Grimoire : Bir Kara Büyü Kitabı

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
Yukarda yazılan bütün grimoire'lar internette mevcuttur...Necronomicon yukarıdaki yazıdada söylendigi gibi Lovecraft'ın bir uydurmasıdır diger tüm grimoire'lar gerçektir internette birazcık araştırrısanız kesinlikle bulursunuz bildigim kadarıyla Türkçe çevirileri yok fakat İngilizce çevirileri mevcuttur...Gelelim hakikaketlere arkadaşlar grimoire büyüleri wicca büyüleri kadar kolay degildir(açık konuşalım wicca büyülerinin yapımı griomire tipi seramonik büyüden çok daha kolaydır ama etkileri onun kadar güçlü olabilir kişiye baglıdır)her eline grimoire geçiren zart diye onları uygulayamaz bir kere içerigindeki bir pasajı bile 10 kere okumak gerekir(unutmayım ufacık bir hata çok çok farklı bazende hayal dahi edemiyeceginiz kadar acı sonuçlara yol açar)herşeyden evvel gezegen saatleri metalleri bunların üstündeki melekler ve ruhlar davetleri yada celpleri korunma çemberleri def etme rica etme yada zorlama teknikleri çizilmesi gereken tılsımlar(ki çok karışıktır çogu bence yapımı zordur he deyincede yapılmaz ay konumu yıldız saatleri metali arındırmalar bazılarında metale çizmeye yarayan ignenin yapımı bile anlatılır)okunması gereken dualar bilmemneler kısacası aşk büyüsü arıyorsanız aşk büyüsü yapınız şanssa şans kısacası amacınıza uygun büyüler yapınız fakat şunuda unutmayınız henüz basit seviye büyü gerçekletiremeden bunları denemeye(artık deneme lafı bile saçma olur ya neyse)kalkmak insanları kimselerin kurtaramıycagı çok fena durumlara sokabilir....Yok ben şöyle dua okurum kovarım başım sıkışırsa hocaya gider muska yazdırırım bilmemne diyip sakın ola kendinizi kandırıp bunları uygulamaya kalkışmayın...

Nette bulunan;yazarı Owen davis olan Grimoire'dan bahsediyorsun galiba.Ama o sadece bir yorum.Eşleştiği kısımları vardır ama aslı gibi bir etkisi yoktur diye düşünüyorum.Aslında Owen Davis'in kitabı Grimoire'nin gerçek olup olmadığını sorguluyor.Bu yazdığı kitaba da 'Grimoire' ismini verdiği için yanlış anlaşılıyor.

haniel

Kayıtlı Üye
Hayır legameton.süleymanın büyük ve küçük anahtarları kızıl ejder grimoire of honorious,goetia,ars armadel ars notoria gibi bildiginiz ortaçagdan kalma grimoirelardan bahsediyorum hepsini bulmak son derece kolaydır

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
Bahsettiğin kitapların kaynağı da Abramelin olsa gerek.Tüm kültürlerdeki okkultizm hakkında geniş bilgiler veren bir kitap.Abramelindeki öz bir cümleden bir ırkın veya kültürün tüm okultizm tarihi çıkartılabiliyor.Çoğu büyü kitabı diye gösterilenler aslında böyle kitapların yorumlanmasıyla ortaya çıkıyor.Ortaçağdan kalma olanları internette yok.İnternetteki en eski basım büyü kitabı,yanlış hatırlamıyorsam 1914 yılında basılmıştı.Ondan daha eskisini hiç görmedim.

haniel

Kayıtlı Üye
Nette bulunan;yazarı Owen davis olan Grimoire'dan bahsediyorsun galiba.Ama o sadece bir yorum.Eşleştiği kısımları vardır ama aslı gibi bir etkisi yoktur diye düşünüyorum.Aslında Owen Davis'in kitabı Grimoire'nin gerçek olup olmadığını sorguluyor.Bu yazdığı kitaba da 'Grimoire' ismini verdiği için yanlış anlaşılıyor.
Ve hatta Owen Davisin kitabına baktım şu an kitap kapagında bildiginiz grimoire of st.cyprian'dan bir sayfayı kullanmış kitap grimoreların tarihini anlatıyor gibi duruyor var olup olmadıklarını degil

