Bana Görünen Garip Mavi Işık...!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Joizazaa

Banlı Kullanıcı
Selam arkadaşlar...Ben başlıktada belirttiğim gibi ara sıra mavi bir ışık görüyorum...
Sanki gözüme lazer tutarmış gibi gözümü alıyor gözlerimi
ona çevirdiğimde ışık kayboluyor...Sizce bu ne olabilir ?
Bu arada kadiri tarikatına bağlıyım..Dersliyim yani...

La-edri

Kayıtlı Üye
Zikir ehillerinde bu tip renkli isiklar görülebilinir, bunlar "letaifler" ile alakali, her letaifin kendine has rengi vardir, renk dedigim nurdur esasinda..Size tavsiyem ders aldiginiz kisiye bunu sormaniz...

Joizazaa

Banlı Kullanıcı
Ders aldığım kişi malesef ankarada ben istanbul'dayım...Benim gibi dersli başka bir arkadaşıma sordum...Nefis olabilirim dedi.

Gece Perisi

Kayıtlı Üye
ders aldığın kişiye mail at telefon aç bişiler yap bence

La-edri

Kayıtlı Üye
"Nefis olabilirim", cümlesini anlamadim, nefsin oyunu olabilirmi demek istediyseniz eger.
Hayir olamaz, nefsin yapabilecegi bir sey degil bu.
Söyle düsünün insanin gönlünde 70 bin perde vardir, her mertebe 10 bin perde demektir, perdeler kalktikca aydinliga ulasilir, bu aydinliklar bir takim renklerle kendilerini belli eder,ve en sonunda renksizlik ama bu son mertebedir.
Zikir ehli bir insanin renkli isik görmesi dogaldir bu duruma ehli tasavvuf "NUR" der zaten, bu ölcü degildir, yani kimi vardir cok saglamdir hic birsey görmez kimisi vardir ilk aylarinda baslar görmeye..
Ama ben tabiki ilim sahibi degilim,O yüzden durumunuzu dersi aldiginiz kisiye sormanizi tavsiye ettim, cünki onlar ögrencilerine manevi bir seyir yaptirirlar, onlar rehber olduklari icin kendilerine tabii olan ögrencilerinin durumunu bilirler..
syg..

blasphemous

Kayıtlı Üye
bende arasıra kırmızı renkte bir ışık görüyorum ben ona doğru bakınca kaybolmuyor sadece gene uzaklaşıyor benim gördüğüm yerden 0,5 m filan uzağa

Ruh

Kayıtlı Üye
İş
Chi Dövüş Sanatları
mavi ışık anlatması zor , ama onun bir varlık olduğundan %100 emin olabilirsin.
onu çözmek sana kalmış.

auk__12

Kayıtlı Üye
Ben dersli felan değilim ama o mavi ışığı bende zaman zaman görürüm,ben melek olabilceğini düşündüm bilmiyorum,neticede sağımızda ve solumuzda görevli iki melek var,belki de onlardır.

zedac

Kayıtlı Üye
Aynısı bende de oluyor beyaz bir ışık görüyorum küçük bir daire biçiminde neden bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Devres

Kayıtlı Üye
Bende sık sık renksiz prıltılar görüyorum... Bu prıltılar hepsi bir arada, yani bazen bir top şekli gibi bazende, şekilsizler. Bir kere büyük bir top oldular tavanda ve bir şeyin içinden çıkacağını zannetim, ama bunların iyi varlıklar(Koruyucu)olduğunu düşünüyorum!..

coderr

Banlı Kullanıcı
Bende sık sık renksiz prıltılar görüyorum... Bu prıltılar hepsi bir arada, yani bazen bir top şekli gibi bazende, şekilsizler. Bir kere büyük bir top oldular tavanda ve bir şeyin içinden çıkacağını zannetim, ama bunların iyi varlıklar(Koruyucu)olduğunu düşünüyorum!..

o pırıltıların her biri cinlerin gözleri davetnameyi okursan anlarsın.

Devres

Kayıtlı Üye
o pırıltıların her biri cinlerin gözleri davetnameyi okursan anlarsın.

