Melek Enerjileri ORB'LAR

nniihhaann

Kayıtlı Üye
Onlara Ingilizce’de ‘orb’ denilmesinin sebebi küreye benzeyen sekillerinden ileri gelmektedir. ‘Orb’ anlam olarak ‘küre, daire, gökcismi’ demektir.

Ne olduklarina dair birden fazla sav var.

*ölen kisilerin ruhlari/hayaletler
*çok boyutlu ışık varlıkları
*Bir takim belirlenemeyen bilincli varlıklar
*Fotoğraf anomalisi

Genel ozellikleri:

*Sürü halindeler ve organikler/canlılar.
*Soğana benzer cok katli derinlikleri var.
*Hem fiziksel hem de eterik bedenleri var.
*Bilince sahipler: Bazi medyumlar onlarla konuşabiliyor.
*Hızlılar…çok çok hızlılar.
*Baska bir boyuttan geldikleri dusunuluyor, ozellikle bilim adamlari bizim boyutumuzda gorunur olabilmek icin bu tur ruhlarin titreşimlerini düşürdüklerini ileri sürüyorlar.

İnsanlar sadece belli bir frekans aralığında duyabilmekte ve görebilmektedirler. Melek ve diğer ışık varlıklar ise farklı bir frekansta titreşirler. Çok sayıda insan, sadece somut olana inandığından, ruhsal varlıkların olmadığını düşünüp, yoksayarlar. Bunun sonucunda bu varlıkların sundukları yardım elinin farkına varmadan, umutsuz bir yaşam sürerler.

İnsanlar ruhani dünyanın varlığı için kanıt aramaktadır. Spiritüel hiyerarşi, yüzyıllardır insanların görme ve duyma duyularının ötesinde farklı boyutlar olduğu konusuna dikkatleri çekebilmek için çalışmalar yapmaktadır. Melekler ve Yükselmiş Üstatlar insanların fotograflarında görünüp dikkatlerini çekebilmek için, Orb olarak görünme projesini başlatmışlardır. Böylece hem insanlara bir kanıt sunulacak, hem de Orb gören kişi ile temas kurulabilecektir.
Bir Orb görüntüsü yakaladığınızda, siz ışık varlığın enerji alanını görmektesiniz. Işık beden veya merkabah normalde 6 köşeli yıldız şeklindedir.Varlık geliştikçe daire şeklini almaya başlar. Bu ise tamlığı ve bütünlüğü simgeler. Ayrıca küre diğer şekillerden daha yüksek bir enerjiye sahiptir ve enerji akışını kısıtlayacak köşeleri yoktur. İçindeki varlığı korur ve seyahati sırasında zarar görmesini engeller.
Orblar sadece belli bilinç seviyesindeki fotoğrafçıların çektiklerinde belirirler. Sevgi işin anahtarıdır. Orblar auraları genişlemiş beşinci boyut varlıklarıdır. Orbları görüntüleyebilmek için sevgi bilincine ulaşmalısınız.

Orbları nasıl görüntüleyebiliriz ?
Sadece kalbinizi açın, melekleri ve varlıkları düşünün fotografınıza davet edin. Sonuca şaşırabilirsiniz.
Birçok boyut bulunduğu ve hepsi farklı frekansta titreştiğinden bir çok değişik renk ve şekilde orblar görülebilir. Her melek, başmelek, ruh kendine özel bir şekle ve renge sahiptir.
Her Orb merkez bölgesinden ilahi enerjiye bağlıdır ve en saf ilahi ışığı yansıtır. Dış hat korunma hattıdır. Korunma halkasının dışında aura bulunur ve bu bölge sizin auranızla temas eder. Böylece aranızda bilgi alışverişi sağlanır.

NOT:Alıntıdır....

gümüş

Kayıtlı Üye
Hazır konu açılmışken yorumlarınızı bekliyorum ;)

NASA’da görevli bilim adamlarından Prof Klaus HEINEMANN fotoğraflardaki paranormal orblar gerçeğini desteklediğini açıklamıştır.

Prof. Klaus Heinemann, “Daily Mail”in “Strange orbs of light” başlıklı incelemesine katılan birkaç bilim insanından biridir. Prof. HEINEMANN, kendisiyle konuşan bir gazeteciye, ruhsal şifacıların bir toplantısında, karısının çektiği fotoğraflarda minyatür aya benzer ışık dairelerinin bulunduğunu gördüğü zaman çok şaşırdığını söylemiştir. Prof. Heinemann önce, bu ışıklı lekeleri su ve toz parçacıklarıyla ortaya çıkmış oluşumlar sanmışsa da, sonra merakını yenemeyerek yakından incelediği zaman onların bu kadar basit bir oluşum olmadıklarını anlamakta gecikmemiştir. Mikroskop teknolojisinde de epeyce bir deneyim ve birikime sahip olan Prof. Heinemann, resimlerin çekildiği kamerada da bir arıza bulamamıştır.

