Rüyaları hatırlamak için ufak tefek bilgiler.

mega_boy

Kayıtlı Üye
Sağa doğru yatarken gordugumuz ruyayı uyandığımızda hatırlamayız ama bazen sola doğru dönünce hatırlarız.

Aynanın karısından geçerken hatırlarız.

Ruyada ana objeyi reel hayatta gorunce hatırlarız.

Sizinde bunun gibi bilgilerininiz varsa paylayaşayım.

Bunları ben fark ettim.

:hurray:

La-edri

Kayıtlı Üye
Evet Siz söyleyince benimde aklima geldi, hakkaten ayna önünde bazi zaman unutugum ruya aklima gelmistir.. Ilginc

bonusado

Kayıtlı Üye
aynaya bakarken bende çok defa rüyamı hatırlamışımdır net olarak hatta şaşırırım çünkü hiç alakasız bir şekilde pat diye zihnimde belirir

gerçekdua

Kayıtlı Üye
Ben rüyalarımı hatırlıyamıyorum.Uykudan kalktığım anda hatırlıyorum ancak hatırladıkça siliniyor ve hiçbirşey kalmıyor geriye.Geceyarısı uyandığımda hatırlıyorum halbuki ama sabaha hiçbirşey kalmıyor.Mıknatısı deneyeceğim fakat nerden bulabilirim bilmiyorum .Birde mıknatıs başağrısı ve migreni tetiklermi?Cevaplarsanız sevinirim.Selamlar.

CadıAdayı

Kayıtlı Üye
Ben bir ara bilinçaltı denemelerinde bulunmuştum. Rüya hatırlamama büyük sorunumdu. Bir yerde görmüştüm bilinçaltınıza komut verin uyandığımda rüyamı hatırlayacağım diye. 3-4 gün sonra rüyaları hatırlamanızın arttığını görüyorsunuz. Tabi benim rüyalarımda bazı değişmeler olmuştu. Deprem tsunami gibi birkaç olay gördüm sonrasında gerçekleşti fakat ülke farklıydı. Yakın arkadaşlarım benden korkmaya başlamıştı falan. Sınav dönemine girdiğimde bu olayı bıraktım şimdilerde pirokinezi ve hidrokineziye yöneldim. Yeniden başlamayı düşünüyorum.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Benim tavsiyem küçük bir not defteri ve kalemi baş ucunda bulundurmanızdır.İnsanlar alarmla veya başka birinin uyarmasıyla uyanınca birden bilinç haline geçiş yaptığından rüyaları siliniverir. Hele ki "gerçekdua" adlı arkadaşımızın dediği gibi sabah kalkınca az çok hatırlanan rüya gün ilerledikçe silinir.

Gece veya gündüz uyanır uyanmaz aklınızdaki ilk şeyleri saçma sapan da olsa not alın.uyku haliyle saçma sapan aldığınız o iki kelime rüyanızı sonra hatırlamanıza neden olacaktır;)

Ayrıca bu şekilde oluşturulan rüya günlükleri rüyaları yorumlamak adına tabir sözlüklerinden, internetten veya falanca yorumcunun yorumundan daha yararlıdır. Çünkü her rüya kişiye özeldir.ilahi olsun, bilinçaltı olsun, lusidi olsun astrali olsun kişinin gördükleri onun zihinsel tecrübesine dayanır. Gösterilmek istenen sizin hafızanızda o duyguyla ilintili anılar ve sembollerle ifade edilir.

Örneğin; rüyada öğrenilmesi gereken şey mavi olsun. Ali rüyasında deniz görür Veli rüyasında hava görür. Sonuçta biri alır kitaplara bakar deniz ne demek diye, diğeri internette yorum bakar. Aslında verilmek istenen şey mavidir ve Ali'nin belki de kendini konuşarak ifade etmesinde sorunu varsa rüyasında denizde dalgalarla boğuşuyodur???
Çünkü mavi boğaz çakradır....vb

Başka bir örnekse; çok yakın bir rüyacı arkadaşım ne zaman rüyasında çiğ et görse yakınlarından birinin hastalandığını keşfetmişti bunu da bu not defteri yöntemiyle bulmuştu. Çiğ et bu demektir diye bir yerde yazmıyor veya çiğ et benim için bunu ifade etmemiştir hiçbir zaman.

Örneklerde anlatmaya çalıştığım gibi rüyaları not almak hem onları hatırlmanızı hem de sizin için ne ifade ettiklerini, bilinçaltınızda nelerin gizlendiğini kendi blokajlarınızı nasıl çözeceğinizi.. vs gibi konularda hepimize yardımcı olacaktır.

Taş olaraksa önerim kesinlikle 1. olarak koyu renkli bir ametist, 2. olarak Kyanit taşıdır. Bu taşları yastık altı yapın faydası olacaktır.

Tatlı rüyalar:)

byzsn

Kayıtlı Üye
Yatmadan önce B12 vitamini alınabilir çünkü aslında herkes rüya görür fakat hatırlamaz. B12 vitamini hafızayı güçlendirir. Tabi başka şeyler de var balık yağı gibi. Yani bu kişinin beyni ile alakalı bir şey sola dönmek sağa dönmek bunlar beynin hangi lobunu kullandığımza bağlı. Asıl olay hafızada çünkü hepimiz rüya görürüz.