cinler bizden korkarlar mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

0denizhan0

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Arkadaşlar hani biz hep deriz ya cinlerden uzak durun tehlikelidirler acemiyseniz bu işlere girmeyin vs vs acaba onlarda kendi aralarında insanlardan uzak durun dünyalarına karışmayın gibi şeyler derler mi yada geçmişte böyle şeyler oldu mu yoksa bu tür muhabbetler insanoğluna mı hastır?:D

ReviL

Kayıtlı Üye
Cinler Onlardan Korkan Bir insan Görse

kahkaha atarlarmış

bu bizden korkuyor diye :)

gizlimabedim

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Cinniler cahil birer çocuk gibidirler . İnsanların zekasından düşükdür zekaları dikkatini toplayamayan bir çocuk gibi düşünün hiperaktiftirler.. Cinlerin normal olanları pek insanlarla irtibata geçmezler ama geçtiklerinde bilgisiz olanları korkmazlar ve eğlenceli bulurlar ama müslüman olanları Yukardakinden Allah c.c dan korkarlar ve korkutup zarar vermek istemezler sana ama ateist olanları veya şeytani cinniler size zarar vermekten keyif haz duyurlar bunu görev edinirler yani insanlardaki durum onlar içinde geçerli onların korkma olayları yoktur sadece dini inançları engelledikce böyle birşey yaparlar.
Umarım aydınlatıcı olmuştur.

Ruh

Kayıtlı Üye
İş
Chi Dövüş Sanatları
Cinler bizden korkarlar..Peki neden korkarlar ?

Bazı cinci hocalar cinleri 4 er 5 er yakıyor.
Onları esir tutuyor veya hapsediyor.
O yüzden bizden korkuyolar.
Ölücekleri içinde korkarlar , bir ayetel kürsi oku.
Onu kitlersin ve yanarak ölür.

taakuk

Banlı Kullanıcı
Benim cinlerimden birkaçı sürekli yanımda bulunur. Bir gece uyurken bir tanesi de benimle uyuyormuş. Bir anda dönerken kolumu hızla kendisine çarptım. Çığlık atarak yuvarlanıp kaçtı. Daha sonra uzun bir süre yanıma yaklaşmaktan korkmuştu.

turco

Kayıtlı Üye
Benim cinlerimden birkaçı sürekli yanımda bulunur. Bir gece uyurken bir tanesi de benimle uyuyormuş. Bir anda dönerken kolumu hızla kendisine çarptım. Çığlık atarak yuvarlanıp kaçtı. Daha sonra uzun bir süre yanıma yaklaşmaktan korkmuştu.

gercekten değişik bir dünyan varmış ilginç

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,

cinler metafizik degilmi bunu nasıl yaptın?

0denizhan0

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Cinler bizden korkarlar..Peki neden korkarlar ?

Bazı cinci hocalar cinleri 4 er 5 er yakıyor.
Onları esir tutuyor veya hapsediyor.
O yüzden bizden korkuyolar.
Ölücekleri içinde korkarlar , bir ayetel kürsi oku.
Onu kitlersin ve yanarak ölür.

bunlara hoca demek ne kadar doğru bilinmez bedensiz oldukları onların değersiz olduklarını göstermez onlarda bizim gibi varlıklar

tevhid61

Banlı Kullanıcı
ahahhahahahhaha baya güldüm ya.buda garip nası bi dünyan varmış senin.

sacmalamayın

Kayıtlı Üye
ya biz koskaca allahtan korkmuyorken cin bizim gibi cahillerden niye korksun ?bence bizimle gayet eğleniyorlardır ...

La-edri

Kayıtlı Üye
Korkarlar, ama korktuklari sey insanin gucu yada gucu nisbetinde yapabilecekleri degil.
Korkmalarinin sebebi maneviyatlari,bir insanin maneviyati yogun ise(kötü) cin ona yaklasamz yani daha zararlilarida yaklasamaz, yaklastiginda maneviyatin sactigi enerji diyeyim arzu eden nur diyebilir, onlarin negatif olan enerjisini söndürüyor, buna yakiyor da diyebilirsiniz...Cünki aydinlik geldiginde karanlik yok olmaya mahkumdur...

AJA

Elit Üye
Korkarlar, ama korktuklari sey insanin gucu yada gucu nisbetinde yapabilecekleri degil.
Korkmalarinin sebebi maneviyatlari,bir insanin maneviyati yogun ise(kötü) cin ona yaklasamz yani daha zararlilarida yaklasamaz, yaklastiginda maneviyatin sactigi enerji diyeyim arzu eden nur diyebilir, onlarin negatif olan enerjisini söndürüyor, buna yakiyor da diyebilirsiniz...Cünki aydinlik geldiginde karanlik yok olmaya mahkumdur...

Kesinlikle katılıyorum sayın La-edri.Çok güzel açıklamışsınız;maneviyat ve manevi güç çok önemli, onIar bir çok bu işi biIinçsiz yapanIarı ve boşlugu yakalayabiIen varlıklar.Kim dibini görmedigi kuyuya atIar ki? :)

Saprohil

Kayıtlı Üye
İnsanları korkutmak onlar için eğlence.Aurası güçlü olanlara yaklaşamazlar aura gücü demekte mutlu olmak sabırlı olmak iyimser olmaktan gelir vede kötülükten arınmaktan gelir.Her dindede bunlar görülür iyimser olmak önerilir.İşte iyimser olana cin yaklaşamaz ama kötümser olanın hem ruhu güçsüzdür hemde aurası ve bedeni güçsüzdür.

horultu

Kayıtlı Üye
onlarda kul sonuçta nasıl ki kötü niyetli insan onlara zarar verebilirse , kötü niyetli cin de insana zarar verebilir. her iki tarafta korkmalı

Gizlİksir

Banlı Kullanıcı
Cinler insanlardan daha aciz yaratıklardır. Ama onların alim olanları bizim normal olan insanlardan üstündür. Ama insanların bazıları da (hayatı pislik içinde olanlar ) onların normal olanlarından daha düşük seviyededir.

Cinler, onlardan korkmayan insanlardan korkarlar.

Ama bizim onlardan üstün olmamız onları köle gibi kullanmamızı, yakmamızı, ailelerinden uzak tutmamızı gerektirmez.

Sonuçta onlarında canları, hayatları, aileleri, kendilerine ait bir yaşantıları var ve yaratıcının verdiği canı bizim almamız doğru değildir.

Birde günümüz devrinde nasıl bir insanı Hristiyan, Yahudi, Ateist, Müslüman olduğu için sorgulayamazsak onları da sorgulayamayız. Sonuçta ateistlerin içinde bir çok Müslümandan daha iyi niyetli insanlar görebiliyoruz. Bu onlar içinde geçerli

janet

Kayıtlı Üye
yıllardır cinlerin herkese zarar veremediğini, bazı insanlara yaklaşamadığını anlatıp durdum. bazı "otorite"ler böyle birşeyin asla mümkün olmadığını hatta bana cevap veremediklerini gördüm. ve ısrarla cinlerin herkese musallat olabileceğini savundular.
bazı insanlar vardır, cinlerin gözü onlara kapalıdır, yani göremezler o insanı

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
bende görebilirmiyim korkmadan senin üç harflilerini

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...