Cin Öldürmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

phusey

Kayıtlı Üye
arkadaşlar yılan öldürmek çok günah denmiş bir de yok öyle demeyin onları kutsamış olursunnuz denmiş.
bana göre her canlının yaşam hakkına saygı duymalıyız sizin için tehdit değilse bence kıyılan her can günah olarak geri döner diye düşünüyorum bu böcek dahi olsa
kusura bakmayın ama insanların hayvanlardan daha fazla yaşam hakkına sahip olduğunu dülşünmüyorum bence yılanın da çiyanın da bizim kadar yaşamaya hakkı var...

mysen13

Kayıtlı Üye
Bir hayvan kiligina girdiyse direk oldurmek gerekmez tabi zarar vermeye kalkismadigi surece ama yilan sekline girdiyse oldururseniz o da olur bu birgercek hadislerdede kanitlanmistir zarar vermedigi surece oldurmek dogru degildir diye dusunuyorum

memories

Kayıtlı Üye
Size zarar verebileceğini hissettiğiniz bütün canlıların yaşam ortamından uzak kalmaya çalışın.Sizin yaşadığınız ortama dahil olmuş bu tür canlı varsa o an için kendi yaşam çevrenizden uzaklaşın.Yaşam düzeni kurduğunuz ortamda bulunmaya devam ederlersede onlara müdahale edin.Bu müdahalenin sonucu yaralama,etkisiz hale getirme ve daha ileriye gidecek olursa öldürme olabilir.Bu kişinin meşru müdafaa hakkıdır.İster cin, isterse insan olsun.Bu haneye tecavüzden doğan meşru hakkınızdır.İslam inancında kertenkele ve yılan için öldürülme hadisi vardır,doğrudur.Ama benim düşünceme göre bu mücadele veya öldürme yetkisi belirttiğim şartların sonucunda uygulanmalı,Çin veya uzakdoğu mutfağından hoşlanan insanları bunun dışında tutarsak.Hadisde bu şartlarında gözetildiği kanısındayım.Çünkü o zamanki evler çadır barakalar halindeydi ve doğal ortamda bulunan bir canlının rahatça girebileceği ortamlarda yaşıyordu insanlar.Yoksa hiçbir canlı sebebsiz bir biçimde öldürülme emrine tatbik olunsun diye yaratılmadı bence.Doğada her canlı yaşayabilmek için başka bir canlıdan faydalanır veya onun hayatını sonlandırarak yaşamına devam eder.Fakat bu yaşamı sonlandırma döngüsü onun renginden veya göz renginden kaynaklanmaz.Bir sebep-sonuç ilişkisinin neticedir.

dmavisi35

Banlı Kullanıcı
ben bir olay anlatcam
benim dedemle arkadası bundan köydeyken bir yılan öldürüyolar ondan sonra ikiside felç gecirdi fazla süre gecmeden en kadar oldugunu bilmiyorum o yılan cin olabilir belki
bide yılan öldürmek cok günahmış öyle duymuştum
bende sevap oldugunu duymuştum :))

nybergsund

Kayıtlı Üye
Bende Cübbeli Ahmet Hocanın bir sohbetinde denk gelmiştim bu konuya Karadenizli bir adam tarlada siyah bir yılanı öldürüyor.Akşam namazına girecekkende cami kapısından mahkemeye çıkarılmak üzere kaçırılıyor.Orada ona öldürüdüğü yılanın aslında bir cin olduğu gösteriliyor ve eğer neden öldürdüğü hakkında açıklama yapamazsa kısasa kısas ilkesine göre onunda öldürüleceğini iletiyorlar.Mahkeme karşısında da Peygamber Efendimizin (S.A.V) hadisini söyleyerek 3 siyahı öldürmenin caiz olduğunu iletiyor ve böylece mahkeme karşısında da aklanarak tekrar dönebiliyor.

striker

Kayıtlı Üye
Bir yılanı sıradan bir insan da öldürebilir.
Ama bir cini, varlığı öldürmek alim kişinin işidir.

İyi veya kötü bir cini ola ki bir şekilde öldürmek= cinayettir.

Çünkü musallat olmuş kötü bir cin;
birgün doğru yolu ve güzelliği bulma ihtimali de vardır.
İşte bu yüzden kötü olana bir şans daha vermek gerekir.

Zaten bir cini öldüren bir daha iflah olmaz derler.
Yani bunun dönüşü pek de hoş olmayacaktır.

Ayrıca rivayet şeklinde şöyle bir bilgi de duymuştum:

Bir yılan öldürüldüğü zaman bunu çok uzak bir mesafeye atılmalı.
Nedeni ise, diğer yılanların o mekana dolar, öç almasıymış.
(böyle bir olay başıma gelmediği için gerçek midir bilmiyorum.)