Hayır bahsettigim kitapların kaynagı Abremalin degil üzgünüm ama ilk Abremalin baskısı(ibranice dışı olanı o 1500lerde) 1700lere gidiyor kafat çevirisi 1890larda Aleister Crowley tarafından tamamlanıyor(fransızcadan inglizceye) basılıyor 1900'lerin başında basılı grimoireların tarihi 13.yüzyıla gider(Avrupada)fakat çok daha eskileri mevcuttur

Grimoire of honorius'un kaynagı 13.yüzyıldandır kızıl ejderin kaynagı grimoirum verumdur kızıl ejder 19.yüzyıl baskısı olsada grimoirum verım 16.yüzyılda basılmıştır abremalinden çok farklıdırlar...abremalin türünün tek örnegidir (çemberlerle koruma yapılmadan inziva yoluyla koruyucu melek elde etme sonra şeytanlara hükmetmedir özü)Küçük büyük anahtarlarda 15 16. yüzyıl basımlarıdır kusura bakmayın parça parça oldu biraz fakat yetkililer birleştirirler umarım kendilerindende ayrıca özür dilerim

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
Benim demek istediğim bu kitaplar internette bulunmuyor.El yazması olan baskılarına erişebilmek için de özel izin gerekiyor.Mesela m.ö 3.yüzyılda yunan mitolojisinde x tanrısı olarak bilinen birisinin yazdığı arapça bir kitap var.(İsimleri aklımda değil.Bir kitap ararken denk gelmiştim.)Bu kitap şu an Fransada bir kütüphanede ve erişim izni almak kolay değil.Bu ve bu gibi kitapları Osmanlı devleti dış borcu kapatmak için Fransa gibi ülkelere veriyor.Elimizde ise Bülent Kısa kitapları kalıyor.Kalan birkaç kitap var,yok değil.Ama onlara da erişim iznimiz yok.Devlet koruması altında olduğunu öğrendiğim bir kitabı incelemeye gitmiştim.Yanımda üç güvenlik görevlisi eşliğinde sadece uzaktan bakabildim.El süremiyorsun.El yazması ve oldukça değerli.Elimizde kalanların bir kısmı da böyle kitaplar.Yani bu kitaplar böyle korunuyorken nette bulmak mümkün değil.Netten indirdiğim ve bahsettiğin kitaplara benzer bir kitabın bir orjinali yine devlet korumasında bir müzede sergileniyor.İçinden sadece bir sayfaya göz atabilmek için servet ödemen gerekiyor.Şimdi bunun internetteki versiyonu sence gerçek olabilir mi?Demek istediğim nette dolaşan kitapları aslına ulaşmak mümkün değil.Devletler böyle mevzular hakkında halka bu bilgileri vermezler,öyle olması gerekir diye düşünüyorum.

ekirek24

Kayıtlı Üye
güçlü büyü kitapları ortada gezmez ben majisyenden duyduğumu aktarıyorum havas büyü kitabı varmış içinde güçlü havas anahtarları var ünlü müzede saklanıyormuş kral solomonun kitabı uluorta sanmamki gezmez zamanında ele geçmişse kaynaktan anahtarlar büyüler alınmışsa ki' olmuştur^böyle kitaplar uluorta devletler gezmesine izin vermez eski mısırın büyüleri çok kral süleyman dönemiyle aynı kayıpmı saklanıyormu muamma çok güçlü büyüler varmış neyaparsan yap demon seni seçmedikçe istediğin kadar ayin büyü yap rehbersiz olmaz bu ritüeller konuda anlatılanlar yarı gerçek yarı hayal mahsülü gibi inanmayın arkadaşlar safsata bunlar hiçbir majisyen büyüsünü sırrını vermez bakın formlara hangi büyü tam?

haniel

Kayıtlı Üye
Davetnemenin bile birkaç yıl önce çevirisi yapıldı.Dedigim grimoireların pek çogunun kopyası British Museum'dadır tabikide ben bunları görmek istiyorum diyemezsiniz elbette orjinalini görmek çok zordur müze orası müze siz Dolmabahçede indirin kaşıkcayı inceliycem diyebilirmisiniz diyemezsiniz izniniz varsa alakanız varsa devlet izin verir.Artı dedigim gibi siz biraz bu kitapları araştırın pek çogunun sonunda çevirmenleri tarafından referansları olur orda çatır çatır müze arşiv no'larına kadar görürsünüz.Müze görevlileri ne üdügü belirsiz araştırmacı sıfatı olmayan birine niye açsın elletsin o kitapları cidden soruyorum..Gelelim şu görmek için servet ödenen kitaplara bakınız bunların hepsi dedikodudur nerde kim servet istiyormuş hangi müzede hangi devlete baglı kurum böyle bir uygulama çıkarmış