Peki ne yapmam gerekiyor?Yani bana görünün prıltılar cinse;zarar mı vericeklerdir yoksa?

Bazen kitap okurkende kitap sayfasında görüyorum bu prıltıyı, bu kadar küçük olabilirler mi?

Saygılar.

tevhid61

Banlı Kullanıcı
mavi ışık projesi senin üzerinde deneniyor olabilir :D dikakt et illuminatinin oyunu olabilir bu :D :D

ChiReiki

Kayıtlı Üye
bende görürüm belki sizinki aurada olabilir :D ben genelde sarı gibi kırmızı ışık görürüm sona kaybolur.

Atelia

Banlı Kullanıcı
Geçenlerde ihlas suresini okurken ben de minik pırıltılardan gördüm. Çok enteresandı, ufacık sms flaş patlar gibi. Şimdi bu 3 harfli mi. İhlas suresiyle 3 harflinin ne alakası var?

janet

Kayıtlı Üye
bu da bir doktorun yazdığı tıbbi açıklama

özün sözü her uçuşan ışık cin değildir, arada bir gerçek hayatta yaşadığımızı, etten kemikten insanlar olduğumuzu da unutmayalım :D

Bazen görme alanınızda küçük uçuşan noktalar veya karanlık alanlar görürsünüz. Bunlar genellikle boş bir duvar veya mavi gökyüzü gibi düz bir zemine bakarken belli olurlar.
Uçuşan cisimler aslında, gözünüzün içini dolduran ve vitre ismi verilen saydam jel şeklindeki sıvıda bulunan hücrelerin küçük birikintileridir.
Bu nesneler sanki gözün önünde uçuşuyormuş gibi görünmesine rağmen aslında gözün içindedirler. Sizin gördükleriniz onların gözün sinir tabakası üzerine düşen gölgeleridir.Uçuşan cisimler farklı şekillerde olabilirler: Küçük noktalar, çemberler, çizgiler, bulutsu veya ağ şekiller veya tespih taneleri gibi.
Uçuşan cisimlerin sebepleri nelerdir?
İnsanlar orta yaşlara ulaştığında vitre kalınlaşmaya ve büzüşmeye başlar ve gözün içinde kümeleşmeler veya lifler oluşur. Vitre jeli gözün arka duvarından ayrılır. Böylece arka vitre dekolmanı oluşur. Bu durum, uçuşan cisimlerin sık görülen bir nedenidir.
Arka vitre dekolmanı aşağıdaki durumlarda daha sıktır:
· Miyopi;
· Göz yaralanması;
· Katarakt cerrahisi geçirilmiş olması;
· YAG lazer cerrahisi yapılmış olması;
· Göz içinde iltihap olması;
Uçuşan cisimler ani gelişirse uyarıcı bir belirti olabilir. 8-10 yaşından itibaren pek çok insanda görülebilir. 45 yaşın üzerindeyseniz ve aniden uçuşan cisimler görmeye başlamışsanız hemen göz doktoruna müracaat etmelisiniz.
Uçuşan cisimler ciddi bir durum olabilir mi?
Büzüşmekte olan vitre retinayı çekerse yırtık meydana gelebilir. O zaman göz içinde hafif bir kanama olur ve kan, yeni oluşan uçuşan cisimler olarak görünebilir.
Retina yırtılması daima ciddi bir problemdir, çünkü retina dekolmanına yol açabilir.
· Ani bir uçuşan cisim oluştuğunda;
· Ani ışık çakmaları olduğunda
hemen göz doktoruna müracaat ediniz.
Çevresel görme kaybı gibi ek belirtiler olduğunda da mutlaka göz doktoruna görünmelisiniz.
Uçuşan cisimler için ne yapılabilir?
Retinada yırtık oluşup oluşmadığını bilmeniz gerektiği için aniden uçuşan cisimler gördüğünüzde dotorunuza müracaat etmelisiniz.
Okumaya çalışırken göz önünde görünen cisimler oldukça rahatsız edicidir. Bu cisimleri gözün önünden uzaklaştırmak için yukarı aşağı bakabilirsiniz.
Bir kısım uçuşan cismin sebat edebilmesine rağmen çoğu zamanla kaybolur veya verdiği rahatsızlık azalır. Yıllardır uçuşan cisimler görüyorsanız fakat aniden yenileri oluşmuşsa yine hemen göz doktoruna müracaat etmeniz gerekir.
Işık çakmalarına ne sebep olur?
Vitre jeli retinaya sürtündüğü veya onu çektiği zaman şimşek çakar gibi ışıklar görürsünüz. Göze darbe alındığında da yıldızların uçuşması tarzında ışıklar görülür.
Işık çakmaları beş-on hafta veya ay boyunca tekrar tekrar olup kaybolabilir. Yaşınız ilerledikçe ışık çakmaları daha da artar. Ani ışık çakmaları gördüğünüzde retina yırtığı olabileceği için derhal göz doktoruna görünmeniz gerekir.
Migren
Bazı kimseler, ışık çakmalarını sıklıkla 10-20 dakika kadar süren zigzaglı veya dalgalı çizgiler halinde görebilirler. Bu tip ışık çakmaları genellikle beyindeki kan damarlarının spazmına bağlıdır ve migren denir.
Işık çakmalarını başağrısı izlerse buna migren başağrısı denir. Fakat başağrısı olmadan da zigzaglı veya dalgalı çizgiler görülebilir. Bu durumda ışık çakmalarına göz migreni veya başağrısız migren denilir.
Gözleriniz nasıl muayene edilir?
Önce damlalarla göz bebekleriniz genişletilir. Retina ve vitre dikkatle izlenir. Gözleriniz genişletildiği için bulanık görme meydana gelir. İlaçla gözbebeğinizin büyümesi geçicidir. 10-12 saat sonra gözbebeğiniz eski halini alır ve gözünüzde kalıcı bir zarar meydana gelmez. Bulanık görme nedeniyle arabanız varsa yanınızda onu sürecek birini getirmeniz gerekir.
Yaşlandıkça uçuşan cisimler ve ışık çakmaları artmaya başlar. Tüm uçuşan cisimler ve ışık çakmaları ciddi olmamakla birlikte retinanızda bir hasar olup olmadığını anlamak için iyi bir göz muayenesinden geçirilmeniz şarttır.
alıntı

