Ayetel Kürsi'yi Tersten Okumak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

darksense

Kayıtlı Üye
Tersten okunması çok büyük günah diye biliyorum ayrıca yasakdır arkadaşlar. Bunu göz ardı etmeyin.

Ken

Kayıtlı Üye
Bu konuda bilgim yok ama mantıken olaya bakarsak, kutsal değeri çok yüksek ve güçlü bir duayı tersten okuduğumuzda etkisi o denli negatif olmaz mı? Bu söylediklerim sadece varsayımdır, danışmak amaçlı soruyorum arkadaşlar. Açıkcası bilgim yok.

Tarihe bakarsak yahudilerin dua ederken şöyle okumaları gereken bir duayı;

"Duyduk, itaat ettik"

birkaç kelime değiştirerek şu hale soktuklarını;

"Duyduk, isyan ettik"

okumuştum. Yani belki ters okununca bilmeden de olsa dinen çok sakıncalı kelimeler çıkabilir ağzımızdan çünkü Arapça'ya hakim değiliz.

BattleFury

Kayıtlı Üye
hani düzünün sırlarını keşvettik , sıra tersine geldi hesabı... sayın ve sevgili dostum H.Y. :D

Shen100

Banlı Kullanıcı
ebced değeri -1 miktarınca okunup, son okuma birde yazılı mı bırakılmalıymış.

BaD_bOy

Kayıtlı Üye
1875-1947 yılları arasında yaşamış olan İngiliz din düşmanı ve büyücüsü Crowley, müritlerine tersten konuşmanın "şeytanın dili" olduğunu anlatır ve onlara tersten konuşma sanatını mutlaka öğrenmelerini öğütlerdi.

bu çok güzeldi dostum :)

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Konuya acizane bir yorum yapıcam şuan böyle bir uygulamadan haberi olmayıp görüp macera arayan gençler olcaktır eminim ama biz uyarımızı yapalım önce... Ayetel kürsü tersden okunduğunda ve bir müddet okunduğunda adını yazmıcam üstatlar anladılar dediğimi o ifrite şunun için yalvarmış oluyosunuz ben Allah cella celalünün doğrudan okuyup dua yerine tersden okuyup tersini yapıp xxxxx ifrit senden medet umarım demek oluyor manası. Genellikle satanist ayinlerinde şeytan cevap vermesi içinde bu yol izlenirdi. Bizim önerimiz bu işin CİDDİYETİNi anlamanız ve bulaşmamanız herkese aynı kapıdan aynı güçte varlık gelmez enerjiniz yetmez dayanamaz ve akıl hastanesini yada sebebi bilinmeyen bir kaza süsüyle yarın buraya yorum dahi yapamazsınız...!! ( Şahsi görüşüm bu mazur görün )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...