Karanlıktan Korkmamak İçin

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Subliminal, bilinçaltına güzel mesajlar veren ses dalgaları yada onun gibisinden mp3 formatında dosya bilen varsa benimle paylaşırsa sevinirim...

blasphemous

Kayıtlı Üye
bende karanlıktan çok korkarım belkide bu yüzden geceleri uyuyamıyorum

işlemci

Kayıtlı Üye
Ben bu korkumu kendim yendim. Bende karanlıktan çok korkardım. Odalara girmeden önce lambanın yanmasını bekler sonra odaya girerdim. Bigün bi karar aldım. Odalara lamba yanmaya başlamadan önce girmek.
Bunu ne kadar korksamda devam ettirdim. Birde bi odadan çıkıp lambayı kapattığınızda arkanızdan bir şeyin sizi takip ettiğini yada karanlık bir odadan aniden çıkacağını hissedersiniz ya, bu korku bende çok fazlaydı. Karanlık bir odanın içine asla bakamazdım. Bununda üstüne giderek yenmeyi başardım. Korkunun üstüne gitmenizi tavsiye ederim. Ne kadar zor olursa olsun. Ama bu korkularım arada yine çıkabiliyor :)

taakuk

Banlı Kullanıcı
Ben de şu yükseklik korkumdan kurtulabilseydim. Ama karanlıktansa aydınlık tedirgin ediyor.

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
ben daha önce cok korkuyodum karanlıktan şimdi ne olduysa hic korkmuyom rahat rahat uyuyorum:)

ReviL

Kayıtlı Üye
Ben geceleri odaların yanından geçerken gözlerimi kapatarak geçiyorum.
Orada şekiller falan görüyorum
Bu neden kaynaklanır?
Karanlık korkusundan mı ?

Mo Chuisle

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci..
Ben geceleri odaların yanından geçerken gözlerimi kapatarak geçiyorum.
Orada şekiller falan görüyorum
Bu neden kaynaklanır?
Karanlık korkusundan mı ?

Psikolojiktir büyük ihtimalle.
Ben korkarken de öyle oluyor.

machine368

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Galiba öyle bir mp3 yok kimse yardım etmediğine göre. Keşke olsaydı bende kullanırdım.

excell21

Kayıtlı Üye
Aslında sihirli kelime nedir biliyor musunuz? Veya telkin nedir biliyor musunuz? “Ey filanca kişi (kendi isminizi anarak) sen seni yaratandan başka bir şeyden daha mı korkuyorsun” diye soru sormak ve devamında, "ben iman ettim ki eğer başıma bir şey gelecekse Allah’tandır ve Allah’tan ne gelirse gelsin onun önüne geçemem" diye telkin ederseniz göreceksiniz ki korkularınız zamanla azalacaktır. Ben bu telkini kendime yapınca gerçekten çok cesaretleniyorum. Siz de deneyin belki işinize yarar. Biliyorsunuz gece namazları Kuran’da geçer. Bu durumda belli ki gece namazları kılmak epey ürkütücü geçer. Gece korkanlar için ama asıl gaye belki de içimizdeki korkuları atlatmamız için Rabbimiz gece kalkıp namaz kılmamızı ister. Çünkü korkularımızla yüzleşmeden geçmez. Bir iki üç derken bakacaksınız ki aslında korktuğumuz şeyler boş şeylerdir zira Rabbimiz korkacağımız bir şeyi veya taşıyamayacağımız bir yükü bize yüklemez.