Uykuda konuşmak..

benimle

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,
Son 6-7 aydır rüyalarımda konuşuyormuşum.

Muhabbet eder gibi önce "merhaba" 2-3 saniye bekledikten sonra "şükür iyiyim" kahkahalar falan atıyormuşum. Arapça ve Yunanca bilmediğim halde uykumda, bu dillerde konuşuyormuşum. Ama uyandığımda hiç bir şey hatırlamıyorum.

Bana beraber olduğum erkek arkadaşım bunları anlattığında "hadi canım saçmalama" diyordum. Uykudayken sesimi kaydedinceye kadar. Dinledikten sonra inanamadım ve korkmaya başladım. Bilgisi olan var mı? Bu yaşadığım nedir?

darkangels

Banlı Kullanıcı
Çok ilginç bir durum ve bugün bizde de tam da konusu açıldı. Ben de dün gece rüyamda anneme, sana önemli bişi söylemem lazım diyormuşum. Annem bana bakıyormuş uyuyorum. Ne söyleyeceksin dediği zaman, hala uyuduğumu farketmiş. Kişinin rüyasında konuşması sayıklamasının nedeni nedir ?

Ben şöyle düşünüyorum, günlük yaşantımız içerisinde beynimiz sürekli doluyor. İnsan beyni yapısı gereği sürekli çalışır. Uyku halinde bilinçaltımız mı bir takım şeyleri söyletiyor, çok ilginç bir konu. Bilmediğin bir dili konuşman ise, çok daha garip. Acaba farkında olmadan izlediğin yabancı filmlerden vs. farketmeden o kelimeler beynine mi yerleşiyor? Ben de bilemiyorum, bunlar benim düşüncelerim ama merak ediyorum. İnsan uyku halindeyken neden konuşur?

Ken

Kayıtlı Üye
Bazı durumlarda insan bir radyo alıcısı misali bazı bilgileri alabiliyor. Mesela ben nereden öğrendiğimi bilmediğim bazı bilgileri anlık olarak söyleyebiliyorum (Tabii ki nadiren oluyor ve zamanlaması da belirli değil. Yani düzensiz). Tuhaf yanı söylerken bilmediğimin farkına varmam. Bir keresinde de arkadaşımla konuşurken bir an birşeyler söylediğimi farkettim ama ne söylediğimi inanın hatırlamıyorum. Sonra arkadaşımı benden korkarak uzaklaşırken gördüm. Ben sana ne söyledim dediğimde de benden kaçtı. Korkudan unutmuş.

Anlatmak istediğim şey, sanırım bir varlık sizin bedeninizi bir tür çıkış olarak kullanmış (Bilgisayar hoparlörü gibi düşünün). Yanınızdaki insanlara değil de sanırım başka birilerine birşeyler anlatıyor. Yani bu konuda bilgili değilim, amacım ahkam kesmek falan değil. Sadece yardımcı olmak için fikir beyan etmek istedim. Yanlışım varsa işin ehli olan arkadaşlarımdan doğruları söylemesini rica ediyorum...

Bir de "benimle" rumuzlu arkadaşımız, buraya bunu yazma sebebim sizin yalnız olmadığınızı bilmeniz için. Malum, insanlar kendilerini yalnız hisseder kötü birşey başlarına geldiğinde. Ayrıca tek onun başına böyle bir olay gelmişse de, o insan kendinde bazı şüpheler arar. O yüzden açıkladım ki içiniz rahatlasın :)

darkangels

Banlı Kullanıcı
Bazı durumlarda insan bir radyo alıcısı misali bazı bilgileri alabiliyor. Mesela ben nereden öğrendiğimi bilmediğim bazı bilgileri anlık olarak söyleyebiliyorum (Tabii ki nadiren oluyor ve zamanlaması da belirli değil. Yani düzensiz). Tuhaf yanı söylerken bilmediğimin farkına varmam. Bir keresinde de arkadaşımla konuşurken bir an birşeyler söylediğimi farkettim ama ne söylediğimi inanın hatırlamıyorum. Sonra arkadaşımı benden korkarak uzaklaşırken gördüm. Ben sana ne söyledim dediğimde de benden kaçtı. Korkudan unutmuş.

Anlatmak istediğim şey, sanırım bir varlık sizin bedeninizi bir tür çıkış olarak kullanmış (Bilgisayar hoparlörü gibi düşünün). Yanınızdaki insanlara değil de sanırım başka birilerine birşeyler anlatıyor. Yani bu konuda bilgili değilim, amacım ahkam kesmek falan değil. Sadece yardımcı olmak için fikir beyan etmek istedim. Yanlışım varsa işin ehli olan arkadaşlarımdan doğruları söylemesini rica ediyorum...

Bir de "benimle" rumuzlu arkadaşımız, buraya bunu yazma sebebim sizin yalnız olmadığınızı bilmeniz için. Malum, insanlar kendilerini yalnız hisseder kötü birşey başlarına geldiğinde. Ayrıca tek onun başına böyle bir olay gelmişse de, o insan kendinde bazı şüpheler arar. O yüzden açıkladım ki içiniz rahatlasın :)

Dediğim gibi belki de insanın bilinç altı ile ilgili bir durum olabilir.
Ama söylediklerin bana da mantıklı geldi doğrusu. Bana da arada oluyor. Özel olarak bu konu ilgimi çekti. Eğer doğa üstü bir varlıksa nasıl korunabiliriz?

