Lanetli Tablolar (Bruno Amadio)..

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Bruno Amadio'nun yaşamı hakkında çok fazla bilgi yoktur. Pek çok ağlayarak, karanlık geleceğini süzen erkek çocuk portresi ona mal edilmiştir. Söylentilere göre Venedikli'dir. Şehir efsanelerine göre 1985'te yanan bir evden kurtulan tek şey bu tablo olur ve lanetlidir. Bulunduğu eve yıkım getirir. İçinde bulunduğu ev yansa bile tabloya hiç bir zarar gelmez. İngiliz itfaiyeciler pek çok yangında bu tablonun reprodüksiyonlarının hiç bir zarar görmeden kurtulduğunu öne sürmektedirler. Hakkında pek yeterli bilgi bulunamayan bu tablo, Cry Boy, The Crying Boy ya da D Die Weinenden Jungen olarak bilinir. İngiliz magazin basını da aylarca bu konuyu işlemiştir.
Son olarak bu ressamın yaptığı resimler hiç satılmamış ve açlıktan ölmüştür. Orta çağ'da yaşamış bir ressamdır.
Okuduğum sinema ile ilgili bir kitaptan alıntı..

sekhmet734

Kayıtlı Üye
İş
tiyatro
evet çikonun tablosu da zaten bu olayda geçiyor:) ama yinede doğru olabilir bence çünkü bende bu resimleri araştırmıştım,ressam bu resimleri yapmak için genelde kimsesiz sokak çocukları kullanıyomuş ve onları zorla ağlatarak bu resimleri yapıyomuş,hatta bir kimsesizi resmini yapmak için yurttan almış resmini yapıp gonderdiği akşam yurtta yangın çıkmış ve o çocuk ölmüş o yüzdende ressamın ve tablolarının hepsi lanetlenmiş diyolar

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
evet çikonun tablosu da zaten bu olayda geçiyor:) ama yinede doğru olabilir bence çünkü bende bu resimleri araştırmıştım,ressam bu resimleri yapmak için genelde kimsesiz sokak çocukları kullanıyomuş ve onları zorla ağlatarak bu resimleri yapıyomuş,hatta bir kimsesizi resmini yapmak için yurttan almış resmini yapıp gonderdiği akşam yurtta yangın çıkmış ve o çocuk ölmüş o yüzdende ressamın ve tablolarının hepsi lanetlenmiş diyolar
Bu olayları bilmiyordum ancak gerçek olduğuna inanıyorum ben de...

GizliGece

Banlı Kullanıcı
3. tabloya astrala çıkarmış gibi baktığınızda çocuğun yüzünde değişme yaşanıyor yani değişme derken şeytani bir gülümseme gibi. Benim sorum ressamın karanlık sanatlara ilgisi olup olmadığı.

Öktem

Kayıtlı Üye
Kendi çocukluğunu yansıtmaya çalışmış sanırım. hayati gerçeği oluşu da resimleri etkilemiş olabilir. Belki de lanet bi azizdir.

Chery

Kayıtlı Üye
3. tabloya astrala çıkarmış gibi baktığınızda çocuğun yüzünde değişme yaşanıyor yani değişme derken şeytani bir gülümseme gibi. Benim sorum ressamın karanlık sanatlara ilgisi olup olmadığı.

Evet bende baktım 3.resme gerçekten tüyler ürperticiydi.Sizi içine çekiyor adeta.Ve ağlayan çocuk çok şeytani gülüyor...

superfantasticngtve

Kayıtlı Üye
Şöyle bir sorum olacak. Eğer tablolar lanetliyse kişinin yaparken yüklemiş olduğu öz enerjisinden oluşmuştur. Ancak bu tabloların gelişi güzel insanların evine girmeyeceği aşikar.. Demem o ki sahte olan tabloları ressamın ruhu gelip lanetlemiyorsa bu tablolarda lanet yoktur. Tabii gerçek tablolar hakkında yorum yapamam ama mümkün..

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Bence safsata bir haber.Ailemin bebeklik resimlerimi koyduğu koca ansiklopedi şeklindeki albümün kapağı bu resim ve ne yandık ne tutuştuk ne de felaketlere uğradım :D Ayrıca 80lerde hemen herkesin evinde vardı bu resimden bir eşya.

Orjinal tabloda bir numara olsa kabul edilir ama replikaları bile şöyle efsanelere neden olmuş denmesi hepten saçma.