Tulpalar zarar verebilirlermi?

delena

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar benim merak ettiğim bir konu var. Sitede Tulpalar ile ilgili bir konu okudum. Çok ilgimi çekti. Yalnız merak ettiğim şey Tulpalar nasıl enerji birleşimi ile zomanla yoğunlaşarak görünür hale geliyorsa zamanla zarar verir hale gelebilirmi? Örneğin ben ruhani bir varlıktan çok korkuyorum ve sürekli aklımda o oluyor, onu düşünüyorum. Gerçekleşmesini istemediğim halde zamanla yoğunlaşarak istemsiz şekilde gerçekleşebilir ve benden başkalarınada görünebilirmi Ya da gerçekleşse bile zamanla daha da yoğunlaşarak bana yada çevremdekilere zarar verebilirmi? Yardım ederseniz çok sevinirim.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Tulpanın kendini oluşturana görünmesinden daha da kötüsü,
diğer insanlara da göründüğüydü.
(tulpa konusunda buna dair bir örnek vardı).
Umarım olayın bu kısmı kurgu ve yalandır.

Uzun süreli imajinasyon ve enerji verdiğim bir varlığın,tulpanın,elementalin,vs..
fiziksel bir görünüşe gelmesi bu alanda en büyük korkumdur.
Birçok kişinin de akıl sağlığını riske atıcak bir durum olur bu.

Bilgisi- deneyimi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim.
Bedenen görünen herangibir varlık ortamdaki diğer kişilere de görünüyor mu?

AJA

Elit Üye
HayaI gücünüzü çok yormayın hatta o ruhani varIıgı görmek imin kuIIanmayın madem korkuyorsunuz uzak durun düşünüp yogunIaşabiIeceginiz çok daha güzeI şeyIer varken buna takılmayın :)

ceren001

Kayıtlı Üye
istesenizde yapamazssınız boşuna uğraşmayın işin içine giren birçok değişken var :)

0denizhan0

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
afedersiniz ama tulpa tam olarak nedir açıklayabilir misinniz

delena

Banlı Kullanıcı
HayaI gücünüzü çok yormayın hatta o ruhani varIıgı görmek imin kuIIanmayın madem korkuyorsunuz uzak durun düşünüp yogunIaşabiIeceginiz çok daha güzeI şeyIer varken buna takılmayın :)

arkadaşlar sanırım yanlış anlaşıldım :) ben zaten bir tulpa yaratmak istemiyorum ama istemsiz olarak süürekli düşünüyorum bu şekilde yoğunlaşarak kendiliğinde ortaya çıkıp zarar verebilirmi ?

AJA

Elit Üye
İstemsiz ? bunu biIinçIi bir şekilde söyIÜyorsunuz :) hem sanmıyorum bu hayaI gücünüzü farklı yönlendirin derim ..Huzurla kalın :)

Marrok

Kayıtlı Üye
Evet tulpalar zarar verebilir bu konuda ufak çapta araştırmalarım oldu Örn:1800 lü yıllarda bir takım zengin insan hayaletlere merak sarmıştı bi çok seansla onlarla iletişime geçmeye çalıştılar ama başarısız oldular daha sonra hepsi aynı anda hayali bi karakter yaratmaya karar verdi bu işe çok takıntılı ve meraklılardı ve düşünmeye başladılar karakterin özelliklerini belirlediler smokin giymiş üstüne uzun siyah bi palto atmış bi adam düşündüler kafasında fötr siyah bi şapka elinde şemsiyesiyle adına edward dediler mesleğini bile tayin ettiler o bir doktordu diş doktoru buraya kadar olan kısım tulpa canlandıktan sonra onların yanından ayrılan bi adam tarafından anlatılmış daha sonra her birinin teker teker öldüğünü okumuştum ve o yıllarda ilgilterede bu tasvire uyan halüsülasyonlar etrafta görülmüş..İkinci bir örnekse Çin den bi keşiş grubu tarafından; hayali, onları koruyacak bi cüce keşiş canlandırıldı kısa boylu keçi sakalı ve bıyığı olan kel bi keşiş, ama tulpalar nesnelleştikten sonra kendi iradeleri vardır keşişte kendi iradesiyle onu meydana getiren keşişleri korumak yerine onlara ve etrafındakilere zarar vermeye başlamış.