Yadesu

Kayıtlı Üye
Bende yapıyormuşum.:) Korkmana gerek yok.
En fazlası sakladığın gızlı bırşeyı anlatırsın:) Benım annem eskıden benı hep dınlerdı. Neler yaptığımı öğrenmek ıçın. Şükür ben uykuda bıle ne anlatmayacağımı bılıyormuşum.
Arkadaşlar da bende kaldıklarında dalga geçerdı.
Yabancı yerde kaldığın zaman ayıp oluyor.
Bır de ben stress yaşarsam uyurken gezermışım. Hala kapı kılıtlı olmadan yatmam:D
Sanırım stresten oluyor. Bazı insan farklı şekılde stresı üstünden atıyor

Bak benım oğlum da gecelerı konuşuyor.

darkangels

Banlı Kullanıcı
Çok ilginç ama doğru olabilir. Ben 2 senedir bayağı bir gerginim. Aman uyurken saçma sapan şeyler anlatmıyım da :D :D

La-edri

Kayıtlı Üye
Korkacak bir sey yok, bunu bir cok kisi yapar.. Bizim evdede var bir tane biraz takip ettim cok yogun gecirdigi günlerin gecesinde, gündüz ne yapti bir bir uykuda anlatir..
Doktor da endiselenecek bir seyin olmadigini bildirdi.. Aman sirlariniza dikkat edin :)

DARKKING011

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhaba,
son 6-7 aydır rüyalarımda konuşuyormuşum. muhabbet eder gibi önce "meraba" 2-3 saniye bekledikten sonra "şükür iyiym" kahkahalar felan atıyormuşum.. arapça ve yunanca bilmediğim halde uykumda bu dilelrle konuşuyormuşum. ama uyandığımda hiç bir şey hatırlamıyorum bana beraber olduğm erkek arkadaşım bunları anlattığında "hadi canım saçmalama" diyordum. uykudayken sesimi kaydedinceye kadar.. dinledikten sonra inanamadım ve korkmaya başladım bilgisi olan varmı bu yaşadığım nedir?

Sanırım bu yazı biraz açıklıyor.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhaba,
son 6-7 aydır rüyalarımda konuşuyormuşum. muhabbet eder gibi önce "meraba" 2-3 saniye bekledikten sonra "şükür iyiym" kahkahalar felan atıyormuşum.. arapça ve yunanca bilmediğim halde uykumda bu dilelrle konuşuyormuşum. ama uyandığımda hiç bir şey hatırlamıyorum bana beraber olduğm erkek arkadaşım bunları anlattığında "hadi canım saçmalama" diyordum. uykudayken sesimi kaydedinceye kadar.. dinledikten sonra inanamadım ve korkmaya başladım bilgisi olan varmı bu yaşadığım nedir?

Sanırım bu yazı biraz açıklıyor:
Rüya ve gelecek - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"

DARKKING011

Kayıtlı Üye

Burdada radyo vericisi olayından bahsetmiştim ilginizi çekerse:
Telepati ve bazi fenomenler hakkinda bilimsel - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"

işlemci

Kayıtlı Üye
Bazı durumlarda insan bir radyo alıcısı misali bazı bilgileri alabiliyor. Mesela ben nereden öğrendiğimi bilmediğim bazı bilgileri anlık olarak söyleyebiliyorum (Tabii ki nadiren oluyor ve zamanlaması da belirli değil. Yani düzensiz). Tuhaf yanı söylerken bilmediğimin farkına varmam.
Bunun nedeni subliminal mesajlar olabilir. Bilinçaltınız izlediğiniz bir şeyden bilgileri algılıyordur, sizde bu şekilde rahatça söyleyebiliyorsunuzdur.

Persefone

Kayıtlı Üye
Bu konu da yalnız değilsin. Özellikle hem gün içinde yorulduğum, hem de manevi olarak yorgun olduğum zamanlarda, ben de uykumda konuşuyormuşum. Hatta sorulan sorulara cevaplar veriyormuşum.

Hatta bir gün arkadaşım bizdeydi ve uykumda onunla İngilizce konuşmuşum. O bana Türkçe cevap veriyormuş ama ben anlamıyormuşum. İngilizce söylediğindeyse cevap veriyormuşum. Sabah uyandığımda bunu bana anlattı, çok şaşırmıştım.

Kısacası bu durumların genellikle stres ya da yorgunluktan dolayı orataya çıkan, bilinçaltımızın bir oyunu olduğunu düşünüyorum.
Sevgilerle

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Bu konu da yalnız değilsin özellikle hem gün içinde yorulduğum hem de manevi olarak yorgun olduğum zamanlarda ben de uykumda konuşuyormuşum ve hatta sorulan sorulara cevaplar veriyormuşum ve hatta bir gün arkadaşım bizdeydi ve onunla İngilizce konuşmuşum uykumda o bana Türkçe cevap veriyormuş ama ben anlamıyormuşum İngilizce söylediğindeyse cevap veriyormuşum. Sabah uyandığımda bunu bana anlattı ve çok şaşırmıştım. Kısacası bu durumların genellikle stres ya da yorgunluktan dolayı orataya çıkan bilinçaltımızın bir oyunu olduğunu düşünüyorum.
Sevgilerle

Stres ve baskınında elbette bi etkisi vardır ama bunlar ingilizce konuşmanızı açıklayamaz yada yabancı başka bir dil konuşmanızı konuya yazdığım daha önceki mesajlarda paylaştığım bağlantıları incelemenizi tavsiye ederim.

serfiraz

Kayıtlı Üye
bende tam bu konuyu araştırıyordum.2 gecedir konuşuyormuşum rüyada.İşin kötüsü evde misafirimiz var benim odamda kalıyor:D İlk gece karmaşık birşeyler söylemişim,ikinci gece"Hiç rahat değilim,çok sıkılıyorum"demişim.Bu dediklerimden de anlaşılıyorki sıkıntılı dönemlerde ya da çok yorulduğumuz zamanlarda sanırım bilinç altı bu şekilde tepki veriyor.