Bitkisel Terapi Uygulayıcı Eğitimi (İstanbul) 1. Modül 25-26 Haziran 2011

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
32541.jpg
"Bitkisel Terapi" ve “Tıbbi Çay Hazırlama” Uygulayıcı Eğitimleri

Medyada işin ehli olmayan, konuyla ilgili herhangi bir eğitime sahip olmayan kişiler son zamanlarda ortaya çıkmakta, yalan yanlış bilgilerle halkımızı istismar etmektedir. Kendilerini doktor ya da bitki uzmanı olarak tanıtan bu kişilerden medet uman saf kişiler kendileri için zehir olabilecek uygulamalara maruz kalmaktadır. Bitkiler o kadar masum değildir. İlaçlar bitkilerin içindeki etkili maddelerden yapılırlar ve bu maddeler bilinçli tüketilmediği durumlarda insan sağlığı için tehlikeli olur. Yarar yerine zarar getirebilir. Bilinçli bir tüketici olarak kendinizin ve ailenizin sağlıklı kalmasını sağlamak ve basit hastalıklarda doğru biçimde müdahale etmeyi öğrenmek isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat.
Konular aşağıdaki ana başlıklar altında işlenecek, seçilmiş bazı çay tarifleri bizzat sizler tarafından hazırlanacak ve hep beraber içilecektir.

Eğitimin İçeriği
  • Her bitki materyalinden çay hazırlanabilir mi?
  • Bitkiler nasıl toplanır?
  • Bitkisel nasıl muhafaza edilir?
  • Bitkilerden nasıl kür elde edilir. Nasıl tıbbi bitki olması sağlanır.
  • Çay hazırlanmasında temel kurallar
  • Çayların tedavi gücü
  • Mide-bağırsak sistemi rahatsızlıklarında kullanılan bitkiler ve çay formülasyonları
  • Karaciğer ve safra sistemi rahatsızlıklarında kullanılan bitkiler ve çay formülasyonları
  • Boşaltım sistemi rahatsızlıklarında kullanılan bitkiler ve çay formülasyonları
  • Yatıştırıcı, anksiyete ve depresyonlarda kullanılan bitkiler ve çay formülasyonları
  • Şeker hastalığında kullanılan çaylar
  • Kalp rahatsızlıklarında etkili çaylar
  • Soğukalgınlığında kullanılan bitkiler ve çay formülasyonları
  • Cinsel sorunlar için bitki çayları
  • Romatizmal ve iltihaplı hastalıklarda kullanılan bitkiler ve çay formülasyonları
  • Cilt problerimleri için çaylar
  • Zayıflama çayları
  • Sigarayı bırakmaya yardımcı çaylar.
Katılımcılara Akademi Larimar onaylı katılım sertifikası verilecektir.
Not: Katılanlardan talep gelirse tıbbi bitkileri doğada tanıma, toplayıp uygun şekilde, kurutma, saklama koşulları ile ilgili mutfağımıza gelene kadarki sürecin uygulamalı olarak anlatıldığı Toros Dağlarına gezi düzenlenecektir. Sadece eğitime katılanların gelebileceği bu arazi gezisinin ücreti o sırada belirlenecektir.
Eğitim Süresi
Bu eğitim; 6 gün 10.30 – 17.30 arasıdır. 3 Modül olarak eğitim verilecektir. Her modül iki gündür. Eğitim tarihleri 1. Modül, 2. Modül, 3. Modül olarak duyurulacaktır. 1. Modüle katılmayanlar 2. ve 3. modüle katılamayacaktır.
Birbirini takip eden aşamalı bir eğitim programıdır.
Eğitim Bedeli:
1. Modül: 400 TL

Eğitimin Yapılacağı Yer
Akademi Larimar Kişisel Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi
Adres: Filistin Caddesi Kader Sokak 4/11 G.O.P/Çankaya - Ankara
Telefon: (312) 427 17 08

Diğer eğitim ve çalışmalarımızdan haberdar olmak için alttaki linke tıklayabilirsiniz.

www.academylarimar.com