ama tulpalar tek bir kişinin meydana getirebileceği şeyler değildir(istisnalar olabilir) ama üzerinde çok fazla düşünürsen tulpa olmasa bile psikolojin bozulur ve beynin sana oyunlar oynar sana tavsiyem üzerinde fazla durmamaya çalış

delena

Banlı Kullanıcı
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar çok yardımcı oldunuz :)

shunkawakan

Kayıtlı Üye
benim aklıma bişey takıldı madem düşününce oluyor bu dünyada milyarlarca insan ortak zombi kurtadam ve vampir imajına sahip neden bunlar tulpalaşmıyor mantıklı bir açıklaması olan varmı :)

Marrok

Kayıtlı Üye
Öncelikle tulpalaşmadıkları kesin deil ki zaten olan şeylerin tulpalaşmasına gerek yoktur ;) ayrıca sıradan düşüncelerle oluşucak birşey deil bu aksi halde dünya yaratıklarla süper kahramanlarla dolu bir yer haline gelirdi ayrıca bilinen kesin bi tulpa yaratma yöntemide yoktur ben bunun birazda şansla ilgili olduğunu düşünüyorum çünkü tarihte yanlızca 3-4 olay var tulpayla ilgili binlerce yıllık bi süreçten bahsediyoruz elbette milyonlarca insan yine milyonlarca kez denedi ama yanlızca 3-4 olay gerçekleşti buda tulpa yaratma şansının ve ihtimalinin çok çok düşük olduğunu gösteriyor..

delena

Banlı Kullanıcı
Öncelikle tulpalaşmadıkları kesin deil ki zaten olan şeylerin tulpalaşmasına gerek yoktur ;) ayrıca sıradan düşüncelerle oluşucak birşey deil bu aksi halde dünya yaratıklarla süper kahramanlarla dolu bir yer haline gelirdi ayrıca bilinen kesin bi tulpa yaratma yöntemide yoktur ben bunun birazda şansla ilgili olduğunu düşünüyorum çünkü tarihte yanlızca 3-4 olay var tulpayla ilgili binlerce yıllık bi süreçten bahsediyoruz elbette milyonlarca insan yine milyonlarca kez denedi ama yanlızca 3-4 olay gerçekleşti buda tulpa yaratma şansının ve ihtimalinin çok çok düşük olduğunu gösteriyor..

katılıyorum :) ... ayrıca bu konuda okuduğum bir yazıda düşünen kişilerin düşündüklerinin tamamen aynı olması gerekir diyordu yani ismi mesleği görünüşü kıyafeti vb. vb. evet dünyada milyonlarca insan vampir kurtadam düşünüyor ama bunları bir araya gelerek ortak bir varlık şeklinde yapmıyorlar benim düşüncem bu umarım yardımcı olmuşumdur :)

maxcod

Banlı Kullanıcı
katılıyorum :) ... ayrıca bu konuda okuduğum bir yazıda düşünen kişilerin düşündüklerinin tamamen aynı olması gerekir diyordu yani ismi mesleği görünüşü kıyafeti vb. vb. evet dünyada milyonlarca insan vampir kurtadam düşünüyor ama bunları bir araya gelerek ortak bir varlık şeklinde yapmıyorlar benim düşüncem bu umarım yardımcı olmuşumdur :)

Noel babayı düşünelim, ismi, görünüşü, kıyafeti, mesleği milyonlar tarafından aynı şekilde düşünülüyordu. Artık eskisi kadar inananı olmasa da halen çok fazla sayıda insan çoğu eş zamanlı şekilde (Noel günü) onu düşünüyorlar. Kimisi istemli kimisi istemsiz şekilde. Tulpalarda bahsedilen "enerji" yüklemesi gerçek olsaydı noel baba geçmişte ve halen aktif şekilde yaşıyor olurdu.

Ü

Üye silindi 38107

Tulpa yaratmanın o kadar kolay oolduğunu zannetmiyorum.Çünkü adam yıllarını veriyor bir papaz düşünüyor biraz şişman çok uğraşıyor didiniyo.Sonunda oluyor ve hem ona hemde diğerlerine görünüyor.Yani o kadar kolay değil.Ama bir konu vardı.Korktuğunuz şeyleri imajine etmeyin diyordu.Tam hatırlayamadım.Ama öyle birşeydi.

maxcod

Banlı Kullanıcı
Noel baba için o kadar kolay değil dediyseniz yanlış düşündüğünüzü düşünüyorum. Noel baba en eski düşüncelerdendir. En çok kişi tarafından düşünülmüş hayal ürünlerinden biridir.