mesajı daha kısa ve nettir.
Benim seçimim, her gece Allah’a dua etmek, arada da ondan yardım istemek. Bunun yanısıra her an meleklerimin sevgi dolu, güç veren sesini duymaya bayılıyorum.

internetten aIıntıdır.

Misstremotada

Banlı Kullanıcı
Alıntı yapanlar için söylenilen tanımları göz ardı ederek bir yorum eklemek gerekirse hoş olmuş. :Angel_anim:

heppha

Banlı Kullanıcı
Bu kadar yazıya gerek yoktu.Sadece hangi konuda yardım istediğinizi içinizden belirtseniz bile yeterli kısa ve öz.

alin

Kayıtlı Üye
Alıntı yapanlar için söylenilen tanımları göz ardı ederek bir yorum eklemek gerekirse hoş olmuş. :Angel_anim:

Sayın Misstrematoda, sizi defalarca uyarmamıza rağmen, kişilere yönelik, tavırlı ve tartışma yaratacak sözler yazmamanız için. Bir kaç anlaşmazlık yaşadığınız yazışmadan sonra, başka bir üyenin, eski konularını bulup, oradan tartışma yaratmaya çalışır tavır da nedir?

Bize, hakaret yok, kurallara aykırı değil diye lütfen itiraz da etmeyin. Burada her an neler oluyor yeterince farkındayız. Siz, "kişisel tartışma yaratacak şekilde konuşmamalı" uyarısını, defalarca aldıktan sonra, bu durumun amacı nedir? Özellikle, tartışma çıkartmak için konu hortlatmak, amacınızı yeterince belirtmiştir.

heppha

Banlı Kullanıcı
Sayın Misstrematoda, sizi defalarca uyarmamıza rağmen, kişilere yönelik, tavırlı ve tartışma yaratacak sözler yazmamanız için. Bir kaç anlaşmazlık yaşadığınız yazışmadan sonra, başka bir üyenin, eski konularını bulup, oradan tartışma yaratmaya çalışır tavır da nedir?

Bize, hakaret yok, kurallara aykırı değil diye lütfen itiraz da etmeyin. Burada her an neler oluyor yeterince farkındayız. Siz, "kişisel tartışma yaratacak şekilde konuşmamalı" uyarısını, defalarca aldıktan sonra, bu durumun amacı nedir? Özellikle, tartışma çıkartmak için konu hortlatmak, amacınızı yeterince belirtmiştir.

Neden kişiye özel mesaj atarak bunu söylemiyorsunuz? Bence daha etkili olur ki bu başlığa tekrar girip girmeyeceği de ayrı bir olasılıkken.
Herkesin önünde bir kişiye böyle uyarı yapmak yerine bence özel mesaj atmanız daha üslublu.

alin

Kayıtlı Üye
Neden kişiye özel mesaj atarak bunu söylemiyorsunuz? Bence daha etkili olur ki bu başlığa tekrar girip girmeyeceği de ayrı bir olasılıkken.
Herkesin önünde bir kişiye böyle uyarı yapmak yerine bence özel mesaj atmanız daha üslublu.
Hassasiyetinizi anlamakla birlikte. Oradaki yazıyı okuyarak yanıt yazsaydınız, sizi anlayacaktım. Alıntı yaptığınız yazımda ne demişim? "Sizi defalarca uyarmamıza rağmen" değil mi? Bundan ne çıkarım aldınız? İlk defa ve buraya uyarı yazdığımızı mı? Bu sitenin kuralları vardır. Bir kişinin burada dini fetva vermesi kural dışıdır. Burası tek dinin tanıtımı ve kurallarının anlatıldığı bir site değildir. Sürekli hem bu sitede olup, hem de kurallarını çiğner yazılar yazmamalısınız ve en nihayetinde ikili tartışmalara girmeyiniz dememize rağmen devam ederse, siteden uzaklaştırma sebebidir ki üyeye inanın fazla bile müsamaha gösterilmiştir. Ayrıca sürekli üye sirkülasyonu varken, bu uyarıları sıkça ortalıkta da yapma zorunluluğumuz doğuyor maalesef. Biz de burada, bu tarz uyarılar yapmaktan zevk almıyoruz. İnatla devam edilir gibi yapıldığında da bize başka çare bırakılmıyor.

Eleştiri hakkınız elbette var. Ancak nasıl ki siz daha özünü bilmeden, yanıt yazdığınızda, "ulu orta ve özel mesajla yapmadıysanız" şikayet ettiğiniz durumu yaşattıysanız, ben de bilmem kaçıncı uyarımızı daha yaparak, site görevimi yerine getirmiş bulundum.

Sevgiyle...

Siz görevinizi ben içimden geleni yapıyorum.Bilmiyorum kaçıncı uyarıyı almış ama özel mesaj daha etkili.Belki bu başlığa bile bakmamıştır,bakmayacaktır da.Sonuçta moderatör değilim,suçladığınız kişiyi de savunmuyorum size karşı ama sadece kendi fikrimi söyledim.Sn.AJA da beğenmediğini söylemiş,o da ikili ilişkimize karışmasın bence burdan ona selam olsun.
Uzun zamanlar görevimizi yaparken, emin olun ne iyi-kötü niyetlerle karşılaştık. Bir kaç gün- hafta yazıp, dilediği gibi kendi ispatlarını yapmaya çalışıp, sonrasında çıkıp gidenlerin de arkasını temizlemek bize düşüyor. Daha önceleri de söyledik defalarca. Sadece bizim değil, hepimizin sitesi burası. Amaç üzüm yemekse, tüm bağ hepimizin ama bağcı dövmekse biz de görevimizi yapacağız.

Siz kaçıncı uyarıyı almış bilmiyorsanız, yanıtınız da adil görünmeyecek üzgünüm. Bundan şimdi eleştiriye gelinmiyor izlenimi de çıkartabilirsiniz. İnanın alakası yok. Sadece evvelini bilmeden, yazdığınız bir yorum sizi de bağlar. Ayrıca, ikili tartışmalar forum kirliliği yaratırken, biz de katkıda bulunmak ister miyiz bu kirliliğe? Konuyu açan kişiye de haksızlık olmuyor mu?

Kimseyi kişisel tanımayız, kimseye daha yakın ya da uzak davranmayız. Tek derdimiz, bu sitede çare arayan insanlara daha fazla konu kalabilmesi için, kirliliği önlemektir.

Siz içinizden geleni yapın da site kuralları içerisinde. Bir kaç hafta, ya da bir kaç gün girip, çıkanlarla dolu bu site. Siz birilerine kişisel duygular besleyin, ona göre tavır alın diye yok bu site. Faydalı yorum ve yazılarınız, ya da bilgi almanız bizim tek dileğimiz. Onun dışında, hepimizin fazladan zamanını çalmış ve sadece forum kirliliği yaratmış olacağız hep birlikte...