Rüya Taşı Hazırlama

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Konunun başında anlatmıştım nasıl bulabileceğinizi. Ama illaki gidip bir dükkandan almanız şart değil. Sürekli pikniğe gittiğiniz bir yer, huzur bulduğunuz bir park veya her yaz tatilini geçirdiğiniz yerin sahili... Gidip bunlardan herhangi birinde de taşınızı arayabilirsiniz. En güzeli ayakların götürdüğü yere gidip taşı orada aramaktır. :)

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Rüya taşı olarak yarı değerli bir taş seçmek isteyenlere "kyanit" taşını önerebilirim.bu taş mavinin tonlarında berrak görünümlü oluyor.dikkat etmeniz gereken aldığınız doğal kayacın temiz ve berrak bir mavi olmasıdır.Şöyle düşünelim bu taş ne kadar saydam ve güzel bir maviyse benim rüyalarımda bu kadar berrak ve açık olacaktır;)

Büyük ebatta bir taş alıpta boşa para vermeyelim,hem rüya için kullanacaksanız ya yastık altına koyun ya baş ucunuza:)

Kyanitin diğer özelliği ise enteresandırki temizlemeye arındırmaya gerek duymaz.Çünkü negatif birşeyi barındırmaz içinde.

Bir dezavantajı kolay ufalanan bir taş olmasıdır.darbe almamalıdır,elle bile kristallere ayırabilirsiniz.

Kyanitin özellikleri şöyle;İç huzuru sağlar,tüm çakraların dengeli ve düzenli işlemesine yardım eder,elbette ki en çok boğaz çakrada çalışır (mavi renk),6 ve 7. çakraları da destekler.Yani bu üç çakrayı destekleyen taş bize 5.çakrayla rüyamızda kendimizi ifade edebilmemizi-6.çakrayla gizli olanı algılamayı ve sezgisel görüyü açmayı-7.çakrayla rüyayı hafızada tutmayı ve bilinçlenmeyi sağlar.
Kabusu engeller çünkü sükunet sağlar,sinirlilik ve gergin ruh halini hafifletir,ruhsal gelişmeyi destekler,Bilinçli rüyalar görmenizi ve rüyalarınızı hatırlamanızı sağlar.