“Bununla da yetinmeyen Prof. Heinemann” diyen H. Courteney, Daily Mail’e hazırladığı araştırma yazısını şöyle sürdürüyordu: “bu gizemli dairelere neyin neden olduğunu düşünmeyi sürdürdü. Bunun için karısıyla birlikte orada burada yüzlerce dijital resim çekti durdu. Bu oluşuma neden olan gizemli etkiyi keşfetmek istiyordu. Pek çok çekimden sonra buldular. İnanılacak gibi değildi ama yakın gerçek buydu: Evet, bu gizemli daireler (“orb”lar) sadece, kendilerinden kameraya görünmeleri rica edildiği zaman ortaya çıkıyorlardı! Ayrıca, spritüel nitelikli toplantılarda onları çekme şansına daha çok sahip oluyorlardı.”

Prof. Heinemann bu ilk başarılı sonuca ulaştıktan sonra durmadı ve bu sefer daha sıkı ve kontrollü koşullar altında çekimlerde çift kamera kullanmaya başladı. Bu şekilde ve bu ikinci aşamada “orb” ların saatte 500 mil hızla hareket edebildiğini saptadı ve beklenen ilk açıklamasını yapmakta gecikmedi: “ Bence artık hiç kuşku yok ki, orblar, pekala şimdiye kadar beşeriyetin tanık olduğu bu realitenin ötesiyle ilgili bir oluşum olabilir. Şimdiye kadar ruhsal âlemin varlığı yokluğu konusunda ciddi ya da gayrı ciddi pek çok şey söylendi. Bence bu konunun şakaya gelir yanı yok. Fiziksel olmayan ama gerçek bir fenomen ile karşı karşıya bulunuyoruz. Artık sayıları giderek artan saygın bilim insanı ‘orblar’ konusunu kabul ediyor.”

Gazetenin bu konudaki ayrıntılı haberine göre, 2007’nin başlarında “orblar” üzerine ilk uluslar arası konferansı Arizona’da yapılmıştır. Dünyanın birçok üniversitesinden konuyla ilgili profesörlerin katıldığı bu konferansta ağırlıklı görüş “orblar”ın paranormal kökenli olmalarıyla ilgiliydi. Konferansa bildiri sunanlardan teorik fizik profesörü (madde ve şuur araştırmaları konusunda Stanford Üniversitesinde uzman bir araştırmacı olarak) William TILLER; dünya beşeri olarak bizlerin, görünen evrenin sadece onda birini algılayabildiğimizi söylemiştir.

İrlanda Ulusal Üniversitesi’nden teoloji profesörü Miceal Ledwith' de, “Bana göre, hiç kuşkusuz bu orb fenomeni gerçektir ve ciddi çalışmalara layıktır. Elimizdeki birikim sadece birkaç orb fotoğrafı değildir. Dünyanın dört bir yanından gelen yüzbinlerce gerçek orb fotoğrafı bulunuyor elimizde.”

Vatican’da Uluslar arası Teoloji Komisyonu Üyelerinden olan Mr. Ledwith’in sadece kendi özel orb resim koleksiyonu yüz bin parçadan oluşuyormuş. “Her boydan orb var: üç beş santimden, çapı 90 cm, 1 metreye kadar değişenler var. Ayrıca renk olarak da çeşitlilik gösteriyorlar. Beyazdan altın sarısına kadar her renkte olanı var. Zamanla kendi çekimlerimde anladım ki, çekimlerde flaş gerekiyor, gün ışığında bile. Çünkü orblar floresan ışıkta daha iyi görülebiliyorlar; bildiğiniz gibi, fotoğraf flaşında da floresan yayını vardır.”
Mr. LEDWITH’e göre (bir kısmı) bedensiz varlıklara, (bir kısmı da) enkarne olmak üzere sıra ve zaman bekleyen (yine “bedensiz”) varlıklara aittir. Yine Mr. LEDWITH’e göre orblar, fiziksel ortamlara henüz hiç enkarne olmamış bir tür enerji varlıklara ait oluşumlar da olabilirler…

Psişik önemi olan mekânlarda “orblar”ın fotoğrafları daha güzel çekilmektedir. Spritüel amaçlı ve ruhsal konulu toplantılar “orblar”ın görüntülenmesi için ideal fırsatlardır. Orblar, ruhsal şifa celselerinde de şifacının yakın çevresinde ve yoğun olarak da şifacının elleri civarında görülür.