güçlü büyü kitapları ortada gezmez ben majisyenden duyduğumu aktarıyorum havas büyü kitabı varmış içinde güçlü havas anahtarları var ünlü müzede saklanıyormuş kral solomonun kitabı uluorta sanmamki gezmez zamanında ele geçmişse kaynaktan anahtarlar büyüler alınmışsa ki' olmuştur^böyle kitaplar uluorta devletler gezmesine izin vermez eski mısırın büyüleri çok kral süleyman dönemiyle aynı kayıpmı saklanıyormu muamma çok güçlü büyüler varmış neyaparsan yap demon seni seçmedikçe istediğin kadar ayin büyü yap rehbersiz olmaz bu ritüeller konuda anlatılanlar yarı gerçek yarı hayal mahsülü gibi inanmayın arkadaşlar safsata bunlar hiçbir majisyen büyüsünü sırrını vermez bakın formlara hangi büyü tam?
Siz hangi grimoire'u okudunuz yada pratige geçirdiniz..Bakın dünyada bir dünya büyü kitabı var kimsede onları kullanıp dünyayı ele geçiremiyor devletler izin vermez zart zurt bunlaın hepsi hikaye arkadaşalr birazcık araştırma yapın link veremiycem şimdi hani lu geçenlerde karartma eylemi yapan bilgi sitesine girin bari ordan şey yapın....Tabi Türkçe kaynak yok ingilizce hepsi ama varsa ingilizceniz okuyun

ekirek24

Kayıtlı Üye
Elbet var haniel, Ortaçağ, Helenistik Çağ öncesi eski Mısır'a dayanan kitaplar var. 13. ve 14. yüzyıl dünya keşfinde Avrupalılar keşfetti ki; zaten Avrupa Ortaçağ büyü çok yapılmış bu kaynaklar günümüze kadar ulaştı. Wiccan olmak zor, meşakkatli bir yol. Çok emek gerek, demonoloji şart. Aşağı yukarı altı yıldır ilgiliyim, beni de buna iten sebepler oldu. Avrupa'da bazı yerlerde hala vwccan soylarının sürdüğü gerçek. Geçirseydi dünyayı ele Kral Solomon geçirirdi. Demonların da gücü sınırlı, Allah'tan üstün varlık yok ama şu var; demonlar senin her şeyini biliyorlar. Kendi tecrübemden yola çıkarak yazıyorum; ulaşamayacakları bilgi, yer yoktur. Sesten ışıktan bile hızlılar ama buna rağmen sınırlarını aşamıyorlar. Onların da bizim gibi yasaları, ölümleri var. Kitabı eline geçsin, Allah'ın bize verdiğinden öteye gidemeyiz. Saygı duyduğum üstadım var demonlarla iç içe. O bile şunu der, "İçimde Allah, ahiret korkusu var, demonları kullanmam nefsim için." Ona çok saygı duyuyorum. İşini de çok iyi bilen biri.

haniel

Kayıtlı Üye
Yok zaten benim artık çileden çıktıgım nokta kesinlikl bu kitapların var olmadıgının yada bulunmasının zor yada imkansız oldugu iddialarıydı...Kesinlikle wiccan olmak çok çok zor bir yol(soy kısmını pek anlıyamadım zaten 19. yy'da gerald gardner tarafından icad edilmiş bir yol tabi köklerini paganizmden aldıgı için eskilere dayanıyor) demek istedigim orada wiccan speller demon kullanılarak yapılan spellere göre çok daha güvenlidir...neyse konum bu degildi sözüm bu kitaplara erişilemez efsaneler gibi yaklaşan insanlardı daha ne yapayım isimlerini bile verdim bazılarının insanlar arayıp bulsunlar ama pratige dökmek asla ve asla tasvif etmedigim birşey usta seviyelerine ulaşmadıkca yorumunuz için teşşekür ederim sayı ekirek 24

İsmi nedir bu grimoire'un bakın hep mış'lı muşlu hep efsaneleştirilmiş bu kitapların hepsi basılıdır yutdışı kaynaklı internet sitelerinden satın alabilir yada internetten indirebilirsiniz.Hele ki siz almanyada yaşıyorsunuz alman grimoire'ları çok çok çok meşhurdurlar DAS SECHSTE UND SIEBENTE BUCH MOSIS STUTGARD 1849 mesela