clubsjack

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaslar Tesadufen burayi buldum yeniyim aranizda .
Bende duvarda beyaz isik goruyordum sonra doktora gideyim dedim fakat hic sorun yok. Sonra tekrar gormeye basladim hatta benimle birlikte bir bayan arkadasimda 2 defa gordu sonrasinda o gormemeye basladi sadece ben bu beyaz isiklari gormeye devam ettim duvarda yuvarlak bir daire seklinde oluyordu sonra bir keresindede bu isik yesil renkte oldu. Bana uzun sure kafayi yedirtmisti ama 1 senedir boyle birsey olmuyor. bununla ilgili bilgi verebilecek birisi varmidir ?

iyi gunler herkese

clubsjack

Kayıtlı Üye
Kimsenin Bir fikri yokmudur acaba ? Birde ek bilgi niyetine yazayim ben cocuklugumda bir hoca araciligi ile bakim yapiyordum hastalari felen iyilestirme nuska bozma tabi sonra hoca niyeti bozdu gomu islerine girmeye baslayinca bende ayrildim sonra 2 sene beni hic rahat birakmamislardi.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Kimsenin Bir fikri yokmudur acaba ? Birde ek bilgi niyetine yazayim ben cocuklugumda bir hoca araciligi ile bakim yapiyordum hastalari felen iyilestirme nuska bozma tabi sonra hoca niyeti bozdu gomu islerine girmeye baslayinca bende ayrildim sonra 2 sene beni hic rahat birakmamislardi.

Asıl bilgi sende :) sen çözeceksin sanırım sana bir tavsiyem var bu tavsiyemde bu sitede çok bilgili biri tarafından verildi bana..

Işıklar ne zaman çıkıyor o anda ne yapıyorsun neler oluyor öncesi ve sonrasını not et, Allaha ve meleklerinee sor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...