Deneyimli fotoğrafçı Anna Donaldson da konferansa katılanlar arasındaydı. A. DONALDSON ünlü medyum Keith Watson’un da çalışmadayken birçok fotoğrafını çekmiştir. Ayrıca, A. Donaldson; büyükannesinin Batı Sussex’teki evi yakınında oynarken kaçırılan Sarah Payne olayında da araştırmacılara yardım etmişti. Kaçırılan Sarah’ın, A. Donaldson tarafından çekilen en son resimlerinden birinde sanki alev alev yanan ışıklı ve gizemli bir nokta da ortaya çıkmıştı. A. Donaldson konferansta yaptığı konuşmada, “Benim aslında paranormal ile aram açıktır, inanmam. Bu ışıklı lekenin bulunduğu kareden dolayı makinemi tekrar tekrar kontrol ettim, hiçbir bozukluk yoktu. Eğer makine de bir şey olmuş olsaydı, çektiğim tüm resimlerde sıra dışı bir şey olması gerekirdi. Nihayet deneyimli fotoğrafçı medyum K. Watson’u, çocuğun kaçırıldığı o noktada bir daha çekmeye karar verdi ve o karede de mavi bir orb görünmüştü medyumun görüntüsünün yanında. Ertesi gün aynı yerde çekilen resimlerde de orblar vardı ama renkleri değişik: Bu kez turuncu renkte.

Arizona Üniversitesi’nden psikiyatri profesörü Dr. Gary Schwartz' da konferansın konuşmacıları arasındaydı. G. Schwartz “orblar”la ilgili çalışmalarını Katherine Creath adlı optik bilimci ile birlikte yapmış.

Konferansın sonunda tekrar söz alan Prof. Heinemann, orblar konusundaki araştırmaların henüz emekleme aşamasında olduğunu ama eldeki fotoğrafların daha şimdiden spritüel gerçekliğin bilimsel kanıtlarını oluşturduğunu söylemiştir.

KAYNAK: Psychic News

Alıntıdır

**Dairesel oldukları gibi huni veya plazma formunda da görüntülenebilmektedirler

S

SoNoL

Sevgili nniihhaann ve gümüş, çok güzel ve bir o kadar da ilginç araştırmalarınızı paylaştığınız için teşekkürler. Son derece aydınlatıcı oldu, merak ettiğim bir kaç konu vardı, kendimce cevaplayamadığım. İkinizin yazısı birbirini tamamlamış. Benimde bir takım anılarım canlandı ve şimdi artık anlam kazandı. Tekrar teşekkürler.

gümüş

Kayıtlı Üye
Orblarla ilgili henüz oturmuş bir düşüncem yok, bir kaç sene evvel ilk farkettiğimde , daha doğrusu arkadaşım farketmişti, auramızı çekmişiz heyoo olmuştuk. O ara çektiğimiz bir kaç fotoda orb vardı ve bizim için şakadan öte anlam taşımadı. Yukarıda eklediğim fotoğrafı 2 sene önce çektim ve flaş yoktu. Eve geldim, bilgisayara attığımda farkettim, ve orb kelimesi ile ilk o zaman tanıştım. Hoş eklediğim fotodaki orb sınıflandırmasına giriyor mu emin değilim, aynı gün çektiğim bir kaç resimde de orbumsular var onlar tarif edilen dairemsilere daha yakınlar. Uzun zamandır fotoğraf çekmiyordum geçenlerde makinayı elime aldım, ayarları her zamanki gibi olmasına rağmen çektiğim bütün fotoğraflar plazma tarifine uygun ama renk cümbüşü olarak geldi. Öyle ki 3-4 kişi fotoğrafladım, ve herkeste renkler var ve herkesin kendi renk cümbüşü her karede belli gibi. Ayarda farkında olmadan bir şey mi yaptım yapmadım mı hala anlamadım da yakında bir tur deneme daha yapacağım galiba anlamak için.