Sayın Dream Duality, yılanların öc alma konusu tamamıyla bir efsane, böyle birşeyin olmadığını bana yılanlar konusunda tecrübe kazandıran onları tanımamı, nasıl yakalanıp ne şekilde davranılması gerektiğini öğreten bir büyüğüm vardı, kendisi tehlike arz ettiği için istemeden de olsa sayısız kez yılan öldürmüş birisidir, yaşadığı kırsal kesimde çocukları ve çevresine tehlikeli bir durum olmaması için şahsımca yanlış yapsa da kendince haklı sebepleri var bundan dolayı defalarca kez yılan öldürdüğüne şahit oldum, yaşadığı yerdeki herkes onun gördüğü yılanı öldüren birisi olduğunu da bilir. senelerdir adam değil bir öc alma bir yılan ısırığı dahi almadan yaşıyor.

mysen13

Kayıtlı Üye
Sayin DreamDuality dediklerine kesinlikle katiliyorum medyumlarin bazilari cini kisiden cikarinca bazilari hemen oldurmez musluman yapmaya calisir ama bazilari direk yakar kotuluk yapmistir ama sonradan musluman olabilir cogu kisi DreamDuality gibi bakarsa hersey daha guzel olabilir ..

gülbeyaz1

Kayıtlı Üye
Değerli kardeşlerim,cinlerin yılan,akrep gibi yaratık şekillerine girmeleri doğrudur ama her gördüğümüz yılan ve akrep, karga cin demek değildir.Cin olması için bazı hususiyetlerin olması gerekir bende acizane birkaç olaya şahit oldum.Ve daha önce şunu söylemem lazım hadis olarak okuduğumu hatırlıyorum.Hadiste güneş batarken ya da batmaya yakın hiç bir yılanın öldürülmemesi gerektiği ve bunun Cin olabileceği söyleniyo.Hz. Aişe de bu vakitte öldürdüğü için Cinler tarafından mahkeme ediliyo.
Birde Cin kılığına girmiş yılan dümdüz gidermiş hiç sağa sola bükülmez ben şahit oldum.Ve son özelliğide siyah ve beyaz çizgilerden oluşur böyle ayırt edilir.Ve görünce 3 kere şöyle söylenir:Nuh aleyhisselama verdiğin sözü hatırla.Eğer yılan gitmezse öldürülür vebali olmaz. diye biliyorum.Eğer yaşadıyınız mekenı terketmezse.

AJA

Elit Üye
İnsan sadece korktuğu için bir yılanı yada bir hayvanı öldürmemeli .Eğer tehlike arz ediyorsa o an için saldırıyorsa vs evet.Onun dışında tehlikeli olan hayvanı öldürmek caiz olamaz ! İnsan yada varlıklar hiç farketmez cinayetin masumiyeti yoktur.Yapanda cezasını öyle yada böyle çeker.

Yılan kılığında giren bir çok varlık yada cinin bir çok bölgenin koruyucusu olduğunu biliyor ve bizzat şahit oldum.Ve onları öldürmekte çok tehlikelidir.

hsncn154

Kayıtlı Üye
Hayır ölmez çünkü bir cin bizim vücudumuzda kan dan daha hızlı dolaşabilir ve bir cini öldürmek o kadar kolay değildir ayrıca yakılabilir.

Agron

Banlı Kullanıcı
benımde bılgıdım su şekilde cınler ınsanlara gercek ısımlerını vermezler ısmını ogrenebılırsenn kagıda arapça tersten yazıp kagıdı yaktıgındaa.. belkı sure ve ayetlerle yakılarakk oldurulebılıryorlar dıye bılıyorum..

la79

Kayıtlı Üye
Hayır ölmez çünkü bir cin bizim vücudumuzda kan dan daha hızlı dolaşabilir ve bir cini öldürmek o kadar kolay değildir ayrıca yakılabilir.
yakılması ölmesi anlamına gelmiyormu hem yakıldığını nerden biliyorsunuz buna şahit oldunuzmu?

ENDORA

Kayıtlı Üye
ben bir olay anlatcam
benim dedemle arkadası bundan köydeyken bir yılan öldürüyolar ondan sonra ikiside felç gecirdi fazla süre gecmeden en kadar oldugunu bilmiyorum o yılan cin olabilir belki
bide yılan öldürmek cok günahmış öyle duymuştum

Muhtemelen öldürdükleri yılan ya mezarlığın içindedir ya ya da mezarlığa çok yakındır. Her mezarlığın bir bekçisi vardır ve genelde bunlar iri yılanlardır. Öldürülmeleri iyi sonuçlar doğurmaz.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Cinlerin istedikleri kılığa girebildiklerini duymuştum ve bu konuyla ilgilenen herkes de aşağı yukarı bu konuyu bilir. Benim merak ettiğim konu şu: Diyelim bir cin yılan şekline büründü ve bir insan da onu öldürdü böylece cin de ölür mü_? Yani kılığına büründüğü canlı öldürülürse cin de ölür mü_? Teşekkürler...

Fiziği olmayan bir kişi fiziki bir madde ile nasıl öldürüyorsunuz. Kılığına girmek demek kanlı canlı olmak değildir. o şekilde göründüğünü zannedersiniz, beyninize bu konuda bilgi, verirler onda değişen bir şey yoktur. Göründüğü kişi öyle zanneder.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...