Zor gerçekten...

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Simge, 33 yaşında bir bankacı; kardeşi travesti... Ailecek durumu kabullenmişler. Ancak, bu durumun ‘taciz ve önyargı’ları da beraberinde getirmesini hazmedemiyorlar

Aile içinde özel bir durumunuz var, bunu anlatır mısınız?
26 yaşındaki erkek kardeşim travesti. Doğduğundan beri kardeşimde bir gariplik vardı. 16 yaşlarında evin içinde benim elbiselerimi giydiğini fark ettik. Bize kadın olmak istediğini söyledi. Bir terapiste götürdük. Kardeşimin bir travesti olduğunu öğrendik.

Ailenizin tepkisi ne oldu?
10 yıldır gitmediğimiz doktor kalmadı. Annem ve babam çöktü ama "Önemli olan insan olması" dediler. Böyle bir ailemiz olduğu için çok şanslıyız. Kardeşimin kötü hayat koşullarına yönelmesini engellemiş oldular. Birkaç ay önce bir üniversite hastanesinden, ‘ameliyat olabilir’ raporu aldık. Ancak şu an bunu gerçekleştirecek gücümüz yok. Devlet bunu lüks sayıyor. Kardeşim 1991’den beri kadın elbiseleriyle dolaşıyor.

Aileniz bu nedenle tacize uğradı mı?
Ailem kendi halinde insanlar, ama biz hep dışlandık. Kardeşim travesti olduğu için kimse gelip gitmez oldu. Telefonlar, sokakta yürürken tacizler, küfürlerle karşılaştık. Sokakta ailece yürüyoruz laf atıyorlar "Köpeğiniz de ib... mi?" diye. Bunlar çok terbiyesiz insanlar. Hangi anne baba ister çocuğunun travesti olmasını. Bazen sokakta uğradığı bir taciz nedeniyle karakola götürülüyor. Onu almaya gidiyoruz. Bize hayvan muamelesi yapıyorlar.

İş bulabildi mi?
Parasız çalışsın, yeter ki bir işi olsun dedik. Çaycılık yaptı, ama işe alanlar yine kendileri çıkardılar. Müşteriler rahatsız oluyormuş. Oysa harhangi bir kızdan bile daha kapalı giyiniyor. Ben insanların televizyondaki travestilere bakıp hepsi hakkında genel düşüncelere varmalarını yanlış buluyorum.

Siz çabuk kabullenebildiniz mi?
Hayır. Benim suçum olduğunu, beni taklit ettiğini düşündüm. Bu çok saçma tabii. Doğum günü fotoğraflarıma bakan arkadaşlarım bu da kim diye sorduklarında "Kız kardeşim", demek benim için de çok zor.

Kardeşinizle ilişkiniz nasıl?
Onu çok seviyorum. Cinsel kimliğinden utanmıyorum. Saklamıyorum. Ama erkek arkadaşlarımla ilişkilerimi etkiliyor. Erkek arkadaşlarım kardeşimle tanışınca benden uzaklaşıyorlar. "Sen de eşcinsel misin?" diye soruyorlar. Erkek arkadaşınız kabul etse bile, eğer evlenecekseniz onun ailesi karşı çıkabiliyor.

Siz çocuk sahibi olma konusunda bir endişe taşıyor musunuz?
Hayır. Ne olursa olsun. Onu severim.
Kaynak, Milliyet.

BattleFury

Kayıtlı Üye
Offfff! Onyargilar!!!!

Değilmi.. maalesef bu dunya uzerinde Onyargısı olan insanlar oldugu surece, Altın Çağ bir efsaneden ibaret kalır :cowboy:

Bence Felsefeyle ugrasanların cogu "Küçük beyinliler insanları, orta beyinliler durumları ve Yuksek beyinliler Fikirleri yargılar" derken sonuna kadar haklıymış :)

Daryana

Kayıtlı Üye
Lady Gagayı sevmemn bir diğer nedeni de "sonsuz özgürlüğe sahip önyargısız bir ırk" ın yaratılmasını istemesi.