S

SoNoL

Hazır konu açılmışken yorumlarınızı bekliyorum ;)

Aslında diğer bahsettiğiniz resimleri de analiz ettirmeniz gerekir sanırım, evet arada ağaç yansıması gibi duruyor, demin çok dikkatli baktım. Diğer çektiklerinizde de varmış farklı objeler. Bendede bir kaç resim var ama mağarada flaşla çekilmiş, zeus mağarası. Orada ki objeleri kendimce soğuk ve sıcağın buharlaşması gibi tanımlamıştım. Albümlerden tek tek araştırıp o resimleri bulmam lazım. Gören bunlar ne dedi. Bir kaç kişide melek gibi dedi.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Benimde şelale ve mağara da çekilmiş fotoğraflarımda ilginç görüntüler var. Havada uçuşan chi topları, hava ve su elementalleri gibi yorumlar da yapıldı ama bende objektifle ilgili birşey olduğunu düşünüyorum...

gümüş

Kayıtlı Üye
Benimkilerin hepsi aynı değil, yani orb fotoğraflarında gösterilenler gibi. Orb resimlerinde örneklendirenler var, bunu 1 kategori olarak aldım. Ve Marla'nın söylediği gibi objektiftendir, yansımadır vs deyip geçtim ve yanlış anlaşılmayım hala da illa bir şeydir iddiam yok, sadece önceye göre olabilir opsiyonuna açığım çünkü webde benzer forumlar var ve tabii ki neden olmasın kısmı da var ama orb kaynağının ruh , melek olduğundan emin değilim. Bir de renkler var, çoklukla beyaz top gibi görüntülense de benim fotoğraflarda mor, eflatun, pembe, sarı, mavi gibi renkler tek yada içiçe geçmiş gibi ve hepsi dairesel değil. Bazıları tamamen bedeni ya da başı sarmış renkler tülü gibi . Böyle olanlar webte baktığım kadar krillian çekimleri andırıyor ama birşeyin yansıması da olabilir. Işıktan olabilir ne bileyim pek anlamam fotoğrafçılıktan aslında ve belki dijital teknolojinin keşfedemediğim bazı özellikleri ile ilgilidir ama demek istediğim sadece bundan sonra biraz daha dikkatle bakacağım fotoğraflardaki hesaplanmamış ayrıntılara ;)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Psişik önemi olan mekânlarda “orblar”ın fotoğrafları daha güzel çekilmektedir. Spritüel amaçlı ve ruhsal konulu toplantılar “orblar”ın görüntülenmesi için ideal fırsatlardır. Orblar, ruhsal şifa celselerinde de şifacının yakın çevresinde ve yoğun olarak da şifacının elleri civarında görülür.

Tamda burada vurgulanan şekilde şifacıların bir arada bulunduğu, hatta spiritüel olarak gelişimleriyle ilgili bir eğitim sonrasında ki sertifika töreninde çektiğim fotoğraflarda inanılmaz görüntüler oluşmuştu. Eğitim Yalova'da yapılmıştı, oranın zaten farklı bir enerjisi var ve çektiğim çeşitli fotoğraflarda çok değişik ve beni şok eden görseller oluşmuştu. Hele ki yaşlı bir söğüt ağacında oluşan görüntüler muhteşemdi.

Sayın Chillout, '' Lensteki yansıma. Güneş ışığının geliş yönüyle paralel oluşan optik bir durum. Ağaçların gölgelerinden Güneş açısı anlaşılabiliyor.'' demişsiniz. Ancak benim çektiklerimde ne gün ışığı nede yansıma olacak bir durum söz konusu değildi.
Hatta kapalı bir akvaryumda yiğenimin fotoğraflarını çekmiştim, sanki tüm bedeni balon içinde gibi yada başı daire içinde görüntüler var.
Kişilerin olmadığı bazı görselleri uygun bir zamanımda buradan paylaşmayı düşünüyorum.
Hele otobüs yolculuğum sırasında camdan çektiğim fotoğrafa çıplak gözle bile yani yakınlaştırmadan bakıldığında bile, yaşlı beyaz sakallı kişinin yüzü net bir şekilde algılanıyor.
Eskiden inanmazdım, hatta bilgi sahibi bile değildim. Ancak kendi fotoğraflarımda gördüklerimden sonra bu görüntülerin ne olduğunu araştırmaya başladım ve inancım oluştu.

