kıskançlıktan kurtulmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

garfield_41

Kayıtlı Üye
slm arkadaslar ben çok kıskanç bir insanım her şeyden nem kapan bir yapım var bu duyguyu içimden atabilirsem arkadaslarımla (ve ilişkimde) aram daha düzgün olacak sanırım bir de bağlanmaktan kurtulmanın bir yolu varmı? bir insandan soğumayı sağlamak gibi mesela. yardım edeceklere şimdiden teşekkür ederim

_evr_

Banlı Kullanıcı
Aslında birinden soğumak yerine bu sorununuzdan kurtulmayı deneyebilirsiniz.
Foruma E.F.T yazıp arama yaparsanız size yardımcı olabilecek konulara ulaşabilirsiniz.

naar

Banlı Kullanıcı
Fight Club'ı izlemeni şiddetle tavsiye ediyorum.

gümüş

Kayıtlı Üye
Kıskançlığınıza sebep olan şeyleri listeleyin ve neden kıskandığınız üzerine kalem kalem düşünün, bulduğunuz sonuçları da yazın. Yüzleşmek sorunla en iyi mücadele yöntemidir bence

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Kıskançlığı yenmek kolay değil elbette. Ancak azimli olursanız ve kıskandığınız insanı daha az düşünmeye başlarsanız size iyi gelebilir. Düşüncelerinizi de iyi yönde geliştirin kötü düşünmeyin. Kötü düşüncelerle kıskançlık oluşur siz istesenizde istemesenizde.. Kıskandığınız insanı düşünmemek için meditasyon yapabilir evrene o şekilde mesajlar gönderebilirsiniz. Dinlendirici bir müzik ile mum yakarak kötü düşüncelerden arınabilir, olumlu düşünebilir, sürekli düşündüğünüz insanı aklınızdan çıkarabilirsiniz, başlarda zor olur ancak daha sonra eminim ki işe yarayacaktır sevgi ve ışıkla..

garfield_41

Kayıtlı Üye
cevaplar için teşekkürler. benim bahsettiğim kıskançlık başkalarına zarar verecek türden bir hırs ya da fesatlık değil yanlış anlaşıldıysam düzelmek isterim. E.F.T yi denedim başta tam anlayamadım nasıl yapacağımı ama biraz daha araştırınca uyguladım ve etkili oldu umarım etkisi uzun sürer yani şuan tek başımayım yanıma söz konusu kişiler geldiğinde de etkisi devam eder umarım. başka önerisi olan varsa bekliyorum biraz daha iyiyim sanırım.

serfiraz

Kayıtlı Üye
ben internette araştırırken şöyle bir dua çarptı gözüme. kıskançlık hissi doğduğu anda:
‘Ya Rabbi beni hased edici eyleme, hased edilen eyle!’ diye dua edilmelidir. Çünkü hased edici, hased edilende, kendinde bulunmayan bir kemal görmektedir. Ve ona hased etmektedir.

belki işe yarayabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...