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef

Cok ilginc bir kitapmis,internette bulunabilecegine hic inanmiyorum.Benim duyduguma göre vatikanda sanace papa görevinde olan kisinin girebilecegi bir odanin oldugunu duymustum.o odada el yazisi ve seyten cikartma ayinlerine dair kitaplar varmis.anahtar devamli papazda bulunurmus.en son papaz almanyadan oldugu icin tv de söylemislerdi.yazilari okuyunca hatirladim,:smash:

ekirek24

Kayıtlı Üye
rica ederim haniel wiccanlıkta soy var şuan adını getiremediğim iki veya üç soy var avrupada bildiğim seçilmişlik olmalı ben seçilmiş değilim ama seçilmiş wiccan gördüm bu benim için olağan bişeydi bu çok derin ilim aslında basit değil haniel araştırmam incelemem deneyimlerim tıp fakültesi okuyanlarla bu büyü ilimi eşdeğer basit değil majisyen olmak herkesin harcı olamaz saygılar.

haniel

Kayıtlı Üye
ben çok daha güvenli dedim her önüne gelen yapabilir demedim benimde 6 yılı biraz geçkin wicca deneyimim var çok fazla magical çalışmada bulundum fakat bu konuyu burda konuşmamız son derece fuzuli kaçar ve konu dagılır.fakat soy ve seçilmişlikle alakalı kaynakları bana özelden bildirirseniz(burdada paylaşsanız olur tabi)hiç rastlamadım tabi sonuçta wicca neredeyse 20. yuzyılda ortaya çıkmış bir akım ve ne ara soy oluşturmuşlar merak ettim...belki avrupa pagan geleneginden gelen cadıları kast etmişsinizdir o konudada bir bilgim yok dürüp dürmedikleriyle alakalı

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
İsmi nedir bu grimoire'un bakın hep mış'lı muşlu hep efsaneleştirilmiş bu kitapların hepsi basılıdır yutdışı kaynaklı internet sitelerinden satın alabilir yada internetten indirebilirsiniz.Hele ki siz almanyada yaşıyorsunuz alman grimoire'ları çok çok çok meşhurdurlar DAS SECHSTE UND SIEBENTE BUCH MOSIS STUTGARD 1849 mesela

Evet gittigim kitapcida, degisik bir kitap görmüstüm kara büyü ile ilgili, MOD NOTU: SİTE LİNKİ VERMEK KURALLARA AYKIRIDIR isimli sayfadan bakabilirsiniz, devamli kitap aldigim kitapcinin internet adresi. Her türlü ihtiyac bulunuyor. :smash:

haniel

Kayıtlı Üye
...grimoire'lar sadece kara büyü içermez üstelik bence kara yada ak büyü yoktur...gördünüz mü varmış bu efsanevi meretler aslında yalnız alman grimoire'larını pek tavsiye etmem onlar hakikatende çok karanlık kitaplardır

kahinn

Kayıtlı Üye
İş
FÄ°NANS
ben hz.süleyman'ın büyü kitabı uzerıne araştırma ve ceşitli uygulamalar yaptım.o kıtabın içeriğinden bazı denemelerım oldu uzak durulması gereken bır kıtap.