gümüş

Kayıtlı Üye
Az önce bir dizi fotoğraf izledim, healer bir kişinin albümden. İnanılmaz ;) Ama anlamadığım, yani sn embriyo siz sanıyorum aura görebiliyorsunuz, çıplak gözle de ( o fotoğrafladığınız zamanlarda ) fotoğrafı çekmeden hemen önce renkleri seçiyor musunuz yoksa çekim sonrası fotoğraftan mı farkediyorsunuz ? Sorma nedenim buraya az önce baktığım albümü alamıyorum özel çünkü ama hem orb var, hem tube of light denilen hortum gibi huzmeler var, hem de el uzanmış elden yayılan aura ya da şifacıdan yayılan enerjiye artık ne deniyorsa işte o renk dumanları var. Kişi çekim yaparken görüyor mu yoksa camera yakalıyor ama çıplak göz görmüyor mu ? anlamaya çalışıyorum da . Teşekkür ederim ;)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Benim bahsettiklerim aura görüntüleri değil, orb. Dediğiniz şifa sırasında elden yansıyan ışık huzmesini ben de görebiliyorum ama çıplak gözle, ancak özel fotoğraf makinası o görüntüleri algılayabilir. Kirlian fotoğraf tekniği ile aura fotoğrafları çekiliyor. Ancak profesyonel makinalar bu görüntüleri algılayamaz.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Bendeki resimlerde o kadar çok küre var ki, boşluk yok neredeyse. Evet bizde bunları Anadolu'nun en eski okkült merkezlerinden biri olduğu söylenen bir yerde çektik... Özellikle mağarada ve şelalede çekilenlerde görülüyor. Gerçi orada çıplak gözle de bayağı birşey görmüştük ama hiç küre görmedik açıkcası...
Herşey mümkün, kesin konuşamam tabi ama neden sadece fotoğraflarda çıkıyor o zaman? Bence havadaki küçük zerreler objektif yüzünden büyüyor ve küre gibi çıkıyor...

striker

Kayıtlı Üye
teşekkürler, güzel bir çalışma olmuş.
benim de böyle birkaç resimim var, bu durumu fotoğraf makinasının çin malı olduğuna bağladılar :)
tabiki resmin çekildiği an , eğer çok özel günlerden birisi ise,
mesela o resmin önemi sende çok ayrı ise, bu durum olur diye düşünüyorum,
çünkü çektirdiğim resimlerin ana durumu böyleydi, özel resimlerde yansıma olmuştu.
teknoloji geliştikçe , bazı varlıkların, ispatını göreceğimize inanıyorum.

Salaman

Banlı Kullanıcı
orb larla ilgili bir koleksiyonum var ve istediğim an çekebiliyorum aklı oaln bi varlık gibi sanki cingibi belkide isteyince geliyor vee mavi beyaz kırmızı yeş,il .

görkem35

Kayıtlı Üye
Daha önce hiç fark etmemiştim resimlerde görülen dairesel varlıkları ve bu konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum. Çünkü bakmakla görmek arasındaki farkı bir kez daha anladım. Daha önce yüzlerce kez baktıgım resimlerimde bu varlıkları meğer hiç görmemişim. Yazıyı okuyunca albümlerime baktım en çok ilgimi çeken ve sizlerle paylaşmayı çok istediğim 2 resmi yayınlıcam resimlerden kendimi çıkardım, kalitesi biraz düştü şimdiden affınıza sığınıyorum..

Ekli dosyayı görüntüle 3448

Bu resim 2010 yılında kandil gecesi eyüp sultan camisinde çekildi. O geceki duygu yoğunluğu, huzur ve orada bulunan tüm insanlar tek amaç için, yaradana yöneldiklerini düşünürsek resimdeki varlıkların yoğunluklarıda anlımlı geliyor.

Ekli dosyayı görüntüle 3449

Bu ise en net vede büyük olarak görünen varlık o nedenle paylaşmak istedim. Aynı yerde bir çok kişi sırayla poz verdi ama bir tek bu karede vardı. Bu ayrıntıyı vermemdeki amaç makinede herhangi bir anormal durum olmadığını belirtmek.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar benim merak ettiğim resimlerde nur niye çıkar? Bugün dışarı çıktık ailemle ve çoğu fotoğrafımda üzerimde beyaz nokta şeklinde nur var nedeni nedir sizce? Nurlandım mı acaba diye düşündüm de bir an ama sebebini merak ediyorum :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Literatürde onlara ORB deniyor, bilgi için ilk sayfadan itibaren okuyunuz.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim :) yani melek,nur,orb hepsi de aynı benim için seviyorum onları

vermud

Kayıtlı Üye
yaa bunlar objectiv üzerindeki toz zerrecikleri arkdaşlar.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
yaa bunlar objectiv üzerindeki toz zerrecikleri arkdaşlar.
hayır toz zerrecikleri daha parlak ve küçüktür o kadar büyük olmaz ayrıca her fotoğrafta ortaya çıkmıyorlar flaşlı fotoraf makinesiyle daha iyi çekilebiliyorlarmış ayrıca dün çok mutluydum o yüzden çekmiş olabilirim orbları mutlu ortamlara da geliyorlarmış ;)