Aydınlanma Meditasyonu ve Çakra Meditasyonu

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog

Aydınlanma Meditasyonu ve Çakra Meditasyonu

İnsanlık evriminde, dünyadaki tüm insanların artık hayata dair yapılan dünyevi araştırmaların ötesinde başka birşeyleri aramaya başladığı, yepyeni bir çağ açılmıştır. Her toplumda, mutlak tatminkarlığın artık sadece mesleki başarı, ilişkiler ve maddi bolluk ile elde edilemeyeceği düşüncesi yaygınlaşmaya başlamıştır. Bütün bu ahlaki, ekonomik ve ruhsal kargaşanın ötesine, içimizde bir şekilde mutlaka varolan ve neşe ile desteklenen bir huzur konumuna geçmek, artık zorunlu hale gelmiştir. Gerçek meditasyon deneyimi de işte budur.

Meditasyon, genelde sessizce oturmak veya düşünceye dalmak anı olarak tanımlanmaktadır. Gerçek meditasyon ise bundan çok daha öte birşeydir. Bu, aklın sakinleştiği ve sessizleştiği ama buna karşın tamamen uyanık olduğu, "düşüncesiz Farkındalık" diye bilinen derin huzur halidir. Bu, bizi farkındalığın daha yüksek boyutlarına götüren ve kendi gerçek insani değerlerimizi ortaya çıkaran bir değişimin sadece başlangıcıdır. Sorun,elbette ki, bu konuma nasıl geleceğimizdir.

Her insanın içinde, 3 kanal ve 7 enerji merkezinden meydana gelen bir gizli beden mevcuttur. Bu gizli bedenin kökünde, Sanskritçede Kundalini diye adlandırılan, yaratıcı, koruyucu ve besleyici bir güç, uyur vaziyette bulunmaktadır. Bu güç bizim Tanrısal Anne enerjimizdir. Bu güç içimizde uyandırıldığı zaman, bilincimiz ruhumuzla birleşir ve enerji merkezlerimiz aydınlanır. Aydınlanma sırasında, Kundalini hızla enerji merkezleri (çakralar) boyunca yükselir ve bilincimizi yedinci merkeze, "binyapraklı nilüfer çiçeğine" çıkartır. İşte huzur ve mutluluk dolu farkındalığı deneyimlediğimiz yer burasıdır.

Kundalini enerjisi içimizde uyandığı zaman, hassas benliğimizde, birçok nitelik kendiliğinden ortaya çıkmaya başlar. Masumiyet, neşeyi deneyimlememizi ve şartlanmalarımızın ve önyargılarımızın ötesine geçmemizi sağlar. Yaratıcılık çok daha doğal bir şekilde kendini gösterir. Başkaları için şefkat duyarız ve büyümemize engel olan öfkeden, korkudan ve kinden kurtuluruz. Ayrıca, ruhani varlığımızda, dışsal şartlardan etkilenmeksizin, mutlak bir tatminkârlık duygusu ortaya çıkar. Sıkıntılarımızın ve endişelerimizin ötesini görebilmeye başlarız. Meditasyonun bir yan ürünü olarak, sağlığımız düzelir ve capcanlı oluruz. Keşfedeceğiniz gibi, bu bir hipotez değil kanıtlanabilen bir deneyimdir. Bu deneyimin gerçekliliğini, o kendisini ellerde serin bir esinti olarak gösterdiği zaman kanıtlayabiliriz. Aydınlanmanın tüm etkileri tabii ki burada anlatılamayacak kadar geniştir, ama gizli bedeni tamimiyle temizleyici ve kuvvetlendirici etkisi çok açıktır. Yapılmakta olan toplantılara katılarak Aydınlanma ve Çakra Meditasyonu hakkında çok daha fazla şey öğrenebilirsiniz.

Bu deneyimi birlikte yaşamak için sizleri her Cuma günü 19.00 – 21.00 arası merkezimize bekliyoruz. Katılım Bedeli:25 TL
Sohbet Yeri
Akademi Larimar Kişisel Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Adres: Filistin Cad. Kader sok. 4/11 G.O.P
Çankaya ANKARA

Tel: (312) 427 17 08
Web1: www.akademilarimar.com
Web2:
www.academylarimar.com

e-mail: info@academylarimar.com

gümüş

Kayıtlı Üye
Tüm güzellikleri uzaktan seyretmek ne feci

Ankara'da iş aramak zorunda kalacağım bu gidişle +)

schutze07

Kayıtlı Üye
Türkiyeye ve Ankaraya taşınmak istiyorum iş+ev arıcam sanırım bu gidişle denizi olmayan ama yinede boğulduğum bir şehire hemde :)

Katarina

Kayıtlı Üye
Her seferinde acaba Bursa'da mı diye açıyorum ve her seferinde aynı hayel kırıklığı....Ankara... :(

salemesed

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yule saatleri daha erken yapamazsınız değil mi :(

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Saatler kişilerin iş çıkış saatlerine uygun olarak ayarlandı. İleriki zamanlarda belki biraz öne alabiliriz ama şu an mutemel görünmüyor.

Vonavin

Kayıtlı Üye
Ben katılmak istiyorum ama grup grup ayrılıyor sanırım. Larimar'ın sayfasında öyle gördüm diye hatırlıyorum. Gruplar neye ayrılıyor. Deneyime göre mi ?

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Ankara'da olunur da nasıl gidilmez bilmiyorum. Işınlanmak istiyorum. :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Ben katılmak istiyorum ama grup grup ayrılıyor sanırım. Larimar'ın sayfasında öyle gördüm diye hatırlıyorum. Gruplar neye ayrılıyor. Deneyime göre mi ?

Aydınlanma meditasyonunda gruplara ayrılma yoktur, tüm katılımcılar beraber yaparlar.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
ankara daki çalışmalarımız bitti Yen'i dönem istanbul merkezimiz de etkinlikler devam edecek

Garipbirk

Kayıtlı Üye
Bu etkinliğe katılmayı istiyorum hala devam ediyor değilmi. Ankara da yaşıyorum kolayca geleceğim bir yer ve çok iyi olur.

Garipbirk

Kayıtlı Üye
Sayın urum, şöyle etkinlik tarihlerine bakıyorum benş yalnış anlamayın tabiki sizin zamanınızın yeterliliği de önemli ama 2011 gibi tarihlerde.? Yani çok geride diyebilirim benim fikrim bu tabi ankarada çalışma olur ise ki umarım olur yakınlarda haberin olursa çok mutlu olurum tabşkş burayı sürekli kontrol ederim

nohot

Kayıtlı Üye
sevgili Yule uzaktan katilma şansimiz yok mu?