Lilium

Kayıtlı Üye
Yapmak değil de bulup okumayı çok isterimmm elimde olsun çok isterim

azdaka

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 3644
Grimoire bir kara büyü kitabıdır, bir büyücü için gerekli tüm bilgilerin olduğu ,ruh çağırmak ve büyü yapmak için gerekli olan herşeyi içeren bir kitap Fakat Griomoirler ağır ve neredeyse anlaşılmaz kitaplardır, genellikle ölü lisanlarda yazılırlar ve çok gizli bilgiler içerirler. işe yaraması için büyücünün, formülleri ezbere okuması ve devamındaki ayinleri doğru bir şekilde yapması gerekir. Bazı batıl inançlara göre Grimoirler kırmızı mürekkeple, el ile yazılmalı, siyah renge ya da insan derisine sarılmalıdır.
Başka bir grimoire olan Grimoire of Honorius düşen meleklerle ilgili bir katalogtur ve onların nasıl diriltileceğini anlatır. Kitap hristiyan kutsamaları ve formülleriyle doludur. “Kitap, rahipleri sadece demonoloji sanatı hakkında eğitmemiş, neredeyse onlara, işlerinin bir parçası olarak iblisleri diriltip, kontrol etmelerini öğrenmeleri emredilmiştir.”
iki kitapta da yaratıcının gizli isimlerini taşıyan pentegramlar kullanılmıştır : Tetragrammaton, Eheyt, Eloha, Adonaï gibi.
Garip bir, yahudi, eski roma ve hristiyan karışımı formülle, bu kitaplar ikinci nesil grimoirlerin doğmasını sağladılar. Bilinenleri “Le Dragon Rouge” (Kırmızı Ejderha) “La Poule Noire” (Siyah Tavuk) “The Greater Ettelia” (Büyük Ettelia) “Le Grand Albert” ve “Le Petit Albert” (Büyük ve Küçük Albert). Kitaplar “kızlar nasıl çıplak dansettirilir” gibi aptallıklarla doludur.
1801′de Eliphas Levi’den ço ketkilenen Francis Barret “The Magus” adlı, içinde bir çok büyü formülü olan kitabı yazdı.

Ekli dosyayı görüntüle 4082

En sonuncusu, 30 yıl kadar önce Lovecraft’ın yazdığı “The Necromicon”, M.ö 700′de yaşamış kara büyücü Abdul Al-Hazred’i anlatıyor.
En ünlü iki grimoire Solomon’un Anahtarı yada Büyük Anahtar ve Küçük Anahtar ya da Lemegeton olarak bilinir. Bazıları bu kitapların Kral Solomon’un kendisi tarafından yazıldığını bazıları da iblisler tarafından yazılıp krala verildiğini öne sürmüşlerdir. Solomon zamanının en zeki, güçlü büyücüsü olarak ve iblisleri kontrol etmekteki eşsiz yeteneğiyle bilinir. Uzmanlar bir çok versiyonun Rabbi Abognazar tarafından yazılan kitaptan alınma olduğunu söylemişlerdir.
John Dee tarafından tercüme edilen kitap Al Azif ve iblislerin Fısıltıları olarak da biliniyor. Bugün The Necromicon’un büyülerinin, Solomon’un Anhatarı gibi eski grimoirelardan derlendiğini biliyoruz.
Daha az bilinen kitaplar ise Ludvig Prinn tarafından yazılmış olan “De Vernis Mysteriis” (Solucanın Gizemi) ve Junzt tarafından yazılmış olan Unaussprechlichen Kultin (isimsiz Kültler). iki yazarın da kaderi da Alhazred’in yaşadığı gibi çok kötü olmuştur. çılgın Arap, Mecca’da görünmez bir yaratık tarafından yutulmuş, Ludvig Prinn yakılmış ve Junzt da tek başına bir odada kilitliyken bir canavar tarafından boğazlanmıştır.

Ekli dosyayı görüntüle 4083

Bahsetmeye değecek birkaç çalışma daha. The People of Monolith (Monolitin insanları) Justin Geoffrey tarafından yazılmış rahatsız şiirler. Kendisi bir akıl hastanesinde çığlıklar atarak ölmüştür. Howard; Cthulhu in the Necronomicon, ana karakterin yazdığı 5 bölümlük roman : “The Trail of Cthulhu;” (Dr. Laban Shrewsbury tarafından yazılmış) ve daha önce bahsedilen Junzt tarafından yazılan isimsiz bir roman. Ama bu isimsiz roman artık yok, adam öldürüldüğü zaman somanı yazıyormuş ve kitabın sayfaları yırtık bir şekilde Junzt’un cesedinin yanında bulunmuş. Yakın bir arkadaşı kitabın parçalarını toparlayıp okumuş sonra yakmış ve intihar etmiş!!
“Gölgeler Kitabı” da şahsen bir modern neo-pagan cadı tarafından el ile yazılmış bir kitap. içinde ayinler, büyüler, bazı fikirler ve cadılık hakkında düşünceler yer alıyor.

ALINTIDIR

(sitede baktığım kadarıyla benzer bir paylaşım göremedim kitaplar gerçekten ilginç )

Hione

Kayıtlı Üye
Büyüyü severim ama korkum daha baskın geliyo

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
bu kitap ingiltere müzesinde dir ve çok ii saklanır kimseye erişim izni verilmez